تکنیک استخراج واحد فولیکولار (FUE) با عنوان تکنیک جداسازی واحد فولیکولار (FIT) هم شناخته می‌شود که یکی از مدرن‌ترین و جذاب‌ترین تکنیک‌های کاشت مو می‌باشد. این تکنیک بر خلاف روش FUT اِسکار خطی بر جای نمی‌گذارد. از آنجایی که استخراج فولیکول‌های مو با روش FIT یا همان FUE کمتر تهاجمی است در نتیجه اِسکارهای نقطه‌ای کوچکی بر جای می‌گذارد و به همین دلیل افراد پس از این درمان می‌توانند هر چقدر که دوست دارند موهای خود را کوتاه کنند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در کاشت مو به روش FIT ، فولیکول‌های مو به صورت تک به تک و معمولاً از ناحیه پشت سر استخراج می‌شوند. این تکنیک نیازمند جراحی نیست و در یک جلسه نمی‌توان تعداد زیادی فولیکول مو را در ناحیه جوی سر کاشت.

در یک جلسه کاشت مو به روش FIT می‌توان حدود 1000 الی 1500 فولیکول مو را استخراج کرد. باید توجه داشته باشید در صورتی که این روش توسط دکتری ماهر و با تجربه انجام نشود عوارضی را هم در پی دارد که برخی از آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

حفره‌های کوچکی که در این روش ایجاد می‌شوند، اِسکارهایی را بر جای می‌گذارند. همچنین ممکن است بانک موها در ناحیه اهداء (ناحیه‌ای که موها از آنجا برداشته می‌شوند) دچار آسیب جدی شود. کاشت مو به روش FIT نیازمند جلسات متعدد است که در طی این جلسات بخش زیادی از بانک مو برداشته می‌شود. متاسفانه در برخی موارد به دلیل عدم تجربه کافی دکتر در زمینه برداشت مو و طولانی شدن مدت کاشت پیاز و ریشه مو، بخش زیادی از موهای برداشته شده تلف می‌شوند.

بهتر است تا در جلسه مشاوره از دکتر بخواهید عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی خود را به شما نشان دهد.

در چنین مواردی علاوه بر اینکه بانک موی داوطلب از بین می‌رود رشد موهای کاشته شده پس از 6 الی 8 ماه مطلوب و طبیعی نخواهد بود و داوطلب دچار عارضه‌ای با نام رشد موی عروسکی خواهد شد. به همین دلیل انتخاب دکتری مجرب و مراجعه به مراکز کاشت موی معتبر که دارای تجهیزات مدرن و به روز هستند از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است تا در جلسه مشاوره از دکتر بخواهید عکس‌های قبل و بعد بیماران قبلی خود را به شما نشان دهد.

ریزش مو عارضه‌ای پیش‌رونده است

ریزش مو عارضه‌ای پیش‌رونده است

ریزش مو عارضه‌ای است که دائماً در حال پیشروی است بنابراین بهتر است که پیش از انجام عمل کاشت مو به روش FIT حداقل 12 ماه صبر کنید. این کار درست مانند این است که یک سازنده پیش از شروع به ساخت دیوار ابتدا پِی‌ریزی قوی انجام می‌دهد.

بهتر است که در تصمیم‌گیری عجول و احساسی نباشید. هیچ‌کس نمی‌خواهد که موهای خود را از دست بدهد بنابراین شما در نقطه‌ای حساس هستید و در موقعیت آسیب‌پذیری قرار دارید چون نمی‌خواهید اعتماد به نفس خود را از دست بدهید به همین دلیل هم به دنبال راهکاری سریع می‌باشید. پس بسیار مهم است که ابتدا تحقیقاتی کامل را در این زمینه انجام دهید.

آیا کاشت مو به روش FIT دردناک است؟

آیا کاشت مو به روش FIT دردناک است؟

این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برخی افراد درد کمی را احساس می‌کنند اما معمولاً میزان درد غیرطبیعی نیست. پوست سر تا چند روز پس از درمان حساس خواهد بود و دکتر معمولاً برای رفع ناراحتی‌ها داروی مُسَکن تجویز می‌کند.

آیا ممکن است کاشت مو به روش FIT ناموفق باشد؟

احتمال ناموفق بودن این درمان مثل هر درمان دیگری ممکن است اما دلیلش این است که یا شما داوطلب خوبی برای این درمان نبوده‌اید و یا دکتری که درمان را انجام داده ماهر و با تجربه نبوده است.