با عمل لیفت گونه جوانی و زیبایی را به خود هدیه کنید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع عمل‌های زیبایی با سرعت رو به جلو می‌روند و روز به‌روز به تعداد افرادی که به دنبال شادابی؛ لطافت و جوانی پوست خود هستند؛ افزوده می‌شود. افراد برای جذابیت چهره خود به دنبال راه‌های آسان هستند. آنان ترجیح می‌دهند به جای استفاده از کرم‌های گوناگون برای از بین بردن افتادگی‌ها؛ راه میان بر را انتخاب کرده تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسند. یکی از این روش‌ها که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است؛ عمل لیفت گونه می‌باشد. اگر شما هم  با دیدن صورت خود در آینه احساس می‌کنید؛ گونه هایتان شل شده است و آثار زیبایی آن از بین رفته است با این عمل؛ زیبایی را به خود هدیه کنید. از آن‌جایی که این عمل باعث کشش در پوست می‌شود؛ مشکل افتادگی را برطرف می‌کند و تخصص از بین بردن چین و چروک‌ها را دارد؛ فرم جدیدی به صورت شما می‌دهد و آن را بسیار زیباتر می‌کند. این عمل در مدت زمان کوتاهی افراد زیادی را به سمت خود کشیده‌ است و آنها را ترغیب به انجام لیفت کرده است. بدون شک نتیجه این عمل تاثیر شگفت انگیزی بر چهره شما می‌گذارد.

توصیه‌های لازم قبل از انجام عمل

معمولا برای انجام هر عملی دانستن نکاتی لازم و ضروری است. در صورت ندانستن یا دانستن و به آن عمل نکردن؛ ممکن است فرد در حین عمل یا پس از آن دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شود. ممکن است این‌طور به نظر برسد که عمل لیفت گونه؛ از عمل‌های ساده می‌باشد. اما کوچکترین سهل انگاری؛ قبل از عمل باعث نتیجه عکس می‌شود و فرد را دچار سردرگمی و افسردگی می‌کند. بنابراین لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهید و به آن عمل کنید. پیشنهاد ما  این است که قبل از شروع نزد مشاور بروید و دستورات او را با دقت و مو به مو انجام دهید. شاید شما از افرادی باشید که عادت به کشیدن سیگار دارید؛ باید دو هفته قبل از عمل دیگر سیگار نکشید. چون سیگار باعث می‌شود اکسیژن نتواند آزادانه در بدن بچرخد و  همین امر دوره درمان شما را طولانی تر می‌کند و عوارض دیگری پیش رویتان نمایان می‌کند. لازم است مصرف برخی داروها را به تعویق انداخته یا در مورد جایگزین کردن آن‌ها با داروهای دیگر با پزشک خود مشورت کنید. به شما توصیه می‌کنیم مصرف دارویی که خون را رقیق می‌کند و همچنین مصرف آسپرین را قطع کنید.

انجام موارد ضروری بعد از عمل

بعد از عمل جراحی فرد در حالت بیهوشی به سر می‌برد و پس از به‌هوش آمدن؛ فرد احساس کند که سرما خورده است و ممکن است دچار تهوع ‌شود. بعد از اینکه اثر دارو در بدن از بین رفت؛ حال بیمار بهتر می‌شود. احتمال اینکه صورت پس از جراحی پانسمان شود بسیار زیاد است. گاهی با توجه به وسعت و نوع عمل؛ پزشک لوله ای را زیر پوست قرار می‌دهد که اصطلاحا به آن زهکشی می‌گویند. در این حالت ممکن است تا دو روز بعد از عمل زخم حساس بوده و با کوچکترین حرکتی عکس العمل از خود نشان دهد. در روز اول بعد از عمل لیفت گونه صورت ورم کرده و درد دارد. اما استفاده از داروها از درد آن می‌کاهد. هنگام استراحت سر خود را بالا نگه دارید. با تجویز پزشک از داروهای مسکن استفاده کنید. کمپرس آب یخ گزینه مناسبی برای کم شدن درد و ورم صورت می‌باشد. به هیچ عنوان به زخم صورت و اطراف آن دست نزنید و فشار وارد نکنید. تا بهبود کامل از ورزش کردن سنگین خودداری کنید. تا مدت سه هفته بعد از عمل زیر نور مستقیم آفتاب نروید. اگر تمایل به آرایش کردن داشتید؛ آرایش سبک انجام دهید. رنگ کرن مو را تا سه هفته به تعویق بیاندازید.

هزینه‌های عمل جراحی لیفت گونه

قبل از اینکه این جراحی مرسوم شود و افراد برای رسیدن به زیبایی بیشتر به این عمل روی آورند؛ جراحی لیفت کامل صورت انجام می‌شد و دلهره و ترسی در درون فرد تا به دست آمدن نتیجه عمل به وجود می‌آ‌مد. محققان پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدند که عمل لیفت  به صورت جزئی تر بر روی قسمت‌های مختلف صورت گیرد؛ مانند لیفت گونه؛ تا هم از نظر هزینه برای شخص به صرفه تر باشد و هم ترس عمل کمتر شود.  هزینه لیفت گونه با توجه به شل بودن و افتادگی گونه؛ این‌که پوست شما از چه نوعی است؛ سن شما چقدر است و چین و چروک تا چه حدی می‌باشد؛ بستگی دارد. معمولا انجام این عمل دو تا شش ساعت زمان لازم دارد و فرد برای بهبود کامل سه تا چهار هفته باید به توصیه پزشک خود عمل کند و در منزل استراحت کند. عمل مینی لیفت صورت به روش آسان و سرپایی انجام می‌گیرد. این عمل برای از بین بردن خطوط روی چهره و بدون بیهوشی صورت می‌گیرد؛ به هزینه کمتری نسبت به لیفت صورت نیاز است. این عمل برای افرادی که در سنین جوانی دچار افتادگی و چروک در صورت خود شده‌اند؛ مفید می‌باشد.

عمل لیفت گونه؛ مناسب چه پوستی است

با معاینه افراد؛ پزشک تشخیص می‌دهد عمل بر روی چه پوستی نتیجه بهتر خواهد داد. کسانی که پوست آنها دارای کش‌سانی بالا و قوی‌تری باشد و راحت‌تر حالت خمیدگی به خود می‌گیرد؛ بهترین گزینه برای عمل لیفت گونه هستند. در عمل لیفت برای کم شدن چین و چروک؛ پزشک پوست صورت را می‌کشد در نتیجه انعطاف پوست باعث به دست آمدن نتیجه عالی می‌شود. افرادی که دارای صورتی با استخوان محکم هستند؛ نتیجه مطلوبی عایدشان می‌شود. بنابراین فردی که برای عمل داوطلب می‌شود؛ باید از نظر فیزیکی بسیار آماده باشد. هدف افرادی که کاندید این عمل می‌شوند؛ به‌دست آوردن پوستی سفت و صورتی زیبا می‌باشد که پزشک با این عمل؛ زیبایی و جوانی را به آنها هدیه می‌دهد.
در عمل‌های دیگر لیفت صورت بیشتر ناحیه کناره‌های صورت تحت درمان قرار می‌گیرد (ناحیه جلوی گوش و امتداد فک پایین)، اما با انجام لیفت ناحیه میانی صورت می‌توان گونه‌ها و ناحیه زیر پلک‌ها را جوان‌سازی کرد. در لیفت ناحیه میانی صورت، برش‌هایی در زیر پلک‌های پایین و بالای لب ایجاد می‌شود. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا در این مقاله به این موضوع می‌پردازد.

با لیفت دقیق بافت نرم می‌توان گونه‌ها را در موقعیت اصلی خود بر روی استخوان گونه قرار داد.

در این روش می‌توان نشانه‌های پیری و افتادگی پوست را بسیار بهتر از روش‌های مرسوم لیفت صورت درمان کرد. دکتر در جلسه مشاوره بهترین گزینه‌های درمانی را مورد بررسی قرار می‌دهد. مثلاً می‌توانید عمل لیفت گونه را همزمان با لیفت پلک (بلفاروپلاستی) انجام دهید، در این عمل دکتر می‌تواند از طریق برش‌های ایجاد شده در ناحیه پلک‌ها، لیفت طبیعی گونه را نیز انجام دهد.

 

یکی دیگر از راه‌های دسترسی به استخوان گونه ایجاد برشی در دهان و در قسمت بالای دندان‌هاست. با لیفت دقیق بافت نرم می‌توان گونه‌ها را در موقعیت اصلی خود بر روی استخوان گونه قرار داد. در این روش بافت گونه به وسیله قلاب یا بخیه در ناحیه برش‌ها نگاه داشته می‌شود.

لیفت گونه چیزی حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. با این عمل می‌توان خطوط صورت و گونه را به زیبایی شکل داده و چهره را جوان‌تر کرد. عمل لیفت گونه اغلب در ترکیبی با لیفت کامل صورت و لیفت گردن انجام می‌شود اما می‌توان آن را به تنهایی نیز انجام داد. لیفت گونه اولین خطر دفاعی علیه پیری پوست است.

کاندیدای لیفت گونه

اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید و ساختار استخوان صورت‌تان استحکام خوبی دارد می‌توانید از مزایای لیفت گونه با جراحی بهره‌مند شوید. با استفاده از این عمل زیبایی می‌توانید خطوط چهره را بهبود بخشیده و افتادگی گونه را درمان کنید.

 

  • افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند.
  • افرادی که می‌خواهند خطوط چهره خود را بهبود بخشیده و ظاهری جوان‌تر پیدا کنند.
  • افرادی که می‌خواهند پروتز گونه انجام دهند. می‌توان همزمان با پروتز گونه عمل لیفت گونه را نیز برای این دسته افراد انجام داد.

روش لیفت گونه

دکتر در جلسه مشاوره، سلامت عمومی، کیفیت پوست، شُلی پوست و خطوط و چین و چروک‌های صورت داوطلب را مورد بررسی قرار می‌دهد. به علاوه آناتومی استخوان زیرین صورت ارزیابی شده و طبق معاینات انجام شده، درمانی متناسب با وضعیت بیمار طرح‌ریزی می‌شود تا بتوان به بهترین نتایج دست پیدا کرد. در جلسه مشاوره، نگرانی‌ها و اهداف داوطلب نیز کاملاً مورد بحث قرار می‌گیرد. هزینه لیفت گونه نیز به طور دقیق محاسبه خواهد شد.

 

انواع گوناگونی از لیفت صورت وجود دارد. لیفت پوست برای افرادی که افتادگی پوست کمتری دارند، لیفت ناحیه میانی صورت که گونه‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد و لیفت لایه‌های عمیق صورت که برای افرادی با افتادگی پوست شدید استفاده می‌شود و چین و چروک‌های عمیق‌تر را مورد هدف قرار می‌دهد.

 

در بسیاری موارد برای کسب بهترین نتایج، تکنیک‌های غیرجراحی با لیفت صورت ترکیب می‌شود. تکنیک‌های غیرجراحی شامل تزریق ژل، تزریق بوتاکس، لایه‌برداری شیمیایی و درمان‌های لیزری می‌باشد که از آن‌ها برای درمان اختلالات و مشکلات پوستی نظیر اِسکارها و لک‌ها استفاده می‌شود. گاهی اوقات از بافت‌های خود داوطلب نظیر سلول‌های چربی و پلاکت خون (PRP) استفاده می‌شود؛ با این کار می‌توان پوست را تقویت کرده و روند بهبودی را تسریع کرد.

دوره نقاهت لیفت گونه

پس از عمل لیفت گونه دستورالعمل‌های لازم به شما داده می‌شود. بهتر است که لباس‌های راحتی را برای دوره نقاهت خود آماده کنید. پانسمان و بانداژها معمولاً ۲۴ ساعت پس از عمل برداشته می‌شوند. در یک هفته اول پس از عمل باید هنگام خوابیدن و استراحت سر خود را با کمک چند بالش بالاتر از بدن قرار دهید. این کار به کاهش ورم و کبودی‌ها کمک می‌کند.

 

ممکن است دور چشم‌ها و پیشانی هم دچار کبودی شود. کبودی معمولاً پس از ۷ الی ۱۰ روز بهبود می‌یابد اما ممکن است تا ۶ الی ۸ هفته آثار کمی از آن باقی بماند. می‌توان این کبودی و ورم را با آرایش پنهان کرد.

به خاطر داشته باشید که نباید یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار دهید.

استفاده از کمپرس سرد و بالا نگاه داشتن سَر بهترین راهکارها برای کاهش ورم و کبودی هستند، مخصوصاً اگر در ۲۴ الی ۴۸ ساعت اولیه پس از عمل لیفت از آن‌ها استفاده شود. به خاطر داشته باشید که نباید یخ را مستقیماً بر روی پوست قرار دهید، بلکه باید آن را در یک پلاستیک و سپس در حوله‌ای بپیچید تا فقط خنکی ملایمی از آن به پوست شما برسد. همچنین می‌توانید یک حوله مرطوب را برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود، سپس آن را بر روی محل تحت درمان قرار دهید.

 

پس از جراحی لیفت گونه باید به طور منظم در جلسات پیگیری درمان شرکت کنید تا روند بهبودی شما تحت نظر بوده و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود. اگر

بخیه‌های جراحی پس از ۷ الی ۱۴ روز کشیده می‌شوند.