صنعت زیبایی اخیراً در اوج شکوفایی خود قرار گرفته و بطور انفجاری، انبوهی از اصلاحات و نوآوری های جدید را وارد بازار کرده است. پروفایلو، که در 2019 از آن به عنوان محصول سال یاد شده، یکی از محصولات نوآورانه این صنعت است که باعث بهبود رنگ، بافت، آبرسانی و درخشندگی کلی پوست شده، به افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی آن کمک میکند. اگر مایلید در مورد پروفایلو اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما همراه شوید.

پروفایلو (PROFHILO) چیست؟

پروفایلو جدیدترین روش جوانسازی پوست است که در بازسازی صورت از آن استفاده می شود. این محصول تزریقی از زمان ورود به بازار در 2015، در اروپا و آمریکا محبوبیت روزافزونی یافته، و به یکی از محبوب ترین درمان های ضد پیری در سراسر جهان تبدیل شده است. پروفایلو با علائم پیری به طور ریشه ای مقابله می کند، و به پوست هایی که خاصیت انعطاف پذیری و استحکام خود را از دست داده اند کمک می کند تا جوانتر به نظر برسند. پروفایلو پر کننده نیست ولی یک ژل 100%  اسید هیالورونیک است و به دلیل نتایج چشمگیری که در بازسازی زیستی پوست ایجاد می کند، در دنیای زیبایی طوفانی به پا کرده است. اثرات پروفایلو ظریف، اما فوری است و به مرور زمان افزایش می یابد. این محصول نوآورانه در ابتدا پوست را از طریق آبرسانی صاف و روشن می کند و پس از آن با تحریک تولید کلاژن و الاستین طبیعی باعث جوانسازی آن می شود.

هرچیزی که باید درباره پروفایلو بدانید

پروفایلو چگونه کار می کند؟

اسید هیالورونیک 100%

اسید هیالورونیک (HA) ، ماده ای طبیعی است که در بدن تولید می شود و در پوست، مفاصل و بافت همبند وجود دارد. HA جاذب رطوبت است و به تولید کلاژن کمک می کند. با افزایش سن، تولید اسید هیالورونیک در بدن کند می شود و در نتیجه، پوست کدر و کم آب به نظر رسیده، در آن خطوط ریز و چین و چروک ایجاد می شود. هیالورونیک اسید هیدروفیلیک است، به این معنی که آب را از بدن می گیرد و نگه می دارد و از این رو قبل از اینکه یک پر کننده باشد، به عنوان یک آبرسان عمل می کند. پروفایلو دارای بالاترین غلظت HA در محصولات موجود در بازار است و قادر است پوست های خسته و بی روح را پس از 3 تا 5 روز به پوستی سفت و درخشان تبدیل کند. اسید هیالورونیک فوق خالص موجود در این محصول، از طریق یک فرآیند تخمیر زیستی ثبت شده تولید می شود و از نظر خلوص و ایمنی دارای بهترین کیفیت جهانی است.

کلاژن سازی

طی چند هفته پس از تزریق، تولید کلاژن و الاستین تحریک می شود و اثر ثانویه سفت شدن پوست ایجاد می شود. پروفایلو مخصوصا برای افرادی که پوست آنها فاقد حجم و خاصیت ارتجاعی است، مفید است و باعث بهبود رنگ پوست نیز می شود. بعلاوه، قادر است علائمی از قبیل خطوط ریز، و چین و چروک را که بعد از 30 سالگی بطور طبیعی و تدریجی ایجاد می شوند، اصلاح کند.

تکنولوژی نوین

این نکته را متذکر می شویم که پروفایلو اگرچه حاوی HA است (ماده رایج در پرکننده ها و تقویت کننده های پوستی)، به دلیل استفاده از تکنولوژی NAHYCO که به تازگی طراحی شده است، خواص منحصر به فردی دارد. فن آوری تثبیت HA اجازه می دهد تا کمپلکس ترکیبی (hybrid cooperative complex) HCC ایجاد شود که قادر است در چند سطح سلول های فیبروبلاست و کراتینوسیت لایه درمیس پوست، و همچنین سلول های بافت چربی در لایه زیر جلدی فعالیت کند. این کمپلکس همچنین باعث افزایش پایداری HA در مقابل تخریب آنزیمی و مکانیکی می شود.

Profhilo چیست؟

غلظت بالای HA در پروفایلو قادر است پوست های خسته و بی روح را به پوستی سفت و درخشان تبدیل کند

مزایای Profhilo چیست؟

 • HA موجود در پروفایلو به آهستگی آزاد می شود و تولید کلاژن و الاستین را در لایه های سطحی تحریک می کند و در نتیجه با از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک پوست، باعث بهبود بافت می شود. این ماده همچنین با بهبود یکپارچگی و بقای سلول های بنیادی چربی، اثر لیفت کنندگی دارد.
 • پروفایلو نتایج سریع و طولانی مدتی در درمان شلی پوست، تقویت رنگ و بافت و آبرسانی پوست، درخشندگی، افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست ایجاد می کند و همچنین، باعث ترمیم پیری و افتادگی آن می شود.
 • برخلاف پرکننده های سنتی، قوام ژل مانند آن بدون ایجاد هیچ توده ای، به نرمی و یکنواختی توزیع می شود. در نتیجه، می توان از آن در مناطقی که به سختی با پرکننده های سنتی درمان می شوند مانند گردن و پیشانی، ناحیه دکلته، بازوها، زانوها و دست ها نیز استفاده کرد.
 • تزریق آن با حداقل درد و ناراحتی همراه است.
 • احتیاجی به ترک کار و فعالیت های روزمره بعد از تزریق وجود ندارد.
 • اثر آن بلافاصله پس از درمان شروع می شود و بهبود قابل توجهی در رنگ، آبرسانی، سفتی و کاهش خطوط پوست ایجاد می کند.
 • اسید هیالورونیک فوق خالص و طبیعی آن بدون افزودن اتصالات شیمیایی تثبیت می شود و این، خطر بروز عوارض نامطلوب را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

پروفایلو برای چه کسانی مناسب است؟

هر کسی که مایل است بعد از 30 سالگی پوست خود را محکم و درخشان ، و در شرایط خوبی نگه دارد می تواند از تزریق پروفایلو سود ببرد. بعد از 30 سالگی روند کاهش کلاژن، اسید هیالورونیک و الاستین در بدن آغاز می شود و پوست شروع به سستی و افتادگی می کند. این فرایند در برخی، با سرعت بیشتری پیشروی می کند و ظاهر فرد را پیرتر از آنچه هست نشان می دهد. در اینگونه موارد این محصول کمک کننده است. پروفایلو همچنین، با تقویت کلاژن و الاستین پوست و افزایش میزان آبرسانی به آن، می تواند در جوانترها اثر پیشگیری کننده بیشتری داشته باشد.

تزریق پروفیلو

قبل از تزریق

مطمئناً شما برای ارزیابی شرایط خود در ابتدا به مشاوره نیاز دارید. در صورتی که اخیراً در منطقه تحت درمان، از پرکننده ها یا بوتاکس استفاده کرده باشید، احتمالا پزشک از شما می خواهد تا برای تزریق صبر کنید. وی همچنین احتمالا از شما خواهد خواست به موارد زیر توجه کنید:

 • خودداری از مصرف الکل، و در صورت امکان مصرف داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های غذایی رقیق کننده خون، جهت کاهش خطر کبودی.
 • خودداری از آرایش کردن در روز تزریق

نحوه انجام تزریق

تزریق پروفایلو حدود 10 دقیقه طول می کشد و دقیقاً در زیر سطح پوست انجام می شود. جهت پیشگیری از توده یا گره شدن ژل پس از تزریق، نیازی به ماساژ دادن پوست نیست. پروفایلو به سرعت در زیر پوست پخش می شود و در شعاع 2 سانتی متری محل تزریق جذب می شود. تزریق در 2 جلسه با فاصله 4 هفته ای صورت می گیرد. البته، اگر علائم پیری قابل توجه باشد، ممکن است یک تزریق اضافی، چهار تا هشت هفته بعد توصیه شود. محصول پس از تزریق حدود 28 روز در پوست باقی می ماند و با رها سازی آهسته و تدریجی HA باعث تحریک کلاژن سازی می شود. برای کسب نتایج مطلوب، تزریق در پنج نقطه در هر طرف صورت انجام می شود. برای حفظ این نتایج، می توان این کار را هر شش ماه یکبار تکرار کرد.

تکنیک  BAP

برای درمان نواحی پایین صورت (مناطق گونه ای و زیر گونه ای)، این محصول در پنج نقطه خاص  BAP  (Bio Aesthetic Points) در هر طرف صورت تزریق می شود تا HA به بهترین شکل در جای خود بنشیند. تکنیک منحصر به فرد BAP «گسترش پذیری» بالایی دارد که باعث پخش مواد تزریق شده در فضاهای موجود، و ایجاد یک ظاهر طبیعی و تازه می شود این تکنیک راحت تر و سریع تر است و عوارض جانبی کمتر و زمان بهبودی کوتاهتری دارد.

نقاط تزریق Profhilo

نقاط تزریق

در هر طرف صورت 5 نقطه و در کل در 10 نقطه تزریق انجام می شود. تمرکز بر نقاطی است که بیشتر مورد هجوم پیری قرار می گیرند و عبارتند از:

 1. برجستگی استخوان گونه (Zygomatic Protrusion)
 2. پایه بینی (Nasal Base)
 3. تراگوس (Tragus) در کنار گوش
 4. چانه
 5. زاویه فک پایین در خط فک (Mandibular Angle)

البته از آنجا که چهره هر فرد منحصر به فرد است، ممکن است نقاط انتخاب شده بر اساس ساختار صورت کمی متفاوت باشند.

نکته!

مانند سایر روشهای درمانی، تزریق صحیح پروفایلو در سطح مناسب پوست کاملا اهمیت دارد و نتایج تزریق به مهارت و تجربه فرد متخصص بستگی زیادی دارد.

کرم پروفایلو

پروفایلو به شکل کرم هم ساخته می شود و در بسته های 50 میلی لیتری عرضه می شود. این کرم حاوی اسید هیالورونیک و هانکنیوم (Haenkenium)  است و مورد آزمایشات بالینی قرار گرفته است. کاهش عمق چین و چروک با مصرف کرم حدود 10٪ است.

بهبودی بعد از تزریق

زمان بهبودی بسیار کوتاه است و قاعدتا فرد باید بتواند بلافاصله پس از تزریق به فعالیتهای روزمره “سبک” ادامه دهد، یا به محل کار خود برگردد. البته، ممکن است کمی تورم یا کبودی وجود داشته باشد. برای کاهش خطرات احتمالی و کسب نتایج حداکثری، توجه به توصیه های زیر الزامی است:

 • خودداری از انجام ورزش، شنا و هرگونه فعالیت بدنی شدید در 24 تا 48 ساعت اول پس از تزریق
 • پرهیز از رفتن به سونا یا حمام بخار در روزهای اول
 • خودداری از مواجهه با آفتاب شدید یا اشعه ماوراء بنفش، دمای بالا و دمای پایین در چند روز اول پس از تزریق، و استفاده از ضد آفتاب با حداقل SPF 30
 • خودداری از آرایش کردن بلافاصله پس از تزریق
 • خودداری از لمس ناحیه تزریق برای جلوگیری از عفونت باکتریایی
 • خودداری از انجام هر گونه درمان زیبایی 4 هفته پس از تزریق

نتایج تزریق پروفایلو

اثرات پروفایلو فوری است. شما بلافاصله بعد از اولین تزریق تفاوت را مشاهده خواهید کرد و متوجه روشن تر، سفت تر و صاف تر شدن پوست می شوید. با گذشت زمان، این اثرات افزایش می یابد و بسته به فرد، می تواند تا شش ماه ادامه یابد. حداکثر اثر پروفایلو معمولاً 2 ماه پس از دومین تزریق مشاهده می شود که با سفتی و کشیدگی پوست همراه است و پوست را مرطوب تر، سالم و جوان تر می نمایاند. این تزریق، هم یک “داربست پوستی” ایجاد می کند که پوست را سفت و لیفت می کند و هم از طریق عمل آبرسانی و تحریک کنندگی HA کیفیت بافت پوست را افزایش می دهد.

ماندگاری نتایج

پروفایلو یک درمان موقت است و اسید هیالورونیک تزریق شده کاملا در داخل پوست تجزیه می شود و هیچ اثری از خود باقی نمی گذارد. بهبود در سفتی، کشش و کیفیت کلی پوست تا 6 ماه طول می کشد و برای حفظ نتایج، تکرار تزریق های 1 یا 2 جلسه ای از حدود 6 ماه به بعد توصیه می شود.

عوارض جانبی پروفایلو

از نظر کالبدشناسی، پروفایلو یکی از بی خطرترین داروها است زیرا به رگ ها و اعصاب بزرگ آسیب نمی رساند. خلوص بالا و عدم وجود مواد افزودنی، پروفایلو را به یک محصول ایمن، زیست سازگار و کم عارضه تبدیل می کند. ولی مانند هر تزریق دیگری، خطر عوارضی مانند قرمزی یا کبودی جزئی، تورم، خارش، عفونت و حساسیت به لمس در محل تزریق وجود دارد. البته این عوارض متداول نیستند و در صورت رخ دادن، طی چند ساعت تا یک روز فروکش می کنند. پروفایلو هیچ عارضه جانبی طولانی مدتی ندارد.

پروفایلو و پرکننده ها

پروفایلو و پرکننده های پوستی هر دو مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند و هر دو به پوست تزریق می شوند و در لیفت کردن و جوانسازی آن موثرند. اما تفاوت هایی بین آنها وجود دارد. در پرکننده های پوستی، علاوه بر اسید هیالورونیک از مواد اضافی نیز استفاده می شود. این محصولات در مناطق خاصی از پوست های شل و لاغر تزریق می شوند تا حجم از دست رفته را جبران کنند و آسیب های پوستی را ترمیم کرده، سطح کلاژن و الاستین طبیعی پوست را افزایش دهند. مزایای پروفایلو نسبت به پرکننده ها شامل موارد زیر است:

 • در مناطق متنوع تری از پوست قابل اجراست
 • کم عارضه تر است
 • گلوله و توده زیر پوستی ایجاد نمی کند
 • برخلاف پرکننده ها در یک ناحیه نمی ماند و پخش می شود
 • با آبرسانی بیشتر باعث درخشش و شفافیت بارزتری در پوست می شود

پروفایلو و بوتاکس

بوتاکس نوعی سم طبیعی است (سم بوتولینوم) که با شل کردن عضلات خاصی، باعث صاف شدن چین و چروک های ایجاد شده و ترمیم طبیعی پوست، معمولا در نیمه بالای صورت می شود. بوتاکس و پروفایلو هر دو مورد تایید FDA هستند و برای اهداف ضد پیری استفاده می شوند. اگرچه پروفایلو یکی از جدیدترین درمان های ضد پیری است، اما جایگزین بوتاکس نمی شود. از آنجا که این دو محصول روی مناطق مختلفی از صورت و پوست صورت کار می کنند، گاهی اوقات بهترین نتیجه وقتی به دست می آید که با هم انجام شوند.

ترکیب پروفایلو با پرکننده ها و بوتاکس

بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که پر کننده ها و بوتاکس همراه با پروفایلو مورد استفاده قرار بگیرد. یک ترکیب پیشنهادی این محصول می تواند به صورت زیر باشد:

نقاط Profhilo

ناحیه 1: پیری عمومی، افتادگی پوست و از بین رفتن درخشندگی، درمان با پروفایلو

ناحیه 2: چین های خنده (Nasolabial folds)، درمان با پرکننده های پوستی

ناحیه 3: خطوط ماریونت (Marionette lines)، درمان با پرکننده های پوستی

ناحیه 4: کمیسرهای اطراف دهان (Oral commissures)، درمان با پرکننده های پوستی

ناحیه 5: خطوط اطراف دهان (Perioral lines)، درمان با پرکننده های پوستی

ناحیه 6: خطوط پیشانی، درمان با بوتاکس

ناحیه 7: خطوط بین چشم و ابرو، درمان با بوتاکس

ناحیه 8: خطوط خنده یا چین های پاکلاغی، درمان با بوتاکس