مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

پروتز سینه

پروتز سینه، بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی است.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

عمل زیبایی پروتز سینه

از پروتز سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوتغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می‌کنند. خانم‌ها می‌توانند با پروتز سینه یا ایمپلنت سینه؛ سینه‌های خود را بزرگتر و برجسته‌تر کنند. می‌توان عمل پروتز سینه را برای بازسازی سینه پس از جراحی‌هایی نظیر ماستکتومی (که برای سرطان سینه انجام می‌شود) و یا برای اهداف زیبایی انجام داد.

عمل زیبایی پروتز سینه

در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

عمل زیبایی پروتز سینه توسط متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با استفاده از برترین متد معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما انجام می‌شود. جراحی پروتز سینه می‌تواند برای افراد واجد شرایط یک سرمایه‌گذاری عالی باشد زیرا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل پروتز سینه و یا رزرو وقت قبلی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای عمل پروتز سینه

نیمی از افراد داوطلب انجام پروتز سینه خانم‌هایی هستند که سینه‌هایشان هیچ‌گاه رشد کافی را نداشته است، به این عارضه میکروماستیا یا عدم رشد کافی سینه می‌گویند. در این حالت شکل سینه‌ها شبیه به سینه‌های پسران نابالغ می‌باشد. برخی خانم‌ها نیز دارای سینه‌های نامتقارن می‌باشند، یعنی سینه‌ها چه از لحاظ سایز و چه از لحاظ شکل با یکدیگر تفاوت دارند. این مشکلی متداول در بین خانم‌هاست که باعث خجالت‌زدگی آن‌ها نیز می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که سینه‌هایی بدشکل دارند و فرم بدنشان طبیعی نیست. در واقع تصوری ناخوشایند که از بدن خود دارند که البته این موضوع ربطی به مشکل اعتماد به نفس ندارد. این خانم‌ها می‌خواهند که این قسمت از بدنشان طبیعی‌تر به نظر برسد و لباس بهتر بر تن‌شان بنشیند. خانم‌هایی که عمل پروتز سینه را انجام داده‌اند اذعان دارند که پس از آن از بدن و اندام خود رضایت بیشتری داشته و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کرده‌اند.

انعطاف و کشش پوست

انعطاف و کشش پوست

افرادی که دارای پوستی منعطف و با قابلیت ارتجاعی بالا هستند کاندیداهای خوبی برای عمل پروتز سینه می‌باشند. بهبود پوست پس از عمل و دستیابی به نتایج بهینه به قابلیت تطبیق پوست با موقعیت جدید بستگی دارد.

انتظارات واقع‌بینانه

انتظارات واقع‌بینانه

کاندیدای پروتز سینه باید از میزان تاثیر این عمل کاملاً آگاه بوده و محدودیت‌های آن را نیز بشناسد. مشاوره با یک دکتر مجرب به داوطلب کمک می‌کند تا اطلاعات لازم را برای تصمیم‌گیری درست کسب کند.

سلامت عمومی خوب

سلامت عمومی خوب

یک کاندیدای خوب پروتز سینه فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد. داوطلب باید درصورت وجود هرگونه مشکل پزشکی قبلی، موضوع را با دکتر در میان بگذارد. عمل پروتز سینه یک عمل تهاجمی است که بهبودی و دوره نقاهت آن بسیار قابل توجه است، بنابراین داوطلب باید از لحاظ فیزیکی کاملاً برای عمل آماده باشد.

تصمیم به انجام پروتز سینه

اکثر خانم‌هایی که پروتز سینه انجام می‌دهند انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به آن دارند. مهمترین مسئله برای خانم‌هایی که تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند مسئله تصور ذهنی از بدنشان است. آن‌ها از بدن خود رضایت ندارند و می‌خواهند آن را بهبود بخشند و هنگامی که این کار را انجام می‌دهند تصور بهتری از خود پیدا کرده و به نظرشان می‌رسد که از چشم دیگران نیز بهتر دیده می‌شوند.

گرچه انتخاب این عمل جراحی می‌تواند از لحاظ عاطفی انتخاب سختی باشد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که خانم‌ها در سال پیش از انجام عمل پروتز سینه خود نگرانی بیشتری در مورد ظاهر خود داشته‌اند. آن‌ها همچنین نسبت به خانم‌هایی که این عمل را انجام نداده‌اند، زمان بیشتری را صرف روانپزشکی کرده‌اند.

بهتر است خانم‌هایی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای ندارند عمل پروتز سینه را انجام ندهند. مثلاً کسانی که می‌خواهند با این عمل ازدواج خود را نجات دهند، یا کسانی که تغییرات عمده‌ای مانند طلاق یا مرگ در حال رخ دادن در زندگیشان است، بهتر است پروتز سینه را به تعویق بیاندازند. باید توجه داشت که این عمل زندگی شما را تغییر نمی‌دهد، و برایتان شغل و موقعیت اجتماعی جدید ایجاد نمی‌کند اما باعث می‌شود که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

تصمیم به انجام پروتز سینه

تاریخچه پروتز سینه

اولین عمل پروتز سینه در سال ۱۹۶۲ و توسط دو جراح پلاستیک پیشگام به نام‌های فرانک گرو و توماس کرونین انجام شد. این عمل پروتز سینه نقطه تحولی در جراحی پلاستیک بود و باعث شد تا پروتز سینه به تدریج در تمامی کشورهای جهان رواج پیدا کرده و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی شود. این رشد نجومی و محبوبیت روز افزون پروتز سینه موجب شد تا هیئت مسئول در زمینه دستگاه‌های جراحی پلاستیک در FDA رسیدگی‌ها و بررسی‌های خود را در زمینه ایمنی و کارآمدی پروتز سینه افزایش دهد تا مطمئن شود که سلامت داوطلبان این عمل در خطر نمی‌افتد. نگاهی کوتاه به سه دهه گذشته نشان می‌دهد که جهت تنظیم مقررات برای پروتز سینه اقداماتی جدی توسط FDA صورت گرفته است. دنبال کردن این دوره زمانی نشان می‌دهد که کنترل‌های زیادی صورت گرفته و دستورالعمل‌های سرسختانه‌ای برای پروتز سینه صادر شده تا ایمنی و سلامت کامل داوطلب تضمین شود. در حال حاضر نیز وقت و انرژی زیادی صرف تحقیقات در زمینه پروتز سینه می‌شود. انواع پروتز سینه عبارتند از:

پروتز سینه پاستیلی

پروتز سینه پاستیلی

پروتز سینه آب نمکی (سالین)

پروتز سینه آب نمکی (سالین)

پروتز سینه سالین ساختاری

پروتز سینه سالین ساختاری

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه بافت‌دار

پروتز سینه بافت‌دار

نحوه انجام عمل پروتز سینه

طی عمل جراحی پروتز سینه دکتر ابتدا شما را تحت بیهوشی عمومی قرار داده و یا ناحیه تحت درمان را به صورت موضعی بی‌حس می‌کند تا در طول عمل دردی را حس نکنید. پس از آن دکتر برشی را در ناحیه‌ای که دید کمتری دارد ایجاد می‌کند تا اِسکار ناشی از عمل پنهان بماند. برش‌های متداول در این عمل شامل برش دور نوک پستان، برش زیر انحنای سینه و برش زیر بغل می‌باشد. سپس دکتر پروتز سینه را بسته به نوع و سایز آن و ترجیح شما در زیر ماهیچه سینه یا زیر بافت سینه قرار می‌دهد و بعد زخم‌ها را بخیه و پانسمان می‌کند. یک جراح خوب طوری زخم‌ها را بخیه می‌کند که اِسکار (اثر زخم) به حداقل برسد. به طور کلی عمل پروتز سینه چیزی بین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. البته این زمان بسته به تکنیک‌های جراحی و در صورت انجام همزمان لیفت سینه می‌تواند طولانی‌تر شود. عمل بازسازی سینه که پس از ابتلا به سرطان سینه و عمل ماستکتومی انجام می‌شود عمیق‌تر است و دوره نقاهت آن طولانی‌تر می‌باشد.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

اساساً دو نوع پروتز سینه وجود دارد: پروتز سالین و پروتز سیلیکونی. پروتزهای پر شده با سالین در واقع ایمپلنت‌هایی هستند که پوسته آن‌ها از سیلیکون است و داخل آن‌ها با آب نمک استریل (سالین) پر می‌شود. برخی از این پروتزها از قبل پُر شده‌اند و برخی دیگر در حین عمل جراحی پُر می‌شوند. پروتزهای پر شده با سیلیکون ایمپلنمت‌هایی با پوسته سیلیکون هستند که درون آن‌ها با ژل پلاستیکی (سیلیکون) پر شده است. اکثر خانم‌ها می‌گویند که پروتز سیلیکونی ظاهری طبیعی‌تر به سینه‌ها می‌دهد اما باید این را مد نظر داشت که در صورت نشت کردن خطرناک‌تر خواهند بود. سایزهای پروتزهای سیلیکون و پروتز سالین متفاوت است و پوسته آن‌ها هم دو حالت هموار و بافت‌دار دارد. هر کدام از این ایمپلنت‌ها مزایا و معایبی دارند که باید ببینید ترجیح‌تان کدام است.

انواع پروتز سینه از لحاظ فرم و شکل

انواع پروتز سینه از لحاظ فرم و شکل

پروتز سینه ده‌ها شکل و سایز مختلف دارند. برخی از آن‌ها حجیم و گرد هستند، برخی دیگر نیز شکل اشکی دارند. ارتفاع، عرض، برآمدگی و متریال پروتز سینه همگی بر روی نتایج نهایی تاثیر می‌گذارند. یک جراح پلاستیک معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا پروتز سینه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با نوع بدن و انتظاراتتان باشد. اگر به فکر انجام پروتز سینه هستید باید توجه داشته باشید که سایز پروتز تنها عاملی نیست که باید مدنظر قرار دهید. ده‌ها پروتز سینه مختلف با اَشکال مختلف وجود دارد، از پروتز سینه پاستیلی (gummy bear) گرفته تا پروتز سینه کلاسیک و گرد.

انواع پروتز سینه از لحاظ فرم و شکل

انواع سایز پروتز سینه

برای آشنایی کامل‌تر با نکات انتخاب و انواع سایز پروتز سینه شما را به خواندن مقاله جامع راهنمای کامل سایزبندی پروتز سینه دعوت می‌کنیم.

پروتز سینه کوچک

پروتز سینه کوچک

پروتز سینه متوسط

پروتز سینه متوسط

پروتز سینه بزرگ

پروتز سینه بزرگ

پروتز سینه خیلی بزرگ

پروتز سینه خیلی بزرگ

برداشتن پروتز سینه

جراحی برداشت پروتز سینه یا اِکسپلنت عملی برای برداشتن ایمپلنت‌های قدیمی، آسیب‌دیده و نامطلوب است. این عملی متداول است و حدود ۲۰% از خانم‌هایی که پروتز سینه را انجام داده‌اند بین ۸ الی ۱۰ سال آن‌ها را برمی‌دارند. برای برداشتن پروتز سینه و یا تعویض آن سناریوهای مختلفی وجود دارد. اگر نتایج حاصله از پروتز سینه نامطلوب باشند یا اگر نتایج به دست آمده، در اثر پارگی و موج‌دار شدن ایمپلنت و یا آسیب‌های دیگر از بین بروند، استفاده از روش‌های غیرجراحی برای کسب نتایج مطلوب موثر نخواهد بود. در این موارد باید جراحی اصلاحی سینه و یا تعویض پروتز سینه را انجام داد.
آمار نشان می‌دهد که خانم‌ها با رده‌های سنی متفاوت تصمیم به انجام عمل اِکسپلنت می‌گیرند و دلایل و انگیزه‌هایشان نیز گوناگون و متنوع است. گزینه‌های مختلفی پیش روی خانم‌هایی است که می‌خواهند پروتز سینه خود را بردارند. برخی از این گزینه‌ها از این قرارند:
• برداشتن پروتز سینه
• برداشتن پروتز سینه و کپسولکتومی (که با عنوان برداشتن en bloc نیزشناخته می‌شود)
• برداشتن پروتز سینه و تعویض آن‌ها (کار گذاشتن ایمپلنت‌های جدید)
• برداشتن پروتز سینه و انجام پیوند چربی و لیفت سینه

برداشتن پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

• انقباض کپسولی: به بافت اِسکاری که اطراف پروتز سینه شکل می‌گیرد کپسول می‌گویند. هنگامی که بافت اِسکار دور کسپول را می‌گیرد، سفت شده و تغییر شکل می‌دهد. به این عارضه انقباض کپسولی می‌گویند که موجب درد شدید سینه‌ها می‌گردد.
• بدشکلی سینه‌ها: این عارضه که با نام حباب دوگانه نیز شناخته می‌شود زمانی رخ میدهد که پروتز سینه در موقعیت بالای دیواره قفسه سینه قرار گرفته و بافت سینه در زیر آن قرار بگیرد.
• موج‌دار شدن پروتز سینه: نشانه این عارضه موج‌دار شدن سطح پروتز سینه است و زمانی رخ می‌دهد که بافت روی پروتز به آن بچسبد. این مشکل معمولاً در قسمت جانبی و درونی سینه رخ می‌دهد.
• جابجایی پروتز سینه: این عارضه زمانی رخ می‌دهد که پروتز به سمت قسمت پایینی سینه حرکت کرده و فاصله میان نوک پستان و خط زیر سینه را زیاد کند.
• پاره شدن پروتز سینه: پاره شدن پروتز سینه یعنی پوسته سیلیکونی پروتز پاره می‌شود. این عارضه هم در پروتزهای آب‌نمکی (سالین) و هم پروتزهای سیلیکونی رخ می‌دهد.
• سیماستیا: زمانی که یکی یا هر دوی پروتزها به قدری در خط وسط سینه به یکدیگر نزدیک می‌شوند که با یکدیگر برخورد می‌کنند به آن سیماستیا می‌گویند.

مزایای پروتز سینه

طبق اظهارات انجمن جراحی پلاستیک آمریکا امروزه پروتز سینه یا ایمپلنت سینه برترین عمل جراحی زیبایی به شمار می‌رود. در سال ۲۰۰۷ تعداد ۳۴۷٫۵۲۴ زن این عمل را انجام داده‌اند. این گامی عمده و مثبت برای اکثر خانم‌ها می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهند که پروتز سینه اعتماد به نفس، زیبایی اندام و رضایت جنسی را افزایش می‌دهد. اما مطالعات همچنین به غربالگری دقیق توسط دکترها و آگاه شدن خانم‌ها پیش از انجام پروتز سینه اشاره دارند. خطر خودکشی در خانم‌هایی که مشکلات روحی و روانی دارند و یا به الکل معتاد هستند پس از انجام پروتز سینه افزایش می‌یابد.

نیمی از افراد داوطلب انجام پروتز سینه خانم‌هایی هستند که سینه‌هایشان هیچ‌گاه رشد کافی را نداشته است، به این عارضه میکروماستیا یا عدم رشد کافی سینه می‌گویند. در این حالت شکل سینه‌ها شبیه به سینه‌های پسران نابالغ می‌باشد. برخی خانم‌ها نیز دارای سینه‌های نامتقارن می‌باشند، یعنی سینه‌ها چه از لحاظ سایز و چه از لحاظ شکل با یکدیگر تفاوت دارند. این مشکلی متداول در بین خانم‌هاست که باعث خجالت‌زدگی آن‌ها نیز می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که سینه‌هایی بدشکل دارند و فرم بدنشان طبیعی نیست. در واقع تصوری ناخوشایند که از بدن خود دارند که البته این موضوع ربطی به مشکل اعتماد به نفس ندارد. این خانم‌ها می‌خواهند که این قسمت از بدنشان طبیعی‌تر به نظر برسد و لباس بهتر بر تن‌شان بنشیند. خانم‌هایی که عمل پروتز سینه را انجام داده‌اند اذعان دارند که پس از آن از بدن و اندام خود رضایت بیشتری داشته و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کرده‌اند.

عمل جراحی پروتز سینه در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

یک جلسه درمانی

قیمت میکرودرم ابریژن

قیمت

شروع از ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

بین ۶۰ تا ۹۰دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

جراح یا متخصص

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

یک هفته بعد از درمان

طول عمر پروتز سینه

طول عمر پروتز سینه

ایمپلنت‌های سینه به مرور زمان فرسوده می‌شوند اما از لحاظ تکنیکی زمانی که پروتز سینه پاره شود دیگر منقضی شده است و باید تعویض گردند. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) اذعان دارد که احتمال پاره شدن ایمپلنت در هر سالی که از عمل جراحی اولیه می‌گذرد ۱% افزایش می‌یابد. بنابراین پس از گذشت ۱۰ سال ۱۰ درصد احتمال پارگی آن وجود دارد و این احتمال کمی نیست. پس بهتر است که چند سال پس از عمل پروتز سینه خود بررسی را جهت پارگی آن انجام دهید. بسیار مهم است که پیش از عمل پروتز سینه اطلاعات و آگاهی‌های لازم را در مورد این عمل به دست آورید.

هزینه پروتز سینه چقدر است؟

با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا همراه شوید؛ ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین روش درمان برای خوش‌فرم کردن و از بین بردن افتادگی سینه شما را معرفی کنیم. پرداخت هزینه مربوط به عمل زیباییی پروتز سینه در همان جلسه درمان دریافت می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای جلسات پیش رو زودتر از زمان موعود از شما دریافت نمی‌شود.

نوع عمل هزینه عمل
جراحی پروتز سینه (هزینه پروتز به صورت جدا محاسبه می‌شود.) ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

هزینه پروتز سینه و قیمت پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

دکتر، جراح یا متخصصی که عمل زیرنظر ایشان اجرا می‌شود.

دکتر یا متخصص

دکتر، جراح یا متخصصی که عمل پروتز سینه زیرنظر ایشان اجرا می‌شود.

کلینیک، بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل لیپوماتیک در آن صورت می‌گیرد.

کلینیک یا بیمارستان

کلینیک، بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل پروتز سینه در آن صورت می‌گیرد.

تیم جراحی که عمل را به عهده دارند.

تیم جراحی

تیم جراحی که عمل پروتز سینه را به عهده دارند: شامل پزشک جراح و دستیاران، تکنسین اطاق عمل و غیره.

نواحی که قرار است تحت عمل قرار بگیرد

نواحی

نواحی که قرار است تحت عمل پروتز سینه قرار بگیرد و میزان چربی بیمار که نیاز به استخراج دارد.

نیاز به بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

بستری شدن

نیاز به بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

  فرم مشاوره پروتز سینه

  مشاورین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

  پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

  سوالات متداول پروتز سینه

  • ۱. هزینه عمل پروتز سینه چقدر است؟
   هزینه عمل پروتز سینه به نوع عمل‌تان، تبحر و تخصص پزشک جراح و نوع پروتز استفاده شده بستگی دارد. از آنجایی که پروتز سینه یک عمل زیبایی محسوب می‌شود معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.
  • ۲. کدام نوع پروتز سینه ایمن‌تر است؟
   بر طبق تحقیق تفاوت زیادی بین ایمنی ایمپلنت‌های سیلیکون و سالین نمی‌باشد. احتمال بروز پارگی در هر دو نوع ایمپلنت وجود دارد. ممکن است دلیل پارگی اشتباه جراحی، زمین خوردن و یا در موارد نادر فشار به سینه‌ها در اثر ماموگرافی باشد. اما پیامدهای پارگی در این دو نوع ایمپلنت با یکدیگر متفاوت است.
  • ۳. ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟
   FDA اعلان کرده که طول عمر پروتز سینه ۱۰ الی ۱۵ سال تخمین زده می‌شود. عوارضی نظیر انقباض کپسولی و شرایط استثنایی دیگر می‌توانند این مدت زمان را کوتاهتر کنند. به این ترتیب هر چه عمل پروتز سینه در سنین پایین‌تر انجام شود احتمال نیاز به جراحی برداشتن پروتز سینه بیشتر خواهد شد.
  • ۴. پروتز سینه پاستیلی (Gummy Bear) چیست؟
   پروتز سینه پاستیلی از ژل بسیار چسبناک سیلیکون ساخته می‌شود و پوسته آن نیز از جنس سیلیکون است که غلظت آن بیشتر از ژل درون پروتز می‌باشد. این طراحی ثبات و استحکام خوبی به پروتز داده است و به همین دلیل پروتز در صورت پاره شدن شکل خود را حفظ می‌کند.
  • ۵. کدام نوع پروتز سینه برای من مناسب‌تر است؟
   در عمل پروتز سینه درست مثل هر عمل دیگری باید پیش از انتخاب نوع پروتز یک جلسه مشاوره مفصل با دکتر خود داشته باشید تا نیازها و انتظاراتتان مورد بررسی قرار بگیرد. اگر تصمیم بر این شد که از پروتزهای شکل‌دار یا اشکی استفاده کنید، شاید پروتز سینه پاستیلی (gummy bear) انتخاب بهتری باشد.
  • ۶. بارداری چه تاثیری بر روی پروتز سینه می‌گذارد؟
   بارداری بر روی سایز سینه خانم‌ها تاثیر می‌گذارد چراکه بدن برای بچه آماده می‌شود. افزایش وزن در طول دوره بارداری باعث می‌شود تا سینه‌ها حالت طبیعی خود را از دست داده، ورم کرده و افتاده شوند که در صورت داشتن پروتز سینه این تغییرات شدیدتر خواهند بود.
  • ۷. آیا پروتز سینه مانع شیردهی می‌شود؟؟
   میزان شیردهی خانم‌ها تحت تاثیر عوامل بیولوژیکی و محیطی متعددی قرار دارد. حتی جزئیات جراحی سینه می‌تواند بر روی ظرفیت تولید شیر یک خانم تاثیر بگذارد. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ درباره رابطه میان پروتز سینه و میزان شیردهی صورت گرفته در صورت استفاده از تکنیک‌های خوب جراحی و مدیریت درست پس از عمل شانس موفقیت در شیردهی افزایش می‌یابد.
  • ۸. سایز ایمپلنت می‌تواند موجب عوارض جانبی خاصی شود؟
   ایمپلنت‌هایی که سایز بزرگتری دارند درصد بیشتری از حجم طبیعی سینه را اشغال کرده و فشار بیشتری نیز ایجاد می‌کنند که این موضوع احتمال ابتلا به ورم سینه، مسدود شدن مجراهای سینه و ماستیت را بیشتر می‌کند.

  مقالات مرتبط با عمل پروتز سینه

  پروتز به معنای اندام یا عضوی مصنوعی است که جایگزین عضو از دست رفته می گردد. پروتز سینه روشی است که جراح, سیلیکون یا کامپوزیت را با روش جراحی زیر بافت سینه یا زیر ماهیچه های قفسه ی سینه قرار می دهد. امروزه عمل پروتز سینه با هدف بزرگ کردن, فرم دهی یا پر کردن سینه ی تخلیه شده یا بد فرم انجام میگیرد. با افزایش سن, بارداری, شیردهی و یا بیماری های مختلف و حوادث ممکن است سینه ها دچار افتادگی و شل شدگی گردیده و یا فرم, تقارن و زیبایی خود را از دست بدهند, همچنین در اثر سرطان سینه یکی یا هر دو سینه تخلیه می شوند, پس  این عمل در بازگرداندن زیبایی, فرم, تقارن و اندازه ی مناسب سینه ها در بانوان بسیار موثر است. افرادی که فرم طبیعی سینه هایشان را به دلایل ذکر شده از دست داده اند و مایل به جراحی پروتز سینه هستند باید شرایط این جراحی را نیز داشته باشند مثلا خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند گزینه ی مناسبی برای پروتز سینه نیستند زیرا در این دوران سینه ها از سایز طبیعی خود خارج شده اند و باید عمل خود را به ۴ الی ۸ هفته بعد از شیردهی موکول کنند تا سینه ها به سایز طبیعی برگردند. خانم هایی که سیگار یا قلیان مصرف می کنند نیز باید دو هفته قبل از عمل آن را ترک کنند زیرا باعث دیرتر بهبود یافتن زخم های جراحی می شود.

  انواع پروتز سینه کدامند و مزایا و معایب هر یک چیست؟

  پروتز سالین یکی از انواع پروتز سینه است که با سرم نرمال سالین پر می شود. در صورت صدمه به آن محلول درونش تخلیه شده, در بدن جذب خواهد شد. این نوع پروتز سینه برای افراد بالای ۱۸ سال است. این پروتز سینه دارای حالتی ثابت بوده و در صورت نشت به راحتی در چرخه ی بدن جذب می شود و نیاز به ویزیت کمتری توسط پزشک نسبت به پروتز سیلیکونی دارد همچنین برای جایگذاری نیاز به برش کمتری در بدن دارد. اما احتمال خالی شدن ناگهانی آن وجود دارد و همچنین حالت طبیعی پروتز سینه ی سیلیکونی را ندارد.

  پروتز سیلیکونی شامل یک پوشش سیلیکونی است که با ژل سیلیکون پر شده است که اگر سوراخ شود ممکن است ژل مربوطه درون پوشش سیلیکونی باقی بماند یا به درون محفظه ی قرارگیری ایمپلنت سینه وارد شود پس احتمال خالی شدن ناگهانی آن وجود ندارد و همچنین حالت طبیعی تر و شبیه تر نسبت به پروتز سالینی به بدن دارد. پروتزهای سیلیکونی نیاز به برش بیشتری نسبت به پروتزهای سالینی روی بدن برای جایگذاری دارند و همچنین در صورت نشت, مواد آن در بدن باقی می مانند و ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند, علاوه بر آن نیاز به برش بیشتر برای جایگذاری در بدن داشته و باید مرتبا توسط پزشک مربوطه چک شوند. پروتز سینه ی اشکی که پروتز شکل ثابت هم نام دارند به شکل اشک میباشند در صورت سوراخ شدن شکل شان ثابت باقی می ماند و یک ژل غلیظ تر نسبت به پروتز سیلیکونی دارند. این پروتزها در صورت چرخش نیازمند تغییر به حالت طبیعی هستند. پروتز گرد که گرد بوده و احتمال چرخش اش کمتر است. پروتز سینه ی نرم که بسیار نرم بوده و حرکات طبیعی سینه را دارند. پروتز زبر, ثابت بوده و به کیسه پروتز می چسبد.

  پروتز سینه چگونه انجام می گیرد و مراقبت ها و خطرات احتمالی بعد از آن کدامند ؟

  ابتدا بنا به تشخیص جراح برشی در جلوی سینه, زیر بغل و یا زیر خط سینه زده می شود و این محل بستگی به عواملی چون نوع ایمپلنت و نظر جراح بستگی دارد. سپس جراح فضایی برای پروتز مربوطه باز کرده و پروتز سینه که در بسته ی مخصوصی قرار داده شده را بر روی عضله ی پستانی, زیر آن و یا زیر نیمی از آن قرار می دهد, این جایگذاری خود بسته به میزان چربی و ضخامت پوست محل مربوطه دارد. سپس محل مربوطه با بخیه ی قابل جذب بسته و پانسمان می شود. بعد از جراحی باید رژیمی کم نمک و پر از مایعات پیش گرفته شده, داروهای تجویزی بطور کامل مصرف شود, همچنین تا بعد از یک هفته از راه رفتن زیاد و بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کرده و تا پس از چهار هفته از جابجایی اجسام سنگین تر از ۵ کیلو اجتناب شود. افرادی که دخانیات مصرف میکنند بیشتر از بقیه ی افراد در معرض عدم بهبودی جای زخم و پوسته شدن هستند. عفونت, خونریزی, تجمع مایع و پارگی پروتز و احساس حساسیت در قسمت های مختلف سینه از عوارض احتمالی بعدی هستند. همچنین احتمال ایجاد کپسول در بافت مذکور وجود دارد, کپسول بافت اسکاری است که میتواند باعث انقباض, سفتی و دردناکی بافت سینه شود. حدود ۴۰ درصد از زنانی که عمل پروتز سینه داشته اند, یک عمل اضافه بعد از آن انجام داده اند.

  اثر پروتز سینه بر بارداری و شیردهی چیست و هزینه ی آن چقدر است؟

  در طول دوران بارداری, سینه ی پروتز شده مشکلی نخواهند داشت و وضعیت فردی که پروتز سینه انجام داده در دوران شیردهی بسته به روشی دارد که جراح برای ایجاد برش استفاده کرده است مثلا اگر برش مذکور را در زیر بغل و یا زیر خط سینه زده باشد مشکل کمتری در شیردهی وجود خواهد داشت اما اگر برش جراحی در جلوی سینه زده شده باشد به خاطر وجود مجاری شیری در آن قسمت در شیردهی مشکل ساز خواهد بود. افرادی که به دلیل تخلیه ی سینه و یا داشتن سینه های نامتقارن جراحی پروتز سینه انجام داده اند احتمالا با مشکلات بیشتری مواجه خواهند بود. همچنین اگر پروتز بین بافت ماهیچه ای و مجاری شیری قرار گیرد باعث فشار به مجراهای شیری و مشکل در شیردهی خواهد شد. برخی مادرانی که پروتز سینه دارند در نوک سینه ی خود حساسیت بیش از حد و یا حساسیت کمتری دارند که بر واکنش نوروهورمونی سینه اثر خواهد داشت. پروتز های سینه ی مختلفی در بازار موجود است مثل منتور, پلی تک, ناگور و غیره که مارک منتور یکی از بهترین مارک های موجود است که از مواد سیلیکونی مرغوب در آن استفاده شده است. قیمت پروتز منتور در بازار تهران در سال ۹۸ بسته به سایز حدود ۱۳ میلیون بوده است. هزینه ی این جراحی بسته به برند پروتز متفاوت است مثلا هزینه ی پروتز سینه با پروتز منتور آمریکا ۲۰ میلیون تومان است که در سال های اخیر پروتز سینه قیمت افزایشی داشته است. اگرچه با وجود تمایل به زیبایی هرچه بیشتر و پیشرفت تکنولوژی های مهندسی و پزشکی جراحی پروتز سینه در جوامع زیاد شده است بهتر است ملاک اصلی داوطلبان, کیفیت پروتز کاربردی و مهارت جراح باشد و قیمت پروتز سینه ی بالاتری را برای استانداردهای بیشتر انتخاب کنند.

  پروتز سینه در دو شکل مختلف انجام می شود که یکی پروتز  مخصوص افرادی است که بعد از جراحی سرطان و از دست دادن سینه، برای بیماران انجام می شود و نوع دیگر جراحی زیبایی سینه برای شکل دهی دلخواه به سینه است.

  پروتز مخصوص افراد سرطانی

  پروتزهای مصنوعی: گزینه ای برای بازسازی

  به بیشتر خانم ها توصیه می شود تا ۱۲ ماه پس از جراحی یا در طی (و گاهی بعد از آن) رادیوتراپی از پروتز چسب استفاده نکنند، زیرا ممکن است به پوست آسیب برساند. اکثر آنها دارای سطحی چسبناک به عنوان بخشی از پروتز هستند. می توان آنها را با اتصال مستقیم آن به دیواره قفسه سینه یا به عنوان پروتز معمولی با پشتی محافظ روی قسمت چسبیده، پوشید.

  بیشتر پروتزها از سیلیکون ساخته می شوند که ماده ای نرم مانند ژل است. پروتز سریعترین راه برای پر کردن فضایی است که سینه شما در آن قرار دارد.

  پروتز سینه را از فروشگاه لوازم جراحی، داروخانه، لباس زیر زنانه سفارشی (که معمولاً مونتاژکارهای آموزش دیده دارند) یا سرویس خصوصی که به خانه شما می آید خریداری کنید.

  گزینه های سفارشی

  برخی از مغازه های تخصصی پروتز سینه ساخته شده به صورت سفارشی را می فروشند که به صورت جداگانه ساخته شده و ریخته گری شده اند و متناسب با خطوط طبیعی و رنگ بدن و سینه دیگر شما هستند. اینها معمولاً از سیلیکون یا لاتکس ساخته می شوند و به طور قابل توجهی گرانتر از پروتز سینه ای هستند که به صورت سفارشی ساخته نشده اند. بسیاری از شرکت های بیمه فرم های سینه سفارشی را پوشش نمی دهند. از قفسه سینه شما گچ یا اسکن لیزر گرفته می شود و سپس پروتز کانتور می شود تا کاملاً متناسب با بدن شما باشد.

  از پروتز خارجی سینه می توان به عنوان جایگزینی برای بازسازی سینه بعد از جراحی لامپکتومی و ماستکتومی، معمولاً برای سرطان سینه، یا به طور موقت قبل از بازسازی استفاده کرد. پروتز می تواند ظاهر سینه را در زیر لباس ایجاد کند و می تواند به شما کمک کند تا به حالت قرارگیری بدن کمک کرده و از درد عضلات و انحنای ستون فقرات جلوگیری کند.

  پروتز زیبایی سینه :

  اگر شکل سینه هایتان، شما را آزار می دهد می توانید با انجام جراحی پروتز سینه که به آن فرم سینه نیز گفته می شود، به شکل سینه مورد نظر خود برسید. پروتز سینه انواع مختلفی دارد که بسته به سلیقه و شرایط بیمار متفاوت است.

  هزینه جراحی پروتز سینه در سال ۹۹

  هزینه جراحی پروتز سینه مانند دیگر جراحی های زیبایی قیمت های مختلفی دارد که عوامل زیادی در آن دخیل هستند. برند های متفاوتی مانند منتور آمریکا، ناگور، موتیوا آمریکا، پلی تک آلمان و آریو فرانسه وجود دارد. امسال با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم کشور هزینه جراحی پروتز سینه ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

  با اینکه نمی توان هزینه دقیق جراحی پروتز سینه را برآورد کرد، ولی بسته به شرایط زیر هزینه جراحی متفاوت است.

  • معاینه نهایی و دقیق بیمار
  • برند مورد نظر برای خریداری
  • مهارت جراح
  • بیمارستان مورد نظر برای بستری
  • شهر مورد نظر برای جراحی

  اما حدودا می توان گفت هزینه بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون متغیر باشد. ولی هزینه اصلی بعد از معاینه دقیق بیمار مشخص می شود. با توجه به موارد ذکر شده قیمت پروتز سینه متفاوت خواهد بود.

  افزایش حجم سینه با ایمپلنت بهتر است در شهر تهران انجام شود چون در این شهر نوع امکانات پزشکی و مهارت پزشکان برای گرفتن نتیجه دلخواه از جراحی نسبت به دیگر شهرها بهتر است.

  هزینه برند های مختلف پروتز سینه

  ایمپلنت های مورد نظر توسط خود بیمار تهیه می شوند. نوع و سایز مورد نظر توسط پزشک تعیین می شود.

  هزینه پروتز سینه منتور در سال ۹۹

  برند منتور یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید پروتزهای سینه و تولید کشور آمریکا است. این برند معتبر در ایران نمایندگی زیادی در مناطق مختلف کشور دارد که کیفیت خوب آن باعث شده مشتریان زیادی پیدا کند. این محصول را باید از نمایندگی های معتبر خریداری کرد که از کیفیت و اصل بودن آن اطمینان داشته باشید. بالا رفتن قیمت دلار و قرار گرفتن کشور در شرایط فعلی تحریم باعث افزایش قیمت چشمگیر این محصول شده است. قیمت کنونی این محصول باکیفیت چیزی حدود ۱۸ میلیون تومان است که در یکی دوماه اخیر، تقریبا ۴ میلیون افزایش قیمت داشته است. علاوه بر قیمت برند، با توجه به افزایش تعرفه های پزشکی و جراحی نیز قیمت کل جراحی مقدار زیادی افزایش داشته است. برای اطلاع از هزینه دقیق به پزشک مراجعه کنید یا از طریق تماس تلفنی مشاوره بگیرید.

  هزینه پروتز سینه پلی تک آلمان

  برند پلی تک آلمان نیز از برندهای موفق در تهیه ایمپلنت های آب نمکی و سیلیکونی است. برند پلی تک آلمان تولیدات خود را در سایزهای مختلف و با کیفیت بالا تولید می کند. برند پلی تک از منتور ارزانتر است. قیمت این برند در حال حاضر چیزی حدود ۱۵ میلیون است.

  هزینه پروتز سینه ناگور

  هزینه برند ناگور نسبت به بقیه کمتر است و می توان آن را با قیمتی مناسب تهیه کرد. اندازه سایز در هزینه خرید این ایمپلنت دخیل است و برای خرید یا اطلاع از قیمت دقیق آن می توانید به نمایندگی های این محصول مراجعه کنید.

  هزینه پروتز سینه موتیوا

  پروتز سینه موتیوا نیز یک برند معتبر آمریکایی است که تولیدات آن با بالاترین کیفیت ارائه می شوند. این برند هم مانند منتور طرفداران و نمایندگی های زیادی در ایران و جهان دارد که نسبت به قیمتی که دارد دارای کیفیت بالایی است. با به وجود آمدن شرایط فعلی و لحظه ای شدن قیمتها، نمی توان قیمت دقیق این برند را بیان کرد.

  آیا سایز پروتز بر هزینه تاثیرگذار است؟

  پروتزها سایزهای متفاوتی دارند که این قضیه باعث تفاوت در قیمت ها می شود. سایز و نوع برند مورد نظر، هزینه های نهایی را تعیین می کنند.

  مبلغ جراحی چه زمانی مشخص می شود؟

  با توجه به اینکه پروتز سینه یک عمل زیبایی محسوب می شود، تحت حمایت بیمه قرار نمی گیرد و این موضوع باید باید برای بیمار مشخص شود. به صورت کلی هزینه نهایی جراحی پس از انجام تمام مراحل و خرید ایمپلنت و معاینه پزشک بسته به شرایط بیمار و موارد گفته شده تعیین می شود.

   

  سوالات متداول

  • ۱.چند نوع پروتز سینه داریم و کدام نوع بهتر می‌باشد؟
   بطورکل از لحاظ ماده پرکننده پروتز سینه به دو دسته پروتزهای سیلیکونی و سالینی تقسیم می‌شوند که پروتزهای سیلیکونی از ژل سیلیکون پر شده‌اند و پروتزهای سالینی با آب و نمک استریل شده پر شده‌اند که نسبت به پروتزهای سلیکونی سفت‌تر می‌باشند. در صورتی که می‌خواهید سینه‌های شما بعد از جراحی پروتز سینه بسیار حجیم و بزرگ باشد می‌توانید از پروتزهای آب نمکی استفاده کنید. پروتزهای سیلیکونی به بافت طبیعی سینه‌ها بسیار شبیه می‌باشند و برای افرادی که می‌خواهند سینه‌های آن‌ها شکل کامل طبیعی داشته باشد استفاده از پروتزهای سیلیکونی توصیه می‌شود. انتخاب نوع پروتز سینه با توجه به خواسته بیمار، نظر و تایید جراح می‌باشد.
  • ۲.آیا حس نوک سینه در اثر جراحی پروتز سینه از بین می‌رود؟
   اصلی‌ترین برشی که در حین جراحی بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سینه زده می‌شود، برشی است که بر روی چین زیر سینه زده می‌شود. که با استفاده از این برش‌ها اصلا نباید هیچ تغییری در حس نوک سینه پیش آید. برش دیگری نیز در حین این نوع از جراحی زده می‌شود، دور سینه است که هاله قهوه‌ای اطراف نوک سینه را در بر می‌گیرد و اگر با برش در این ناحیه اختلالی در حس نوک سینه ایجاد شود نیز موقتی است و به مرور زمان از بین می‌رود. گاها دیده می‌شود که دراثر فشار پروتز سینه حس سینه‌ها دچار تغییر شده که این تغییرات هم دائمی نیست و با گذشت زمان کاملا از بین خواهد رفت. دراین حالت یعنی فشار پروتز سینه است که باعث کاهش حس سینه شده است.
  • ۳.آیا پروتز سینه عوارضی دارد؟
   در صورتی که پس از جراحی مراقبت‌های لازم به خوبی انجام نشود می‌تواند این جراحی عوارضی را به همراه داشته باشد ممکن است در اثر وارد شدن ضربه بسیار سنگین پروتز پاره شود که در نتیجه نیاز به عمل جراحی مجدد دارد همچنین در برخی موارد ممکن است انقباض کپسولی رخ دهد که در این صورت نیاز به جراحی مجدد می‌باشد که البته احتمال اتفاق این عارضه بسیار نادر می‌باشد.
  • ۴.آیا جراحی پروتز سینه مانع از شیردهی می‌شود؟
   بسیاری از خانم ها که خواستار جراحی پروتز سینه می‌باشند معمولا این سوال را مطرح می‌کنند که آیا پس از پروتز سینه امکان شیردهی وجود دارد و پروتز مانع ازشیردهی نمی‌شود که باید گفت به هیچ وجه این جراحی مانع از شیردهی نمی‌شود زیرا پروتز سینه باعث مسدود شدن عروق شیردهی نخواهد شد.
  • ۵. آیا پروتز سینه باعث سرطان می شود؟
   خیر
  • ۶.زمان استاندارد تعویض پروتز سینه چقدر است؟
   هر ده سال یکبار باید تعویض گردد
  • ۷.علامت پارگی پروتز سینه چیست؟
   ؟ مهم ترین علامت آن تغییر شکل در سینه ی پروتز شده است.
  • ۸.آیا سوار هواپیما شدن برای فردی که سینه ی پروتز شده دارد ممنوع است؟
   خیر
  • ۹.کدام نوع از پروتزها بهتر است؟
   برندهای معتبر پروتز اغلب از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.
  • ۱۰.برندهای معتبر پروتز اغلب از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.
   نتیجه جراحی به مهارت جراح و شرایط بیمار بستگی دارد.
  • ۱۱.پروتزهای سینه از چه ساخته شده اند؟
   پروتز ها معمولا از سیلیکون و آب نمکی ساخته می شوند.
  • ۱۲.آیا بعد از پروتز سینه رنگ پوست تغییر می کند؟
   آیا بعد از پروتز سینه رنگ پوست تغییر می کند؟ اگر جراحی به طور دقیق صورت گیرد این اتفاق نمی افتد.

  در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *