چه سنی برای انجام عمل کاشت مو زود محسوب می‌شود؟ ممکن است برخی افراد ازین موضوع تعجب کنند که این درمان حداقل سنی مشخصی دارد که توسط متخصصان توصیه شده است. البته دکترهای غیر قابل اطمینانی در همه رشته‌های پزشکی وجود دارند. انجام عمل کاشت مو در سنین خیلی کم عوارض و خطراتی جدی به دنبال خواهد داشت و حتی ممکن است باعث مرگ شود.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

برخی متخصصان سوء استفاده‌گر افراد جوانی را که به دلیل ریزش موهایشان مستاصل و نا امید شده‌اند را طعمه خود می‌کنند و به دلیل منافع مالی خود این عمل را برای افراد کم سن انجام می‌دهند. در این سن که اوایل لذت بردن از زندگی است بسیار سخت است که افراد را متقاعد کرد تا 10 سال برای انجام کاشت مو صبر کنند. مخصوصاً که نسل جدید به واسطه رشد تکنولوژی و سریع شدن همه فرآیندها کاملاً بی حوصله و بی صبر شده‌اند.

حداقل سن برای انجام کاشت مو

حداقل سن برای انجام کاشت مو

از آنجایی که ویژگی‌های افراد با یکدیگر متفاوت است، تعیین یک سن قطعی برای کاشت مو کمی چالش برانگیز خواهد بود. به طور کلی و بر اساس نظر متخصصان 26 سالگی حداقل سن مورد نیاز برای درمان ریزش موی ژنتیکی است. آقایانی که در سنین نوجوانی و در اوایل 20 سالگی دچار ریزش مو می‌شوند احتمالاً در آینده کاملاً طاس خواهند شد. پس کاشت مو در 26 سالگی بهترین زمان ممکن می‌باشد، البته بسته به شرایط فرد امکان کاشت مو در سن 23 سالگی یا کاشت مو در 24 سالگی هم وجود دارد.

یکی از دلایل وجود محدودیت سنی برای کاشت مو این است که موهای موجود در ناحیه اهداء (ناحیه برداشت مو) در سنین کم پایدار نیست و به همین دلیل مشخص کردن اینکه آیا نتایج درمان موفقیت‌آمیز و بلند مدت خواهد بود یا خیر بسیار سخت است. این یعنی ممکن است موهای کاشته شده پایدار نبوده و دوباره بریزند و موهای ناحیه اهداء هم همچنان نازک شوند. اگر چنین اتفاقی بیفتد اِسکارهای باقی مانده از عمل کاشت مو قابل رویت خواهند شد و مشکل پیچیده‌تر خواهد شد. همه این‌ها باعث می‌شود که یک درمان کوتاه مدت، یک مشکل بلند مدت را بدتر کند.

سن کم و انتظارات بالا

سن کم و انتظارات بالا

متخصصان اذعان دارند که افراد کم سن معمولاً انتظاراتی بالا و غیر معقول دارند. آن‌ها هیچ گاه از نتایج به دست آمده راضی نیستند و می‌خواهند با این درمان تراکم موهایشان به حالت اولیه خود در قبل از ریزش باز گردد که اصولاً این امر امکان‌پذیر نیست.

این دسته از افراد می‌خواهند که خط موهایشان تا حد ممکن پایین بوده و ظاهری شبیه سلبریتی‌ها داشته باشند. متاسفانه عمل کاشت مو برای پسران نوجوان به این سادگی نیست. همه متخصصان اتفاق نظر دارند که افراد کم سن باید ابتدا در جلسه مشاوره شرکت کرده تا دکتر بر اساس معاینات و بررسی‌های خود بهترین گزینه درمانی را به آن‌ها معرفی کند. ممکن است کاشت مو در سن کم برای مدت کوتاهی باعث خوشحالی فرد شود اما در بلند مدت می‌تواند مشکلات و عواقب بدتری را در پی داشته باشد؛ همچنین درمان این افراد در آینده سخت‌تر خواهد شد. بهتر است که افراد مبتلا به ریزش مو و طاسی تا سن 25 سالگی درمان‌های محافظه‌کارانه‌تری را در پیش بگیرند.

سن مناسب برای کاشت مو

سن مناسب برای کاشت مو

اگر دکتری بدون انجام آزمایشات، معاینات و بررسی‌های لازم  به شما گفت که 25 سالگی بهترین سن برای کاشت مو است، بهتر است که فوراً کلینیک او را ترک کنید! زمانی که فردی به ما مراجعه می‌کند ابتدا میزان ریزش موهای او را بررسی کرده و الگوی آن را مشخص می‌کنیم. سپس سوابق خانوادگی بیمار را هم از طرف مادری و هم از طرف پدری مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ممکن است بسیاری از کلینیک‌ها به راحتی عمل کاشت مو را برای یک فرد 24 ساله انجام دهند که معلوم است نهایتاً به نتایج نامطلوبی ختم خواهد شد. این مشکل زمانی رخ می‌دهد که  از پشت سر مو برمی‌دارند تا موهای ناحیه شقیقه را پُرتر کنند. ممکن است تا چند سال همه چیز خوب باشد اما ناگهان عقب رفتن موها در ناحیه شقیقه سرعت پیدا کرده و از مقیاس نوروود 2A به مقیاس نوروود 4A می‌رسد که این بر اساس الگوی طاسی مردانه کاملاً قابل پیشبینی خواهد بود. نهایتاً چیزی که باقی می‌ماند دسته‌هایی از موهای ضخیم و غیر طبیعی است که در نواحی طاس سر به طور ناخوشایندی پخش شده‌اند.

کاشت مو در 18 سالگی

به علاوه اگر در 20 الی 30 سالگی دچار ریزش مو شدید به احتمال قوی در آینده چندین دهه طاسی را خواهید داشت. از آنجایی که برداشت مو از ناحیه اهداء امری محدود است قطعاً نمی‌خواهید که بخش زیادی از موهای این ناحیه را در سن پایین تلف کنید. البته ممکن است آقایانی که در 40 سالگی هم این درمان را انجام می‌دهند نتوانند به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند که این موضوع بسته به ویژگی‌های افراد متفاوت است.

ممکن است اصلاً نیازی به انجام عمل کاشت مو نداشته باشید و با گزینه‌های درمانی دیگر بتوانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

پس بهترین راهکار برای مشخص شدن اینکه آیا کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستید یا خیر این است که به پزشک متخصص مراجعه کرده و وضعیت ریزش موی شما و عوامل پیرامونی دیگر کاملاً مورد بررسی قرار بگیرد. حتماً سعی کنید که برای انجام مشاوره و عمل کاشت مو به کلینیک‌های معتبر مراجعه نمایید. ممکن است اصلاً نیازی به انجام عمل کاشت مو نداشته باشید و با گزینه‌های درمانی دیگر بتوانید به نتایج خوبی دست پیدا کنید. گزینه‌هایی مثل کاشت مو لیزری و کاشت مو PRP و مصرف داروهایی مثل فیناستراید (Propecia) و مینوکسیدیل (Rogaine) می‌توانند در درمان شما موثر باشند.

بسیار مهم است که دکتر در طراحی خط موها متناسب با سن و صورت شما تخصص داشته باشد و حتماً احتمال ریزش مو در آینده را مد نظر قرار دهد. هدف این است که نتایج درمان به حدی طبیعی باشد که هیچ‌کس نتواند آن را تشخیص دهد. نتایج طبیعی و مطلوب قابل دستیابی است، پس به کمتر از آن راضی نشوید!