امروزه اهمیت و تاثیرات مثبت زیبایی چه در خانم ها و چه در آقایان بر همگان محرز است. داشتن چهره ای زیبا باعث ایجاد روحیه ای مثبت، احساس خشنودی و شادی در فرد خواهد شد. از گذشته تا کنون به روش های مختلف افراد سعی در افزایش زیبایی های چهره خود داشته اند. یکی از مهم ترین فاکتورهای چهره که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت صورت ما دارد، بینی است. خیلی از ما به دلیل داشتن بینی با فرم ناموزون ممکن است احساس خیلی خوبی به چهره خودمان نداشته باشیم و این مسئله به مرور زمان بر روان و افکار ما تاثیرات منفی خواهد گذاشت.

با پیشرفت هایی که در علم پزشکی در بخش زیبایی رخ داده است، این امکان فراهم شده تا با انجام انواع مختلف جراحی بینی و روش های دیگر، فرم بینی که ظاهری زیبا ندارد را به شکلی جذاب و خوش فرم تبدیل نمود. با کوچک کردن بینی بزرگ که فرمی نامتوازن دارند، احساس اعتماد به نفس و رضایت به فرد باز خواهد گشت. برای داشتن بینی زیبا روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به شرح کامل آن پرداخته می شود.

روش های مختلف کوچک کردن بینی

روش های مختلف کوچک کردن بینی

با پیشرفت هایی که در علم پزشکی و زیبایی رخ داده است، روش های متنوعی برای اصلاح و کوچک کردن بینی به وجود آمده است. این روش ها در دو گروه اصلی تقسیم می شوند که به شرح زیر است.

  1. درمان هایی که بدون نیاز به عمل جراحی هستند. این روش ها هزینه کمتری نسبت به روش هایی دارد که با عمل جراحی فرم بینی اصلاح می گردد و فرد دوره نقاهت و درد کمتری را متحمل می شود.
  2. درمان هایی که با عمل جراحی صورت می گیرد. این روش ها هزینه بر هستند و نیاز به دوره نقاهت بیشتری دارند.

انواع روش های کوچک کردن بینی بدون نیاز به عمل جراحی

انواع روش های کوچک کردن بینی بدون نیاز به عمل جراحی

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که بنا به دلایل مختلفی نظیر ترس از عمل جراحی و هزینه های بالای آن، قادر به انجام عمل جراحی برای کوچک کردن بینی نیستید، روش های درمانی که بدون نیاز به عمل جراحی و دوره نقاهت، فرم بینی را به زیبایی اصلاح  می کنند، می تواند راه حل بسیار مناسبی باشد. این روش ها شامل موارد زیر می گردد:

استفاده از ترفندهای آرایشی

ترفند های آرایشی به شکل معجزه آسایی در مدت زمان کم و بدون هیچ گونه اثر منفی می توانند باعث کوچک کردن بینی شما شوند.

اصلاح فرم بینی با لیفت آن به وسیله تزریق ژل یا فیلر

به کمک این روش قسمت های مختلف بینی که مشکل دارد، به وسیله ژل یا فیلر پر می گردد تا صاف شود.

کوچک کردن بینی به کمک دستگاه های ویبره حرارتی

این روش برای افرادی که دارای بینی گوشتی یا غضروفی هستند بسیار مناسب است.

اصلاح فرم بینی با لیفت آن به وسیله نخ

این روش برای افرادی که نوک بینی آن ها افتاده است، بسیار کاربرد دارد.

اصلاح فرم بینی با لیفت آن به وسیله تزریق چربی

این روش هم مثل روش دوم است اما به دلیل استفاده از چربی های بدن فرد، امکان ایجاد حساسیت در آن وجود ندارد.

کوچک کردن بینی به وسیله پلاسما جت

این روش به کمک فرکانس های قوی انجام می شود.

کوچک کردن بینی به وسیله روش رسپینگ

این روش تحت عنوان سوهان کشیدن هم شناخته می شود. نکته مهمی که در هنگام استفاده از این روش باید به آن توجه کنید این است که با انجام آن شرایط و امکان عمل های زیبایی دیگر برای فرد از بین خواهد رفت.

اصلاح فرم بینی به وسیله لیزر

این روش محدود به افراد خاصی است و شرایط ویژه ای را می طلبد لذا قبل از انجام آن با پزشک مربوطه تمامی معاینات لازم را انجام دهید.

روش کوچک کردن بینی به وسیله عمل جراحی یا رینوپلاستی

روش کوچک کردن بینی به وسیله عمل جراحی یا رینوپلاستی

خیلی از افراد برای داشتن یک بینی ایده آل حاضر به انجام عمل جراحی هستند. این عمل ها با بیهوشی کامل انجام می شود و دوره نقاهت و بهبودی به نسبت زیادی نیز دارد. برای این که از نتیجه عمل خود کاملا راضی باشید باید حتما به یک پزشک متخصص و معتبر مراجعه نمایید و تمامی معاینات و بررسی های لازم قبل عمل را به انجام برسانید. قطعا لازم به گفتن نیست که انجام عمل نزد پزشک غیر متخصص عواقب بسیار بدی برای شما و سلامتی تان به همراه خواهد داشت. پس در اولین قدم حتما با تحقیق به یک پزشک یا مرکز زیبایی قابل اعتماد را مراجعه نمایید.

نکته مهم دیگری که در این روش مطرح است، هزینه بالای جراحی بینی است. به دلیل این که عمل بینی جز جراحی های زیبایی به حساب می آید کلیه هزینه های آن تحت پوشش بیمه نخواهد بود. نکته دیگر بحث سن مناسب عمل جراحی است که از 16 سالگی به بعد مناسب است.

نحوه انجام عمل جراحی جهت کوچک کردن بینی

نحوه انجام عمل جراحی جهت کوچک کردن بینی

قبل از انجام عمل کلیه آزمایشات لازم، عکس برداری ها و فرم بینی دلخواه فرد بررسی و تعیین می گردد. در روز جراحی فرد در بیمارستان یا کلینیک مربوطه بستری شده و آماده عمل جراحی می شود. فرد در حین عمل به صورت کامل بیهوش شده و برشی بر روی پوست بینی زده می شود و بسته به فرم بینی بخش های استخوانی و غضروفی بر اساس مدل تعیین شده برش داده می شود.