امروزه دغدغه ی بسیاری از افراد ریزش موهایشان می باشد زیرا زیبایی انسان ها به موهایشان بستگی دارد و مو تاثیر زیادی بر روی زیبایی افراد می گذارد. با پیشرفت علم پزشکی روش های زیادی برای رشد مجدد موها ایجاد شده است و همچنین کاشت مو به روش های مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با کاشت مو به روش micro fit آشنا کنیم و مزایا و معایب این روش را به شما بگوییم. تا شما در صورت تمایل از این روش برای کاشت موهای خود استفاده کنید.

کاشت مو به روش micro fit طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است و افراد زیادی از این روش برای کاشت موهای خود استفاده می کنند و رضایت کافی از این روش دارند.

زمانی که فردی اقدام به کاشت مو می کند بهتر است حتما با یک پزشک متخصص مشورت کند تا پزشک به او بگوید که چه روشی برای او مناسب می باشد و با توجه به تشخیص پزشک آن روش را انجام دهد.

کاشت مو به روش micro fit برای افرادی که به دلیل تغییرات هورمونی،ضربه و یا سوختگی دچار ریزش مو شده اند مناسب می باشد و می توانند آن را انجام دهند و نتیجه ی مطلوبی را از آن دریافت کنند.

مراحل کاشت مو به روش micro fit چگونه انجام می شود؟

مراحل کاشت مو به روش micro fit چگونه انجام می شود؟

اولین مرحله برداشت فولیکول ها از قسمت اهدا می باشد پزشک با معاینه سر بیمار معمولا یکی از مناطق پشت سر و یا پشت گوش را به عنوان منطقه اهدا تعیین می کند و سپس فولیکول ها را از منطقه اهدا بر می دارد برای اینکه فولیکول های برداشت شده آسیب نبینند و از آن ها محافظت شود پزشک آن ها را در یک محلول مخصوص قرار می دهد و تیم پزشکی آن ها را زیر میکروسکوپ قرار می دهند و در صورتی که نیاز به ترمیم داشته باشند آن ها را قبل از کاشت ترمیم می کنند و بعد از آن پزشک سوراخ های ریزی را بر روی سر ایجاد می کند و فولیکول ها را درون آن سوراخ ها قرار می دهد و سپس کاشت مو انجام می شود.

مزایای کاشت مو به روش micro fit 

مزایای کاشت مو به روش micro fit 

در این روش هیچ گونه بخیه و خونریزی وجود ندارد زیرا پزشک سر بیمار را برش نمی زند و به همین دلیل است خونریزی و بخیه ندارد و جای هیچ زخمی باقی نمی ماند و حتی سوراخ هایی که بر روی سر ایجاد شده اند به قدری ریز می باشند که قابل مشاهده نمی باشند.

کاشت مو به روش micro fit بدون درد می باشد چون هیچ برش و بخیه ای ایجاد نمی شود در این روش دردی وجود ندارد و یا اگر دردی بر اثر سوراخ ها به وجود بیاید قابل تحمل است و درد خیلی کمی می باشد که با مسکن بر طرف می شود.

دوره بهبودی و نقاهت در این روش خیلی کوتاه می باشد و فرد خیلی زود خوب می شود.

به دلیل اینکه برش و بخیه و خونریزی در این روش وجود ندارد احتمال عفونت بسیار کم می باشد.

معایب کاشت مو به روش micro fit

یکی از معایب این روش سرعت پایین انجام این عمل می باشد به عنوان مثال برای برداشت 2000 گرافت مو در این روش حدود 3 الی 4 ساعت زمان نیاز است که ممکن است در سایر روش ها خیلی زودتر انجام شود.

چون در این روش از ماده ی بی حسی استفاده می کنند ممکن است فرد به آن آلرژی داشته باشد و همچنین بعد از عمل ممکن است احساس بی حسی داشته باشد.

ایجاد تورم بر روی سر و پیشانی یکی از معایب این روش و همچنین سایر روش های کاشت مو می باشد.

مراقبت های قبل از کاشت مو 

مراقبت های قبل از کاشت مو

  • حتما قبل از کاشت داروهایی را که مصرف می کنید را با پزشک خود در میان بگذارید.
  • قبل از کاشت موهای خود را بشویید و از انواع نرم کننده و ژل ها و مواد شیمیایی استفاده نکنید.
  • اگر از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کنید باید آن را قطع کنید.
  • از مصرف سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

  • بهتر است چند شب بعد از کاشت مو هنگام خوابیدن از دو بالش استفاده کنید و سر خود را در زاویه 45 درجه قرار دهید.
  • از خاراندن و دستکاری به سر و ناحیه اهدا بپرهیزید.
  • سه روز بعد از کاشت نباید حمام بروید و موهای خود را بشویید.
  • داروهایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است را حتما به موقع استفاده کنید.
  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید تا آسیبی به سر شما وارد نشود.
  • از انجام فعالیت و ورزش های سنگین به مدت دو هفته خودداری کنید.