عمل لیپوماتیک شکم یکی از جدیدترین روش های لاغری و پیکرتراشی است که در سال های اخیر بسیار طرفدار دارد. این عمل جراحی با استفاده از دستگاهی انجام می شود که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است. البته لازم است بدانید لیپوماتیک را می توان برای هر قسمت از بدن مانند ران، بازو و پهلو که چربی اضافی دارد به کار برد. در ادامه با ما همراه باشید تا این عمل جراحی را مورد بررسی قرار دهیم.

جراحی لیپوماتیک شکم چیست؟

جراحی لیپوماتیک شکم یک روش برای پیکر تراشی و لاغری سریع است که توسط پزشک متخصص و جراح پیکر تراشی انجام می شود. با افزایش سن و یا دلایل مختلف شکم و پهلو ها دچار چاقی مفرط می شوند. این امر می توانند هم سلامتی انسان را به خطر بیندازد و هم تناسب اندام را از بین ببرد. علاوه بر این موارد چاقی مفرط می تواند موجب از بین رفتن اعتماد به نفس بشود. برخی از افراد برای لاغر شدن نمی توانند از ورزش کردن و یا رژیم های غذایی ویژه استفاده کنند. در چنین حالتی می توان از روش های جراحی برای دستیابی به اندام ایده آل استفاده کرد.

جراحی لیپوماتیک شکم اگرچه مشابه با جراحی لیپوساکشن شکم است، اما در لیپوماتیک عوارض و درد به میزان قابل توجهی کمتر است. در این عمل ابتدا با پزشک متخصص با استفاده از یک ماژیک نقاط مورد نظر را برای تخلیه چربی ها و خطوط پیکر تراشی مشخص می کند. سپس با استفاده از دستگاه جراحی ابتدا به وسیله ی ماسوره پیوند میان چربی های شکم شکسته شده و چربی ها به حالت مایع در می آیند. سپس این چربی ها از نقاط مشخص شده خارج شده و بدن به فرم ایده آل خود در می آید.

لیپوماتیک پهلو و شکم

لیپوماتیک پهلو و شکم

بعد از جراحی لیپوماتیک فرد می تواند به مدت ۲ روز استراحت کرده و سپس به زندگی عادی خود برگردد. البته لازم است بدانید این عمل جراحی هیچ عارضه و یا تهدیدی را متوجه بیمار نمی کند.

نکته ی جالب توجه این است که از این چربی های تخلیه شده می توان دوباره استفاده کرد. برخی از خانم ها تمایل دارند که چربی شکم و پهلو های آن ها از بین رفته و در عوض به حجم باسن آن ها اضافه شود. با این عمل جراحی می توان چربی های اضافی را در ناحیه هایی که لاغر و کم حجم هستند تزریق کرد. یعنی چربی طبیعی فرد می تواند در ناحیه های مورد نظر تزریق شده تا فرم ایده آل اندام حاصل شود.

چه کسانی نامزد لیپوماتیک شکم هستند؟

جراحی لیپوماتیک شکم برای افرادی مناسب است که در ناحیه شکم و پهلوی خود بسیار چاق هستند. تجمع بیش از حد چربی ها در این منطقه سبب می شود تا سلامتی فرد به خطر بیفتد. علاوه بر این این چربی های زیاد موجب می شوند فرد دچار عدم اعتماد به نفس شده و نتواند لباس های مناسب را انتخاب کرده و بپوشد. این عمل جراحی برای این دسته از افراد بسیار مناسب است. البته این عمل جراحی به کسانی توصیه می شود که نمی توانند ورزش کنند و یا از رژیم های غذایی ویژه استفاده کنند و یا می خواهند در سریع ترین زمان ممکن لاغر شوند.

قبل از عمل لیپوماتیک شکم چه کنیم؟

 

قبل از عمل لیپوماتیک شکم چه کنیم؟

قبل از این عمل جراحی می بایست تمام آزمایش های تجویزی پزشک خود را انجام دهید. بهتر است قبل از جراحی از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنید تا روند جراحی دچار اختلال نشود. از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی قبل از جراحی خودداری کنید. این امر سبب می شود خونریزی کمتر شود. برای انجام این عمل جراحی از بهداشت و معتبر بودن مرکز جراحی و مهارت پزشک خود اطمینان حاصل کنید.

بعد از عمل لیپوماتیک شکم چه کنیم؟

بعد از عمل لیپوماتیک شکم چه کنیم؟

بعد از عمل لیپوماتیک شکم الزامی است تا دارو های تجویزی پزشک و دستورات او را به صورت دقیق در دستور کار خود قرار دهید. عمل به توصیه های پزشک می تواند موجب شود امکان برگشت عمل بسیار کمتر شود. همچنین بعد از جراحی الزامی است از شکم بند استفاده کنید. استفاده از شکم بند سبب می شود تا بافت شکم که مورد جراحی قرار گرفته است سفت و محکم در جای خود نگه داشته شود.

بهتر است بعد از جراحی لیپوماتیک برای نتیجه گیری بیشتر ابتدا یک ماه به صورت حرفه ای از اندام خود مراقبت کنید. همچنین استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن منظم به شما کمک می کند تا بهتر به نتیجه دلخواه خود برسید.

آیا لیپوماتیک شکم عوارض دارد؟

آیا لیپوماتیک شکم عوارض دارد؟

به طور عوارض جراحی لیپوماتیک بسیار اندک هستند. اگر این عمل جراحی توسط پزشک متخصص و جراح ماهر انجام شود هیچ خطر و عارضه ای را متوجه بیمار نمی کند. این عمل جراحی یک روش ایمن و کم خطر برای از بین بردن چربی های اضافه بدن است. البته برخی از عوارض شایع این جراحی به شرح زیر هستند:

  • ایجاد ورم و کبودی در ناحیه جراحی که بعد از مدت زمان مشخص برطرف می شود.
  • وجود خونریزی خفیف بعد از عمل جراحی
  • آلرژی به برخی دارو ها در برخی از افراد
  • از بین نرفتن برخی از چین و چروک های شکم و پهلو ها

فواید و هزینه لیپوماتیک شکم چقدر است؟

ابتدا لازم است بدانید هزینه عمل لیپوماتیک شکم با توجه به مهارت جراح و پارامتر های دیگر می تواند متفاوت باشد. فواید جراحی لیپوماتیک پهلو ها و شکم به شرح زیر هستند:

  • چربی های زیر پوست شکم به صورت کامل تخلیه می شوند و شکم صاف و سفت می شود.
  • زمان عمل لیپوماتیک شکم کوتاه است.
  • دوره ی نقاهت این عمل جراحی کوتاه است و فرد می تواند بعد از ۲ روز به زندگی عادی خود برگردد.
  • در این عمل جراحی از بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی استفاده می شود.
  • احتمال عفونت در این عمل جراحی اندک است.