آیا به تزریق فیلرهایی مثل ژوویدرم یا رستیلن در گونه‌ها و لب‌ها علاقه‌ای ندارید؟ اگر چنین است لازم است بدانید که این فیلرها کاربردهای دیگری هم دارند. افراد با تجربه‌ای که در این زمینه کار می‌کنند علاوه بر درمان این نواحی از تزریق ژل در نواحی دیگر از نرمه گوش گرفته تا پنجه پا استفاده می‌کنند. از تزریق ژل برای پر کردن حجم از دست رفته و جوان‌سازی پوست در نواحی مختلف استفاده می‌شود و نتایج آن هم بسیار عالیست. تزریق ژل فرآیندی غیرجراحی را در اختیار شما قرار می‌دهند که به واسطه آن‌ها می‌توانید جوان‌سازی پوست خود را لمس کنید.

1- تزریق ژل و جوان‌سازی نرمه گوش

بسیاری از افراد آرزو دارند که نرمه گوش خود را جوان‌تر کنند. ممکن است باور نکنید اما تزریق ژل یکی از راه‌های متداول برای جوان‌سازی نرمه گوش است که افراد بسیاری از آن بهره برده‌اند. با بالا رفتن سن نشانه‌های آسیب دیدگی پوست و فقدان حجم در همه جای بدن دیده می‌شود و نرمه گوش هم از این امر مستثنی نیست. زیورآلات سنگینی که به گوش آویزان می‌شوند به انرژی جاذبه کمک کرده و موجب از دست رفتن حجم نرمه گوش می‌شوند. هر روزه تعداد بسیاری از افراد جهت جوان‌سازی نرمه گوش خود از تزریق ژل کمک می‌گیرند.

به دنبال بهترین خدمات زیبایی و تزریق ژل هستید؟

ما با به‌روزترین تجهیزات و مجرب‌ترین جراحان و پزشکان در کنار شما هستیم.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰

نتایجی که از این درمان حاصل می‌شود طولانی مدت بودن و روند درمانی نیز کاملاً بی خطر و بدون درد است. همچنین می‌توان نرمه‌های گوش کوچک را با تزریق ژل در ناحیه خارجی آن بزرگتر و گردتر کرد. ماندگاری این درمان بسته به نوع فیلر تزریق شده چیزی حدود یک سال است و بر روی قابلیت استفاده از گوشواره هیچ تاثیری ندارد. زمانی که تاثیر فیلر از بین رفت می‌توانید تزریق جدیدی انجام دهید، همچنین با صلاحدید پزشک خود می‌توانید این درمان را در ترکیبی با درمان‌های دیگر انجام دهید.

2- تزریق ژل در شقیقه

گود شدن شقیقه از نشانه‌های پیری است اما این ناحیه هنوز هم در مشاوره‌های زیبایی نادیده گرفته می‌شود. با بالا رفتن سن استخوان‌های شقیقه پدیدار می‌شوند و باعث می‌شوند که ظاهری بیمار و رنجور پیدا کنیم. دو نوع فیلر عمده وجود دارد که دکترها جهت بهبود حجم این ناحیه استفاده می‌کنند: فیلرهای پلی لاکتیک اسید (مانند اسکالپترا) و فیلرهای اسید هیالورونیک (مانند ژوویدرم). فیلرهایی مانند پلی لاکتیک اسید با تحریک رشد کلاژن کار می‌کنند (فرآیندی که فیبروپلاسیا نامیده می‌شود). جهت دستیابی به نتایج مطلوب باید چندین درمان در طول چند ماه صورت گیرد. نتایج این درمان تا 2 سال ماندگاری دارند.

فیلرهای اسید هیالورونیک درمانی جدیدتر محسوب می‌شوند و مدت زمان ماندگاری، غلظت و موارد استفاده آن‌ها از هم متفاوت است. از دکتر خود بپرسید که آیا شما هم داوطلب خوبی برای این درمان هستید یا خیر. به طور متوسط اسکالپترا برای پر کردن این نواحی گران‌تر از ژوویدرم است، پس اگر هزینه برایتان مهم است در این مورد هم با دکتر خود صحبت کنید. همانطور که انتظار می‌رود تزریق ژل در ناحیه شقیقه شامل خطراتی می‌باشد که نباید آن‌ها را دست کم گرفت. برخی از خطرات جدی‌تر آن شامل صدمه به رشته‌های عصبی صورت، مسدود شدن رگ‌های خونی یا آمبولی، عفونت و بی‌حسی است. خطرات کوچک‌تر شامل کبودی، ورم و برجسته شدن رگ‌های خونی سطحی است.

3- تزریق ژل و تقویت چانه

داشتن چانه‌های قوی بسیار در ظاهر ما تاثیر می‌گذارند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا جوان‌تر و سالم‌تر به نظر برسیم. پیش از اینکه از فیلرها برای تزریق در ناحیه چانه استفاده شود، تقویت چانه با ایمپلنت بهترین گزینه محسوب می‌شد. گرچه که ایمپلنت معمولاً قابل تغییر و تنظیم نیست، یعنی نمی‌توان آن را متناسب با صورت هر بیمار و نیازهای او تغییر داد. با نگرش شخصی که در تزریق ژل وجود دارد، نه تنها می‌توان ژل را متناسب با خواسته‌ها و نیازهای هر بیمار تزریق کرد بلکه می‌توان شکل چانه را نیز تغییر داد و صورت را گردتر کرد. در حال حاضر ژوویدرم، ولوما، اسکالپترا، رادیس، رستیلن و ولافیل متداول‌ترین فیلرهایی هستند که جهت تقویت چانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. فرآیند این درمان معمولاً بین 5 الی 30 دقیقه به طول می‌انجامد و درد آن ملایم است.

dermall-filler-useage

4- تزریق ژل و درمان چین و چروک گردن

با بالا رفتن سن چین و چروک‌های گردن به صورت افقی در سر تا سر گردن به وجود می‌آیند اما ممکن است از ویژگی‌های طبیعی آناتومی یک فرد سالم و جوان نیز باشند. بسیاری از متخصصان پوست و جراحان پلاستیک در مورد از بین بردن این چین و چروک‌ها آموزش دیده‌اند. باید در مورد درمان این چین و چروک‌ها و انتخاب متخصصی که می‌خواهد درمان را انجام دهد بسیار محتاطانه عمل کرد. عوارض جانبی همیشه وجود دارند پس باید دکتری ماهر و با تجربه را انتخاب کنید تا این عوارض را به حداقل برساند.

تزریق ژل برای رفع چین و چروک‌های گردن گزینه خوبی برای افرادی که پوست شلی دارند نیست.

یکی از متداول‌ترین فیلرهایی که برای درمان چین و چروک‌های گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد بلوترو (Belotero) است، فیلری که از اسید هیالورونیک ساخته شده. چین و چروک‌های گردن متفاوت از نوارهای عمودی هستند که توسط تاندون‌های پلاتیسمال گردن به وجود می‌آیند، این باندها از زیر گردن تا ناحیه پایین گردن کشیده می‌شوند. می‌توان این باندها را با روش‌های مختلفی درمان کرد، که معمولاً از دو نوع درمان استفاده می‌شود، یکی پلاتیسماپلاستی (لیفت گردن) و دیگری تزریقات نوروتاکسین مثل بوتاکس. البته باید توجه داشته باشید که تزریق ژل برای رفع چین و چروک‌های گردن گزینه خوبی برای افرادی که پوست شلی دارند نیست.

5- تزریق ژل و درمان اِسکارهای ناشی از آکنه

درمان اسکارهای ناشی از آکنه به وسیله لیزر و لایه‌برداری شیمیایی بسیار سخت است اما با تزریق ژل‌های جدیدی مانند بلافیل (فیلر کلاژنی پلی متیل متاکریلات)، بلوترو (Belotero)، ژوویدرم (Juvederm) و رستیلن (Restylane) می‌توان این اسکارها را درمان کرد. این فیلرها فضای تهی پشت اسکار را پر می‌کنند. تزریق بلافیل (Bellafill) موجب می‌شود که بدن واکنشی طبیعی نسبت به پلی متیل متاکریلات (PMMA) نشان دهد و باعث تولید کلاژن و رگ‌های خونی جدید در زیر محل اسکار شود. اکثر بیماران جهت بهبودی کامل به چند جلسه درمانی نیاز خواهند داشت اما نتایج این درمان می‌تواند زدگی افرادی که از اسکارهای آکنه رنج می‌برند را تغییر دهد.

بیمار می‌تواند پس از اولین جلسه درمان شاهد نتایج باشد اما از آنجایی که بلافیل از طریق فرآیند طبیعی پوست کار خود را انجام می‌دهد این بهبودی در طول یک سال به منتها درجه خود می‌رسد. افرادی که مبتلا به اسکارهای آکنه ملایم و شدید هستند، به بلافیل آلرژی ندارند و دارای حداقل سن 21 سال هستند، می‌توانند از این درمان بهره ببرند. عوارض جانبی که تزریق این ژل در بر دارد مثل دیگر فیلرهاست: ورم، کبود و حساسیت که معمولاً ظرف یک هفته از بین می‌رود. در مورد دیگر عوارض جانبی شدیدی که ممکن است اتفاق بیافتد باید از دکتر خود اطلاعات کسب کنید.

فیلرهای اسید هیالورونیک می‌توانند ظرف یک سال نواحی تو رفته به تدریج اصلاح کنند.

برخی از دکترها در کنار تزریق ژل بلافیل از فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک دیگر مانند بلوترو و رستیلن نیز استفاده می‌کنند. در این درمان سعی می‌شود اسکارهایی که موجب چین و چروک پوست شده‌اند به مرور زمان ترمیم شده و بهبود یابند. فیلرهای اسید هیالورونیک می‌توانند ظرف یک سال نواحی تو رفته به تدریج اصلاح کنند، البته ممکن است این درمان در ترکیب با درمان‌هایی مانند لیزر و لایه‌برداری شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد.

6- تزریق ژل و جوان‌سازی دست

اگر نتوانستید سن فردی را با نگاه کردن به چهره او تشخیص دهید، با نگاه کردن به دست‌هایش قطعاً می‌توانید. علائم و لکه‌های تیره‌ای که در اثر آسیب‌های ناشی از نور آفتاب بر روی پوست دست ظاهر می‌شوند و آشکارتر شدن رگ‌ها و تاندون‌ها همگی علائمی هستند که با بالا رفتن سن پدیدار می‌شوند. دست‌ها نشان‌دهنده سن می‌باشند، اما با درمان‌هایی که جهت جوان‌سازی دست‌ها صورت می‌گیرد مثل لیزر، لایه برداری شیمیایی و تزریق ژل دیگر نمی‌توان از روی دست‌ها هم سن را تشخیص داد.

رادیس یکی از فیلرهایی است که جهت جوان‌سازی دست‌ها از آن استفاده می‌شود. رادیس فیلری مبتنی بر کلسیم است که که فقدان حجم دست‌ها را باز گردانده و رگ‌ها و تاندون‌های ظاهر شده را می‌پوشاند. جهت انجام این درمان حتماً باید به دکتری مجرب و ماهر مراجعه نمایید چون اگر ژل در ناحیه دست به درستی تزریق نشود می‌تواند عوارض جانبی بدی را در پی  داشته باشد.

۷- تزریق ژل و جوان‌سازی پا

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر پاهایتان کمی پُرتر بود، درد کمتری را در اثر راه رفتن حس می‌کردید؟ دیگر نیازی نیست که در کفش‌های خود کفی بگذارید. شما می‌توانید با تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک (مانند ژوویدرم و رستیلن) پنجه‌های پاهای خود را پُرتر کنید، این بخش بدن یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست. در این درمان فیلر در بین استخوان‌های متاتارس و فالانژال انگشت بزرگ تزریق می‌شود تا لایه از بین رفته پا را به آن باز گرداند، با انجام این درمان فشار بر روی پاها کاهش پیدا کرده و در نتیجه درد نیز کاهش می‌یابد.

می‌توان از این روش جهت درمان دیگر نواحی پا که تحت فشار هستند استفاده نمود. ورم و کبودی از عوارض جانبی این درمان می‌باشند، همچنین ممکن است استفاده از فیلر نامناسب و تزریق نادرست آن موجب افرایش دردهای پا شود. مثل هر درمان دیگری انتخاب دکتر متخصص و با تجربه در این درمان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دکترهای مختلف از فیلرهای مختلفی در این درمان استفاده می‌کنند.

8- برجسته‌سازی باسن با تزریق ژل

این درمان برای افرادی مناسب است که نمی‌خواهند زیر تیغ جراحی رفته و دوست دارند نتایجی فوری کسب کنند و دوره نقاهت کمی را پشت سر بگذارند. امروزه برجسته‌سازی باسن اقبال عمومی زیادی دارد و افراد زیادی جهت انجام عمل‌های زیبایی بر روی باسن مراجعه می‌کنند. ایمپلنت، تزریق چربی و … به شدت بر روی اینترنت و دیگر رسانه‌ها تبلیغ می‌شود، اما تزریق ژل جدیدترین روش جهت برجسته‌سازی باسن به شمار می‌رود و نتایج قابل توجهی را در بر دارد.

همانطور هم که قبلاً در قسمت حجم دادن به شقیقه‌ها با اسکالپترا گفتیم فیلر پلی لاکتیک اسید از فیلرهایی است که حجم دهنده است و موجب تولید کلاژن جدید می‌شود. شما باید پیش از انجام این درمان مشاوره‌ای را جهت تزریق ژل در کلینیک پوست و مو رخ آرا انجام دهید و البته به این توجه داشته باشید که برجسته‌سازی باسن با تزریق ژل اسکالپترا حتماً نتایج خوبی را برایتان رقم خواهد زد.

9- رفع چین و چروک‌های زانو با تزریق ژل

امروزه جوان‌سازی زانو یک ترند است. متخصصان پوست و جراحان پلاستیک از تزریق ژل اسکالپترا جهت درمان چین و چروک‌های بالای زانو استفاده می‌کنند. فیلر پلی لاکتیک اسید با کمک به بدن جهت تولید کلاژن جدید کیفیت پوست را بهبود بخشیده و آن را سفت می‌کند. زانوهای خوش فرم، لیفت شده و بدون چین و چروک بر روی زیبایی کلی ظاهر و اندام شما تاثیر گذاشته و به شما اعتماد به نفس پوشیدن لباس‌های تابستانه را می‌دهد. اگر به دنبال لیفت کردن و جوان‌سازی این ناحیه از طریق درمان‌های غیر جراحی و بی خطر هستید، بدون شک تزریق ژل یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهد بود.