کاشت مو برای آقایان متداول‌تر است، گرچه دلیلی وجود ندارد که خانم‌ها نتوانند این عمل را انجام دهند. مهم‌ترین دلیلی که آقایان این عمل را بیشتر انجام می‌دهند این است که ریزش مو در آقایان بیشتر از خانم‌ها است. کاشت مو پروتز گزینه خوبی برای خانم‌هایی است که فکر می‌کنند موهایشان به خوبی رشد نمی‌کند. به طور کلی مردان ریزش مو را نسبت به خانم‌ها بهتر می‌پذیرند. خانم‌هایی که ریزش مو دارند به شدت اعتماد به نفس خود را از دست داده و حس ناامنی می‌کنند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

متداول‌ترین دلایل ریزش مو در خانم‌ها استرس و اضطراب، بیماری، هورمون‌ها، ژن‌ها و داروها است. اگر خانمی قصد انجام کاشت مو پروتز را داشته باشد ابتدا باید دلیل ریزش موی او مشخص شده و تلاشی برای درمان این عارضه صورت پذیرد. به هر نحو ممکن باید سعی کرد تا ابتدا مشکل ریزش مو را درمان کرده تا پس از عمل کاشت مو پروتز دوباره اتفاق نیفتد.

بسیار مهم است که در مورد این درمان انتظاراتی واقع‌بینانه داشته باشید. کاشت مو پروتز درمانی بسیار عالی برای ریزش مو است اما معمولاً با انتظاراتی که خانم‌ها از آن دارند همخوانی ندارد.

نتایج کاشت مو

نتایج کاشت مو

خانم‌هایی که اطلاعاتی در مورد کاشت مو پروتز دارند می‌دانند که با این درمان می‌توانند به موهایی پُر پشت‌تر دست پیدا کنند. اما باید توجه داشته باشید که این درمان باعث پُر تراکم شدن موها در بخش‌هایی از سر می‌شود. خانم‌هایی که قصد دارند کاشت مو پروتز را انجام دهند باید به توضیحات دکتر در مورد این درمان توجه کنند تا بتوانند نسبت به نتایج انتظاراتی واقع‌بینانه داشته باشند.

ملاحظاتی درباره کاشت مو برای خانم‌ها

ملاحظاتی درباره کاشت مو برای خانم‌ها

یکی از مسائلی که کاشت مو برای خانم‌ها را کمی پیچیده می‌کند این است که خانم‌ها عمدتاً دوست دارند موهایی بلند داشته باشند و همین امر باعث می‌شود که مدت زمان بیشتری طول بکشد تا نتایج دلخواه مشاهده شوند. همچنین نواحی اهداء _نواحی که فولیکول‌های مو از آنجا برداشته می‌شوند) در خانم‌ها محدودتر است. بعید است خانمی که موهای کمی بر روی سر خود دارد در قسمت‌های دیگر بدنش هم مو داشته باشد. به وجود آمدن اِسکار برای خانم‌ها مشکلی به مراتب بزرگتر می‌باشد، اما چاره‌ای نیست باید بپذیرید که این اِسکارها اجتناب ناپذیر هستند.

خطرات کاشت مو

خطرات کاشت مو

همه عمل‌های جراحی خطراتی را به دنبال دارند که عمل کاشت مو پروتز هم از این قاعده مستثنی نیست. گاهی اوقات موهای کاشته شده نمی‌توانند بقای خود را حفظ کنند و از بین می‌روند، بنابراین در چنین شرایطی باید عمل کاشت مو را دوباره انجام داد. ممکن است اطراف نواحی تحت درمان دچار ورم شود که این باعث ایجاد درد می‌گردد.

پیش از کاشت مو

پیش از کاشت مو

دکتر پیش از انجام عمل دستورالعمل‌هایی را به شما می‌دهد که باید کاملاً از آن‌ها پیروی کنید. مثلاً ممکن است دکتر از شما بخواهد تا مدتی سیگار نکشید یا ویتامین‌ها و داروهای خاصی را مصرف نمایید. این دستورالعمل‌ها باعث بهبودی سریع‌تر شما و پذیرش بهتر موهای کاشته توسط بدن می‌گردد.

پس از کاشت مو

پس از کاشت مو

کاشت مو پروتز یک عمل سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. البته بهتر است که فردی را همراه خود داشته باشید تا پس از درمان شما را به خانه برساند. ممکن است داروهای بی‌حسی که در این عمل استفاده می‌شوند برای مدتی در برخی از عملکردهای طبیعی بدن اختلال ایجاد کنند. بهتر است تا دو روز از انجام فعالیت‌های روزانه اجتناب کنید تا فرآیند بهبودی تسریع شود.

کاشت مو پروتز درد خفیفی را به همراه خواهد داشت که پس از چند روز از بین خواهد رفت. باید حتماً شماره تلفن کلینیک را داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکل در طی دوره نقاهت فوراً با ما تماس بگیرید. اگر در ناحیه تحت درمان دچار درد، ورم یا التهاب شدید هستید باید فوراً این موضوع را به دکتر اطلاع دهید.