مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

لیپوماتیک

شما شایسته اندامی بی‌نقص هستید!
هدف ما رساندن شما به اندام دلخواه‌تان
در کمترین زمان ممکن است! به ما اعتماد کنید.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک (Lipomatic) جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه‌ای کاملا متفاوت و باورنکردنی در مقایسه با سایر روش‌های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر می‌باشد. لیپوماتیک (Lipomatic) ترکیبی از لیپوساکشن کلاسیک و مزایای فراصوتی (ultrasounds) است. عمل لیپوماتیک (Lipomatic)، با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش(Vibration) و نوسان ثابت حول محوری (Nutation) سلول‌های چربی را از محل اتصالات آن‌ها به یکدیگر جدا می‌سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلول‌های چربی گردد، سلول‌های بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می‌نماید. سیستم پنوماتیک لیپوماتیک (Lipomatic) باعث ایجاد میکروپمپاژ می‌شود که به تخلیه چربی سرعت می‌بخشد. در این روش جراح ابتدا برشی را در ناحیه درمانی مورد نظر ایجاد کرده و سپس حفره‌هایی را ایجاد می‌کند تا دستگاه کانولا بتواند وارد مناطق حاوی چربی شود. پس از اینکه این حفره‌ها ایجاد شد داروی بی‌حسی به بیمار تزریق می‌شود تا دردی حس نکند. سپس کانولا وارد ناحیه مورد نظر می‌شود، در روش لیپوماتیک کانولا دارای حرکت ارتعاشی است تا بافت چربی را شکسته و راحت‌تر بتواند آن را مکش و تخلیه کند. در این روش ابتدا سلول‌های چربی به وسیله حرکت ارتعاشی کانولا در هم شکسته و سپس چربی به آرامی از بدن تخلیه می‌شود.

نکات قبل از عمل جراحی

قبل از لیپوماتیک

نکات بعد از عمل جراحی

بعد از لیپوماتیک

تعرفه خدمات

هزینه لیپوماتیک

فرم مشاوره

عمل لیپوماتیک

نواحی قابل درمان با عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک پهلو

لیپوماتیک پهلو

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک پشت

لیپوماتیک پشت

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک غبغب

نکات قبل از لیپوماتیک

قبل از جراحی لیپوماتیک نکات زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:

 • پیش از جراحی لیپوماتیک سابقه بیماری‌هایی مانند: دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی عروقی، سکته قلبی یا مغزی، جراحی‌های قبلی مخصوصا در ناحیه مورد نظر، بیماری‌های مزمن مانند سرطان، لوپوس، بیماری‌های همراه با ضعف سیستم ایمنی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.
 • لازم است تا آزمایشات خون از نظر کم‌خونی، کارکرد کبد و کلیه، تست بارداری در زنان، تست‌های انعقادی و تست تشخیص بیماری‌هایی مانند هپاتیت و... گرفته شود تا مشکلات احتمالی در زمان جراحی رخ ندهد.
 • شب قبل از عمل از خوردن آب و وعده غذایی خودداری کنید.
 • دو روز قبل از عمل آسپیرین مصرف نکنید.
 • دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • یک روز قبل از عمل از مصرف روغن ویتامین E خودداری کنید.
 • با پزشک خود در رابطه با میزان تغییرات لازم و ممکن صحبت کنید و انتظارات خود را از جراحی لیپوماتیک بیان نمایید. همچنین لازم است تا با پر کردن فرم رضایت‌نامه اعلام رضایت و هماهنگی بنمایید. در ادامه باید تعدادی عکس قبل از عمل تهیه کنید که نتایج جراحی بعد از عمل به خوبی مشهود باشند.

نکات قبل از عمل لیپوماتیک

کاندیدای لیپوماتیک

افراد زیر برای عمل لیپوماتیک کاندیدای مناسب و خوبی هستند و نتایج درخشانی را از عمل لیپوماتیک دریافت می‌کنند:

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند

افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و تنها مقداری چربی در قسمت پهلو و ران دارند و می‌خواهند اندامی متناسب، ظریف و زیبا داشته باشند.

افرادی که وزن ثابتی دارند

افرادی که وزن ثابتی دارند

افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان وزن نمی‌شوند؛ افرادی که دائم در معرض چاق و لاغری نیستند و مدت زمان زیادی است که چاق مانده‌اند برای جراحی لیپوماتیک مناسب هستند.

افرادی که چاقی موضعی دارند

افرادی که چاقی موضعی دارند

افرادی که چاقی موضعی دارند؛ به عنوان مثال تجمع چربی در قسمت شکم یا پهلوی آنها انباشته شده و راهی برای از بین بردن آنها ندارند.

افرادی که نمی‌توانند ورزش کنند

افرادی که نمی‌توانند ورزش کنند

افرادی که اضافه وزنشان سبب شده توانایی ورزش کردن از آن ها سلب شود و رژیم‌های مختلف بر روی آن‌ها دیگر تاثیر ندارد.

افرادی که چربی فیبروز دارند

افرادی که چربی فیبروز دارند

افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکمشان باقی مانده یا با آب شدن شکم چربی در پهلویشان باقی مانده است و راهی برای از بین بردن آن ندارند.

نحوه انجام لیپوماتیک

در محل تحت درمان برای شروع پروسه لیپوماتیک، سوراخی به اندازه ۲ الی ۵میلی متر ایجاد شده و کانولای دستگاه از طریق سوراخ‌های ایجاد شده وارد بافت چربی می‌شود و با استفاده از میدانی از امواج مادون‌صوت بافت چربی محل مورد نظر را تخریب کرده و همزمان محلول استاندارد را جهت بی‌حسی موضعی و از بین بردن احتمال خون‌ریزی به میان بافت چربی می‌فرستد. مخلوط این مایع بی‌حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج می‌گردد. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می‌باشد که وقتی به بافت غیر‌چربی برخورد کرده، دستگاه را متوقف می‌کند بنابراین خطر پارگی احشائی و یا پرفوراسیون ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست، نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا وجود ندارد.

تاریخچه لیپوماتیک

تاریخچه لیپوماتیک

پیکرتراشی مجموعه‌ای از روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی است که بوسیله آن می‌توان نواحی مختلف بدن را به فرم دلخواه درآورد. امروزه پزشکان با ابداع روش‌های نوین از قبیل لیپوماتیک به سراغ روش‌های بی‌خطر، سریع، سرپایی و بدون‌نیاز به بیهوشی رفته که با استفاده از آن می‌توان حجم زیادی از چربی را تنها در یک جلسه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون‌خطر ایجاد آمبولی تخلیه کرد. تکنیک پیکرتراشی لیپوماتیک تلفیقی از دو تکنیک Tumescent و Power Assisted می‌باشد. دستگاه لیپوماتیک یکی از دستگاه‌های لیپولیز در جهان است که توسط FDA تایید شده است، دستگاه لیپوماتیک برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد. در روش‌های قدیمی‌تر مانند ساکشن و لیپولیزر با استفاده از دستگاه‌های قدیمی نیاز به بستری و بیهوشی عمومی می‌باشد که بیمار تحت بیهوشی عمومی و خطرات آن قرار می‌گرفت، همچنین با احتمال آمبولی بیشتر، میزان درد و خونریزی بیشتر همراه بود که در نهایت بیمار حدود یک سایز کم می‌کرد.

دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک دارای یک کمپرسور هوای فشرده است، با انتقال هوای فشرده به میله‌ای دارای انعطاف به نام کانولا باحرکات سه‌بعدی سریع که هم‌زمان ارتعاش، لرزش و نوسان (Fluctuation ،vibration & rotation) را شامل می‌شود؛ در زیر پوست پیوند چربی‌ها را در هم می‌شکند و از آنها مایع تولید می‌کند که این مایع را به طور کامل تخلیه می‌کند. چربی تخلیه شده بعد از لیپوماتیک کاملا سالم و زنده است و می‌توان از چربی خارج شده توسط دستگاه لیپوماتیک جهت تزریق مجدد چربی به عنوان فیلر و پرکننده در برجسته‌سازی و حجیم‌سازی باسن، سینه و یا سایر اندام‌ها استفاده کرد. چربی تخلیه شده در روش لیپوماتیک چربی سالمتری است، نسبت به چربی ساکشن شده و نسبت به چربی تخلیه شده در روش لیپوساکشن از دوام بیشتری جهت تزریق به عنوان فیلر برخوردار است.

دستگاه لیپوماتیک

در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

عمل لیپوماتیک توسط متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با استفاده از برترین متد معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما انجام می‌شود. عمل جراحی لیپوماتیک می‌تواند برای افراد واجد شرایط یک سرمایه‌گذاری عالی باشد زیرا ظاهری متناسب‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر را برای آن‌ها به ارمغان آورده و اعتماد به نفس آن‌ها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل لیپوماتیک و یا رزرو وقت قبلی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

نکات بعد از لیپوماتیک

 

 • بعد از لیپوماتیک مراقبت‌های زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:
 • مصرف صحیح و کامل داروهای تجویز شده
 • پانسمان و ماساژ صحیح و کامل در روزهای بعد از عمل لیپوماتیک
 • توصیه می‌شود از مصرف غذاهای چرب پر نمک بعد از عمل اجتناب نمایند.
 • روز اول بعد از لیپوماتیک بیمار می‌تواند استراحت نسبی داشته باشد ولی در کل توصیه به کارهای معمول هـر روز می‌کنیم.
 • به بیماران توصیه می‌شود از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین تا ۲ هفته پرهیز کنند.
 • پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک ضروری است پیشنهاد می‌شود که بیمار به مدت حداقل دو هفته از گن‌های فشاری ویژه لیپوماتیک استفاده نمایند. پوشیدن گن از تجمع مایعات زیر پوست پیشگیری می‌نماید.
 • بیماران می‌بایست داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر ساعت مصرف نمایند.
 • در ناحیه تحت لیپوماتیک، بدن بیمار با کسری مایعات روبروست؛ لذا مصرف زیاد مایعات به خصوص طی چند روز اول پیشنهاد می‌شود.
 • تا یک روز بعد ازعمل رانندگی نکنید.

نکات بعد از عمل لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

 

 • یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک Lipomatic عالی است و هیچ‌گونه بقایای مانده از چربی که در روش‌های دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می‌گردد در لیپوماتیک Lipomatic وجود ندارد.
 • نیاز به بستن گن در لیپوماتیک Lipomatic برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن سنتی (۶ ماه) و لیزر لیپولیز (۴-۲ماه) بسیار کوتاه‌تر است. در عین حال بستن گن ۴۰-۳۰ روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می‌گردد.
 • جمع شدن پوست در لیپوماتیک Lipomatic نسبت به روش‌های دیگر بدلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی به مراتب بهتر می‌باشد.
 • در لیپوماتیک Lipomatic بیحسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد در حالیکه در روش‌های دیگر چنانچه با بیحسی موضعی انجام گیرد معمولا بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و نیاز به داروهای آرام‌کننده و خواب‌آور و حتی بیهوشی خفیف می‌باشد.
 • ریسک عفونت در لیپوماتیک Lipomatic بسیار کم می‌باشد.
 • تورم و ترشحات پس از عمل لیپوماتیک Lipomatic بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتا ۳۶ ساعت طول می‌کشد در حالیکه در روش‌های دیگر ساکشن طولانی‌تر است.
 • احتمال آمبولی چربی در لیپوماتیک Lipomatic نسبت به روش‌های دیگر ساکشن بسیار کم می‌باشد و تاکنون گزارش نشده است.
 • لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می‌تواند بسر کار بازگردد.
 • خستگی و کوفتگی پس از عمل لیپوماتیک Lipomatic نسبت به روش‌های دیگر به مراتب کمتر است.
 • با اینکه در روش لیپوماتیک جمع شدن پوست به نسبت دیگر روش‌ها بهتر است اما در برخی افراد که میزان شلی و افتادگی پوست زیاد است فرد باید جراحی مجدد انجام دهد. عمل جراحی بعد از لیپوماتیک به نسبت افرادی که با روش لیپوماتیک چربی‌هایشان از بین نرفته است عمل سبک‌تر و با برش‌های کمتری خواهد بود.

عوارض لیپوماتیک

 

 • تاکنون عوارض جدی برای لیپوماتیک گزارش نشده است تنها در مواردی خاص ممکن است فرد به داروی بی‌حسی مانند لیدوکائین حساسیت داشته باشد؛ این مشکل در کسانی که سابقه‌ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته‌اند قابل شناسایی و پیشگیری می‌باشد.
 • خونریزی و کبودی در کسانیکه داروهای ضدانعقادخون مانند آسپرین، وارفارین و... مصرف می‌کنند با توجه به نوع دارو می‌بایست از مدتی قبل از لیپوماتیک قطع شود. بامصرف برخی داروها شاهد خواهیم بود که فرد مسموم می‌شود این به دلیل اختلال داروهای مصرفی با داروهای زمان جراحی است که باید قبل از جراحی به جراح مورد نظرتان این موضوع را اعلام نمایید تا با تغییر یا قطع مصرف داروها از بروز این مشکل جلوگیری به عمل آورد.
 • ممکن است محل جراحی عفونت کند؛ برای جلوگیری از این عارضه باید به یک مرکز معتبر و بسیار تمیز مراجعه نمایید. استریلیزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب از جمله مواردی است که باید به خوبی انجام شود و بیمار نیز به آن توجه ویژه داشته باشد.
 • همانطور که بیان شد عمل لیپوماتیک خطر آمبولی نداشته و یا بسیار کم است. این مشکل با روش‌های نوین ارائه شده و میزان چربی مجاز برای تخلیه قابل حل خواهد بود.به همین جهت جراحان به افراد بسیار چاق توصیه می‌کنند تا جراحی را در چند مرحله (چند جلسه) انجام دهند. البته این مسئله برای افرادی که دارای وزن ایده‌آل و یا چاقی موضعی هستند در طی یک جلسه قابل اجرا خواهد بود و مخاطره‌ای نخواهد داشت. بنابراین بدون نگرانی می‌توانید صاحب یک اندام زیبا و تراشیده شوید.

عمل لیپوماتیک در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

یک جلسه درمانی

قیمت میکرودرم ابریژن

قیمت

شروع از ۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

شروع از ۳۰ دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

جراح یا متخصص

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

یک هفته بعد از درمان

ماندگاری لیپوماتیک

ماندگاری لیپوماتیک

لیپوماتیک روش لاغری است که می‌توانید به سادگی و به طور دائمی با آن به اندام ایده‌آل خود برسید. لیپوماتیک به شما کمک می‌کند بافت چربی‌های قدیمی از زیر پوست شما بیرون کشیده شود و اندام شما تراشیده و زیبا شود. در واقع با عمل لیپوماتیک سلول‌های چربی زیر پوست شما از بین بروند و از بین رفتن چربی‌ها به صورت دائمی خواهد بود. برای اینکه بتوانید یک اندام ایده‌آل داشته باشید می‌توانید روش های مختلفی را در پیش بگیرید اما با گذشت زمان و رها کردن رژیم و ورزش دوباره شاهد اضافه وزن خود خواهید بود؛ اما لیپوماتیک این اطمینان را به شما می‌دهد که در صورت از بین بردن چربی‌ها بازگشت چاقی غیرممکن خواهد بود مگر اینکه فرد موارد لازم را رعایت نکند و تغذیه و عادات غذایی غلطی را در پیش بگیرد.

قیمت لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین دستگاه تناسب اندام در جهان می‌باشد که توسط یک جراح آلمانی ابداع شد. لیپوماتیک (lipomatic) توسط سازمان غذایی دارویی آمریکا FDA تایید شده و در ۵۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه لیپوماتیک یکی از فاکتورهایی است که افراد باید برای انجام لیپوماتیک (Lipomatic) و رسیدن به تناسب اندام در نظر بگیرند. برای رسیدن به تناسب اندام قطعا باید هزینه زیادی پرداخت کنید و تبلیغاتی که در زمینه ارزان بودن عمل‌های لاغری جهت کسب مشتری انجام می‌شود؛ بی‌شک پوچ و فریبی بیش نیست. اما چیزی که در روش لیپوماتیک (lipomatic) مهم است این است که شما هزینه لیپوماتیک را می‌پردازید اما نتیجه‌ای که دریافت می‌کنید غیرقابل بازگشت، موثر و دارای کمترین عوارض ممکن می‌باشد. هزینه لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های لاغری روز؛ با توجه به نوع دستگاه، هزینه جراحی، جراح یا پزشک متخصص شما گران‌تر می‌باشد ولی نتیجه حاصل از عمل لیپوماتیک (Lipomatic) هم طولانی‌مدت بوده و عدم موفقیت در این عمل وجود ندارد. تیم متخصص مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با فراهم کردن فرم مشاوره رایگان آماده پاسخگویی کامل در زمینه لیپوماتیک به شما عزیزان می‌باشد برای کسب اطلاعات فنی با ما تماس بگیرید.

قیمت لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

نکاتی درباره جدول لیست قیمت
• قیمت خدمات لاغری بسته به میزان چربی، ناحیه مورد نظر، تعداد جلسات و همچنین ناحیه تحت درمان متفاوت می‌باشد. قیمت‌های ذکر شده در لیست زیر شروع قیمت جراحی لاغری و زیبایی می‌باشد. قیمت دقیق پس از معاینه و چکاپ دکتر جراح اعلام خواهد شد.

نوع عمل هزینه عمل
لیپوماتیک شکم و پهلو ۲۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان
لیپوماتیک شکم و پهلو و کمر
شروع از ۲۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان
لیپوماتیک شکم و پهلو و کمر
ساکشن با دستگاه پال یا ویزر
۳۱،۰۰۰،۰۰۰ تا ۳۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان
دکتر، جراح یا متخصصی که عمل زیرنظر ایشان اجرا می‌شود.

دکتر یا متخصص

دکتر، جراح یا متخصصی که عمل لیپوماتیک زیرنظر ایشان اجرا می‌شود.

کلینیک، بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل لیپوماتیک در آن صورت می‌گیرد.

کلینیک

کلینیک، بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل لیپوماتیک در آن صورت می‌گیرد.

تیم جراحی که عمل را به عهده دارند.

تیم جراحی

تیم جراحی که عمل لیپوماتیک را به عهده دارند: شامل جراح و دستیاران، تکنسین اطاق عمل و غیره.

نواحی که قرار است تحت عمل قرار بگیرد

نواحی تحت درمان

نواحی که قرار است تحت عمل لیپوماتیک قرار بگیرد و میزان چربی بیمار که نیاز به استخراج دارد.

نیاز به بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

بستری شدن

نیاز به بستری شدن در صورت تشخیص پزشک

  فرم مشاوره عمل لیپوماتیک

  مشاورین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

  پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

  سوالات متداول در رابطه با عمل لیپوماتیک

  • ۱. احتمال بازگشت چاقی بعد از عمل لیپوماتیک وجود دارد؟
   در بیش از ۸۰ درصد موارد احتمال بازگشت چربی‌های برداشته شده بسیار کم است، اما ممکن است پرخوری و اختلالات متابولیک سبب شود بخش‌هایی از بدن دوباره افزایش سایز داشته باشند.
  • ۲. آیا اختلال قاعدگی بعد از انجام جراحی لیپوماتیک نرمال است؟
   جلو یا عقب افتادن دوره قاعدگی و همچنین تب مختصر بعد از لیپوماتیک به علت رفلکس بدن به ترومای لیپوماتیک می‌باشد. در برخی موارد این اتفاق می‌افتد و دلیل آن هم زخم‌های ناشی از عمل لیپوماتیک است که کاملاً طبیعی است.
  • ۳. بعد از جراحی لیپوماتیک چه کارهایی را نباید کرد؟
   به هیچ عنوان ناحیه لیپوماتیک شده را کمپرس سرد و یا گرم نکنید.
  • ۴. تا چند روز بعد از جراحی لیپوماتیک ترشح خونی ادامه دارد؟
   ۲ تا ۳ روز بعد از لیپوماتیک ترشح کاهش می‌یابد.
  • ۵. چرا بعد از در آوردن گن لیپوماتیک دچار سرگیجه می‌شویم؟
   وقتی بعد از لیپوماتیک گن برداشته می‌شود مخصوصا در قسمت پاها باعث افت فشار می‌شود لذا توصیه می‌شود به مدت ۱۰دقیقه بعد از درآوردن گن لیپوماتیک دراز بکشید.
  • ۶. چه موقع بعداز لیپوماتیک می‌توان حمام، سونا یا استخر رفت؟
   • دو روز پس از عمل لیپوماتیک می‌توانید یک دوش آب گرم ساده بگیرید.
   • دو هفته پس از عمل لیپوماتیک می‌توانید به استخر بروید.
   • یک ماه پس از عمل لیپوماتیک می‌توانید به سونا بروید.
  • ۷. آیا بعد از لیپوماتیک می‌توان رانندگی کرد یا به سفر رفت؟
   پس از کاهش عمده دردها می‌توانید رانندگی کنید (که معمولاً ۳ الی ۵ روز طول می‌کشد) و دو هفته پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توانید به مسافرت بروید.
  • ۸. کبودی‌ها تا چه مدت بعد از لیپوماتیک ادامه دارد؟
   کبودی‌ها ۲ هفته کامل طول می‌کشد و ۷ روز بعد از لیپوماتیک رنگ کبودی به رنگ ارغوانی مبدل می‌شود. لیپوماتیک روشی بی‌خطر و بدون‌عارضه (در صورت استفاده از دستگاه‌های استاندارد) می‌باشد.
  • ۹. بعد از عمل لیپوماتیک چه چیزی باعث سوزش پوست می‌شود؟
   تغییر حالت حس پوست بعد از لیپوماتیک شایع می‌باشد و برگشت به حس نرمال ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد. حساس شدن پوست و خارش آن طبیعی است. استفاده از آنتی هیستامین و ماساژ آرام پوست به وسیله برخی کرم‌ها به بازگشت پوست به حالت طبیعی کمک می‌کنند.
  • ۱۰. چگونه می‌توان نتیجه بعد از لیپوماتیک را بهتر و درخشان‌تر کرد؟
   دوری جستن از غذاهای نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده‌آل است و به طور کلی کاهش ۱ تا ۳ سایز بعد از عمل مناسب است. ماساژ بعد لیپوماتیک با لوسیون در کاهش ورم کمک بسزایی می‌کند.
  • ۱۱. چه زمانی ورم بعد از عمل لیپوماتیک کاهش می‌یابد؟
   ورم بعد از جراحی لیپوماتیک ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد تا کاهش پیدا کند و نتیجه اصلی عمل پس از ۳ تا ۶ ماه مشخص خواهد شد.
  • ۱۲. بعد از لیپوماتیک کی می‌توان تمرینات ورزشی را از سر گرفت؟
   توصیه می‌شود که یک روز پس از انجام عمل لیپوماتیک پیاده‌روی و انجام کارهای روزمره خود را از سر بگیرید، اما ورزش‌هایی که موجب بالا رفتن فشار خون می‌شوند را باید یک هفته پس از عمل انجام دهید.
  • ۱۳. در یک جلسه لیپوماتیک چقدر چربی را می‌توان تخلیه کرد؟
   ۵ الی ۶ لیتر.
  • ۱۴. تا چه مدت بعد از جراحی لیپوماتیک باید گن پوشید؟
   اگر عمل در ناحیه شکم و پهلوها صورت گرفته باشد بهتر است از شکم‌بند استفاده نمایید و پس از اینکه حفره‌ها به طور کامل بسته شدند تا یک ماه و نیم از گن مخصوص لیپوماتیک استفاده کنید. توصیه به پوشیدن گن تنگ compression بعد از لیپوماتیک بین ۲ تا ۳ هفته وجود دارد و بعد از آن می‌توان از گن spanx که کمی شل‌تر است بین ۴ تا ۶ هفته استفاده کرد. هرچه ناراحتی در زمان پوشیدن گن بیشتر باشد نتیجه درخشان‌تر خواهد بود.

  در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *