امروزه عمل کاشت مو با استفاده از گرافت‌های بسیار کوچکتری انجام می‌شود. اما بحث بیشتر بر سر این است که آیا باید عمل کاشت مو را در یک جلسه طولانی مدت انجام داد و یا باید آن را در چند جلسه با مدت زمان کمتر انجام دهیم.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

در گذشته عمل کاشت مو در چند جلسه مجزا انجام شده و در هر جلسه چیزی حدود ۱۵۰ الی ۳۰۰ گرافت کاشته می‌شد. همچنین فاصله یک جلسه تا جلسه بعدی ۳ الی ۴ ماه بود. با این شیوه بسته به میزان طاسی داوطلب به ۴ جلسه درمانی یا بیشتر نیاز بود و حدود ۲ سال طول می‌کشد تا فرد بتواند نتایج نهایی درمان را مشاهده نماید.

اما طی سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی و تکنیک‌های کاشت مو می‌توان در هر جلسه چیزی حدود ۳۰۰۰ تار مو را کاشت. این امر باعث شده تا مهارت دکتر بسیار اهمیت پیدا کرده و امکان خطا بسیار کم باشد. از آنجایی که این جلسات درمان ساعات بیشتری طول می‌کشد نیاز به دستیارهای بیشتری دارد. برای مثال کاشت ۲۰۰۰ گرافت مو چیزی حدود ۸ ساعت طول کشیده و به ۴ یا ۵ دستیار نیاز خواهد بود. در اکثر موارد دکتر با ایجاد بُرش بخشی نوار مانند از پوست ناحیه پشت سر که حاوی فولیکول‌های مو می‌باشد را برداشته و سپس زخم را بخیه می‌کند. آنگاه این تکه برداشته شده از سر را در اختیار دستیاران خود قرار می‌دهد تا گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت را آماده نمایند. سپس دکتر حفره‌هایی را در نواحی طاس سر ایجاد کرده و گرافت‌های تهیه شده را در آن‌ها می‌کارد.

طرفداران انجام کاشت مو در یک جلسه طولانی مدت می‌گویند که با این روش به تعداد جراحی‌های کمتری نیاز خواهد بود و می‌توان در مدت زمان کمتری به نتایجی بهینه دست یافت. از آنجایی که هزینه این روش مقرون به صرفه‌تر است ممکن است که اکثر افراد آن را ترجیح دهند.

متخصصانی که مخالف کاشت مو در یک جلسه طولانی مدت هستند می‌گویند که در طول این درمان گرافت‌ها بسیار نزدیک به هم پَک می‌شوند، بنابراین سلامت گرافت‌ها به خوبی حفظ نمی‌شود. منتقدان این روش می‌گویند از آنجایی که ریزش مو یک فرآیند مداوم است، انجام کاشت مو در چند جلسه و با فواصل زمانی مشخص باعث می‌شود که بتوان آینده ریزش موها را بهتر دیده و به نتایج بهتری دست پیدا کرد.

مدت زمان عمل کاشت مو به چند عامل بستگی دارد:

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت

۱- تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت

گرافت‌ها و ریشه موهایی که استخراج و کاشته می‌شوند در مدت زمان کاشت مو موثر هستند. هر گرافت حاوی ۱ الی ۵ تار مو است. برخی کلینیک‌ها به جای تعداد گرافت، تعداد موها را مد نظر قرار می‌دهند که از لحاظ اخلاقی درست نیست، چون هر گرافت می‌تواند حاوی ۱ الی ۵ تار مو باشد.

۲- تکنیک کاشت مو

امروزه به طور کلی دو نوع تکنیک کاشت مو از همه متداول‌تر هستند:

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE

در FUE یا استخراج واحد فولیکولار، همانطور که از نامش برمی‌آید هر واحد مو به صورت تک به تک استخراج می‌شود. فرآیند این درمان کمی فرسایشی است و مدت زمان آن به مهارت تیم پزشکی بستگی دارد. تیم پزشکی ما قادر است تا ۳۵۰۰ تار مو را در ۸ ساعت بکارد.

کاشت مو به روش FUT

در FUT یا پیوند واحد فولیکولار بخشی نوار مانند از پوست ناحیه پشت سر که حاوی فولیکول‌های مو است برداشته می‌شود. سپس یک تکنسین ماهر این پوست حاوی مو را به قطعات کوچکتری تقسیم کرده و گرافت‌های کوچکی را تهیه می‌نماید. کاشت مو به روش FUT چیزی بین ۴ الی ۶ ساعت طول می‌کشد.

در جدول زیر مدت زمان کاشت مو بر اساس تعداد گرافت مشخص شده است:

تعداد گرافت‌ها تکنیک مدت زمان عمل کاشت مو
۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ FUE ۶
۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ FUT ۴
۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ FUE ۷
۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ FUT ۵
۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ FUE ۸
۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ FUT ۶
بیش از ۳۵۰۰ FUE طی دو روز انجام می‌شود
بیش از ۳۵۰۰ FUT ۸

کاشت مو چند جلسه است؟

کاشت مو چند جلسه است؟

تعداد جلسات کاشت مو به تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پُر کردن ناحیه طاس سر بستگی دارد. معمولاً یک دکتر ماهر می‌تواند در هر جلسه ۳۰۰۰ گرافت را بکارد. البته این عدد برای دکترهای مختلف متفاوت است. اگر بخواهید بیش از ۳۰۰۰ گرافت مو را بکارید احتمالاً به دو جلسه کاشت مو نیاز خواهید داشت که این دو جلسه در دو روز متوالی انجام می‌شوند. ممکن است فکر کنید که انجام عمل کاشت مو در دو روز مضطرب‌کننده و هزینه‌بر به نظر برسد، اما طولانی‌تر کردن یک جلسه کاشت مو هم خطراتی را در پی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • دکتری که خسته و نگران باشد درصد اشتباهاتش بیشتر می‌شود.
  • احتمال بزرگتر شدن اِسکار در جلسات طولانی‌تر بیشتر است.
  • در جلسات طولانی کاشت مو گرافت‌های کمتری سالم می‌مانند و خطر آسیب به گرافت‌ها افزایش می‌یابد.

در برخی موارد که به گرافت‌های زیادی برای پوشاندن نواحی طاس سر نیاز می‌باشد ممکن است به دو جلسه کاشت مو نیاز باشد.

حالا شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت چگونه محاسبه می‌شوند. فقط یک متخصص کاشت مو می‌تواند تعداد گرافت‌های مورد نیاز را به طور دقیق تشخیص دهد. در برخی موارد که به گرافت‌های زیادی برای پوشاندن نواحی طاس سر نیاز می‌باشد ممکن است به دو جلسه کاشت مو نیاز باشد، همچنین ممکن است که برای دستیابی به نتایج بهتر از ترکیب دو تکنیک FUE و FUT استفاده شود.