مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

بادی جت

بادی جت (Body Jet) روشی جدید از لیپوساکشن است که در آن از نیروی آب (واترجت) برای برداشتن آرام و ایمن چربی‌های اضافه استفاده می‌شود.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

عمل بادی جت

در بادی جت به جای استفاده از نیروی زیاد برای شکستن بافت‌های چربی از نیروی آب استفاده می‌شود. نیروی آب باعث شُل شدن بافت چربی شده و به آرامی آن را از بافت پیوندی جدا می‌کند، همچنین از آن برای تخلیه چربی از بدن نیز کمک گرفته می‌شود. همه این‌ها موجب کاهش ورم و کبودی می‌شود. در نتیجه دیگر نیازی نیست که داوطلب مانند لیپوساکشن سنتی دوره نقاهت زیادی را طی کند. دستگاه بادی جت (Body Jet) توسط شرکت آلمانی Human med® تولید می‌شود. Human med® یک شرکت خلاق در زمینه تجهیزات پزشکی است و در واقع تولیدکننده اصلی دستگاه بادی جت محسوب می‌شود. در بادی جت بر خلاف لیپوساکشن سنتی از نیروی آب برای جدا کردن چربی‌های اضافه از بافت و برداشتن آن‌ها استفاده می‌شود در حالیکه هیچ آسیبی به رگ‌های خونی، رشته‌های عصبی و بافت‌های اطراف چربی وارد نمی‌شود. درست همانطور که رودخانه‌ها و جریان‌های آب می‌توانند محیط زیست ما را تغییر دهند، همچنین می‌توان از نیروی آب برای پیکرتراشی و فرم‌دهی بدن نیز استفاده نمود و با جداسازی ملایم سلول‌های چربی از بافت پیوندی آسیب به بیمار را به حداقل می‌رساند.

عمل بادی جت

در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

عمل بادی جت توسط متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با استفاده از برترین متد معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما انجام می‌شود. جراحی بادی جت می‌تواند برای افراد واجد شرایط یک سرمایه‌گذاری عالی باشد. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل بادی جت و یا رزرو وقت قبلی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای بادی جت

افراد زیر برای عمل بادی جت(Body Jet) کاندیدای مناسب و خوبی هستند و نتایج درخشانی را از عمل بادی جت دریافت می‌کنند:

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و تنها مقداری چربی در قسمت پهلو و ران دارند و می‌خواهند اندامی متناسب، ظریف و زیبا داشته باشند.

افرادی که وزن ثابتی دارند

افرادی که وزن ثابتی دارند

افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان وزن نمی‌شوند؛ افرادی که دائم در معرض چاق و لاغری نیستند و مدت زمان زیادی است که چاق مانده‌اند برای جراحی بادی جت مناسب هستند.

افرادی که چاقی موضعی دارند

افرادی که چاقی موضعی دارند

افرادی که چاقی موضعی دارند؛ به عنوان مثال تجمع چربی در قسمت شکم یا پهلوی آنها انباشته شده و راهی برای از بین بردن آنها ندارند.

افرادی که نمی‌توانند ورزش کنند

افرادی که نمی‌توانند ورزش کنند

افرادی که اضافه وزنشان سبب شده توانایی ورزش کردن از آن ها سلب شود و رژیم‌های مختلف بر روی آن‌ها دیگر تاثیر ندارد.

افرادی که چربی فیبروز دارند

افرادی که چربی فیبروز دارند

افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکمشان باقی مانده یا با آب شدن شکم چربی در پهلویشان باقی مانده است و راهی برای از بین بردن آن ندارند.

قبل از بادی جت

قبل از جراحی بادی جت نکات زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:
• پیش از جراحی بادی جت سابقه بیماری‌هایی مانند: دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی عروقی، سکته قلبی یا مغزی، جراحی‌های قبلی مخصوصا در ناحیه مورد نظر، بیماری‌های مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماری‌های همراه با ضعف سیستم ایمنی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.
• لازم است تا آزمایشات خون از نظر کم‌خونی، کارکرد کبد و کلیه، تست بارداری در زنان، تست‌های انعقادی و تست تشخیص بیماری‌هایی مانند هپاتیت و... گرفته شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد.
• شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید.
• دو روز قبل از عمل آسپیرین مصرف نکنید.
• دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
• یک روز قبل از عمل از مصرف روغن ویتامین E خودداری کنید.
• با پزشک خود در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی بادی جت بیان نمایید. همچنین لازم است تا با پر کردن فرم رضایت‌نامه اعلام رضایت و هماهنگی بنمایید. در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی بعد از عمل به خوبی مشهود باشند.

قبل از بادی جت

نواحی قابل درمان با بادی جت

لاغری موضعی شکم

بادی جت شکم

لاغری موضعی پهلو

بادی جت پهلو

لاغری موضعی بازو

بادی جت بازو

لاغری موضعی ران

بادی جت ران

لاغری موضعی غبغب

بادی جت غبغب

لاغری موضعی پشت

بادی جت پشت

نحوه انجام عمل بادی جت

عمل بادی جت (Body Jet) در کلینیک و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. با استفاده از دستگاه بادی جت می‌توان آب را از طریق یک نازل فن مانند با فشار مورد استفاده قرار داد. با این تکنیک می‌توان سلول‌های چربی را شُل کرده و آن‌ها را از بافت پیوندی اطرافشان جدا کرد و این در حالیست که به ساختارهای حیاتی بدن مانند رگ‌های خونی هیچ آسیبی وارد نمی‌شود. این عمل معمولاً به صورت سرپایی و در مجموعه‌ای با امکانات جراحی انجام می‌شود. این عمل می‌تواند تحت بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام شود که این موضوع به نواحی تحت درمان و نگرش دکتر بستگی دارد. در این روش به آب لیدوکائین اضافه می‌‍شود تا درد به حداقل برسد.

دستگاه بادی جت

دستگاه بادی جت

دستگاه بادی جت از فشار آب (واترجت) برای شُل کردن بافت چربی، جدا کردن آن از بافت‌های اطراف و تخلیه آن از بدن استفاده می‌کند. در بادی جت جراح از یک لوله توخالی یا کانولا جهت راندن چربی و مکش آن استفاده می‌کند. در روش‌های قدیمی لیپوساکشن، کانولا وارد بافت چربی می‌شد و سلول‌های چربی را در هم می‌شکست، سپس از بدن تخلیه می‌شد. از آنجایی که بادی جت (Body Jet) روشی ملایم‌تر است به وسیله آن می‌توان بافت چربی را به صورت سالم‌تر از بدن جدا کرده و از آن برای حجم دادن و برجسته کردن نواحی دیگر بدن استفاده کرد. این امکان در روش‌های تهاجمی‌تر لیپوساکشن وجود ندارد. طرفداران این روش این ویژگی را یک نکته مثبت می‌دانند.

بعد از بادی جت

بعد از بادی جت مراقبت‌های زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:
• مصرف صحیح و کامل داروهای تجویز شده
• پانسمان و ماساژ صحیح و کامل در روزهای بعد از عمل بادی جت
• توصیه می‌شود از مصرف غذاهای چرب پر نمک بعد از عمل بادی جت اجتناب نمایند.
• روز اول بعد از بادی جت بیمار می‌تواند استراحت نسبی داشته باشد ولی در کل توصیه به کارهای معمول هـر روز می‌کنیم.
• به بیماران توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین تا ۲ هفته پرهیز کنند.
• پوشیدن گن بعد از عمل بادی جت ضروری است پیشنهاد می‌شود که بیمار به مدت حداقل دو هفته از گن‌های فشاری ویژه بادی جت استفاده نمایند. پوشیدن گن از تجمع مایعات زیر پوست پیشگیری می‌نماید.
• بیماران می‌بایست داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر ساعت مصرف نمایند.
• در ناحیه تحت بادی جت، بدن بیمار با کسری مایعات روبروست؛ لذا مصرف زیاد مایعات به خصوص طی چند روز اول پیشنهاد می‌شود.
• تا یک روز بعد از عمل بادی جت رانندگی نکنید.

بعد از بادی جت

مزایای بادی جت

• ظاهری طبیعی و یک‌نواخت بعد از بادی جت
• ایمن بودن و بدون عارضه بودن بادی جت در مقایسه با سایر روش‌ها
• حداقل درد و ناراحتی در حین عمل بادی جت (Body Jet)
• بادی جت عملی سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی می‌باشد
• افزایش سرعت خارج‌سازی چربی به دلیل خرد شدن و تخلیه همزمان چربی‌ها
• دوران نقاهت بسیار کوتاه و کم بعد از عمل بادی جت
• در بادی جت چربی‌ها به شکل زنده خارج می‌شوند و می‌توان آنها را به ناحیه دیگری از بدن تزریق کرد
• بادی جت نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می‌تواند بسر کار بازگردد.
• خستگی و کوفتگی پس از عمل بادی جت نسبت به روش‌های دیگر به مراتب کمتر است.
• کبودی در ناحیه تحت درمان و تورم بعد از عمل بادی جت بسیار کم است.

عوارض بادی جت

• در صورتی که شکاف های ایجاد شده برای انجام بادی جت در محل موردنظر به خوبی ضدعفونی و تمیز نشوند امکان عفونت وجود دارد.
• نکروز یا بافت مردگی که پس از عمل منجر به عفونت نیز می شود.
• کم شدن آب بدن به دلیل خروج آب از بدن در حین عمل و عدم دریافت آب کافی
• عدم تقارن، سروما (جمع شدن مایع در زیر پوست) و هماتوم (جمع شدن و لخته شدن خون در خارج از رگ‌ها)

عمل بادی جت در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

یک جلسه درمانی

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

شروع از ۳۰ دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

جراح یا متخصص

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

یک هفته بعد از درمان

ماندگاری و نتایج عمل بادی جت

ماندگاری و نتایج عمل بادی جت

بادی جت روش لاغری است که می‌توانید به سادگی و به طور دائمی با آن به اندام ایده‌آل خود برسید. بادی جت به شما کمک می‌کند بافت چربی‌های قدیمی از زیر پوست شما بیرون کشیده شود و اندام شما تراشیده و زیبا شود. در واقع با عمل بادی جت سلولیت و سلول‌های چربی زیر پوست شما از بین می‌روند و از بین رفتن چربی‌ها به صورت دائمی خواهد بود. پس از انجام بادی جت به خوبی متوجه بهبود فرم بدن خود خواهید شد اما مدت زمانی پدیدار شدن نتایج نهایی در افراد مختلف متفاوت است. می‌تواند مدت زمان دقیق پدیدار شدن نتایج بادی جت را از دکتر خود جویا شوید. با گذر زمان و کامل شدن روند درمان نتایج نهایی بیشتر ظاهر می‌شوند.

  فرم مشاوره عمل بادی جت

  مشاورین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

  پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

  سوالات متداول در رابطه با عمل بادی جت

  • ۱. هزینه بادی جت چقدر است؟
   هزینه بادی جت با هزینه لیپوساکشن استاندارد قابل مقایسه است. اما هزینه دقیق این عمل با توجه به وضعیتی که دارید و اهدافی که دنبال می‌کنید در جلسه مشاوره توسط دکتر مشخص می‌شود. بادی جت جایگزینی مقرون به صرفه برای لیپوساکشن سنتی می‌باشد.
  • ۲. آیا نتایج حاصل از بادی جت دائمی است؟
   سلول‌های چربی که توسط بادی جت برداشته می‌شوند دیگر دوباره رشد نمی‌کنند. به طور معمول اگر پس از انجام این عمل اضافه وزن پیدا کنید، چربی‌های اضافه در نقاط دیگر بدن ذخیره می‌شوند.
  • ۳. چه نواحی از بدن را می‌توان با بادی جت تحت درمان قرار داد؟
   تقریباً هر قسمتی از بدن که دارای چربی‌های اضافه باشد را می‌توان با بادی جت درمان کرد. قسمت‌هایی که بیشتر تحت این عمل قرار می‌گیرند شامل شکم، کفل، ران‌ها، زانوها، بازوها و زیر چانه است. از آنجایی که بادی جت عملی سریع و با دوره نقاهت کم است، داوطلبان ترجیح می‌دهند که چند قسمت مختلف را به طور همزمان درمان کنند. البته داوطلب این اختیار را دارد که بین درمان قسمت‌های مختلف فاصله بیاندازد.
  • ۴. آیا بادی جت در مطب صورت می‌گیرد؟
   خیر، عمل جراحی بادی جت در اتاق عمل با رعایت کامل موارد بهداشتی و زیرنظر تیم متخصص پزشکی و بیهوشی صورت می‌گیرد.
  • ۵. آیا نتایج عمل لاغری بادی‌جت دائمی است و برگشت ندارد؟
   نتایج لیپولیز با دستگاه بادی‌جت طولانی‌مدت بوده و عمل ساکشن شده نسبت به چاقی مجدد مقاوم است. اگر بیماران بعد از لیپوساکشن مجددا اضافه‌وزن پیدا کنند، این اضافه‌وزن به‌طور متناسب به کل بدن توزیع خواهد شد، با این حال توصیه می‌شود بعد از عمل کنترل وزن داشته باشند، پرخوری و کم‌تحرکی نکنند.
  • ۶. مناسب‌ترین افراد جهت انجام بادی‌جت چه افرادی هستند؟
   مناسب‌ترین افراد زیر ۶۰سال هستند که از چاقی موضعی به نواحی‌ای مثل شکم، پهلوها، پشت ران‌ها و بازوها رنج می‌برند (معمولا مقداری از چربی تجمع پیدا کرده به این نواحی به رژیم غذایی و ورزش مقاوم است).
  • ۷. ممکن است بعد از بادی‌جت پوست ناحیه شل و آویزان بماند؟
   طبیعی است که پوست ناحیه تحت درمان پس از بیرون کشیدن چربی‌های اضافه موقتا شل و آویزان خواهد بود اما این حالت با پوشیدن گن مخصوص پس از چند هفته برطرف شده و بدن کاملا فرم خواهد گرفت. جمع شدن و حالت گرفتن پوست ناشی از خاصیت ارتجاع‌پذیری ذاتی آن است. لازم به ذکر است که بین روش‌های از بین بردن چاقی موضعی دستگاه بادی‌جت با بهترین نتایج بعد از عمل و بهترین جمع شدگی و ترمیم پوست همراه بوده است.
  • ۸. چربی خارج شده از عمل بادی جت کارایی دیگری دارد؟
   بله. چربی که از جراحی بادی جت از بافت بدن خارج می‌شود به دلیل محلول در آب بودن بافت سالمی دارد و می‌توان آن را در نواحی مختلف بدن از جمله سینه، باسن، نواحی صورت و حتی زیر پوست دست تزریق کرد. این چربی به دلیل پیوند چربی که با سلول‌های چربی موجود در بدن می‌دهد خاصیت کلاژن‌سازی پوست‌های تضعیف شده را به آنها باز می‌گرداند.
  • ۹. بعد از بادی جت ناحیه تحت درمان تا چند سایز کوچک می‌شود؟
   معمولا ظرف دو تا چهار هفته ناحیه تحت عمل به‌طور چشمگیر متناسب خواهد شد؛ البته اصلاح سایز طی یک الی شش ماه همچنان ادامه خواهد داشت کسانی که تدارک مراسم خاصی را دارند، بهتر است حداقل یک ماه زودتر بادی جت را انجام دهند.
  • ۱۰. چگونه می‌توان نتیجه بعد از بادی جت را بهتر و درخشان‌تر کرد؟
   دوری جستن از غذاهای نمکی و چربی در ماه اول از بادی جت ایده‌آل است و به طور کلی کاهش ۱ تا ۳ سایز بعد از عمل مناسب است. ماساژ بعد بادی جت با لوسیون در کاهش ورم کمک بسزایی می‌کند.
  • ۱۱. مدت زمان انجام عمل جراحی بادی جت چقدر می‌باشد؟
   بستگی به ناحیه مورد نظر برای انجام عمل بادی جت و لاغری دارد معمولا بین یک تا چهار ساعت بطور متوسط زمان صرف انجام این عمل می‌شود .
  • ۱۲. بعد از بادی جت کی می‌توان تمرینات ورزشی را از سر گرفت؟
   توصیه می‌شود که یک روز پس از انجام عمل بادی جت پیاده‌روی و انجام کارهای روزمره خود را از سر بگیرید، اما ورزش‌هایی که موجب بالا رفتن فشار خون می‌شوند را باید یک هفته پس از عمل انجام دهید.
  • ۱۳. در یک جلسه بادی جت چقدر چربی را می‌توان تخلیه کرد؟
   ۵ الی ۶ لیتر.
  • ۱۴. تا چه مدت بعد از جراحی بادی جت باید گن پوشید؟
   اگر عمل در ناحیه شکم و پهلوها صورت گرفته باشد بهتر است از شکم‌بند استفاده نمایید و پس از اینکه حفره‌ها به طور کامل بسته شدند تا یک ماه و نیم از گن مخصوص بادی جت استفاده کنید. توصیه به پوشیدن گن تنگ compression بعد از بادی جت بین ۲ تا ۳ هفته وجود دارد و بعد از آن می‌توان از گن spanx که کمی شل‌تر است بین ۴ تا ۶ هفته استفاده کرد. هرچه ناراحتی در زمان پوشیدن گن بیشتر باشد نتیجه درخشان‌تر خواهد بود.

  مقالات مرتبط با عمل بادی جت

  مقایسه اولترازد، بادی جت و لیپوساکشن
  بادی جت

  مقایسه اولترازد، بادی جت و لیپوساکشن سنتی

  اولترازد، بادی جت و لیپوساکشن سنتی سه روش معروف پیکرتراشی که مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا به بررسی آنها طی این مطلب پرداخته است.

  forough khademi
  alarm_on
  ۱دقیقه
  مقایسه بادی جت و اولترازد
  بادی جت

  مقایسه بادی جت و اولترازد، بدون مطالعه انتخاب نکنید

  بادی جت و اولترازد دو روش حرفه‌ای برای تناسب اندام با مزایا و معایب متفاوت. مسئله این است که برای پیکرتراشی کدام گزینه را انتخاب کنید؟ کلینیک زیبایی رخ آرا طی این مطلب به بررسی دقیق و علمی این دو…

  forough khademi
  alarm_on
  ۸دقیقه

  در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *