کربن لیزر یک انقلاب در زمینه درمان با لیزر بوده که روشی کاملا بدون درد با حداقل عوارض جانبی می‌باشد. این روش بسیار مناسب برای افراد دارای پوست چرب، سرسیاه، منافذ پوستی بزرگ (پوست پرتقالی) و آکنه صورت می‌باشد همچنین یک راه عالی برای لایه‌برداری و جوانسازی پوست است که موجب طراوت و شادابی و نرمی بیشتر پوست (به ویژه صورت) می‌گردد. در ابتدا یک لایه محلول کربن به پوست صورت مالیده می‌شود که با این کار ذرات کربن منافذ پوست را پر می‌کند؛ ذرات کربن به مقدار زیادی انرژی لیزر را جذب نموده منفجر می‌شود که خود آن موجب برداشته شدن آلودگی‌ها و سلول‌های مرده از پوست می‌شود.

منافع کربن لیزر

  1. پاکسازی(cleansing): کربن توانایی جذب چربی و آلودگی ها از عمق منافذ پوستی را دارد هنگامی که ذرات کربن در معرض لیزر قرار می‌گیرند منهدم می‌شوند و همراه آن مواد جذب شده نیز از روی پوست برداشته می‌شود.
  2. پوسته ریزی(EXFOLIUTING): با انفجار ذرات کربن سلول‌های مرده از روی پوست برداشته می‌شود که نتیجه آن پوستی درخشان‌تر و نرم‌تر و منافذ پوست کوچک‌تر خواهد بود.
  3. جوانسازی(rejuvenating): در این روش لایه‌های عمقی‌تر پوست هم هدف قرار گرفته می‌شود و موجب تحریک ساخت کلاژن می‌گردد که نتیجه آن افزایش قوام پوست و کاهش چین و چروک می‌باشد.
  4. درمان آکنه و از بین رفتن چربی پوست: گرمایی که به وسیله کربتن لیزر به پوست منتقل می‌شود موجب از بین رفتن باکتری‌های ایجادکننده آکنه می‌شود. همچنین از طریق تخریب نسبی غدد سباسه موجب کاهش تولید چربی پوست می‌گردد. درمان با کربن لیزر علاوه بر صورت بر روی سایر نواحی مثل سینه و پشت و ران‌ها نیز انجام می‌شود. اگرچه حتی با انجام یک جلسه کربن لیزر نتایج قابل توجه به دست می‌آید ولی برای حصول بهترین نتیجه درمان منظم توصیه می‌شود.