امروزه داشتن مو به یکی از مهمترین مسائل تبدیل شده که با توجه به پایین آمدن سن طاسی سر که به ۲۴ سال کاهش یافته بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. از آنجایی که موی سر یکی از زیباییهای هر انسانی محسوب می شود و داشتن آن موجب افزایش اعتماد به نفس در محیط های کاری و اجتماعی میگردد بسیاری از افراد درصدد جلوگیری از ریزش مو یا حل مشکلات ریزش موی سر خود به روش کاشت مو غیرقابل رشد برآمده اند. اما باید دید که چرا این روش امروزه طرفداران زیادی دارد و بیشتر افراد ترجیح میدهند که مشکل خود را به روش کاشت موی غیرقابل رشد حل نمایند.

ریزش مو و علل آن

ریزش مو و علل آن

مو در طول زندگی انسان بارها ریخته و مجدداً رشد میکند اما اگر تعداد موهایی که در مدت زمان مشخص میریزند با رشد مجدد آن روی سر برابری نکند فرد دچار ریزش مو و کم پشتی مو می شود؛ عواملی مانند ژنتیک، استرس و فشارهای عصبی، بیماری ها، حوادث فیزیکی، عدم تغذیه مناسب، رژیم های غیراستاندارد، زایمان، کمبود ویتامین ها و پروتیین و موجب مشکلات ریزش مو و طاسی سر برای فرد میشود.

مزایای کاشت موی غیر قابل رشد

مزایای کاشت موی غیر قابل رشد

روش کاشت موی غیرقابل رشد که یکی از روش های بازگشت مو به حساب می آید، هیچگونه محدودیتی نداشته و نیازی به بانک موی شخص نبوده و از مزایای این روش میتوان به بلندی مو، انتخاب نامحدود تراکم، ترمیم مو برای خانم ها، بیماران قلبی، بیمارانی که دارای فشار خون هستند، بیماران سوختگی، شیمی درمانی ها، افراد آسیب دیده از حوادث و اشاره کرد.

همچنین از دیگر مزایای این روش که بسیار حائز اهمیت است میتوان گفت که تنها روشی است که برای استفاده از آن هیچ شرایطی وجود ندارد و برای تمام افراد قابل استفاده می باشد. دیگر مزیت آن ظاهر طبیعی موهایی است که کاشته می شوند به صورتی که اطرافیان فرد و حتی آرایشگران نیز متوجه کاشت موی فرد نمی شوند. در این روش هیچ گونه عوارضی چه در بلند مدت و چه در کوتاه مدت متوجه فرد استفاده کننده از آن نمیشود و بدون هیچگونه درد، خونریزی، جراحی و کوچکترین سوزشی صورت میپذیرد. در روش کاشت موی غیرقابل رشد نیاز به بیهوش کردن فرد نیست چون تمامی مراحل با دستگاه انجام میگیرد و سرعت انجام کاشت مو بسیار بالا است و تراکم بسیار زیادی را دارا خواهد بود.

لازم به ذکر است که از دیگر مزایای این تکنیک میتوان به استحمام روزانه، شنا در استخر، استفاده از سشوار، رنگ کردن مو، استفاده از ژل و در کل مجموعه کارهایی که با موی طبیعی میتوان انجام داد قابل انجام است.

ویژگی های کاشت موی غیرقابل رشد

ویژگی های کاشت موی غیرقابل رشد

 • برای تمامی افراد قابل استفاده است
 • نیازمند به بانک موی فرد نیست
 • سرعت انجام کاشت مو بسیار بالاست
 • اطرافیان و حتی آرایشگران نیز متوجه کاشت مو فرد نمیشوند
 • نیاز به بیهوشی ندارد
 • عوارض خاصی چه در بلند مدت و چه در کوتاه مدت ندارد
 • هیچگونه درد، خونریزی و سوزشی ندارد
 • استفاده از سشوار، ژل مو و رنگ مو مانعی ندارد
 • تراکم بالایی دارد

ویژگی های کاشت موی قابل رشد

ویژگی های کاشت موی قابل رشد

 • برای برخی از افراد محدودیت دارد
 • نیازمند به بانک موی فرد است
 • نیاز به جلسات بیشتری برای کاشت دارد
 • به دلیل آثار جراحی دیگران به راحتی متوجه کاشت مو میشوند
 • نیاز به بیهوشی یا بیحسی موضعی دارد
 • عوارض بلند مدت و کوتاه مدت دارد
 • دردُ خونریزی و سوزش دارد
 • از سشوار، ژل مو و رنگ مو با احتیاط و طبق نظر پزشک استفاده کرد
 • تراکم مو محدود است

کاشت موی غیرقابل رشد در تحقیقات بین المللی

کاشت موی غیرقابل رشد در تحقیقات بین المللی

در حال حاضر این تکنیک جدیدترین و بهترین تکنیک ترمیم مو در جهان می باشد و با مطالعه کوتاهی در معتبرترین مقالات حوزه کاشت مو در ژورنال های بین المللی به این نکته می رسیم که باید به بیماران طاس در مورد افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست بر اثر تابش آفتاب زیاد هشدار داد زیرا مو از پوست سر در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت میکند.

تکنیک کاشت مو برای اولین بار در کشور ژاپن در دهه ۱۹۳۰ انجام گرفت و روز به روز به سایر نقاط جهان انتقال یافت و پیشرفته تر شد. ترمیم مو یا همان کاشت موی غیر قابل رشد قدمتی بالغ بر ۶۰ سال در جهان را دارا است که روز به روز در حال پیشرفت است این تکنیک بهترین راه حل برای بیمارانی است که فاقد بانک مو هستند. این تکنیک بهترین و بهروزترین تکنیک در جهان است که در یک جلسه برای آقایان و خانم ها قابل انجام و چه از نظر بهداشتی و چه از نظر شرعی مورد تایید واقع شده است. طبیعی بودن این روش به حدی است که حتی اطرافیان شخص نیز متوجه کاشت موی وی نخواهند شد و بسیار طبیعی جلوه میکند.

جلوه طبیعی و متناسب با خط رویش طبیعی در روش کاشت موی غیرقابل رشد

با وجود تبلیغات گستردهای که در رابطه با قرص، دارو، کرم، مکمل ها و شامپوهای فراوانی که در رسانه ها، فضای مجازی یا تیزرهای تبلیغاتی میشود، اما هیچ کدام به جلوگیری و درمان ریزش مو کمک چندانی نکردهاند و تجربه نشان داده است که بهترین راه و حتماً تنهاترین راه کاشت مو است. البته کاشت مو در مقایسه با جراحی هنوز هم بهترین راه حل برای ریزش مو است زیرا افزودن مداخلات غیرجراحی مطمئناً نتیجه بهتری را در ادامه خواهد داشت و بر اساس بررسی های انجام گرفته و مقالات نگارش شده، نتایج امیدوار کننده تر بوده است.

با این روش یک نتیجه آرایشی خوب در کاشت مو با یک خط موی طبیعی با تراکم مناسب بر روی سر تاسیس میشود. در روش کاشت موی غیر قابل رشد باید مو را اسکن کنند که از روی این اسکن میتوان به بررسی گرافت های بانک مو از نظر ضخامت، تعداد تارهای مو، درصد چربی پوست، رطوبت کشش پوستی و رنگدانه های مو دست پیدا کرد و حفظ این ویژگی ها باعث رضایت و بالا رفتن اعتماد به نفس فرد خواهد شد.