لیفت لب یک جراحی پرطرفدار دائمی برای افزایش میزان لب صورتی است که به لب ها کمک می کند که جوان و پر به نظر برسند. این عمل کمتر از یک ساعت طول می کشد. حتی گاهی اوقات بیست دقیقه طول میکشد و تحت بیهوشی انجام می شود. این روش مقدار بافت صورتی که می بینید لب را افزایش می دهد که باعث می شود لب های پر و برجسته داشته باشید. همچنین میزان لب های شما را در حالت استراحت افزایش می دهد. لیفت گزینه خوبی برای افرادی که نمیخواهند به لب های خود حجم بدهند و فقط می خواهند قد لب های خود را زیاد کنند، گزینه مناسبی است. همچنین هزینه لیفت لب بسیار مناسب است.

انواع لیفت لب

لیفت کردن لب انواع مختلفی دارد. برای جراحی لیفت لب باید انواع تکنیک ها را بشناسید و در مورد آن با جراح خود به بحث و گفتگو بپردازید.

انواع لیفت لب

لیفت مستقیم لب

لیفت مستقیم لب که در بیشتر اوقات به آن لیفت قوزک لب می گویند که مرز لب را بسیار مشخص می کند. یک نوار نازک از پوست درست بالای لب بالایی برداشته و پوست به سمت بالا( به سمت بینی) کشیده می شود و قسمت صورتی لب توهم یک ورمیلیون برجسته تر را ایجاد می کند. در این روش در بیشتر اوقات جای زخم را بر ناحیه بالایی لب ایجاد میکند که عادی است.

شاخ گاو زیر سینه

در این مدل از لیفت که به آن گاو شاخ زیر ناحیه می گویند یکی از روشهای رایج در لیفت لب است. جراح یک برش ایجاد می کند. که به طور معمول در امتداد پایه بینی پنهان می شود در جایی که کمتر دیده می شود. این برش اغلب به شکل شاخ گاو نر ایجاد می شود و مرکز ، راست و چپ لب به سمت بالا کشیده می شوند.

سانترال لب

لیفت لب مرکزی شبیه لیفت شاخ گاو نر است.به طوری که با برش در قسمت پایین بینی فاصله بین بینی و لب ها را کوتاه می کند.

لیفت گوشه ای

به لیفت گوشه ای گاهی اوقات “لیفت لبخند” گفته می شود زیرا حالت لبخند بیشتری به صورت می دهد. در این لیفت دو برش بسیار کوچک در گوشه های دهان ما ایجاد میکنند و مقداری از آن گوشه ها بر میدارند. برخی از افراد این حالت را همزمان با لیفت دیگر دریافت می کنند تا لب های پرتری به دست بیاورند. لیفت گوشه ای برای افرادی است که احساس می کنند لب هایشان پایین است بسیار مناسب است.

لیفت لب ایتالیایی

در لیفت لب ایتالیایی جراح دو برش در زیر هر دو سوراخ بینی می زند و غیر از این موضوع همه ی جزئیات این لیفت ، شبیه شاخ گاو است. همچنین در این لیفت جای زخم ایجاد می شود که پس از چند روز بعد از عمل از بین می روند.

هزینه لیفت لب چقدر است؟

با مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا همراه شوید؛ ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین روش درمان برای خوش‌فرم کردن لب‌های شما را معرفی کنیم. پرداخت هزینه مربوط به عمل زیباییی لیفت لب در همان جلسه درمان دریافت می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای جلسات پیش رو زودتر از زمان موعود از شما دریافت نمی‌شود.

نوع عمل هزینه عمل
سانترال لب ۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

 

لیفت لب مناسب برای چه کسانی است؟

لیفت لب مناسب چه کسانی است ؟

لیفت لب می تواند گزینه بسیار خوبی برای افراد سن بالا باشد. با افزایش سن ، این فضا به طور معمول افزایش می یابد و می تواند لب ها را لاغرتر نشان دهد. پس افرادی که می خواهند فضای بین لب و بینی را کم کنند از این لیفت استفاده میکنند. لیفت لب نیز یک راه حل دائمی است ، بنابراین می تواند برای افرادی که از نگهداری مواد پرکننده خسته شده اند مفید باشد.

اگر شرایط زیر را دارید بهتر است لیفت لب را انجام ندهید:

 • فضای زیادی بین پایه بینی و بالای لب خود ندارید (به طور معمول حدود ۱.۵ سانتی متر)
 • شما سیگاری هستید و مایل و قادر به ترک کار برای دوره بهبودی پس از جراحی نیستید (حدود ۲ تا ۴ هفته)
 • اگر دیابت یا هر بیماری دیگری دارید که توانایی لخته شدن خون را تحت تأثیر قرار می دهد یا تبخال دهانی دارید ، بهتر است با جراح خود صحبت کنید.

قبل از جراحی

 • تا ۶ ساعت قبل از جراحی غذا یا نوشیدنی نخورید.
 • پزشک ممکن است در هفته های قبل و بعد از جراحی سیگار کشیدن شما را متوقف کند ، زیرا سیگار کشیدن می تواند روی بیهوشی تأثیر بگذارد.
 • ۴۸ ساعت قبل ، الکل را که می تواند در بیهوشی تداخل ایجاد کند ، مصرف نکنید.
 • تا ۲ هفته قبل از مصرف آسپرین و هر داروی رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • روش لیفت لب در مطب جراح انجام می شود و به احتمال زیاد به بیمار بیهوشی موضعی به جای بیهوشی عمومی داده می شود زیرا درد خیلی شدید نیست.
 • یک تکه کوچک پوست از جایی بین بینی و دهان برداشته می شود. محل دقیق آن به زمان لیفت لب بستگی دارد.

بعد از جراحی

 • بعد از عمل ۲۴ ساعت استراحت کنید.
 • در هفته های بعد از انجام ورزش های سنگین و سیگار خودداری کنید.
 • از خوابیدن روی صورت یا باز کردن بیش از حد دهان خودداری کنید.
 • از یک مسواک کوچک برای دندان های خود استفاده کنید و با دقت مسواک بزنید.
 • لب های خود را پس از جراحی مرطوب نگه دارید.
 • برش ها را طبق توصیه های پزشک تمیز کنید.

مزایای لیفت لب

 • زیباتر شدن لبخند با لیفت کردن لب
 • جوانسازی ظاهر لب ها
 • لیفت لب ، لب ها را غنچه ای و برجسته تر میکند.

معایب لیفت کردن لب

 • پس از لیفت لب ممکن است به طور موقت در چند روز اول لب های شما دارای علائم قرمزی، ورم، درد، خارش، کبودی یا حساس شدن آن ناحیه داشته باشند.

همچنین ممکن است بعد از عمل پس از ده روز علائم زیر را داشته باشید:

 • ممکن است لب های شما پس از ۱۰ روز ناهموار یا نامتقارن شوند
 • امکان ایجاد عفونت در بدن

هزینه لیفت کردن لب

هزینه سانترال لب و هزینه لیفت لب  به خود فرد و مشکل لب های فرد بستگی دارد. این جراحی تحت  پوشش بیمه قرار ندارد و هزینه لیفت لب بالا و لیفت لب سانترال به عهده خود فرد می باشد. همچنین اگر در کنار لیفت کردن لب عمل های دیگری مثل سانترال ،لیفت لب بالا و لیفت گوشه ای لب و غیره داشته باشید هزینه لیفت لب بالاتر میرود.

 

اگر می‌خواهید لب‌هایی برجسته‌تر با نتایج ماندگارتر داشته باشید، لیفت لب گزینه خوبی خواهد بود. این عمل زیبایی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بهترین نتایج را در زمینه برجسته‌سازی لب کسب کرده و علائم پیری را از بین ببرند.

با استفاده از لیفت لب می‌توان فرم گوشه‌های لب را تغییر داده، خطوط اخم را کاهش داده و فاصله بین لب بالا و بینی را کم کرد.

در جراحی لیفت لب قسمتی نوار مانند از پوست که در زیر بینی (برای لیفت لب بالا) یا زیر دهان (برای لیفت لب پایین) قرار دارد، برداشته شده و شکاف‌ها بسته می‌شوند تا قسمت صورتی لب بیشتر شده و لب‌ها ظاهری پُرتر پیدا کنند. با استفاده از لیفت لب می‌توان فرم گوشه‌های لب را تغییر داده، خطوط اخم را کاهش داده و فاصله بین لب بالا و بینی را کم کرد. اکثر جراحان زیبایی معتقدند که طول ایده‌آل فاصله عمودی بین لب بالا و بینی باید بین ۱۲ الی ۱۵ میلیمتر باشد. لیفت پشت لب، لیفت کنار لب، لیفت خط خنده و لیفت سانترال لب همگی نمونه‌هایی از لیفت لب هستند.

کاندیدای لیفت لب

با انجام یک جلسه مشاوره در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید بفهمید که آیا لیفت لب با جراحی برایتان مناسب‌تر است یا تزریق ژل و درمان‌های دیگر. لیفت طبیعی لب برای افراد زیر مناسب است.

 • افرادی که می‌خواهند لب‌های خود را برجسته‌تر کنند اما نمی‌خواهند تزریق مداوم ژل را انجام دهند. می‌توان با تزریق ژل‌هایی مانند ژوویدرم و رستیلن لب‌ها را برجسته کرد اما نتایج حاصل از آن‌ها موقتی هستند.
 • افرادی که لب‌هایی نامتقارن دارند. با استفاده از لیفت لب می‌توان ضخامت و برجستگی لب‌ها را برابر کرده و ظاهری متقارن به لب‌ها داد.
 • افرادی که فاصله بین لب بالایی و بینی‌شان کافی است (و یا زیاد است). برای لیفت لب بالا باید فاصله بین آن و بینی حداقل ۰.۷ اینچ (۱.۷ سانتیمتر) باشد. اگر فاصله بین لب بالا و بینی کمتر از این مقدار باشد، انتظار نداشته باشید که با انجام این عمل شاهد تغییرات زیادی باشید. اگر فکر می‌کنید که فاصله بین لب بالا و بینی‌تان زیاد است، با انجام لیفت لب می‌توان این مشکل را حل کرد.

 

 • افرادی که می‌خواهند دندان‌های بالایی خود را نمایان کنند. لیفت لب باعث می‌شود که دندان‌های بالایی بهتر جلوه کنند. اگر وضعیت ظاهری دندان‌های بالایی‌تان خوب نیست بهتر است از گزینه‌های دیگری مانند تزریق ژل یا پروتز لب استفاده کنید.
 • افرادی که گوشه‌های لب‌هایشان افتادگی دارد. اگر افتادگی گوشه لب‌ها ظاهری اخمو و نامطلوب برایتان ایجاد کرده می‌توانید با لیفت گوشه لب این مشکل را حل کنید.
 • افرادی که سریعاً بهبود پیدا می‌کنند. یک هفته یا بیشتر طول می‌کشد تا برش لیفت لب بهبود پیدا کند.

هزینه لیفت لب در جلسه مشاوره به طور دقیق مشخص خواهد شد.

لیفت لب چگونه است؟

جراحی لیفت لب معمولاً در بیمارستان انجام شده و یک ساعت طول می‌کشد. ابتدا ناحیه مورد نظر به صورت موضعی بی‌حس می‌شود تا هیچ‌گونه دردی نداشته باشید. جراح در این عمل قسمتی نوار مانند را از زیر بینی برمی‌دارد تا فاصله میان بینی و لب بالا کم شود. پس از اینکه برش‌ها بسته شد، خواهید دید که لبه لب بالا  به بینی نزدیک‌تر شده و لب ظاهری پُرتر و برجسته‌تر پیدا کرده است.

 

همچنین ممکن است دکتر کمی کمان کوپید (قوس دوبخشی لب بالا) را تغییر شکل داده و انحنای آن را بیشتر کند. لیفت لب پایین هم مشابه همین فرآیند است با این تفاوت که نواری از پوست از قسمت زیرین لب پایین برداشته می‌شود. یک هفته پس از عمل باید دوباره به مطب دکتر مراجعه کنید تا بخیه‌های جراحی کشیده شوند.

روش‌های لیفت لب

لیفت لب گال‌وینگ

بسیاری از جراحان زیبایی برای بیشتر کردن قسمت صورتی لب از این روش استفاده می‌کنند. در عمل گال‌وینگ با ایجاد یک برش کوچک پوست و بافت اطراف آن برداشته شده و تا بالای خط سفید پوست و محدوده صورتی لب کشیده می‌شود.

 

با برداشته شدن این بافت شکل لب‌ها از دو ناحیه کمان کوپید (قوس دوبخشی لب بالا) تغییر می‌کند. می‌توان همین فرآیند را برای لب پایین نیز انجام داد.

لیفت لب شاخ گاوی

این لیفت لب یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی است. در این تکنیک کمان کوپید از طریق برداشتن بخشی از پوست و بافت زیر بینی تغییر شکل داده می‌شود. زمانی که بخش کوچکی از بافت برداشته شد، سپس لب‌ها لیفت شده و به سمت بالا کشیده می‌شوند.

در این عمل بخش زیادی از سرخی لب نمایان شده و حجم ناحیه صورتی لب افزایش می‌یابد.

در این عمل برای ایمنی بیشتر بخیه‌ها بسیار محکم زده می‌شوند بنابراین ممکن است در حالت عادی بخش کوچکی از دندان‌ها معلوم باشند. در این عمل بخش زیادی از سرخی لب نمایان شده و حجم ناحیه صورتی لب افزایش می‌یابد.

دوره نقاهت لیفت لب

لیفت لب یک عمل کوچک است بنابراین دوره نقاهت طولانی مدتی ندارد. اکثر افراد می‌توانند پس از ۷ روز به سر کار خود باز گردند. انتظار می‌رود که محل ایجاد برش‌های جراحی تا یک هفته الی ۱۰ روز دچار قرمزی و ورم باشد.

ظاهر لب‌ها بلافاصله پس از عمل لیفت لب پُرتر و برجسته‌تر می‌شود.

همچنین ممکن است در اطراف دهان خود کمی کبودی داشته باشید. زمانی که بخیه‌ها کشیده شد و ورم اولیه فروکش کرد، می‌توانید اِسکارها (اثرات زخم) را با آرایش کردن پنهان کنید. ورم هفته به هفته و طی ۳ ماه بهبود خواهد یافت. بهبود بافت اِسکار بیشتر از این طول می‌کشد اما آن هم به مرور زمان نرم و نامحسوس خواهد شد.

 

ظاهر لب‌ها بلافاصله پس از عمل لیفت لب پُرتر و برجسته‌تر می‌شود، اما تاثیر کامل آن تا زمان فروکش کردن ورم، کبودی و اِسکار مشخص نخواهد شد. گرچه که دوره نقاهت لیفت لب از تزریق ژل بیشتر است اما نتایج آن با تزریق ژل یا هر عمل دیگری قابل مقایسه نیست. فرآیند کامل شدن دوره نقاهت معمولاً بین ۳ الی ۶ ماه طول می‌کشد.

ماندگاری لیفت لب

می‌توانید روی ماندگاری بلند مدت لیفت لب حساب کنید. این جراحی زیبایی عملی مطمئن با نتایجی عالیست. برخی افراد ترجیح می‌دهند که پس از فروکش کردن ورم‌ها، با انجام تزریق ژل نتایج حاصله را دو چندان کنند.

خطرات و عوارض لیفت لب

عوارض متداول لیفت لب شامل ورم، کبودی و درد در اطراف ناحیه جراحی است، اما این عوارض چند روز پس از عمل از بین خواهند رفت. اگر ورم بیش از یک یا دو هفته طول بکشد، یا اگر متوجه تغییر احساس در نزدیکی اِسکارها شدید، با دکتر مشورت کنید. برخی افراد اذعان دارند که پس از انجام لیفت لب احساس لب‌ها تغییر کرده و یا در صحبت کردن دچار مشکل شده‌اند.

 

برخی افراد نسبت به اِسکارها حساس‌تر هستند. قرمزی ناحیه جراحی نسبتاً سریع رفع می‌شود. گرچه که برش‌های جراحی با دقت بسیار زیاد بسته شده و بخیه می‌شوند اما برخی داوطلبان همچنان وجود آن‌ها را تشخیص می‌دهند (البته فقط خود بیمار متوجه آن‌ها خواهد شد نه افراد دیگر). حتی ممکن است با انجام درم‌ابریژن پس از عمل جراحی، ناهمواری‌های بسیار ریزی قابل مشاهده باشند. البته این ناهمواری‌ها با گذشت زمان رفع خواهند شد.

آیا جایگزین‌های مناسبی برای لیفت لب وجود دارد؟

این موضوع به اهداف شما بستگی دارد. تکنیک‌های جراحی و غیرجراحی مختلفی برای برجسته‌سازی لب‌ها وجود دارد. می‌توان با استفاده از تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز، لب‌ها را برجسته کرد. با تزریق ژل می‌توان برای چندین ماه لب‌ها را برجسته کرد، این روش کمترین خطر را در پی دارد. آرایش دائمی و پروتزهای سیلیکونی و آب‌نمکی گزینه‌هایی با ماندگاری بیشتر هستند، البته آرایش دائمی در طول زمان نیازمند احیاء و ترمیم مجدد است. تزریق چربی نیز نتایجی بلند مدت را در بر دارد.

 

اگر از افتادگی گوشه لب‌های خود ناراضی هستید می‌توانید با انجام لیفت گوشه لب (DAO) این مشکل را درمان کرده و به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید. در این روش یکی از ماهیچه‌های کوچک صورت بریده می‌شود. این عمل جراحی باید توسط یک دکتر بسیار ماهر و باتجربه انجام شود، زیرا احتمال آسیب به رشته‌های عصبی اطراف دهان در این عمل زیاد است.