از آنجایی که عمل کاشت مو گزینه درمانی مناسبی برای 90% آقایانی است که دچار طاسی هستند، خانم‌ها هم فکر می‌کنند که کاندیدای خوبی برای این درمان می‌باشند، در صورتی که اینطور نیست. زنان بسیار کمی هستند که نوع ریزش موی آن‌ها متناسب با انجام عمل کاشت مو باشد. اکثر خانم‌ها دچار ریزش موی پراکنده هستند، یعنی موهای نواحی مختلفی از سرشان نازک شده و ریزش پیدا می‌کند که این شامل ناحیه پشت و کنار سر هم می‌شود. این در حالیست که در عمل کاشت مو باید موهای مورد نیاز را از ناحیه پشت یا کنار سر (ناحیه اهداء) برداشت.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

ناحیه اهداء در آقایان پایدار است یعنی مو و فولیکول‌های موجود در این نواحی تحت تاثیر دی‌‌هیدرو تستوسترون (DHT) که فولیکول‌های نواحی دیگر را کوچک می‌کند، قرار نمی‌گیرند. این وضعیت در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (الگوی طاسی مردانه) وجود دارد.

اما این نواحی در الگوی طاسی زنانه ناپایدار هستند، یعنی در خانم‌ها موهای این نواحی مثل دیگر نواحی نازک می‌شوند و فولیکول‌های آن‌ها تحت تاثیر DHT قرار می‌گیرند. پس اگر این فولیکول‌های بی کیفیت را از این نواحی برداشته و در نواحی دیگر سر بکاریم بدون شک خواهند ریخت. پس برداشتن مو از نواحی که دچار فولیکول‌های پایدار نیستند عاقلانه نخواهد بود.

تفاوت دیگر میان الگوی طاسی مردانه و الگوی طاسی زنانه خط موی صورت است. بر خلاف آقایان، در خانم‌ها خط موی صورت زیاد تحت تاثیر ریزش قرار نگرفته و بر سر جای خود می‌ماند. پس جای نگرانی برای این ناحیه نیست، بجای آن خانم‌ها بیشتر نگران ریزش موی روی سر و پشت سر خود هستند. گرچه که کاشت مو زنان چندان حجم موها را افزایش نمی‌دهد و فقط موها از بخشی از سر به بخش دیگری منتقل می‌شوند.

علت ریزش مو در خانم‌ها

علت ریزش مو در خانم‌ها

بر خلاف باور عمومی ریزش موی خانم‌ها علل متعددی دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • انواع مختلف آلوپسی به دلیل اختلال ریزش مو
  • تلوژن افلوویوم، ریزش مو به دلیل استرس زیاد یا دیگر احساسات منفی
  • اختلال موکنی، یک اختلال روانی که فرد در اثر واکنش به رویدادهای مضطرب‌کننده به صورت ناخودآگاه موهای خود را می‌کَنَد.
  • ریزش مو در اثر رویدادهای مهم زندگی مثل بچه‌دار شدن
  • عدم تعادل هورمونی

کاندیدای کاشت مو برای زنان

کاندیدای کاشت مو برای زنان

طبق نظر متخصصان درصد کمی از خانم‌ها کاندیدای خوبی برای عمل کاشت مو هستند. حدود 2% الی 5% خانم‌هایی که ریزش مو دارند می‌توانند از مزایای این درمان بهره‌مند شوند، که این افراد عبارتند از:

  • خانم‌هایی که دچار ریزش موی مکانیکی یا کششی (غیر هورمونی) هستند.
  • خانم‌هایی که قبلاً جراحی زیبایی یا جراحی پلاستیک انجام داده‌اند و نگران ریزش مو در اطراف برش‌های جراحی می‌باشند.
  • خانم‌هایی که دچار الگوی طاسی مشخصی می‌باشند. این شامل افرادی می‌شود که دچار عقب‌نشینی خط مو و نازک شدن ریشه مو در نواحی تاج سر یا روی سر هستند و موهای ناحیه اهداء آن‌ها تحت تاثیر آلوپسی آندروژنیک نیست.
  • خانم‌هایی که به دلیل آسیب، سوختگی، زخم، اِسکار ناشی از حادثه، سوختگی شیمیایی و … دچار ریزش مو شده‌اند.
  • خانم‌هایی که به آلوپسی مارجینالیس مبتلا هستند؛ این عارضه بسیار شبیه به آلوپسی کششی است.

کاشت مو زنان

کاشت مو زنان

50 سال است که از کاشت مو برای درمان طاسی و نازکی موها استفاده می‌شود. تکنولوژی‌ها و روش‌هایی که امروزه برای کاشت مو خانم استفاده می‌شود نتایجی مطلوب را در پی دارد. تکنولوژی‌ها و روش‌هایی که ما برای کاشت مو زنان استفاده می‌کنیم کاملاً به روز و موثر بوده و جواب خود را پس داده‌اند. تکنولوژی، تخصص و تجربه باعث شده که بتوانیم به نتایجی کاملاً طبیعی دست پیدا کنیم.

درمان‌های دارویی و درمان‌های پوست سر و فولیکول مو می‌توانند در کنار لیزردرمانی بسیار موثر باشند.

کاشت موی لیزری یکی از درمان‌هایی است که 90% موفقیت‌آمیز می‌باشد و می‌تواند در کنار درمان‌های دیگر بسیار موثر باشد. درمان‌های دارویی و درمان‌های پوست سر و فولیکول مو می‌توانند در کنار لیزردرمانی بسیار موثر باشند. دکتر می‌تواند با داروهایی که تجویز می‌کند ریزش مو را کنترل کرده و سلامت پوست سرتان را بهبود ببخشد.

ترکیب منحصر به فرد لیزر، سِرِنوا و آنتی‌اُکسیدان می‌تواند با فعال کردن فولیکول‌ها، ضخیم کردن ساقه مو و تاثیر بر روی پوست سر، اثرات ریزش مو را از بین برده و موها را تقویت کند.

دلایل انجام کاشت مو زنان

دلایل انجام کاشت مو زنان

مو در بسیاری از خانم‌ها به معنای هویت آن‌هاست به همین دلیل است که ریزش مو تاثیر بسیار زیادی بر روی روحیه خانم‌ها دارد. نازک شدن موها و طاسی سر بسیار بر روی اعتماد به نفس افراد تاثیر می‌گذارد اما امروزه با وجود درمان‌های مختلفی که وجود دارد می‌توانید موهای خود را باز گردانید. قطعاً نباید ریزش مو را بخشی از آینده خود قبول کنید و نیازی نیست که به کلاه‌گیس یا اِکستنشن روی بیاورید. درمان‌های مختلفی برای ریزش مو وجود دارد که می‌توانید با شرکت در جلسه مشاوره مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.