کاشت مو درمانی برای افرادی است که بخش زیادی از موهای خود را از دست داده‌اند و دچار کچلی و طاسی شده‌اند، همچنین افرادی که می‌خواهند موهایی پُرتر و ظاهری جذاب‌تر داشته باشند هم می‌توانند از مزایای این درمان بهره ببرند. اما آیا واقعاً کاشت مو فوری عملی ایمن و موفق است؟ آیا این درمانی پایدار است یا باعث تغییرات ناخواسته بافت در بدن می‌شود؟

کاشت مو فوری یک عمل جراحی است که در آن فولیکول‌های مو از نواحی مختلف بدن مثل صورت یا پاها برداشته شده و در ناحیه بدون مو کاشته می‌شود. از طریق این فرآیند درمانی می‌توان کاشت مژه و ابرو را هم انجام داد. جدیدترین تکنیک در این حوزه برداشت فولیکول‌های مو و کاشت آن‌ها در نواحی طاسی می‌باشد. این روش که کاشت موی فولیکولار (FUT) نامیده می‌شود به دو طریق انجام می‌گردد: برداشت نواری از موی سر و استخراج واحد فولیکولار (FUE).

عمل کاشت مو فوری

برداشت نواری مو روشی است که امروزه بسیاری از جراحان مورد استفاده قرار می‌دهند. در این روش اِسکاری باریک در ناحیه برداشت مو به جا می‌ماند که ظرف دو هفته بهبود می‌یابد.

استفاده از علم روباتیک باعث شده که زمان این درمان کاهش قابل توجهی داشته و بسیار ساده‌تر شود.

FUE را می‌توان با چند شیوه متفاوت انجام داد. این درمان فرآیندی زمان‌بر داشته، نتایجی طبیعی را به ارمغان آورده و هیچ رد و نشانی از عمل بر جای نخواهند ماند. گرچه که این درمان پُر هزینه بوده و برای دکتر و بیمار وقت‌گیر است. استفاده از علم روباتیک باعث شده که زمان این درمان کاهش قابل توجهی داشته و بسیار ساده‌تر شود.

فرآیند کاشت مو فوری

فرآیند کاشت مو فوری

1- آمادگی برای کاشت مو

ابتدا ناحیه‌ای که قرار است مو از آنجا برداشته شود کاملاً تمیز شده و تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد.

2- برداشت مو

سپس نواری از موها از ناحیه مورد نظر برداشته شده و زخم ایجاد شده بخیه می‌شود. بخیه با موهای اطرافش پوشیده می‌شوند و پس از ده روز کشیده خواهد شد.

3- جدا کردن فولیکول‌های مو

در این مرحله فولیکول‌های مو از بافت مورد نظر برداشته می‌شوند. متخصصان برای مشاهده دقیق بافت مورد نظر و آماده کردن گرافت‌های مو از میکروسکوپ استفاده می‌کنند.

4- آماده کردن ناحیه کاشت مو

پس از اینکه ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار گرفت برای فرآیند کاشت مو فوری آماده می‌شود. برداشت مو به هیچ عنوان در ناحیه جلوی سر صورت نمی‌گیرد.

کاشت مو فوری در ناحیه طاس سر

5- کاشت مو فوری در ناحیه طاس سر

گرافت‌های واحد فولیکولار با الگویی نامنظم در ناحیه طاس سر کاشته می‌شوند.

6- گرافت‌ها بر اساس تراکمشان کاشته می‌شوند

گرافت‌های کوچک‌تر (یک و دو) در جلوی سر و در ناحیه خط مو کاشته شده و گرافت‌های سه و چهار که متراکم‌تر هستند عقب‌تر کاشته می‌شوند.

7- پس از کاشت مو فوری

پس از تکمیل شدن فرآیند کاشت مو، برش‌های ریز و نوک موهای کاشته شده کاملاً مشهود خواهد بود.

8- بسته شدن برش‌ها

برش‌ها یا حفره‌های بسیار ریزی که در سر ایجاد شده به طور طبیعی بهبود یافته و قرمزی ناشی از آن ظرف یک هفته از بین خواهد رفت.

فرآیند بازسازی

کاشت مو فوری عملی نیمه تهاجمی است و اکثراً به صورت سرپایی انجام می‌شود. اکثر افراد می‌توانند پس از دو یا سه روز موهای خود را با شامپو شستشو کنند. البته باید تا مدتی از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب کرده و جهت جلوگیری از بروز عفونت از دستورالعمل‌های لازم پیروی نمود. تا چند روز پس از کاشت مو باید آنتی‌بیوتیک مصرف کنید.

حقایقی مهم درباره کاشت مو فوری

حقایقی مهم درباره کاشت مو فوری

1- موهای کاشته شده روند طبیعی رشد مو را طی کرده و دو الی چهار هفته پس از کاشت می‌ریزند. سپس ریشه‌های مو قوای لازم را پیدا کرده و باعث جوانه زدن موهای جدید می‌شوند، این موهای جدید ماندگاری دائم دارند.

2- استفاده از بی‌حسی موضعی این درمان را بدون درد کرده و داوطلب می‌تواند پس از کاشت مو به خانه باز گردد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

3- عمل کاشت مو با ترمیم مو بسیار متفاوت است. در ترمیم مو پایه‌ای از پیش انتخاب شده با مهارت بر روی پوست سر قرار داده می‌شود.

4- کاشت مو بدین معنا نیست که حتماً موهایی پُر پشت خواهید داشت، چون نتایج در افراد مختلف متفاوت است و به کیفیت موهای هر فرد بستگی دارد.

5- نمی‌توان همه طاسی‌ها را با کاشت مو درمان کرد و این امر در افراد مختلف متفاوت است.

6- هزینه درمان به تعداد گرافت‌های مو بستگی دارد. هر چه گرافت‌ها بیشتر باشند، هزینه درمان هم بیشتر خواهد شد.