HIFU GLOW درمانی جدید است که به تکنولوژی هایفو اضافه شده است. از این درمان برای لیفت صورت و گردن استفاده می‌شود. با HIFU GLOW می‌توان نواحی حساس صورت تا عمق ۱.۵ میلیمتر را تحت درمان قرار داد. نتایج این درمان بسیار شگفت‌انگیز بوده و فوراً قابل مشاهده خواهد بود. HIFU GLOW باعث درخشش، شفافیت، فربه‌تر شدن و جوان‌تر شدن پوست می‌شود.

HIFU GLOW جایگزین مناسبی برای درمان‌های پلاسما است که در اطراف دهان و چشم‌ها انجام می‌شود، با این تفاوت که دوره نقاهت ندارد. HIFU GLOW برای افرادی که پوست تیره‌ای دارند و نمی‌توانند درمان‌های پلاسما را انجام دهند بهترین گزینه است. با این مقاله از سلسله مقالات عمل زیبایی لیفت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا همراه ما باشید.

HIFU Glow

با HIFU Glow می‌توان ناحیه بالا و زیر چشم‌ها را تحت درمان قرار داد اما نمی‌توان خیلی به چشم‌ها نزدیک شد. البته ابزاری مداد شکل وجود دارد که به وسیله آن می‌توان نواحی کوچک و حساس را نیز درمان کرد؛ گفتنی است که با کارتریج‌های متداول هایفو نمی‌توان به این نواحی دسترسی پیدا کرد. به همین ترتیب  با HIFU Glow می‌توان نواحی اطراف دهان را نیز درمان کرد. با مینی هایفو می‌توان تا نزدیکی لب‌ها رفته و نواحی را درمان کرد که رقبای دیگر نمی‌توانند.

زمانی که از HIFU Glow برای نواحی کلی صورت استفاده می‌شود بسیار در درمان خطوط ظریف موثر است و نتایجی فوری را در بر دارد.

هایفو معمولی در دو عمق انجام می‌شود: ۴.۵ میلیمتر و ۳ میلیمتر که این برای لیفت و کشیدن کلی پوست است. نمی‌توان از کاتریج‌های معمولی زیاد در نزدیکی چشم‌‍ها و دهان استفاده کرد. به همین دلیل است که برای درمان نواحی اطراف دهان و چشم از کارتریج ۱.۵ میلیمتر استفاده می‌شود. زمانی که از HIFU Glow برای نواحی کلی صورت استفاده می‌شود بسیار در درمان خطوط ظریف موثر است و نتایجی فوری را در بر دارد. دستگاه‌های هایفوی ما همگی سه‌بُعدی (۳D) هستند، یعنی درمان هایفو در سه عمق مختلف پوست انجام می‌شود.

مینی هایفو

مینی هایفو

دستگاه مینی هایفو کاملاً متفاوت از هایفو سه‌بُعدی است. این دستگاه دارای یک میله مداد مانند است که به وسیله آن می‌توان به نواحی بسیار کوچک و باریک دسترسی پیدا کرد. بدیهی است که با دستگاه معمولی هایفو که دارای میله یا کارتریج بزرگی است نمی‌توان به این نواحی ظریف دسترسی پیدا کرد. مینی هایفو تا عمق ۱.۵ میلیمتر نفوذ می‌کند و این امکان به ما اجازه می‌دهد تا بتوانیم پلک‌ها و زیر چشم‌ها را نیز تحت درمان قرار دهیم.

مزایای مینی هایفو

مزایای مینی هایفو

 • کشیدن و لیفت کردن پوست
 • هموار کردن خطوط ماریونت و چروک‌های اطراف بینی و لب
 • لیفت پلک‌های بالا و هموار کردن خطوط زیر چشم
 • هموار کردن خطوط پنجه‌کلاغی و خط اخم
 • هموار کردن خطوط اطراف دهان (که اغلب افراد سیگاری دچار آن هستند)

اگر بخواهید نتایج حاصله را بهبود بخشید می‌توانید مینی هایفو را دوباره انجام دهید.

مراقبت‌های پس از هایفو

مراقبت‌های پس از هایفو

هایفو دوره نقاهت ندارد و بلافاصله پس از انجام آن می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید.

 • ممکن است پوست نواحی درمان شده با هایفو پس از درمان کمی صورتی یا قرمز شوند، بنابراین بهتر است صورت خود را با آب سرد بشویید.
 • تا ۴ هفته در صورت لمس ناحیه درمان شده کمی احساس درد خواهید داشت.
 • احتمال بروز کمی ورم وجود دارد که این کاملاً طبیعی است. در صورت لزوم می‌توانید از کمپرس سرد یا کِرِم استروئید استفاده کنید. اگر خراش یا زخمی بر روی پوست ایجاد شد از دست زدن به آن اجتناب کنید و اجازه دهید تا پوست روند بهبودی خود را طی کند.
 • پس از هایفو می‌توانید آرایش کنید اما بهتر است از لوازم آرایشی مرغوبی که دارای پایه مواد معدنی است استفاده کنید. بهتر است از کِرِم‌های تسکین دهنده و مرطوب کننده استفاده کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب بلافاصله پس از درمان اجتناب کرده و از کِرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • تا یک هفته از مصرف محصولات لایه‌بردار پوست اجتناب کنید تا حساسیت پوست فروکش کند.
 • سعی کنید تا ۳ الی ۴ هفته از انجام ورزش یا فعالیت شدیدی که نواحی درمان شده را درگیر می‌کند خودداری کنید. سعی کنید تا ۲ روز پس از درمان از به کار گرفتن یا ورزش دادن ناحیه درمان شده اجتناب کنید البته ورزشی سبک مانند پیاده‌روی مانعی ندارد.
 • مصرف پروتئین را افزایش دهید تا روند بهبودی پوست و فرآیند بازتولید کلاژن تسریع شود.
 • مصرف ویتامین C در تقویت تولید کلاژن بسیار موثر است و همچنین یک ماده مغذی حیاتی برای سلامت پوست به شمار می‌رود.