پروتز سینه

پروتز سینه، بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی است.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

عمل زیبایی پروتز سینه

از پروتز سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوتغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می‌کنند. خانم‌ها می‌توانند با پروتز سینه یا ایمپلنت سینه؛ سینه‌های خود را بزرگتر و برجسته‌تر کنند. می‌توان عمل پروتز سینه را برای بازسازی سینه پس از جراحی‌هایی نظیر ماستکتومی (که برای سرطان سینه انجام می‌شود) و یا برای اهداف زیبایی انجام داد.

عمل زیبایی پروتز سینه

در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ‌آرا

عمل زیبایی پروتز سینه توسط متخصصین کلینیک پوست و موی رخ‌آرا با استفاده از برترین متد معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما انجام می‌شود. جراحی پروتز سینه می‌تواند برای افراد واجد شرایط یک سرمایه‌گذاری عالی باشد زیرا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل پروتز سینه و یا رزرو وقت قبلی در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای عمل پروتز سینه

نیمی از افراد داوطلب انجام پروتز سینه خانم‌هایی هستند که سینه‌هایشان هیچ‌گاه رشد کافی را نداشته است، به این عارضه میکروماستیا یا عدم رشد کافی سینه می‌گویند. در این حالت شکل سینه‌ها شبیه به سینه‌های پسران نابالغ می‌باشد. برخی خانم‌ها نیز دارای سینه‌های نامتقارن می‌باشند، یعنی سینه‌ها چه از لحاظ سایز و چه از لحاظ شکل با یکدیگر تفاوت دارند. این مشکلی متداول در بین خانم‌هاست که باعث خجالت‌زدگی آن‌ها نیز می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که سینه‌هایی بدشکل دارند و فرم بدنشان طبیعی نیست. در واقع تصوری ناخوشایند که از بدن خود دارند که البته این موضوع ربطی به مشکل اعتماد به نفس ندارد. این خانم‌ها می‌خواهند که این قسمت از بدنشان طبیعی‌تر به نظر برسد و لباس بهتر بر تن‌شان بنشیند. خانم‌هایی که عمل پروتز سینه را انجام داده‌اند اذعان دارند که پس از آن از بدن و اندام خود رضایت بیشتری داشته و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کرده‌اند.

انعطاف و کشش پوست

انعطاف و کشش پوست

افرادی که دارای پوستی منعطف و با قابلیت ارتجاعی بالا هستند کاندیداهای خوبی برای عمل پروتز سینه می‌باشند. بهبود پوست پس از عمل و دستیابی به نتایج بهینه به قابلیت تطبیق پوست با موقعیت جدید بستگی دارد.

انتظارات واقع‌بینانه

انتظارات واقع‌بینانه

کاندیدای پروتز سینه باید از میزان تاثیر این عمل کاملاً آگاه بوده و محدودیت‌های آن را نیز بشناسد. مشاوره با یک دکتر مجرب به داوطلب کمک می‌کند تا اطلاعات لازم را برای تصمیم‌گیری درست کسب کند.

سلامت عمومی خوب

سلامت عمومی خوب

یک کاندیدای خوب پروتز سینه فردی است که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد. داوطلب باید درصورت وجود هرگونه مشکل پزشکی قبلی، موضوع را با دکتر در میان بگذارد. عمل پروتز سینه یک عمل تهاجمی است که بهبودی و دوره نقاهت آن بسیار قابل توجه است، بنابراین داوطلب باید از لحاظ فیزیکی کاملاً برای عمل آماده باشد.

تصمیم به انجام پروتز سینه

اکثر خانم‌هایی که پروتز سینه انجام می‌دهند انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به آن دارند. مهمترین مسئله برای خانم‌هایی که تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند مسئله تصور ذهنی از بدنشان است. آن‌ها از بدن خود رضایت ندارند و می‌خواهند آن را بهبود بخشند و هنگامی که این کار را انجام می‌دهند تصور بهتری از خود پیدا کرده و به نظرشان می‌رسد که از چشم دیگران نیز بهتر دیده می‌شوند.

گرچه انتخاب این عمل جراحی می‌تواند از لحاظ عاطفی انتخاب سختی باشد. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که خانم‌ها در سال پیش از انجام عمل پروتز سینه خود نگرانی بیشتری در مورد ظاهر خود داشته‌اند. آن‌ها همچنین نسبت به خانم‌هایی که این عمل را انجام نداده‌اند، زمان بیشتری را صرف روانپزشکی کرده‌اند.

بهتر است خانم‌هایی که انتظارات واقع‌بینانه‌ای ندارند عمل پروتز سینه را انجام ندهند. مثلاً کسانی که می‌خواهند با این عمل ازدواج خود را نجات دهند، یا کسانی که تغییرات عمده‌ای مانند طلاق یا مرگ در حال رخ دادن در زندگیشان است، بهتر است پروتز سینه را به تعویق بیاندازند. باید توجه داشت که این عمل زندگی شما را تغییر نمی‌دهد، و برایتان شغل و موقعیت اجتماعی جدید ایجاد نمی‌کند اما باعث می‌شود که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

تصمیم به انجام پروتز سینه

تاریخچه پروتز سینه

اولین عمل پروتز سینه در سال ۱۹۶۲ و توسط دو جراح پلاستیک پیشگام به نام‌های فرانک گرو و توماس کرونین انجام شد. این عمل پروتز سینه نقطه تحولی در جراحی پلاستیک بود و باعث شد تا پروتز سینه به تدریج در تمامی کشورهای جهان رواج پیدا کرده و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی شود. این رشد نجومی و محبوبیت روز افزون پروتز سینه موجب شد تا هیئت مسئول در زمینه دستگاه‌های جراحی پلاستیک در FDA رسیدگی‌ها و بررسی‌های خود را در زمینه ایمنی و کارآمدی پروتز سینه افزایش دهد تا مطمئن شود که سلامت داوطلبان این عمل در خطر نمی‌افتد. نگاهی کوتاه به سه دهه گذشته نشان می‌دهد که جهت تنظیم مقررات برای پروتز سینه اقداماتی جدی توسط FDA صورت گرفته است. دنبال کردن این دوره زمانی نشان می‌دهد که کنترل‌های زیادی صورت گرفته و دستورالعمل‌های سرسختانه‌ای برای پروتز سینه صادر شده تا ایمنی و سلامت کامل داوطلب تضمین شود. در حال حاضر نیز وقت و انرژی زیادی صرف تحقیقات در زمینه پروتز سینه می‌شود. انواع پروتز سینه عبارتند از:

پروتز سینه پاستیلی

پروتز سینه پاستیلی

پروتز سینه آب نمکی (سالین)

پروتز سینه آب نمکی (سالین)

پروتز سینه سالین ساختاری

پروتز سینه سالین ساختاری

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه سیلیکونی

پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه بافت‌دار

پروتز سینه بافت‌دار

نحوه انجام عمل پروتز سینه

طی عمل جراحی پروتز سینه دکتر ابتدا شما را تحت بیهوشی عمومی قرار داده و یا ناحیه تحت درمان را به صورت موضعی بی‌حس می‌کند تا در طول عمل دردی را حس نکنید. پس از آن دکتر برشی را در ناحیه‌ای که دید کمتری دارد ایجاد می‌کند تا اِسکار ناشی از عمل پنهان بماند. برش‌های متداول در این عمل شامل برش دور نوک پستان، برش زیر انحنای سینه و برش زیر بغل می‌باشد. سپس دکتر پروتز سینه را بسته به نوع و سایز آن و ترجیح شما در زیر ماهیچه سینه یا زیر بافت سینه قرار می‌دهد و بعد زخم‌ها را بخیه و پانسمان می‌کند. یک جراح خوب طوری زخم‌ها را بخیه می‌کند که اِسکار (اثر زخم) به حداقل برسد. به طور کلی عمل پروتز سینه چیزی بین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. البته این زمان بسته به تکنیک‌های جراحی و در صورت انجام همزمان لیفت سینه می‌تواند طولانی‌تر شود. عمل بازسازی سینه که پس از ابتلا به سرطان سینه و عمل ماستکتومی انجام می‌شود عمیق‌تر است و دوره نقاهت آن طولانی‌تر می‌باشد.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

اساساً دو نوع پروتز سینه وجود دارد: پروتز سالین و پروتز سیلیکونی. پروتزهای پر شده با سالین در واقع ایمپلنت‌هایی هستند که پوسته آن‌ها از سیلیکون است و داخل آن‌ها با آب نمک استریل (سالین) پر می‌شود. برخی از این پروتزها از قبل پُر شده‌اند و برخی دیگر در حین عمل جراحی پُر می‌شوند. پروتزهای پر شده با سیلیکون ایمپلنمت‌هایی با پوسته سیلیکون هستند که درون آن‌ها با ژل پلاستیکی (سیلیکون) پر شده است. اکثر خانم‌ها می‌گویند که پروتز سیلیکونی ظاهری طبیعی‌تر به سینه‌ها می‌دهد اما باید این را مد نظر داشت که در صورت نشت کردن خطرناک‌تر خواهند بود. سایزهای پروتزهای سیلیکون و پروتز سالین متفاوت است و پوسته آن‌ها هم دو حالت هموار و بافت‌دار دارد. هر کدام از این ایمپلنت‌ها مزایا و معایبی دارند که باید ببینید ترجیح‌تان کدام است.

انواع پروتز سینه از لحاظ فرم و شکل

انواع پروتز سینه از لحاظ فرم و شکل

پروتز سینه ده‌ها شکل و سایز مختلف دارند. برخی از آن‌ها حجیم و گرد هستند، برخی دیگر نیز شکل اشکی دارند. ارتفاع، عرض، برآمدگی و متریال پروتز سینه همگی بر روی نتایج نهایی تاثیر می‌گذارند. یک جراح پلاستیک معتبر می‌تواند به شما کمک کند تا پروتز سینه‌ای را انتخاب کنید که متناسب با نوع بدن و انتظاراتتان باشد. اگر به فکر انجام پروتز سینه هستید باید توجه داشته باشید که سایز پروتز تنها عاملی نیست که باید مدنظر قرار دهید. ده‌ها پروتز سینه مختلف با اَشکال مختلف وجود دارد، از پروتز سینه پاستیلی (gummy bear) گرفته تا پروتز سینه کلاسیک و گرد.

انواع پروتز سینه از لحاظ فرم و شکل

انواع سایز پروتز سینه

برای آشنایی کامل‌تر با نکات انتخاب و انواع سایز پروتز سینه شما را به خواندن مقاله جامع راهنمای کامل سایزبندی پروتز سینه دعوت می‌کنیم.

پروتز سینه کوچک

پروتز سینه کوچک

پروتز سینه متوسط

پروتز سینه متوسط

پروتز سینه بزرگ

پروتز سینه بزرگ

پروتز سینه خیلی بزرگ

پروتز سینه خیلی بزرگ

برداشتن پروتز سینه

جراحی برداشت پروتز سینه یا اِکسپلنت عملی برای برداشتن ایمپلنت‌های قدیمی، آسیب‌دیده و نامطلوب است. این عملی متداول است و حدود ۲۰% از خانم‌هایی که پروتز سینه را انجام داده‌اند بین ۸ الی ۱۰ سال آن‌ها را برمی‌دارند. برای برداشتن پروتز سینه و یا تعویض آن سناریوهای مختلفی وجود دارد. اگر نتایج حاصله از پروتز سینه نامطلوب باشند یا اگر نتایج به دست آمده، در اثر پارگی و موج‌دار شدن ایمپلنت و یا آسیب‌های دیگر از بین بروند، استفاده از روش‌های غیرجراحی برای کسب نتایج مطلوب موثر نخواهد بود. در این موارد باید جراحی اصلاحی سینه و یا تعویض پروتز سینه را انجام داد.
آمار نشان می‌دهد که خانم‌ها با رده‌های سنی متفاوت تصمیم به انجام عمل اِکسپلنت می‌گیرند و دلایل و انگیزه‌هایشان نیز گوناگون و متنوع است. گزینه‌های مختلفی پیش روی خانم‌هایی است که می‌خواهند پروتز سینه خود را بردارند. برخی از این گزینه‌ها از این قرارند:
• برداشتن پروتز سینه
• برداشتن پروتز سینه و کپسولکتومی (که با عنوان برداشتن en bloc نیزشناخته می‌شود)
• برداشتن پروتز سینه و تعویض آن‌ها (کار گذاشتن ایمپلنت‌های جدید)
• برداشتن پروتز سینه و انجام پیوند چربی و لیفت سینه

برداشتن پروتز سینه

عوارض پروتز سینه

• انقباض کپسولی: به بافت اِسکاری که اطراف پروتز سینه شکل می‌گیرد کپسول می‌گویند. هنگامی که بافت اِسکار دور کسپول را می‌گیرد، سفت شده و تغییر شکل می‌دهد. به این عارضه انقباض کپسولی می‌گویند که موجب درد شدید سینه‌ها می‌گردد.
• بدشکلی سینه‌ها: این عارضه که با نام حباب دوگانه نیز شناخته می‌شود زمانی رخ میدهد که پروتز سینه در موقعیت بالای دیواره قفسه سینه قرار گرفته و بافت سینه در زیر آن قرار بگیرد.
• موج‌دار شدن پروتز سینه: نشانه این عارضه موج‌دار شدن سطح پروتز سینه است و زمانی رخ می‌دهد که بافت روی پروتز به آن بچسبد. این مشکل معمولاً در قسمت جانبی و درونی سینه رخ می‌دهد.
• جابجایی پروتز سینه: این عارضه زمانی رخ می‌دهد که پروتز به سمت قسمت پایینی سینه حرکت کرده و فاصله میان نوک پستان و خط زیر سینه را زیاد کند.
• پاره شدن پروتز سینه: پاره شدن پروتز سینه یعنی پوسته سیلیکونی پروتز پاره می‌شود. این عارضه هم در پروتزهای آب‌نمکی (سالین) و هم پروتزهای سیلیکونی رخ می‌دهد.
• سیماستیا: زمانی که یکی یا هر دوی پروتزها به قدری در خط وسط سینه به یکدیگر نزدیک می‌شوند که با یکدیگر برخورد می‌کنند به آن سیماستیا می‌گویند.

مزایای پروتز سینه

طبق اظهارات انجمن جراحی پلاستیک آمریکا امروزه پروتز سینه یا ایمپلنت سینه برترین عمل جراحی زیبایی به شمار می‌رود. در سال ۲۰۰۷ تعداد ۳۴۷٫۵۲۴ زن این عمل را انجام داده‌اند. این گامی عمده و مثبت برای اکثر خانم‌ها می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهند که پروتز سینه اعتماد به نفس، زیبایی اندام و رضایت جنسی را افزایش می‌دهد. اما مطالعات همچنین به غربالگری دقیق توسط دکترها و آگاه شدن خانم‌ها پیش از انجام پروتز سینه اشاره دارند. خطر خودکشی در خانم‌هایی که مشکلات روحی و روانی دارند و یا به الکل معتاد هستند پس از انجام پروتز سینه افزایش می‌یابد.

نیمی از افراد داوطلب انجام پروتز سینه خانم‌هایی هستند که سینه‌هایشان هیچ‌گاه رشد کافی را نداشته است، به این عارضه میکروماستیا یا عدم رشد کافی سینه می‌گویند. در این حالت شکل سینه‌ها شبیه به سینه‌های پسران نابالغ می‌باشد. برخی خانم‌ها نیز دارای سینه‌های نامتقارن می‌باشند، یعنی سینه‌ها چه از لحاظ سایز و چه از لحاظ شکل با یکدیگر تفاوت دارند. این مشکلی متداول در بین خانم‌هاست که باعث خجالت‌زدگی آن‌ها نیز می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که سینه‌هایی بدشکل دارند و فرم بدنشان طبیعی نیست. در واقع تصوری ناخوشایند که از بدن خود دارند که البته این موضوع ربطی به مشکل اعتماد به نفس ندارد. این خانم‌ها می‌خواهند که این قسمت از بدنشان طبیعی‌تر به نظر برسد و لباس بهتر بر تن‌شان بنشیند. خانم‌هایی که عمل پروتز سینه را انجام داده‌اند اذعان دارند که پس از آن از بدن و اندام خود رضایت بیشتری داشته و اعتماد به نفس بالاتری پیدا کرده‌اند.

عمل جراحی پروتز سینه در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

یک جلسه درمانی

قیمت میکرودرم ابریژن

قیمت

شروع از ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

بین ۶۰ تا ۹۰دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

جراح یا متخصص

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

یک هفته بعد از درمان

طول عمر پروتز سینه

طول عمر پروتز سینه

ایمپلنت‌های سینه به مرور زمان فرسوده می‌شوند اما از لحاظ تکنیکی زمانی که پروتز سینه پاره شود دیگر منقضی شده است و باید تعویض گردند. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) اذعان دارد که احتمال پاره شدن ایمپلنت در هر سالی که از عمل جراحی اولیه می‌گذرد ۱% افزایش می‌یابد. بنابراین پس از گذشت ۱۰ سال ۱۰ درصد احتمال پارگی آن وجود دارد و این احتمال کمی نیست. پس بهتر است که چند سال پس از عمل پروتز سینه خود بررسی را جهت پارگی آن انجام دهید. بسیار مهم است که پیش از عمل پروتز سینه اطلاعات و آگاهی‌های لازم را در مورد این عمل به دست آورید.

هزینه پروتز سینه

هزینه پروتز سینه و قیمت پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

دکتر، جراح یا متخصصی که عمل زیرنظر ایشان اجرا می‌شود.

دکتر یا متخصص

• دکتر، جراح یا متخصصی که عمل پروتز سینه زیرنظر ایشان اجرا می‌شود.

کلینیک، بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل لیپوماتیک در آن صورت می‌گیرد.

کلینیک یا بیمارستان

کلینیک، بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل پروتز سینه در آن صورت می‌گیرد.

تیم جراحی که عمل را به عهده دارند.

تیم جراحی

تیم جراحی که عمل پروتز سینه را به عهده دارند: شامل پزشک جراح و دستیاران، تکنسین اطاق عمل و غیره.

نواحی که قرار است تحت عمل قرار بگیرد

نواحی

نواحی که قرار است تحت عمل پروتز سینه قرار بگیرد و میزان چربی بیمار که نیاز به استخراج دارد.

نیاز به بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

بستری شدن

نیاز به بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

 • expand_more

  هزینه پروتز سینه چقدر است؟

  خدمات پیکرتراشی و جراحی زیبایی هزینه
  پروتز سینه منتور ۲۵,۰۰۰,۰۰۰
  لیفت سینه ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ - ۱۴,۰۰۰,۰۰۰
  لیفت سینه با پروتز منتور ۲۸,۰۰۰,۰۰۰ - ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
  بلفاروپلاستی ۰,۰۰۰,۰۰۰ - ۰,۰۰۰,۰۰۰

  • قیمت‌ها به تومان می‌باشد.

فرم مشاوره پروتز سینه

مشاورین کلینیک پوست و مو رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در کلینیک پوست و مو رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

سوالات متداول پروتز سینه

 • ۱. هزینه عمل پروتز سینه چقدر است؟
  هزینه عمل پروتز سینه به نوع عمل‌تان، تبحر و تخصص پزشک جراح و نوع پروتز استفاده شده بستگی دارد. از آنجایی که پروتز سینه یک عمل زیبایی محسوب می‌شود معمولاً تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.
 • ۲. کدام نوع پروتز سینه ایمن‌تر است؟
  بر طبق تحقیق تفاوت زیادی بین ایمنی ایمپلنت‌های سیلیکون و سالین نمی‌باشد. احتمال بروز پارگی در هر دو نوع ایمپلنت وجود دارد. ممکن است دلیل پارگی اشتباه جراحی، زمین خوردن و یا در موارد نادر فشار به سینه‌ها در اثر ماموگرافی باشد. اما پیامدهای پارگی در این دو نوع ایمپلنت با یکدیگر متفاوت است.
 • ۳. ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟
  FDA اعلان کرده که طول عمر پروتز سینه ۱۰ الی ۱۵ سال تخمین زده می‌شود. عوارضی نظیر انقباض کپسولی و شرایط استثنایی دیگر می‌توانند این مدت زمان را کوتاهتر کنند. به این ترتیب هر چه عمل پروتز سینه در سنین پایین‌تر انجام شود احتمال نیاز به جراحی برداشتن پروتز سینه بیشتر خواهد شد.
 • ۴. پروتز سینه پاستیلی (Gummy Bear) چیست؟
  پروتز سینه پاستیلی از ژل بسیار چسبناک سیلیکون ساخته می‌شود و پوسته آن نیز از جنس سیلیکون است که غلظت آن بیشتر از ژل درون پروتز می‌باشد. این طراحی ثبات و استحکام خوبی به پروتز داده است و به همین دلیل پروتز در صورت پاره شدن شکل خود را حفظ می‌کند.
 • ۵. کدام نوع پروتز سینه برای من مناسب‌تر است؟
  در عمل پروتز سینه درست مثل هر عمل دیگری باید پیش از انتخاب نوع پروتز یک جلسه مشاوره مفصل با دکتر خود داشته باشید تا نیازها و انتظاراتتان مورد بررسی قرار بگیرد. اگر تصمیم بر این شد که از پروتزهای شکل‌دار یا اشکی استفاده کنید، شاید پروتز سینه پاستیلی (gummy bear) انتخاب بهتری باشد.
 • ۶. بارداری چه تاثیری بر روی پروتز سینه می‌گذارد؟
  بارداری بر روی سایز سینه خانم‌ها تاثیر می‌گذارد چراکه بدن برای بچه آماده می‌شود. افزایش وزن در طول دوره بارداری باعث می‌شود تا سینه‌ها حالت طبیعی خود را از دست داده، ورم کرده و افتاده شوند که در صورت داشتن پروتز سینه این تغییرات شدیدتر خواهند بود.
 • ۷. آیا پروتز سینه مانع شیردهی می‌شود؟؟
  میزان شیردهی خانم‌ها تحت تاثیر عوامل بیولوژیکی و محیطی متعددی قرار دارد. حتی جزئیات جراحی سینه می‌تواند بر روی ظرفیت تولید شیر یک خانم تاثیر بگذارد. بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۷ درباره رابطه میان پروتز سینه و میزان شیردهی صورت گرفته در صورت استفاده از تکنیک‌های خوب جراحی و مدیریت درست پس از عمل شانس موفقیت در شیردهی افزایش می‌یابد.
 • ۸. سایز ایمپلنت می‌تواند موجب عوارض جانبی خاصی شود؟
  ایمپلنت‌هایی که سایز بزرگتری دارند درصد بیشتری از حجم طبیعی سینه را اشغال کرده و فشار بیشتری نیز ایجاد می‌کنند که این موضوع احتمال ابتلا به ورم سینه، مسدود شدن مجراهای سینه و ماستیت را بیشتر می‌کند.

مقالات مرتبط با عمل پروتز سینه

سوالات متداول

 • ۱.چند نوع پروتز سینه داریم و کدام نوع بهتر می‌باشد؟
  بطورکل از لحاظ ماده پرکننده پروتز سینه به دو دسته پروتزهای سیلیکونی و سالینی تقسیم می‌شوند که پروتزهای سیلیکونی از ژل سیلیکون پر شده‌اند و پروتزهای سالینی با آب و نمک استریل شده پر شده‌اند که نسبت به پروتزهای سلیکونی سفت‌تر می‌باشند. در صورتی که می‌خواهید سینه‌های شما بعد از جراحی پروتز سینه بسیار حجیم و بزرگ باشد می‌توانید از پروتزهای آب نمکی استفاده کنید. پروتزهای سیلیکونی به بافت طبیعی سینه‌ها بسیار شبیه می‌باشند و برای افرادی که می‌خواهند سینه‌های آن‌ها شکل کامل طبیعی داشته باشد استفاده از پروتزهای سیلیکونی توصیه می‌شود. انتخاب نوع پروتز سینه با توجه به خواسته بیمار، نظر و تایید جراح می‌باشد.
 • ۲.آیا حس نوک سینه در اثر جراحی پروتز سینه از بین می‌رود؟
  اصلی‌ترین برشی که در حین جراحی بزرگ کردن سینه یا همان پروتز سینه زده می‌شود، برشی است که بر روی چین زیر سینه زده می‌شود. که با استفاده از این برش‌ها اصلا نباید هیچ تغییری در حس نوک سینه پیش آید. برش دیگری نیز در حین این نوع از جراحی زده می‌شود، دور سینه است که هاله قهوه‌ای اطراف نوک سینه را در بر می‌گیرد و اگر با برش در این ناحیه اختلالی در حس نوک سینه ایجاد شود نیز موقتی است و به مرور زمان از بین می‌رود. گاها دیده می‌شود که دراثر فشار پروتز سینه حس سینه‌ها دچار تغییر شده که این تغییرات هم دائمی نیست و با گذشت زمان کاملا از بین خواهد رفت. دراین حالت یعنی فشار پروتز سینه است که باعث کاهش حس سینه شده است.
 • ۳.آیا پروتز سینه عوارضی دارد؟
  در صورتی که پس از جراحی مراقبت‌های لازم به خوبی انجام نشود می‌تواند این جراحی عوارضی را به همراه داشته باشد ممکن است در اثر وارد شدن ضربه بسیار سنگین پروتز پاره شود که در نتیجه نیاز به عمل جراحی مجدد دارد همچنین در برخی موارد ممکن است انقباض کپسولی رخ دهد که در این صورت نیاز به جراحی مجدد می‌باشد که البته احتمال اتفاق این عارضه بسیار نادر می‌باشد.
 • ۴.آیا جراحی پروتز سینه مانع از شیردهی می‌شود؟
  بسیاری از خانم ها که خواستار جراحی پروتز سینه می‌باشند معمولا این سوال را مطرح می‌کنند که آیا پس از پروتز سینه امکان شیردهی وجود دارد و پروتز مانع ازشیردهی نمی‌شود که باید گفت به هیچ وجه این جراحی مانع از شیردهی نمی‌شود زیرا پروتز سینه باعث مسدود شدن عروق شیردهی نخواهد شد.

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*