ریزش مو یکی از عارضه‌هایی است که بسیار آقایان را وحشت‌زده می‌کند. ریزش مو یکی از عواملی است که اعتماد به نفس و غرور افراد را تحت تاثیر قرار داده و اغلب صحبت کردن درباره آن سخت است. این عارضه باعث رنجش بسیاری افراد در سر تا سر دنیا شده است.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

کاشت مو مردانه برای افرادی که موهایشان در حال نازک شدن یا ریزش است گامی منطقی به نظر می‌رسد. بسیاری از آقایانی که دچار طاسی هستند آسیب‌پذیر، عصبی و مستاصل می‌شوند و اکثراً نسبت به درمان‌های موجود بد‌بین هستند و سعی می‌کنند افراد دیگر را هم از انجام برخی درمان‌ها منصرف کنند. اما برخی افراد حاضرند برای دستیابی به نتایج مطلوب دو برابر هزینه کنند. ما در این مقاله در مورد جنبه‌های مختلف کاشت مو مردان صحبت کرده و به فرآینده درمان و نتایج آن نگاهی خواهیم داشت.

دو روش کاشت مو مردانه

دو روش کاشت مو مردانه

دو نوع از جدیدترین روش‌های کاشت مو مردانه عبارتند از پیوند واحد فولیکولار (FUT) و استخراج واحد فولیکولار (FUE). انواع دیگر درمان‌های ریزش مو شامل تزریق سلول‌های بنیادی، تزریق PRP و … می‌باشد که بیشتر تجربی هستند.

کاشت مو به روشFUT با عنوان “جراحی نواری” هم شناخته می‌شود، در این عمل بخشی از پوست ناحیه پشت یا کنار سر برداشته شده و سپس واحدهای فولیکولار در زیر میکروسکوپ از هم جدا می‌شوند. سپس گرافت‌های تهیه شده در نواحی که دچار طاسی یا ریزش هستند کاشته می‌شوند. در روش FUE فولیکول‌های مو به صورت تک به تک و با استفاده از پانچی مخصوص که معمولاً ضخامت آن کمتر از یک میلیمتر است برداشته شده و سپس در نواحی مورد نظر کاشته می‌شوند. کاشت مو به روش FUE جدیدتر است اما امروزه از هر دو روش استفاده می‌شود.

جلسه مشاوره

جلسه مشاوره

در حال حاضر دکترها و متخصصان کمی هستند که بتوانند عمل کاشت مو مردان را با مهارت خوبی انجام دهند و نتایج مطلوبی را برایتان به ارمغان آورند. با توجه به اینکه امروزه افراد مشهور زیادی این درمان را انجام می‌دهند، استقبال عمومی هم از آن زیاد شده است. با مقایسه هزینه‌ها می‌توانید تا حدودی دریابید که کدام کلینیک استانداردهای بهتری دارد. برای اینکه بتوانید بهترین گزینه درمانی را انتخاب کنید بهتر است تا جلسه مشاوره‌ای را در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا داشته باشید.

در جلسه مشاوره باید اطلاعات کاملی درباره فرآیند کاشت مو در اختیار داوطلب قرار بگیرد. همچنین دکتر باید پس از بررسی‌ها و معاینات لازم و اطمینان از کیفیت ناحیه اهداء (موهای پشت یا کنار سر) عمل کاشت مو را به شما پیشنهاد دهد. معمولاً موهایی که در اختیار داریم کم هستند و ناحیه طاسی بیشتر است. اگر بیمار یا دکتر در تصمیم‌گیری عجول باشند احتمالاً با نتایج مطلوبی مواجه نخواهند شد.

باید دکتری را انتخاب کنید که بتواند یک طرح 10 یا 15 ساله به شما پیشنهاد دهد و دیدی بلند مدت نسبت به درمان شما داشته باشد.

یک دکتر خوب ابتدا اطلاعات کاملی از روند عمل را در اختیار شما گذاشته و آن را به عنوان آخرین راهکار به شما پیشنهاد می‌کند. ترمیم یا کاشت مو یک عمل شخصی است و ممکن است که در آینده دوباره دچار ریزش مو شوید، یک دکتر خوب تمامی احتمالات و درمان‌ها را مد نظر قرار داده و در مورد آن‌ها با شما صحبت می‌کند. باید دکتری را انتخاب کنید که بتواند یک طرح 10 یا 15 ساله به شما پیشنهاد دهد و دیدی بلند مدت نسبت به درمان شما داشته باشد. بیمار اغلب نمی‌تواند فراتر از یک یا دو سال آینده را ببیند. یک دکتر خوب به دنبال کسب نتایج فوری نیست و فرآیند درمان را مد نظر قرار می‌دهد.

عمل کاشت مو مردانه

عمل کاشت مو مردانه

دکتر ابتدا کیفیت، استحکام و تراکم موهای ناحیه اهداء (پشت و کنار سر) و نواحی طاس سر را مورد بررسی قرار می‌دهد. برای مثال کاشت 2000 گرافت مو دو روز و هر روز 8 ساعت زمان می‌برد. پیش از عمل موها شِیو شده و سپس ناحیه اهداء تمیز می‌شود. سپس ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد و فولیکول‌های مو با روش FUE یا FUT استخراج می‌شوند. 4 ساعت طول می‌کشد تا 1000 تار مو استخراج شود. دکتر 4 ساعت باقیمانده را به کاشت مو در نواحی طاس سر اختصاص می‌دهد. همین فرآیند در روز دوم هم تکرار خواهد شد.

مراقبت‌های پس از درمان

مراقبت‌های پس از درمان

پس از کاشت مو مردان باید تا 14 روز از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری نمایید. همچنین دکتر اسپری مخصوصی را در اختیار شما قرار می‌دهد که باید به مدت 5 روز و هر 30 دقیقه یک بار بر روی محل کاشت موها بزنید. روز پس از عمل می‌توانید موهای خود را دو بار در روز با شامپو بچه شسته و همچنین باید چند بار در روز دارو مصرف کنید. برای مدتی باید به یک طرف بخوابید، اگر کاشت موها در ناحیه خط موها انجام شده باشد نمی‌توانید به رو بخوابید.

فرآیند بهبودی سریعاً طی خواهد شد. اگر عمل کاشت مو مردانه به درستی انجام شود مشکلات و عوارض آن بسیار نادر خواهد بود. البته قرمزی، ورم و کبودی از عوارض طبیعی این درمان هستند. ورم پس از دو یا سه روز و قرمزی پس از یک هفته از بین خواهد رفت. بهبودی کبودی کمی بیشتر طول خواهد کشید و بسته به فرد می‌تواند 3 الی 4 هفته طول بکشد. درد زیاد در نواحی تحت درمان چند هفته پس از عمل می‌تواند هشدار باشد. در واقع درد بیش از حد می‌‌تواند نشانه عفونت باشد.

بهتر است که در یک بازه زمانی 10 الی 15 ساله دو بار عمل کاشت مو را انجام دهید.

به همین دلیل بسیار مهم است که دکتر پس از درمان شما را به طور منظم چک آپ کند. بهتر است که دو هفته پس از عمل کاشت مو مردانه یک جلسه چک‌آپ، 6 ماه پس از عمل یک جلسه و 12 ماه پس از عمل هم یک جلسه چک‌آپ داشته باشید. بهتر است که در یک بازه زمانی 10 الی 15 ساله دو بار عمل کاشت مو را انجام دهید تا از ریزش موی بیشتر در آینده جلوگیری شود.

نتایج کاشت مو مردانه

نتایج کاشت مو مردانه

نتایج این درمان از همان روز اول مشهود است. موهای تازه کاشته شده پس از یک ماه می‌ریزند و این نشانه خوبی برای رشد موهای جدید است. البته باید توجه داشته باشید که ریشه‌ها در سر جای خود هستند و این موها هستند که می‌ریزند و این جزء فرآیند طبیعی درمان است و جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد.