در یک روز می‌توان چه تعداد گرافت مو را کاشت؟

ابتدا باید تفاوت گرافت و فولیکول را بدانید. هر گرافت حاوی چندین فولیکول مو است که می‌تواند از 1 فولیکول تا 5 فولیکول مو را شامل شود. در یک عمل کاشت مو یک روزه خوب که توسط دکتری ماهر و با تجربه انجام شود می‌توان 2000 گرافت مو که حدود 4000 فولیکول مو می‌شود را کاشت. این فرآیند فقط شامل کاشت گرافت نمی‌شود بلکه برداشت مو هم بخشی از این فرآیند می‌باشد. گاهی اوقات از روش DHT هم استفاده می‌شود که در آن برداشت و کاشت مو به طور همزمان انجام می‌گردد.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و کاشت مو هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.

برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

با این روش می‌توان تعداد موهای بیشتری کاشت اما هم نیازمند مهارت بیشتر و هم نیازمند دستگاه‌های مجهزتر است، البته با این روش نمیتوان کاشت بیش از 2000 گرافت را در یک کاشت مو یک روزه انجام داد. کاشت مو یک روزه برای برخی افراد و در شرایط خاصی نتایج خوبی را در بر دارد اما در غیر این صورت بهتر است که کاشت مو در چند جلسه انجام شود.

تاثیرات ریزش مو

تاثیرات ریزش مو

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که افراد در سنین مختلف از آن رنج می‌برند. آمار نشان می‌دهد که 35 میلیون آقا ریزش مو را تجربه می‌کنند و دو سوم آن‌ها در سن 35 سالگی دچار ریزش موی قابل توجهی هستند. اگر مشاهده می‌کنید که خط موهایتان در حال عقب رفتن است یا هنگام حمام کردن ریزش موی زیادی دارید، حتماً می‌خواهید در مورد تاثیرات ریزش مو بر زندگی خود بدانید.

اضطراب و پریشانی عاطفی

اضطراب و پریشانی عاطفی

در حالیکه کچل شدن و طاسی پیامدهای فیزیکی مضری دارد، اما می‌توان از لحاظ عاطفی و احساسی هم آسیب‌زننده باشد. نیافتن راهی برای درمان ریزش مو و طاسی می‌تواند باعث اضطراب و افسردگی شود. ریزش مو در افرادی که معمولاً در معرض دید عموم هستند می‌تواند بر روی زندگی حرفه‌ای آن‌ها تاثیر منفی بگذارد. این عارضه می‌تواند بر روی زندگی و روابط اجتماعی شما هم تاثیر بگذارد.

مو بخشی جدایی ناپذیر از ظاهر یک فرد است، اما به جز این عامل، اضطراب عاطفی عمدتاً دلایل فرهنگی دارد. داشتن موهایی پُر پشت به نوعی با معنای جوانی و سرزندگی پیوند دارد. همچنین داشتن موهایی سالم شاخصی برای سلامتی و رفاه محسوب می‌شود.

تنها درمان دائم ریزش مو

تنها درمان دائم ریزش مو

کاشت مو تنها راه درمان دائم ریزش مو و طاسی است. استفاده مداوم از قرص‌ها و کرم‌های موضعی هم می‌تواند فرآیند ریزش موها را کُندتر نماید اما به محض اینکه مصرف آن‌ها را متوقف کنید فرآیند ریزش موها به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

الگوی طاسی مردانه ارثی است

الگوی طاسی مردانه ارثی است

ریزش مو برای بسیاری از آقایان نگران کننده است. دلایل عمده این عارضه ژنتیک، سن و عواملی نظیر مصرف دارو، استرس و اضطراب روحی و فیزیکی، مشکلات تیروئید، عفونت پوست و مشکلات هورمونی است. ریزش مو می‌تواند از سنین بلوغ آغاز شود و به مرور زمان خود را نشان دهد. بر خلاف باور عموم مردم، سابقه فولیکولار پدربزرگ مادری نمی‌تواند به وضوح نشان دهد که چه اتفاقی برای شما می‌افتد.

ژن‌ها از پدر و مادر به شما منتقل می‌شوند، اما اگر هیچ شواهدی از طرف پدری و مادری برای ریزش مو وجود نداشته باشد باز هم ممکن است به این عارضه مبتلا شوید. در واقع دو سوم آقایان آمریکایی در سن 35 سالگی درجه‌ای محسوس از ریزش مو را دارند و در سن 50 سالگی حدود 85 درصد آقایان موهایشان به طور قابل ملاحظه‌ای کم پشت می‌شود.

DHT به مرور زمان موها را نازک و کم پشت می‌کند

DHT به مرور زمان موها را نازک و کم پشت می‌کند

بیش از 95% نازک شدن مو در آقایان به دلیل آلوپسی آندروژنیک است که به آن الگوی طاسی مردانه هم می‌گویند. این عارضه ارثی زمانی اتفاق می‌افتد که فولیکول‌های مو در ناحیه رو و جلوی سر نسبت به هورمون دی‌هیدروتستوسترون (DHT) حساس می‌شوند. در چنین مواردی موها به مرور زمان نازک و ضعیف شده یا نهایتاً از بین می‌روند. فولیکول‌های مو سالمی که در برابر DHT مقاوم هستند معمولاً در کناره‌ها و پشت سر قرار دارند، اما ممکن است موهای این نواحی هم به مرور زمان ضعیف‌تر و نازک‌تر شوند.

اگر در حال از دست دادن موهای خود هستید احتمالاً می‌خواهید علت این عارضه و درمان آن را بدانید. بهتر است که به دکتری مجرب رجوع کرده و جلسه مشاوره‌ای را با او داشته باشید.

ریزش مو تا کجا پیش می‌رود؟

ریزش مو تا کجا پیش می‌رود؟

اگر دچار ریزش مو هستید حتماً می‌خواهید بدانید که این عارضه تا کجا پیشروی می‌کند و ظاهرتان در چند سال آینده چگونه خواهد بود. ریزش موی آقایان معمولاً از ناحیه پیشانی و تاج سر آغاز می‌شود. اکثر افراد پس از اینکه ریزش موی خود در این نواحی را مشاهده می‌کنند به فکر پیدا کردن دکتر و انجام درمان می‌افتند. سوال بعدی معمولاً این است که تا چه اندازه ریزش مو خواهم داشت و با چه درمان‌هایی می‌توانم اثر این عارضه را از بین برده و ظاهر موهای خود را بهبود ببخشم؟

اگر ناگهان متوجه شدید که میزان موهای باقی مانده در شانه یا روی بالش‌تان زیاد شده است، ممکن است این از علائم اولیه کچلی باشد.

میزان متوسط ریزش مو در یک فرد عادی چیزی بین 50 الی 100 مو در روز است که تشخیص این تعداد در میان 100.000 تار مویی که دارید سخت است. اگر ناگهان متوجه شدید که میزان موهای باقی مانده در شانه یا روی بالش‌تان زیاد شده است، ممکن است این از علائم اولیه کچلی باشد.

مقیاس نوروود (Norwood)

مقیاس نوروود (Norwood)

میزان ریزش مو در مقیاس نوروود بر اساس کلاس‌های زیر دسته‌بندی شده است:

کلاس 1: ریزش موی غیر محسوس

کلاس 2: مراحل اولیه عقب‌نشینی مو. عقب‌نشینی موها در پیشانی مشهود می‌شود.

کلاس 3: ریزش مو در ناحیه بالای شقیقه‌ها، پیشانی و تاج سر

کلاس 4: ریزش بیشتر موها در ناحیه تاج سر، بالای شقیقه و جلوی سر

کلاس 5: ریزش قابل توجه موها در ناحیه روی سر، فرق سر و تاج سر.

کلاس 6: ریزش موی بیشتر در نواحی ذکر شده. کاشت مو در این مرحله هم می‌تواند باعث بهبود ظاهر موها شود.