هر آنچه از عمل زیبایی لیفت بدن باید بدانید.


اکثر افرادی که کاهش وزن زیادی داشته‌اند دوست دارند که عمل طبیعی لیفت بدن را انجام دهند تا به اندامی متناسب‌تر و هموارتر دست پیدا کنند. گرچه جراحی لیفت بدن عملی پیچیده است و باید برای انجام آن واجد شرایط باشید. افراد در صورت داشتن شرایط زیر کاندیدای خوبی برای لیفت بدن می‌باشند:

کاهش وزن 30 الی 50 درصدی

کاهش وزن ۳۰ الی ۵۰ درصدی

چاقی و پوست اضافه در ناحیه شکم

افرادی که در اطراف شکم خود دارای پوست و چربی اضافه می‌باشند (البته اگر چربی اضافه زیاد باشد ابتدا باید مقدار بیشتری از آن را آب کرده و سپس عمل کشیدن پوست بدن را انجام دهید)

افرادی که وزن ثابتی دارند

افرادی که وزن ثابتی دارند، زیرا نوسانات وزنی در نتایج لیفت بدن اختلال ایجاد می‌کند. اکثر جراحان پلاستیک توصیه می‌کنند که پس از رسیدن به اهداف وزنی خود، حدود ۲ سال صبر کرده و سپس عمل لیفت بدن را انجام دهید. این کار به پوست اجازه می‌دهد تا با شرایط جدید خود وفق پیدا کند، همچنین پس از این مدت اطمینان پیدا می‌کنید که پس از عمل جراحی افزایش وزن نخواهید داشت.

 قادر بودن به انجام بیهوشی عمومی

برخوردار بودن از سلامتی عمومی خوب و قادر بودن به انجام بیهوشی عمومی.

افرادی که پس از عمل لیفت قصد بچه‌دار شدن ندارند

افرادی که پس از عمل لیفت قصد بچه‌دار شدن ندارند؛ زیرا این کار نتایج عمل را معکوس می‌کند.

افرادی که پس از عمل به رژیم غذایی سالم و ورزش کردن متعهد هستند.

افرادی که پس از عمل به رژیم غذایی سالم و ورزش کردن متعهد هستند. این کار به بهبودی بهتر فرد کمک کرده و باعث می‌شود که ماندگاری نتایج عمل به حداکثر برسد. بسیار مهم است که قبل و بعد از عمل جراحی یک رژیم غذایی پر پروتئین را در پیش بگیرید تا دوره نقاهت خوبی را پشت سر بگذارید.

افرادی که سیگاری نیستند و الکل مصرف نمی‌کنند.

افرادی که سیگاری نیستند و الکل مصرف نمی‌کنند.

 انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به عمل لیفت بدن

افرادی که انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به عمل لیفت بدن دارند. البته دکتر سعی می‌کند که برش‌هایی بسیار ظریف در بدن ایجاد کند اما به هر حال ایجاد اِسکار (اثر زخم) اجتناب‌ناپذیر است. همچنین باید توجه داشته باشید که روند پیری پوست پس از عمل طبیعی لیفت بدن متوقف نمی‌شود بنابراین ممکن است پوست بعد از مدت‌ها دوباره دچار افتادگی شود. البته افتادگی پوست هرگز به شدت قبل نخواهد بود.

سلامت ذهنی و روانی خوب قبل از عمل لیفت

افرادی که از سلامت ذهنی و روانی خوبی برخوردار هستند، چون جراحی پلاستیک برای برخی افراد فرآیندی طولانی و احساسی است.

عمل بای‌پس معده

اگر در اثر عمل بای‌پس معده وزن زیادی کم کرده‌اید، جراح پلاستیک تاییدیه متخصص شما را برای انجام لیفت بدن می‌خواهد. دکتر جراح با پزشک عمومی و متخصص تغذیه شما هم همکاری خواهد داشت تا سلامت و ایمنی شما کاملاً تضمین شود.

چک کردن سوابق پزشکی

دکتر برای تشخیص اینکه آیا کاندیدای خوبی برای عمل لیفت بدن در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌باشید یا خیر سوابق پزشکی شما را مورد بررسی قرار داده، معایناتی فیزیکی را انجام داده و از شما می‌خواهد تا در مورد انتظارات و اهداف خود صحبت کنید.