این مقاله فقط جهت اطلاع‌رسانی عموم در سایت رخ آرا قرار گرفته و این خدمات در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا انجام نمی‌شود.

حتماً شنیده‌اید که لیفت با نخ نسبت به جراحی لیفت صورت عملی سریع‌تر و کمتر تهاجمی است اما نتایجی مشابه لیفت صورت در پی دارد. گرچه که لیفت با نخ عملی متداول برای صورت محسوب می‌شود اما هنوز استفاده از آن برای کشیدن و سفت کردن شکم یا دیگر قسمت‌های بدن غیرمعمول است. نهایت کاری که نخ لیفت می‌تواند انجام دهد کشیدن پوست است و نمی‌تواند دیگر نشانه‌های پیری مانند لک‌ها یا پیگمانتاسیون را از بین ببرد؛ اما بهبود قسمت‌های شُل و افتاده بدن و پوست چیز کمی نیست.

درمان افتادگی شکم با لیفت نخ

ایده درمان افتادگی شکم با لیفت نخ از چه زمانی آغاز شد؟

از همان ابتدای معرفی لیفت نخ، از این درمان علاوه بر صورت برای قسمت‌های دیگر بدن هم استفاده می‌شد، اما این کار چندان متداول نبود. یکی از علل عمده این مساله این است که اکثر افراد بسیار به صورت خود توجه می‌کنند، چون صورت اولین قسمت از بدن است که مورد توجه قرار می‌گیرد. یکی دیگر از دلایل این امر آن است که معمولاً نیازی به نشان دادن شکم خود نداریم، بنابراین بدیهی است که نیازی به بهبود ظاهر آن هم نخواهیم داشت.

با استفاده از لیفت با نخ می‌توان افتادگی شکم یا قفسه سینه را به سرعت درمان کرد و ظاهری مطلوب برای نواحی مختلف بدن ایجاد نمود. همچنین با لیفت نخ می‌توان ظاهر باسن را مطلوب‌تر و گردتر کرد. طول عمر روش کشیدن پوست با نخ زیاد است و از آن برای لیفت قفسه سینه، شکم، باسن و حتی سینه‌ها استفاده می‌شود.

لیفت نخ به جای ترموتراپی

چه زمان می‌توان از لیفت نخ به جای ترموتراپی، امواج رادیویی، اولتراسوند یا دیگر درمان‌ها استفاده کرد؟

لیفت شکم با نخ روشی کمتر تهاجمی است و آسیب‌های کمتری به بدن وارد می‌سازد، پس از این عمل هیچ اِسکاری (اثر زخمی) بر جای نمی‌ماند و پس از آن به دوره‌های توانبخشی و احیای طولانی مدت نیازی نیست. شما فوراً پس از این عمل می‌توانید به فعالیت‌های روزمره یا سر کار خود باز گردید. مدت زمان انجام لیفت شکم با نخ بسیار کم است.

درمان‌هایی مانند امواج رادیویی یا ترموتراپی بسیار در کاهش و از بین بردن سلولیت موثر هستند، در حالیکه لیفت با نخ نمی‌تواند این عارضه را درمان کند، بنابراین بهتر است برای کسب نتایج مطلوب‌تر از ترکیب لیفت شکم با نخ با دیگر درمان‌ها استفاده شود؛ البته این موضوع به وضعیت پوستی افراد بستگی دارد.

لیفت شکم با نخ برای آقایان

آیا می‌توان از لیفت شکم با نخ برای آقایان استفاده کرد؟

بله، حتماً. فقط خانم‌ها نیستند که به دلیل کاهش وزن زیاد دچار افتادگی پوست می‌شوند. همچنین آقایانی که می‌خواهند اندامی متناسب‌تر داشته باشند و عضلاتشان نمود بهتری پیدا کنند، می‌توانند از مزایای لیفت شکم با نخ بهره‌مند شوند. این درمان به کاهش وزن شما کمک نخواهد کرد، اما اگر می‌خواهید وزن خود را کاهش دهید و فکر می‌کنید که خطوط بدن‌تان نیاز به برجسته شدن و نمود بیشتری دارند، می‌توانید از لیفت شکم با نخ برای کشیدن و مشخص کردن خطوط بدن استفاده کنید.

روش لیفت شکم با نخ

روش لیفت شکم با نخ

همانطور که از نام لیفت نخ پیداست در این روش از نخ‌های مخصوصی برای کشیدن و لیفت کردن پوست استفاده می‌شود. دکتر در این روش با استفاده از سوزن‌هایی نازک برش‌هایی را ایجاد می‌کند و سپس از طریق این برش‌ها، نخ‌ها را در زیر پوست وارد می‌کند. محل دقیق جایگیری نخ‌ها در افراد مختلف متفاوت است.

با گذشت زمان بدن شروع به تولید کلاژن در اطراف نخ‌ها می‌کند و بدین طریق از پوست لیفت شده پشتیبانی می‌شود. یکی از ویژگی‌های خوب این روش بازگشت‌پذیری آن است؛ یعنی می‌توانید پوست را به حالت اولیه خود باز گردانید که البته بعید است پس از لیفت شکم با نخ، چنین خواسته‌ای در شما به وجود بیاید.

لیفت شکم با نخ

آیا با یک جلسه درمانی می‌توان به نتایج مطلوب دست پیدا کرد؟

ممکن است افراد جوان‌تر بتوانند با یک جلسه به نتایج دلخواه خود برسند. اگر این درمان به صورت حرفه‌ای انجام شود نتایج آن تا چند سال ماندگاری خواهد داشت. البته این موضوع به سن داوطلب و قابلیت ارتجاعی پوست او بستگی دارد. پس از گذشت این مدت زمان به درمان مجدد پوست نیاز خواهید داشت. با بالا رفتن سن و گذشت زمان، قابلیت ارتجاعی پوست به تدریج کاهش پیدا کرده و متعاقباً برای حفظ نتایج به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهید داشت.

عوارض لیفت شکم با نخ

عوارض لیفت شکم با نخ

این روش معمولاً ایمن و موثر است و نتایجی ظریف و طبیعی را در بر دارد. برش‌های ایجاد شده در لیفت شکم با نخ کوچک بوده و خونرسانی به پوست در این درمان دچار اختلال نمی‌شود. گرچه اگر این درمان به خوبی انجام نشود، عوارضی را در پی خواهد داشت.

ممکن است لیفت شکم با نخ موجب ایجاد سر درد و احساس تیر کشیدن در زیر پوست شود.

مشکل متداول لیفت نخ، بخیه‌ها هستند که از جنس پلی‌پروپیلن ساخته شده‌اند و در برخی مواقع می‌توانید آن‌ها را در زیر پوست خود احساس کنید، همچنین گاهی اوقات هم قابل مشاهده خواهند بود. ممکن است لیفت شکم با نخ موجب ایجاد سر درد و احساس تیر کشیدن در زیر پوست شود. در موارد حادتر ممکن است نخ‌های لیفت پاره شده و یا از پوست بیرون بزنند. البته این مشکل در موارد بسیار نادری اتفاق می‌افتد و در بدترین حالت ممکن امکان بروز آن وجود دارد.

 لیفت شکم با نخ و بارداری

آیا خانم‌هایی که قصد بچه‌دار شدن دارند می‌توانند از لیفت شکم با نخ استفاده کنند؟

این درمان بر روی هورمون‌ها یا سیستم باروری شما هیچ تاثیری نمی‌گذارد، بنابراین در این مورد هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اما در صورتی که در آینده قصد بچه‌دار شدن دارید بهتر است تا در جلسه مشاوره اولیه عمل زیبایی لیفت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا، دکتر را در جریان این موضوع قرار دهید.