مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

عمل کاشت مو

اگر کم پشت شدن موهایتان یا کچلی باعث رنجش شما شده است
با کاشت مو طبیعی می‌توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

عمل زیبایی کاشت مو

کاشت مو یک عمل جراحی است که در آن از جابجایی موهای خودتان برای پُر کردن نواحی کم مو یا بدون مو استفاده می‌کنند. دکتر معمولاً موها را از ناحیه پشت سر یا کنار سر به جلو یا بالای سر انتقال می‌دهد. دکترها از دهه ۵۰ در آمریکا این عمل را انجام می‌دهند اما تکنیک‌های انجام آن در سال‌های اخیر بسیار تغییر کرده است.
فرآیند کاشت مو معمولاً در کلینیک و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. دکتر ابتدا پوست سر را تمیز کرده و دارویی را جهت بی‌حس کردن ناحیه پشت سر تزریق می‌کند؛ سپس بر اساس تکنیک‌های مختلف به کاشت مو می‌پردازد.

عمل زیبایی کاشت مو

در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

عمل زیبایی کاشت مو توسط متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با استفاده از برترین متد معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما انجام می‌شود. کاشت مو می‌تواند برای افراد واجد شرایط یک سرمایه‌گذاری عالی باشد زیرا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل کاشت مو و یا رزرو وقت قبلی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای کاشت مو

کاشت مو می‌تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. کاندیداهای این درمان عبارتند از:

الگوی طاسی

الگوی طاسی

آقایانی که دارای الگوی طاسی مردانه هستند

نازک شدن موها

خانم‌هایی که موهایی نازک و کم پشت دارند

از دست دادن موها

از دست دادن موها

افرادی که بخشی از موهای خود را به دلیل سوختگی یا جراحت پوست سر از دست داده‌اند.

ریزش موها در اثر عمل جراحی

افرادی که پس از عمل‌های جراحی خاصی مثل لیفت صورت، دچار ریزش مو می‌شوند.

تغییر شکل خط مو

تغییر شکل خط مو

خانم‌ها یا آقایانی که می‌خواهند شکل خط موی خود را تغییر دهند.

قبل از عمل کاشت مو

 • انتظاراتی واقع‌بینانه داشته باشید. بعید است که با کاشت مو بتوانید به تراکم زیاد مو یا موهایی پُر پشت دست پیدا کنید، مخصوصاً اگر موی کافی برای کاشت نداشته باشید. نتایج این درمان عمدتاً به ضخامت و تراکم موهای موجود شما بستگی دارد. گزارش‌هایی از عدم موفقیت این درمان نیز وجود دارد. گاهی جهت دستیابی به نتایج مطلوب باید تا ۳ بار عمل کاشت مو را انجام دهید.
 • هزینه کاشت مو. هزینه این درمان به تکنیک استفاده شده، میزان ریزش مو، میزان شهرت و تخصص دکتر بستگی دارد. از آنجایی که کاشت مو یک درمان زیبایی محسوب می‌شود تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. گرچه که کاشت مو در نواحی که دچار سوختگی یا جراحت شده‌اند به نوعی بازسازی نواحی تحت درمان است و ممکن است هزینه زیادی را در بر داشته باشد.
 • کاشت مو درمانی دائمی برای الگوی طاسی نیست. کاشت مو می‌تواند نواحی که دچار طاسی و کچلی هستند را بپوشاند اما نمی‌تواند از ریزش بیشتر موها جلوگیری کند.
 • داروها. دکتر از شما می‌خواهد که اطلاعات کاملی را در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید را در اختیار او قرار دهید.
 • کاشت مو نتایجی فوری را در بر ندارد. حداقل ۹ ماه طول می‌کشد تا گرافت موهای کاشته شده ریشه زده و موها شروع به پُر شدن نمایند.
 • ممکن است پس از کاشت مو حرفه‌ای دچار عوارض جانبی این درمان شوید. برخی عادات مثل سیگار کشیدن هستند که خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش می‌دهند.
 • ممکن است پس از عمل کاشت مو مجبور باشید تا برای مدت زمان مشخصی تحت درمان باشید.
قبل از عمل کاشت مو

انواع عمل کاشت مو

کاشت مو با روش پیوند واحد فولیکولار (FUT)

کاشت مو با روش پیوند واحد فولیکولار (FUT)

این روش یکی از متداول‌ترین روش‌های کاشت مو به حساب می‌آید. در این روش از گرافت‌هایی حاوی ۱ الی ۴ تار مو استفاده می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان در هر جلسه هزاران تار مو را کاشت. تکنیک FUT برای افرادی مناسب است که طاسی آن‌ها زیاد است چون با استفاده از این روش می‌توان در یک جلسه تعداد موی بیشتری کاشت.

کاشت مو با روش استخراج واحد فولیکولار (FUE)

با استفاده از این روش می‌توان موها را در دسته‌ها و گروه‌های کوچک کاشت. در روش FUE موها از ناحیه مورد نظر استخراج شده و یک به یک در محل طاسی سر کاشته می‌شوند. این روش برای افرادی مناسب است که نیاز به کاشت موی کمتر دارند.

کاشت مو با روش سِیفِر (SAFER)

سیفر (SAFER) مخففی برای استخراج و بازکاشت واحد فولیکولار با استفاده از ساکشن (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) می‌باشد. در این روش جدید استخراج واحدهای فولیکولار و کاشت گرافت‌های مو با استفاده از دستگاه انجام می‌شود. خودکارسازی این فرآیند باعث شده تا مدت زمان آن کمتر شده و آسیب کمتری به گرافت‌ها وارد شود.

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی

این درمان بسیار مشابه روش‌های قدیمی و مرسوم درمان با سلول‌های بنیادی است. در این روش به جای اینکه بخشی از موهای سر برداشته شده و در ناحیه‌ای دیگر کاشته شود، سلول‌های بنیادی در نواحی که دچار ریزش هستند تزریق می‌شوند.

کاشت مو لیزری

کاشت مو لیزری

مزیت عمده‌ای که کاشت موی لیزری نسبت به روش‌های مرسوم و قدیمی دارد این است که می‌توان با لیزر حفره‌ها و شکاف‌هایی به مراتب طبیعی‌تر و بهتر ایجاد کرد.

نحوه انجام عمل کاشت مو

پس از اینکه پوست سر کاملاً تمیز شد، دکتر داروی بی‌حسی موضعی را در ناحیه تحت درمان تزریق می‌کند. دو تکنیک عمده‌ای که برای کسب فولیکول‌های مو جهت کاشت انجام می‌شود شامل FUT و FUE می‌باشد.

پیوند واحد فولیکولار (FUT)

پیوند واحد فولیکولار (FUT)

۱- دکتر با استفاده از چاقوی جراحی تکه‌ای نوار مانند از پوست پشت سر را بریده که این برش معمولاً چند سانتی‌متر طول دارد.
۲- زخم بخیه زده می‌شود.
۳- دکتر قسمت برداشته شده از پوست سر را با استفاده از ذره‌بینی مخصوص و یک تیغ جراحی تیز به قطعات کوچکی تقسیم می‌کند. کاشت این قطعات (گرافت‌ها) به رشد طبیعی مو کمک خواهد کرد.

استخراج واحد فولیکولار (FUE)

استخراج واحد فولیکولار (FUE)

در روش استخراج واحد فولیکولار (FUE)، فولیکول‌های مو به وسیله ایجاد صدها تا هزاران سوراخ بسیار ریز مستقیماً از پشت سر برداشته می‌شوند.
۱- دکتر به وسیله تیغ جراحی یا سوزن حفره‌هایی ریز را در ناحیه پوست سر ایجاد می‌کند تا موها در این حفره‌ها کاشته شوند.
۲- دکتر طی یک جلسه می‌تواند صدها تا هزاران تار مو بکارد.
۳- پس از عمل کاشت مو طبیعی، ناحیه تحت درمان پانسمان می‌شود.
یک جلسه کاشت مو می‌تواند ۴ ساعت یا بیشتر طول بکشد. بخیه‌ها ۱۰ روز پس از جراحی کشیده می‌شوند. ممکن است جهت دستیابی به نتایج مطلوب به ۳ یا ۴ جلسه درمانی نیاز داشته باشید. فاصله زمانی بین جلسات چند ماه می‌باشد تا نتایج هر جلسه درمانی به خوبی مشهود شده و بهبودی لازم کسب شود.

استخراج واحد فولیکولار (FUE)

پس از عمل کاشت مو

ممکن است پس از جراحی پوست سر و جمجمه شما خیلی حساس شود. ممکن است تا چند روز نیاز به مصرف مُسَکن داشته باشید. ممکن است دکتر از شما بخواهد تا به مدت یک یا دو روز بانداژی را بر روی ناحیه تحت درمان ببندید. همچنین ممکن است برایتان آنتی‌بیوتیک یا داروهای ضد التهاب تجویز شود که باید تا چند روز آن‌ها را مصرف کنید. اکثر افراد می‌توانند ۲ الی ۵ روز پس از عمل به سر کار خود باز گردند.
در ۲ الی ۳ هفته اول پس از جراحی، موهای کاشته شده می‌ریزند اما پس از چند ماه باید متوجه رشد موهای جدید شوید. اکثر افراد پس از ۶ الی ۹ ماه ۶۰% رشد موی جدید خواهند داشت. برخی دکترها برای رشد بیشتر موها پس از کاشت مو، ماینوکسیدیل (Rogaine) تجویز می‌کنند، اما میزان تاثیرگذاری آن دقیقاً مشخص نیست.

پس از عمل کاشت مو

مزایای کاشت مو

با کاشت مو نمی‌توان جلوی ریزش موها را گرفت بلکه فقط می‌توان نواحی که دچار طاسی هستند را درمان کرد. الگوی طاسی مردانه عارضه‌ای پیشرفته است که در بسیاری از آقایان رخ می‌دهد و ممکن است که با ترکیب کاشت مو و تجویز دارو بهتر بتوان آن را درمان کرد. داشتن موهایی پُر پشت به نوعی با معنای جوانی و سرزندگی پیوند دارد. همچنین داشتن موهایی سالم شاخصی برای سلامتی و رفاه محسوب می‌شود.

عوارض کاشت مو

خونریزی و عفونت بخشی از خطرات این عمل است. همچنین احتمال به وجود آمدن اِسکار و غیرطبیعی شدن موهای جدید هم وجود دارد. برخی افراد زمانی که موهای جدید شروع به رشد می‌کنند دچار التهاب یا عفونت فولیکول‌های مو (فولیکولیت) می‌شوند. مصرف آنتی‌بیوتیک و استفاده از کمپرس سرد می‌تواند این مشکلات را برطرف کند. همچنین ممکن است در ناحیه‌ای که موهای جدید در حال رشد هستند ناگهان بخشی از موهای اصلی شما دچار ریزش شوند که به آن شوک ریزش مو می‌گویند، اما باید بدانید که این عارضه در اغلب موارد دائمی نیست.

عمل کاشت مو در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

۱-۲ جلسه درمانی

قیمت میکرودرم ابریژن

قیمت

شروع از ۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

۴ الی ۷ ساعت

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

جراح یا پزشک

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

یک هفته بعد از درمان

ماندگاری و نتایج عمل کاشت مو

ماندگاری و نتایج عمل کاشت مو

اکثر عمل‌های کاشت مو موفقیت‌آمیز است، اما معمولاً ۹ ماه طول می‌کشد تا موهای کاشته شده ریشه دوانده و پُر شوند. ممکن است موهای کاشته شده پس از چند هفته یا ماه ریزش داشته باشند اما نگران نباشید چون دوباره رشد خواهند کرد. رویش مجدد موها باید کاملاً طبیعی باشد چون گرافت‌های مو در جهت و زاویه موهای طبیعی کاشته می‌شوند و طبیعتاً باید در همان جهت رشد کنند.
معمولاً اِسکارهای ناشی از این عمل توسط موها پوشانده شده و قابل رویت نیستند. هر گونه اِسکار قابل مشاهده دائمی خواهد بود اما به مرور زمان کمرنگ‌تر خواهد شد. صبور باشید، چون ممکن است بهبود اِسکارها یک سال یا بیشتر طول بکشد. می‌توانید جهت بهبود نتایج و حفظ آن‌ها درمان‌های تکمیلی را دنبال کنید.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو برای بسیاری افراد فاکتوری مهم به شمار می‌رود. هزینه کاشت مو تحت تاثیر عوامل زیر متغیر است:

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

تعداد گرافت‌ها خودش تحت تاثیر میزان ریزش مو می‌باشد. گرافت بیشتر به معنی بالا رفتن هزینه و گرافت کمتر به معنی کاهش هزینه است.

شهرت و تخصص دکتر

شهرت و تخصص دکتر

معمولاً دکترهایی که شهرت و تخصص بیشتری در زمینه کاشت مو دارند گران‌تر هستند و احتمالاً سطح خدماتی که ارائه می‌دهند هم بالاتر خواهد بود.

محل کلینیک

محل کلینیک

محل کلینیک کاشت مو در قیمت‌ها تاثیر دارد. همچنین هزینه کاشت مو در کشورهای مختلف هم متفاوت است.

تکنیک کاشت مو

تکنیک کاشت مو

تکنیک FUT و تکنیک FUE هزینه‌های متفاوتی دارند.

تعداد جلسات مورد نیاز

برخی کلینیک‌ها قیمت کاشت مو حرفه‌ای را بر اساس تعداد گرافت‌های مو مشخص می‌کنند اما برخی قیمت را بر اساس تعداد جلسات تعیین می‌نمایند، مخصوصاً اگر تکنیک استفاده شده FUE باشد.

هزینه‌های پس از کاشت مو

هزینه‌های پس از کاشت مو

پس از این درمان باید موهای خود را با شامپویی مخصوص یا عامل آنتی‌باکتریال بشویید. این آیتم‌ها هزینه‌های شما را افزایش می‌دهند.

 • expand_more

  هزینه کاشت مو چقدر است؟

  با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا همراه شوید؛ ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین روش درمانی برای ریزش موها و پُر پشت کردن آن‌ها را انتخاب کنید. پرداخت هزینه مربوط به عمل کاشت مو در همان جلسه درمان دریافت می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای جلسات پیش رو زودتر از زمان موعود از شما دریافت نمی‌شود.

  فرم مشاوره عمل کاشت مو

  مشاورین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

  پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

  سوالات متداول در رابطه با عمل کاشت مو

  • ۱-آیا خانم‌ها هم می‌توانند عمل کاشت مو را انجام دهند؟
   درست است که عمل کاشت مو برای آقایان با انجام آن برای خانم‌ها متفاوت است اما خانم‌ها هم می‌توانند این درمان را انجام دهند. آلوپسی آندروژنیک به اندازه‌ای که در آقایان متداول است در خانم‌ها نیست، اما هنوز هم افراد زیادی هستند که از این عارضه رنج می‌برند. برخی بیماری‌ها، جراحات، استرس و اضطراب و عدم تعادل هورمونی از عواملی هستند که بر روی ریزش مو در خانم‌ها موثرند.
   درست است که عمل کاشت مو به اندازه‌ای که در بین آقایان متداول است در بین خانم‌ها نیست اما با این وجود دکترهایی هستند که در زمینه الگوی ریزش مو زنانه (FPHL) یا کاشت مو برای خانم‌ها تخصص دارند.
  • ۲-باید چه روش کاشت مویی را انتخاب کنم؟
   اگر برای انجام عمل کاشت مو جدی هستید حتماً باید پیش از درمان جلسه مشاوره‌ای را با دکتر داشته باشید. دکتر در این جلسه در مورد گزینه‌های درمانی موجود صحبت خواهد کرد. او سابقه ریزش موی شما را مورد بررسی قرار داده و پوست سرتان را معاینه می‌کند. پس از بررسی‌های لازم بهترین گزینه به شما پیشنهاد خواهد شد.
  • ۳-هزینه کاشت مو چقدر است؟
   هزینه این درمان به عوامل زیر بستگی دارد:
   • وسعت ناحیه تحت درمان
   • میزان دسترسی به متخصص در محدوده زندگی شما
   • تجربه متخصص
   • تکنیک انتخابی برای کاشت مو
   چون کاشت مو یک عمل زیبایی محسوب می‌شود هزینه‌های آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. باید هزینه داروهایی که پس از این عمل باید مصرف کنید را هم به کل هزینه‌های خود اضافه کنید. بهتر است تا در مورد قیمت تمام شده کاشت مو وسط سر، کاشت مو جلوی سر و کاشت مو فرق سر در جلسه مشاوره با دکتر صحبت کنید.
  • ۴-چند بار باید عمل کاشت مو را انجام دهم؟
   اگر پیش از عمل کاشت مو، دلیل و منشاء ریزش مو درمان نشود، ممکن است دوباره پس از کاشت مو هم دچار ریزش مو شوید؛ و این یعنی که باید عمل کاشت مو را بیش از یک بار انجام دهید. البته جواب دقیق به این سوال بسته به افراد مختلف متفاوت است. اگر علت ریزش موهایتان درمان شده باشد ممکن است طی کردن یک روند درمانی (که شامل چند جلسه درمانی می‌باشد) برایتان کافی باشد. اما اگر عقب رفتن خط موها همچنان ادامه داشته باشد ممکن است مجبور شوید تا چندین روند درمانی را پشت سر بگذارید. البته یک دکتر خوب سعی می‌کند تا تعداد جلسات درمان را تا حد ممکن کاهش دهد. دکتر تا زمانی که علت ریزش مو را درمان نکرده نباید عمل کاشت مو را انجام دهد.
  • ۵-ریزش مو تا کجا پیش می‌رود؟
   اگر دچار ریزش مو هستید حتماً می‌خواهید بدانید که این عارضه تا کجا پیشروی می‌کند و ظاهرتان در چند سال آینده چگونه خواهد بود. ریزش موی آقایان معمولاً از ناحیه پیشانی و تاج سر آغاز می‌شود. اکثر افراد پس از اینکه ریزش موی خود در این نواحی را مشاهده می‌کنند به فکر پیدا کردن دکتر و انجام درمان می‌افتند. میزان متوسط ریزش مو در یک فرد عادی چیزی بین ۵۰ الی ۱۰۰ مو در روز است که تشخیص این تعداد در میان ۱۰۰.۰۰۰ تار مویی که دارید سخت است. اگر ناگهان متوجه شدید که میزان موهای باقی مانده در شانه یا روی بالش‌تان زیاد شده است، ممکن است این از علائم اولیه کچلی باشد.
  • ۶-چه مدت طول می‌کشد تا بهبودی کامل خود را کسب کنم؟
   معمولاً ۱۰ الی ۱۴ روز طول می‌کشد تا بهبودی خود از عمل کاشت مو به روش FUT را کسب کنید.
  • ۷-آیا نتایج کاشت مو به روش FUT دائمی است؟
   نتایج حاصل از عمل‌های کاشت مو عمدتاً دائمی هستند.
  • ۸-آیا کاشت مو به روش FUT جایگزین دارد؟
   دکتر بنابر تشخیص خود که بر اساس الگو و میزان ریزش موها، انعطاف‌پذیری پوست و نواحی طاسی در سر صورت می‌گیرد، می‌‌تواند از روش FUE هم استفاده کند.
  • ۹-آیا تکنیک نئوگرافت برای من مناسب است؟
   معمولاً خانم‌ها و آقایانی که موهای ناحیه روی سر و جلوی سرشان کم پشت و نازک شده است کاندیدهای خوبی برای کاشت مو با تکنیک نئوگرافت هستند. از آنجایی که در این روش موها از ناحیه اهداء که معمولاً پشت سر است برداشته می‌شوند باید عواملی مانند تراکم موها، سن داوطلب و احتمال ریزش مو در آینده را مد نظر قرار داد. با شرکت در جلسه مشاوره مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید مطمئن شوید که آیا این روش برایتان مناسب است یا خیر.
  • ۱۰-آیا کاشت مو به روش FUE دردناک است؟
   این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برخی افراد درد کمی را احساس می‌کنند اما معمولاً میزان درد غیرطبیعی نیست. پوست سر تا چند روز پس از درمان حساس خواهد بود و دکتر معمولاً برای رفع ناراحتی‌ها داروی مُسَکن تجویز می‌کند.

  مقالات مرتبط با کاشت مو

  کاشت مو موقت (کاشت مو غیرجراحی)
  ترمیم و کاشت مو

  کاشت مو موقت (کاشت مو غیرجراحی)

  یکی از راهکارهای متداول بازسازی و ترمیم برای آقایان کاشت مو موقت است که برای پوشاندن طاسی سر مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصانی که از تکه‌های مو برای این کار استفاده می‌کنند اذعان دارند که روز به روز افراد بیشتری…

  forough khademi
  alarm_on
  ۱۵دقیقه
  کاشت مو و ابرو
  ترمیم و کاشت مو

  کاشت مو و ابرو

  زمانی که بحث زیبایی مطرح می‌شود، ممکن است خیلی به ابروها اهمیت ندهید، در صورتی که ابروها در جوان ماندن چهره و نشان دادن سن شما بسیار کارآمد هستند. طبیعتاً ابروها با بالا رفتن سن نازکتر می‌شوند، البته عوامل دیگری…

  forough khademi
  alarm_on
  ۴دقیقه
  کاشت موی طبیعی
  ترمیم و کاشت مو

  کاشت موی طبیعی

  خانم‌ها و آقایانی که از طاسی سر، ریزش موی گسترده یا کم پشت شدن موهای خود رنج می‌برند، کاندیداهای خوبی برای کاشت موی طبیعی هستند. کاشت مو طبیعی بدون جراحی مزایایی را در بر دارد که در اینجا به برخی…

  forough khademi
  alarm_on
  ۳دقیقه

  ما مفتخر به داشتن تیمی از پزشکان ماهر و با تجربه در زمینه کاشت مو هستیم و یکی از پیشگامان تکنیک FUE نیز می‌باشیم. شما می‌توانید با اطمینان خاطر کاشت مو تضمینی را در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا انجام دهید. FUE تکنیکی خلاقانه، ایمن و موثر برای کاشت مو است.

  کاشت مو تضمینی

  کاشت مو تضمینی که فرآیند بسیار ظریف و دقیق است که نیازمند تیمی از پزشکان و پرستاران مجرب می‌باشد تا بتوان درمانی تاثیرگذار را ترتیب داد. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا از بهترین و جدیدترین تکنولوژی‌ها برای کاشت مو طبیعی استفاده می‌کند و همواره همگام با آخرین دستاوردها و تحقیقات پیش می‌رود.

  تیم پزشکی ما از حرفه‌ای ترین و با تجربه‌ترین افراد در زمینه کاشت مو تشکیل شده که در جامعه پزشکی چه از لحاظ درمانی و چه از لحاظ تحقیقاتی از اعتبار خاصی برخوردار هستند.

  تکنیک استخراج واحد فولیکولار (FUE)

  تکنیک استخراج واحد فولیکولار (FUE)

  این تکنیک آخرین دستاورد جامعه جهانی پزشکی در زمینه کاشت مو است که با انجام آن می‌توان به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کرد. با استفاده از این تکنیک می‌توانید پس از جلسه اول فوراً شاهد نتایج باشید. این تکنیک یکی از بهترین درمان‌ها برای آلوپسی یا همان ریزش منطقه‌ای موها است. همچنین اگر از درمان‌های دیگر در زمینه کاشت مو نتایج خوبی کسب نکرده‌اید یا فرآیند درمان برایتان موفقیت آمیز نبوده، انجام کاشت مو به روش FUE را به شما توصیه می‌کنیم.

  چند نکته در مورد کاشت مو تضمینی با روش FUE

  چند نکته در مورد کاشت مو تضمینی با روش FUE

  • در این روش دریافت مو از طریق استخراج واحدهای فولیکولار مو از نواحی مشخصی از پوست سر انجام می‌شود.
  • چون موها از خود فرد گرفته می‌شود بنابراین به هیچ عنوان احتمال عدم موفقیت عمل کاشت مو وجود نخواهد داشت.
  • در فرآیند کاشت مو تضمینی ویژگی‌ها و خصوصیات چهره، نیازها و اهداف هر فرد کاملاً مد نظر قرار داده می‌شود.

   

  • از آنجایی که ناحیه مورد نظر تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد بنابراین در طی فرآیند کاشت مو هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.
  • در روش FUE که بسیار دقیق است می‌توان یک، دو، سه و یا چندین واحد فولیکولار مو را برداشت کرد که هر کدام از این واحدها می‌توانند شامل یک، دو، سه و یا چند تار مو باشند و این امر به اهداف و نیازهای هر فرد بستگی دارد.

  فرآیند کاشت مو

  فرآیند کاشت مو

  پس از ایجاد بی‌حسی موضعی در ناحیه مورد نظر، برداشت واحد فولیکولار مو چیزی بین ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد. انتخاب واحدهایی که باید استخراج شوند بر اساس حداقل فاصله میان نقاط استخراج مشخص می‌گردد. این واحدهای فولیکولار با دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند و آن‌هایی که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند در فرآیند کاشت مو مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. پس از اینکه واحدهای فولیکولار با کیفیت و سالم مشخص شد، فرآیند کاشت مو آغاز می‌گردد. فرآیند کاشت مو با دقت زیادی انجام می‌شود، در این فرآیند مو از سه بُعد مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. آخرین مرحله کاشت مو که تعیین خط موی پیشانی نام دارد که بسیار حساس است و به نحوه کاشت مو بستگی دارد.

  کاشت مو یک عمل جراحی است که معمولاً با دو روش FUT (پیوند واحد فولیکولار) و FUE (استخراج واحد فولیکولار) انجام می‌شود. می‌توان برای پُر کردن موها از ترکیب این دو عمل در یک جلسه درمانی استفاده کرد. ما در این مقاله ترکیب این دو روش در یک جلسه را مورد بررسی قرار خواهیم داد و توضیح می‌دهیم که کاشت مو چگونه است.

   

  دکتر در جلسه مشاوره فرآیند درمان را به طور کامل برای داوطلب توضیح می‌دهد تا او بتواند تصمیمی قاطع و درست در این زمینه اتخاذ نماید. این عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. ابتدا نواحی مورد نظر برای انجام FUE و سپس ناحیه مورد نظر برای FUT علامت‌گذاری می‌شوند. FUE با استفاده از یک پانچ ۰.۸ الی ۱ میلیمتری انجام می‌شود. برای انجام این عمل ابتدا یک پماد آنتی‌بیوتیک در ناحیه اهداء (ناحیه برداشت مو) مالیده می‌شود. آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی برای ۵ روز تجویز می‌شوند. هرگونه عوارض ناشی از این درمان قابل مدیریت است. آنگونه که نتایج نشان می‌دهد با ترکیب این دو روش می‌توان تعداد گرافت‌های برداشته شده و کاشته شده را افزایش داده و به نتایج رضایت‌بخشی دست پیدا کرد.

  کاشت مو چگونه است؟

  کاشت مو چگونه است؟

  امروزه همه افراد انتظار دارند که با وجود تکنولوژی‌های مدرن بتوانند به نتایجی کاملاً طبیعی در کاشت مو دست پیدا کنند. متاسفانه موهای موجود در ناحیه اهداء محدود هستند و حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد کل موهای سر را تشکیل می‌دهند. می‌توان حدود نیمی از موهای ناحیه اهداء (۱۰ الی ۱۲ درصد) را بدون ایجاد هیچ‌گونه تغییر قابل مشاهده‌ای برداشت. دو تکنیک عمده برای برداشتن موهای ناحیه اهداء وجود دارد. یکی از این تکنیک‌ها FUT (پیوند واحد فولیکولار) است که در آن بخشی نوار مانند از پوست ناحیه اهداء (پُشت یا کنار سر) که حاوی فولیکول‌های مو است برداشته می‌شود.

  در یک جلسه درمانی هزاران عدد گرافت در برش‌های کوچکی که دکتر در ناحیه طاسی ایجاد کرده است قرار داده می‌شوند.

  پس از این کار زخم ایجاد شده در سر بخیه می‌شود که نهایتاً اِسکاری در این ناحیه بر جای می‌ماند؛ در نتیجه اگر موها را خیلی کوتاه کنید این اِسکار قابل مشاهده خواهد بود. این نوار برداشته شده حاوی فولیکول‌های مو است که طی فرآیندی به گرافت‌هایی مجزا تقسیم می‌شوند که هر گرافت حاوی یک یا دو فولیکول خواهد بود. واحدهای فولیکولار حاوی غدد چربی، رشته‌های عصبی، ماهیچه‌های ریز و موهایی ظریف و ریز هستند که موهای ولوس نامیده می‌شوند. در یک جلسه درمانی هزاران عدد از این گرافت‌ها در برش‌های کوچکی که دکتر در ناحیه طاسی ایجاد کرده است قرار داده می‌شوند، به این قسمت "ناحیه گیرنده" می‌گویند. رشد موی این گرافت‌ها از الگویی کاملاً طبیعی پیروی می‌کند و همین امر باعث می‌شود که هیچ نشانه‌ای از عمل جراحی باقی نماند.

   

  تکنیک دیگر برای برداشت مو FUE (استخراج واحد فولیکولار) نام دارد که معمولاً با استفاده از دستگاه‌ها یا ماشین‌هایی مخصوص انجام می‌شود. ابتدا موها شسته شده و ناحیه پشت و کناره سر (از گوش تا گوش) شِیو می‌شود. دکتر نواحی تحت درمان را بی‌حس می‌کند و سپس با استفاده از یک پانچ الکترونیک گرافت‌های مو را تک به تک استخراج می‌نماید. پوششی ضد عفونی کننده بر روی ناحیه اهداء قرار داده می‌شود که همان روز پس از عمل برداشته خواهد شد. سپس گرافت‌های مو با استفاده از یک پانچ الکترونیکی ۰.۹ میلیمتری استخراج شده و به گرافت‌هایی شامل یک، دو یا سه تار مو دسته‌بندی می‌شوند. پس از این مرحله گرافت‌های مو توسط تکنسین‌ها آماده کاشت می‌شوند.

  پیش از اینکه عمل کاشت موها آغاز شود، خط موی جلوی سر مشخص می‌گردد.

  فرآیند کاشت مو عموماً چیزی بین ۱ الی ۳ ساعت طول می‌کشد که این مدت زمان به تعداد گرافت‌هایی که باید استخراج شوند بستگی دارد. پیش از اینکه عمل کاشت موها آغاز شود، خط موی جلوی سر مشخص می‌گردد. سپس دکتر با استفاده از سوزنی ظریف شکاف‌هایی کوچک را در ناحیه مورد نظر ایجاد کرده و گرافت‌های مو را تک به تک در آن‌ها قرار می‌دهد. گرافت‌های مو به طور یکسان در این شکاف‌های ایجاد شده قرار می‌گیرند، دکتر طی این فرآیند سعی می‌کند تا گرافت‌ها را در جهت و زاویه طبیعی موهای سر و با تراکم مناسب بکارد. این فرآیند چیزی بین ۱ الی ۴ ساعت طول می‌کشد که این مدت زمان به تعداد گرافت‌هایی که باید کاشته شوند بستگی دارد.

  صفر تا صد کاشت مو

  در طی چند سال گذشته هر دو تکنیک به طور مجزا انجام می‌شدند، اما امروزه نیازهای داوطلبان باعث شده که برای کاهش مدت زمان دوره نقاهت بتوان این دو روش کاشت مو را با هم ترکیب کرده و به نتایجی بهینه دست پیدا کرد. بسیاری از متخصصان سعی در ترکیب این دو روش دارند اما هنوز مطالعه منسجمی که پشتوانه این روش ترکیبی باشد وجود ندارد.

   

  تحقیقات ما در یک کلینیک خصوصی انجام شده است. تنها افرادی تحت بررسی قرار گرفته‌اند که ترکیب دو روش FUT و FUE را در یک جلسه انجام داده بودند. طی این مطالعه ۵۴ داوطلبی که این کاشت مو ترکیبی را انجام داده بودند از ژانویه ۲۰۱۰ الی دسامبر ۲۰۱۵ تحت بررسی قرار گرفتند. میانگین سنی این افراد ۳۴.۲ سال بود. میانگین تعداد گرافت‌های استخراج شده ۳۱۸۰.۸ بود. میانگین تعداد گرافت‌های استخراج شده با روش FUT 1763.5 بود. میانگین تعداد گرافت‌های استخراج شده با روش FUE 1417.3 بود. با این روش ترکیبی توانستیم برای اکثر افراد بیش از ۲۵۰۰ گرافت مو استخراج کنیم.

   

  برای ۵۷.۴% افراد به دو جلسه درمانی، ۳۳.۳% افراد به یک جلسه درمانی، ۷.۴% افراد به سه جلسه درمانی و ۱.۹% افراد به چهار جلسه درمانی نیاز پیدا کردند. بیشترین الگوی طاسی موجود در افراد الگوی طاسی نوع ۵ (V) بود (۳۸.۹%)، الگوی طاسی نوع ۶ (VI) 29.6%، الگوی طاسی نوع ۴ (IV) 18.5% و الگوی طاسی نوع ۷ (VII) 13% بود. درصد عوارض ناشی از این کاشت مو ترکیبی نیز عبارتند از: درد ۲۲.۲%، ناراحتی ۱۱.۲% و تعویق در بهبودی زخم ناشی از روش FUT برای ۳ بیمار اتفاق افتاد.

  سوالات متداول

  • ۱.-آیا خانم‌ها هم می‌توانند عمل کاشت مو را انجام دهند؟
   درست است که عمل کاشت مو برای آقایان با انجام آن برای خانم‌ها متفاوت است اما خانم‌ها هم می‌توانند این درمان را انجام دهند. آلوپسی آندروژنیک به اندازه‌ای که در آقایان متداول است در خانم‌ها نیست، اما هنوز هم افراد زیادی هستند که از این عارضه رنج می‌برند. برخی بیماری‌ها، جراحات، استرس و اضطراب و عدم تعادل هورمونی از عواملی هستند که بر روی ریزش مو در خانم‌ها موثرند. درست است که عمل کاشت مو به اندازه‌ای که در بین آقایان متداول است در بین خانم‌ها نیست اما با این وجود دکترهایی هستند که در زمینه الگوی ریزش مو زنانه (FPHL) یا کاشت مو برای خانم‌ها تخصص دارند.
  • ۲.باید چه روش کاشت مویی را انتخاب کنم؟
   اگر برای انجام عمل کاشت مو جدی هستید حتماً باید پیش از درمان جلسه مشاوره‌ای را با دکتر داشته باشید. دکتر در این جلسه در مورد گزینه‌های درمانی موجود صحبت خواهد کرد. او سابقه ریزش موی شما را مورد بررسی قرار داده و پوست سرتان را معاینه می‌کند. پس از بررسی‌های لازم بهترین گزینه به شما پیشنهاد خواهد شد.
  • ۳.هزینه کاشت مو چقدر است؟
   هزینه این درمان به عوامل زیر بستگی دارد: • وسعت ناحیه تحت درمان • میزان دسترسی به متخصص در محدوده زندگی شما • تجربه متخصص • تکنیک انتخابی برای کاشت مو چون کاشت مو یک عمل زیبایی محسوب می‌شود هزینه‌های آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. باید هزینه داروهایی که پس از این عمل باید مصرف کنید را هم به کل هزینه‌های خود اضافه کنید. بهتر است تا در مورد قیمت تمام شده کاشت مو وسط سر، کاشت مو جلوی سر و کاشت مو فرق سر در جلسه مشاوره با دکتر صحبت کنید.
  • ۴.چند بار باید عمل کاشت مو را انجام دهم؟
   اگر پیش از عمل کاشت مو، دلیل و منشاء ریزش مو درمان نشود، ممکن است دوباره پس از کاشت مو هم دچار ریزش مو شوید؛ و این یعنی که باید عمل کاشت مو را بیش از یک بار انجام دهید. البته جواب دقیق به این سوال بسته به افراد مختلف متفاوت است. اگر علت ریزش موهایتان درمان شده باشد ممکن است طی کردن یک روند درمانی (که شامل چند جلسه درمانی می‌باشد) برایتان کافی باشد. اما اگر عقب رفتن خط موها همچنان ادامه داشته باشد ممکن است مجبور شوید تا چندین روند درمانی را پشت سر بگذارید. البته یک دکتر خوب سعی می‌کند تا تعداد جلسات درمان را تا حد ممکن کاهش دهد. دکتر تا زمانی که علت ریزش مو را درمان نکرده نباید عمل کاشت مو را انجام دهد.
  • ۵.ریزش مو تا کجا پیش می‌رود؟
   اگر دچار ریزش مو هستید حتماً می‌خواهید بدانید که این عارضه تا کجا پیشروی می‌کند و ظاهرتان در چند سال آینده چگونه خواهد بود. ریزش موی آقایان معمولاً از ناحیه پیشانی و تاج سر آغاز می‌شود. اکثر افراد پس از اینکه ریزش موی خود در این نواحی را مشاهده می‌کنند به فکر پیدا کردن دکتر و انجام درمان می‌افتند. میزان متوسط ریزش مو در یک فرد عادی چیزی بین 50 الی 100 مو در روز است که تشخیص این تعداد در میان 100.000 تار مویی که دارید سخت است. اگر ناگهان متوجه شدید که میزان موهای باقی مانده در شانه یا روی بالش‌تان زیاد شده است، ممکن است این از علائم اولیه کچلی باشد.
  • ۶.چه مدت طول می‌کشد تا بهبودی کامل خود را کسب کنم؟
   معمولاً 10 الی 14 روز طول می‌کشد تا بهبودی خود از عمل کاشت مو به روش FUT را کسب کنید.
  • ۷.آیا نتایج کاشت مو به روش FUT دائمی است؟
   نتایج حاصل از عمل‌های کاشت مو عمدتاً دائمی هستند.
  • ۸.آیا کاشت مو به روش FUT جایگزین دارد؟
   دکتر بنابر تشخیص خود که بر اساس الگو و میزان ریزش موها، انعطاف‌پذیری پوست و نواحی طاسی در سر صورت می‌گیرد، می‌‌تواند از روش FUE هم استفاده کند.
  • ۹.آیا تکنیک نئوگرافت برای من مناسب است؟
   معمولاً خانم‌ها و آقایانی که موهای ناحیه روی سر و جلوی سرشان کم پشت و نازک شده است کاندیدهای خوبی برای کاشت مو با تکنیک نئوگرافت هستند. از آنجایی که در این روش موها از ناحیه اهداء که معمولاً پشت سر است برداشته می‌شوند باید عواملی مانند تراکم موها، سن داوطلب و احتمال ریزش مو در آینده را مد نظر قرار داد. با شرکت در جلسه مشاوره مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید مطمئن شوید که آیا این روش برایتان مناسب است یا خیر.
  • ۱۰.آیا کاشت مو به روش FUE دردناک است؟
   این درمان تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برخی افراد درد کمی را احساس می‌کنند اما معمولاً میزان درد غیرطبیعی نیست. پوست سر تا چند روز پس از درمان حساس خواهد بود و دکتر معمولاً برای رفع ناراحتی‌ها داروی مُسَکن تجویز می‌کند.

  در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *