ریزش مو یکی از مشکلات متداولی است که هم در آقایان و هم در خانم‌ها وجود دارد. متداول‌ترین نوع ریزش مو آلوپسی آندروژنیک است اما امکان دارد موها به دلایل دیگری نظیر آسیب و جرح، بیماری‌های پوستی مختلف یا بیماری‌های سیستمیک دچار ریزش شوند. ریزش موها بسیار بر روی اعتماد به نفس و احساسات افراد تاثیر دارد چون ظاهر فرد نقش مهمی در محیط کار و روابط فردی و اجتماعی ایفاء می‌کند. در سال‌های اخیر تغییرات زیادی رخ داده است، بنابراین انتخاب یک روش درمانی مناسب برای ریزش مو عمدتاً سخت خواهد بود. به طور کلی افراد یا باید عمل کاشت مو را انتخاب کنند یا از روش‌های مصنوعی مانند کلاه‌گیس و سیستم مو بهره ببرند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

سوءبرداشت‌های بسیاری حول درمان‌های ترمیم مو وجود دارد اما کدامیک از این درمان‌ها برای شما بهتر است؟ در این مقاله خواهید فهمید!

عمل کاشت مو

عمل کاشت مو

عمل کاشت مو در طی 25 سال گذشته همواره در حال توسعه و پیشرفت بوده است و نهایتاً توانسته‌ به نتایجی مطلوب دست پیدا کند. امروزه با پیشرفت تکنیک‌های میکرو و مینی گرافتینگ می‌توان به نتایج بسیار خوبی در زمینه کاشت مو دست یافت. تکنیک پیوند واحد فولیکولار (FUT) یکی از تکنیک‌هایی است که امروزه بیشترین استفاده را دارد اما تکنیک استخراج واحد فولیکولار (FUE) هم به دلیل اِسکار نامحسوسی که بر جای می‌گذارد در حال رشد و محبوبیت است.

در فرآیند این عمل، موها از بخشی از ناحیه سر (ناحیه اهداء) برداشته شده و در نواحی که دچار طاسی هستند کاشته می‌شود. علیرغم اینکه هزینه این درمان قابل توجه می‌باشد باید در ناحیه اهداء خود (پشت یا کنار سر) موهایی سالم و با کیفیت داشته باشید تا بتوانید عملی موفقیت‌آمیز داشته باشید.

خانم‌ها یا آقایانی که به دلایل ژنتیکی و ارثی دچار ریزش مو و طاسی شده‌اند بیشتر ترجیح می‌دهند تا عمل کاشت مو را انجام دهند.

در برخی مواردی که ریزش موها به دلیل اِسکارهای ناشی از زخم و آسیب به بافت سَر است، ممکن است نتوان عمل کاشت مو را انجام داد یا به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد، در نتیجه ترجیح بر استفاده از کلاه‌گیس یا سیستم مو خواهد بود. خانم‌ها یا آقایانی که به دلایل ژنتیکی و ارثی دچار ریزش مو و طاسی شده‌اند بیشتر ترجیح می‌دهند تا عمل کاشت مو را انجام دهند.

عمل کاشت مو چندین ساعت زمان می‌برد. در این عمل بخشی نوار مانند از پوست سر که حاوی فولیکول‌های مو است برداشته شده و پس از تهیه گرافت‌های مورد نیاز در نواحی طاس سر کاشته می‌شود. 6 ماه یا بیشتر طول می‌کشد تا نتایج عمل کاشت مو پدیدار شوند.

کلاه‌گیس

کلاه‌گیس

کلاه‌گیس‌ها بسته به نوع متریال‌شان با عنوان سیستم مو هم شناخته می‌شوند. با چسباندن کلاه‌گیس یا سیستم مو می‌توانید در مدت زمان کمی به نتایجی طبیعی دست پیدا کنید.

شما خودتان می‌توانید رنگ، مُدل، تراکم، بافت و طول موهای کلاه‌گیس یا سیستم مو را تعیین کنید. استفاده از کلاه‌گیس یا کاشت مو چسبی یکی از راه‌های فوری برای افرادی است که از طاسی ارثی سر رنج می‌برند یا موهایشان به دلایل دیگری نظیر شیمی‌درمانی ریخته است.

کلاه‌گیس نیازمند مراجعه به کلینیک جهت حفظ و نگهداری است که این خودش هزینه‌بر است.

این روش کاملاً مقرون به صرفه است اما اگر می‌خواهید موهایی طبیعی داشته باشید تنها راهش عمل کاشت مو است. گرچه که کلاه‌گیس هم ایراداتی دارد، مثلاً دائماً نیازمند مراجعه به کلینیک جهت حفظ و نگهداری است که این خودش هزینه‌بر است. از آنجایی که چربی‌های طبیعی و دیگر مواد بر روی کلاه‌گیس می‌نشینند و بر روی ظاهر و تمیزی آن تاثیر می‌گذارند باید هر از چندگاهی جهت تمیز کردن آن به کلینیک مراجعه نمایید.

برخی افراد کلاه‌گیس را ترجیح می‌دهند چون هم متنوع است و هم قابل تعویض، بنابراین فرد آزادی عمل بیشتری را خواهد داشت.

نحوه ساخت سیستم مو یا کلاه‌گیس

نحوه ساخت سیستم مو یا کلاه‌گیس

در واقع برای ساخت کلاه‌گیس از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود. پایه کلاه‌گیس و موهای آن مهم‌ترین بخش هستند. پایه کلاه‌گیس قسمتی است که بر روی پوست سر قرار می‌گیرد. این پایه معمولاً از متریالی تور مانند یا پُلی اورتان ساخته می‌شود. موهای موجود بر روی کلاه‌گیس یا مصنوعی هستند یا از موهای طبیعی انسان می‌باشند.

کاشت مو یا کلاه‌گیس؛ کدام برایم بهتر است؟

کاشت مو یا کلاه‌گیس؛ کدام برایم بهتر است؟

بسیاری افراد پس از ریختن موهایشان از کلاه‌گیس استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد که کلاه‌گیس مقرون‌به صرفه‌ترین و سریع‌ترین راه برای پوشاندن طاسی سر است. اما مشکل این است که کاشت کلاه‌گیس نهایتاً  ظاهری غیرطبیعی به وجود می‌آورد. معمولاً دوستان و نزدیکان شخصی که کلاه‌گیس می‌گذارد متوجه این امر می‌شوند. مهم نیست که کلاه‌گیستان چقدر با کیفیت یا گران باشد چون به محض استفاده اطرافیان متوجه آن خواهند شد.

اما هدف اصلی عمل کاشت مو بازگرداندن موهای طبیعی شماست. موهای کاشته شده در سر همان موهای خودتان هستند بنابراین از حیث رنگ و جنس هیچ تفاوتی وجود نخواهد داشت و نتایج هم کاملاً طبیعی خواهد بود. گذاشتن کلاه‌گیس راهکاری خوبی به نظر می‌رسد اما همیشه موضوع موقتی بودن آن وجود دارد و می‌دانید که مادام‌العمر نمی‌توانید آن را بر سر بگذارید و این یک مشکل اساسی است. بعلاوه که نمی‌توانید برای سال‌های سال از یک کلاه‌گیس استفاده کنید و باید هر از چند وقت آن را عوض کنید. بنابراین همیشه هزینه‌های اضافی وجود خواهند داشت. اما نتایج عمل کاشت مو دائمی و طبیعی هستند. به عبارت دیگر در طول زمان نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی و جانبی نخواهید داشت.

معایب کلاه‌گیس

معایب کلاه‌گیس

  • گذاشتن دائمی کلاه‌گیس بر روی سر حس خوشایندی نیست و این کار برای پوست سرتان هم اصلاً خوب نیست. اگر دائماً از کلاه‌گیس استفاده کنید ممکن است دچار مشکلات پوستی شوید. بنابراین این کار برای بهداشت پوست سرتان خوب نیست.
  • اگر کاملاً طاس نیستید و گاهی اوقات از کلاه‌گیس استفاده می‌کنید این کار می‌تواند به باقی موهای شما صدمه زده و باعث تخریب و نازک شدنشان شود.
  • مهم نیست که چقدر برای داشتن یک کلاه‌گیس خوب و با کیفیت هزینه می‌کنید، نهایتاً می‌دانید که این راهکار موقتی است و نتایجی غیرطبیعی دارد.
  • کلاه‌گیس دائماً نیازمند حفظ و نگهداری است که این خود هزینه‌های اضافی را بر شما تحمیل می‌کند.
  • اگر اولین بارتان است که می‌خواهید کلاه‌گیس بگذارید خواهید فهمید که این کار آسان نیست و همواره باید زمانی را برای تنظیم و گذاشتن آن صرف کنید.