با پیشرفت علم پزشکی روش های زیادی برای کاشت موها به وجود آمده است که کاشت مو بدون تراشیدن سر یکی از جدید ترین روش ها در علم پزشکی و همچنین کاشت مو می باشد. که ما می خواهیم در اینجا شما را با کاشت مو بدون تراشیدن سر آشنا کنیم و به شما بگوییم که این روش چگونه می باشد و چه عوارض و یا فوایدی برای شما دارد.یکی از مهم ترین مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر افزایش مو ها و زیبایی نیز می باشد.

امروزه افراد زیادی بر اثر ریزش مو دچار کم پشت شدن و کچلی می شوند. از آن جایی که مو یکی از اصلی ترین عوامل زیبایی هر فرد می باشد افرادی که موهایشان می ریزد و یا کچل می شوند مقداری از زیبایی خود را ازدست می دهند و نگران کچل بودن و کم پشت شدن موهای خود می شوند.

روش های مختلف کاشت مو

روش های مختلف کاشت مو

در واقع کاشت مو روش های مختلفی دارد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

  • کاشت مو بدون رشد
  • کاشت مو هایی که به روش پروتز انجام می شوند.
  • کاشت مو هایی که نیازی به بانک مو ندارند
  • کاشت موهایی که از طریق جراحی انجام می شود

کاشت مو به روش بدون تراشیدن سر

کاشت مو به روش بدون تراشیدن سر

کاشت مو بدون تراشیدن سر یکی از روش هایی است که در بین مردم طرفداران زیادی دارد  و خیلی از افراد این روش را برای کاشت موهای خود استفاده می کنند. بسیاری از افراد برای کاشت موهای خود ریسک نمی کنند و این کار را انجام نمی دهند و به استفاده از کلاه گیس های مختلف می پردازند. اما استفاده از کلاه گیس به مرور زمان موجب خستگی فرد می شود و همیشگی نیست و بهترین راه برای افرادی که موهای کمی دارند کاشت مو می باشد. که کاشت مو بدون تراشیدن سر نیز یک روش تضمینی و معتبر می باشد و شما می توانید با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی این کار را انجام دهید و زیبایی خود را افزایش دهید.

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر

کاشت مو بدون تراشیدن سر یا SUT یکی از موثرترین روش ها می باشد. بعضی از افراد به علت مسائل ژنتیکی و یا عوامل مختلف دچار طاسی سر می شوند و هیچ راهی برای آن ها جز کاشت مو نمی باشد و ما به این افراد کاشت مو بدون تراشیدن سر را پیشنهاد می کنیم و این روش را برای آن ها کاملا تضمین می کنیم.

در این روش بدون اینکه موهای سر فرد تراشیده شود کاشت را برای آن انجام می دهند به همین علت است که خانم ها از این روش بیشتر استقبال می کنند زیرا تراشیدن مو برای اکثر خانم ها جلوه ی خوبی ندارد و آن ها از تراشیدن موهای خود احساس خوبی را ندارند. در این روش به علت اینکه موهای سر فرد تراشیده نمی شود کاشت مو نیز بدون درد و خونریزی روی موهای خود فرد انجام می شود و به ندرت پیش می آید که فردی دچار احساس درد و یا خونریزی شود. در این روش جای زخم به ندرت باقی می ماند  و اگر زخمی ایجاد شود توسط موهای سر پوشانده می شود.

مراحل انجام کاشت مو بدون تراشیدن سر

در این روش ابتدا بانک موی فرد که در پشت سر قرار می گیرد را پزشک متخصص مشخص و پیدا می کند. و سپس این قسمت را با تزریق ماده بی حسی، کاملا بی حس می کنند. و سپس از قسمت بانک مو مقداری مو را برمی دارند به مجموعه ای از این موها گرفت مو گفته می شود که این گرفت از موهای زیادی تشکیل شده است.

بعد از اینکه سر شما کاملا بی حس شد سوراخ های کوچکی را در قسمت هایی که نیاز به کاشت دارند ایجاد می کنند و موها را تک به تک از گرفت جدا می کنند و آنها را داخل سوراخ هایی که ایجاد شده است و نیاز به کاشت دارند فرو می کنند و تمام گرفت های تارهای مو را که از بانک مو گرفته شده بودند به قسمت های طاس اضافه کرده اند و موجب پر شدن موها و از بین رفتن طاسی سر می شود.

دوره ی بهبودی و نقاهت این روش نسبت به سایر روش ها کمتر می باشد. افرادی که این کار را انجام می دهند باید به این نکته توجه کنند که مراقبت های بعد از جراحی نیز بسیار مهم می باشد و رعایت نکردن به آن ها ممکن است مشکلاتی را برای فرد به وجود بیاورد.