لیفت بینی (رینوپلاستی) جراحی است که برای تغییر ظاهر بینی و بهبود عملکرد آن انجام می‌شود. در این عمل ساختار بینی تغییر پیدا می‌کند. با رینوپلاستی می‌توان سایز بینی، شکل بینی، پهنای بینی، سوراخ بینی و زاویه بین بینی و لب بالایی را تغییر داد. دلایل انجام لیفت بینی می‌تواند پزشکی باشد، مثلاً ممکن است برای درمان مشکلات تنفسی یا انحراف بینی از آن استفاده شود.

همچنین بسیاری افراد به منظور زیبایی بینی و تغییر فرم آن عمل رینوپلاستی را انجام می‌دهند. افرادی که بینی‌شان مشکل مادرزادی داشته و یا آسیب دیده است می‌توانند از مزایای این عمل بهره‌مند گردند. جراحی لیفت بینی یک استاندارد جهانی ندارد بلکه بسته به نیازها و اهداف هر فرد طراحی می‌شود. با مطالعه این مقاله از مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بیشتر با این موضوع آشنا می‌شوید.

لیفت بینی در تهران

تصمیم به انجام لیفت بینی

اگر قصد انجام عمل لیفت بینی را دارید ابتدا باید جلسه مشاوره‌ای را با دکتر ترتیب دهید. در این جلسه می‌توانید در مورد اهداف و انتظارات خود با دکتر صحبت کرده و مشکلاتی که شما را آزار می‌دهند مطرح نمایید. با عمل جراحی لیفت بینی می‌توان ویژگی‌های چهره را بهبود بخشیده و زیبایی منحصر به فردی ایجاد کرد. یک جراح پلاستیک خوب می‌تواند ویژگی‌های منحصر به فرد چهره را تشخیص داده و بینی را متناسب با چهره هر فرد تغییر دهد.
دکتر ابتدا ساختار بینی و ویژگی‌های دیگر چهره را مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس به شما می‌گوید که آیا انتظارات‌تان واقع‌بینانه است یا خیر. دکتر همچنین وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی کرده و در مورد خطرات، عوارض، دوره نقاهت و هزینه لیفت بینی با شما صحبت خواهد کرد.
تکنیک‌های متفاوتی برای تغییر فرم بینی وجود دارد. هر زمان که تصمیم به لیفت و فرم دهی بینی گرفتید، دکتر موظف است تا مراحل و روند درمان را برایتان تشریح کند.
اگر دارای بیمه خدمات اجتماعی هستید بهتر است تا با یکی از متخصصان بیمه مشورت کنید تا ببینید که چه مواردی تحت پوشش بیمه قرار گرفته و یا نمی‌گیرند. بدیهی است که بیمه عمل‌هایی که صرفاً به منظور زیبایی انجام می‌شوند را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

آمادگی برای لیفت بینی

آمادگی برای لیفت بینی

دو هفته پیش از عمل رینوپلاستی باید از خوردن آسپیرین، ویتامین E و مصرف الکل اجتناب کنید. یک روز پیش از لیفت بینی باید رژیم آنتی‌بیوتیکی که توسط دکتر تجویز شده را شروع کنید.
همچنین باید از لحاظ ذهنی و عاطفی کاملاً آماده بوده و درباره نحوه انجام عمل کاملاً آگاه باشید. همچنین باید انتظاراتی واقع‌بینانه نسبت به نتایج لیفت بینی داشته باشید.

لیفت بینی

مراحل انجام لیفت بینی

لیفت بینی با جراحی معمولاً در بیمارستان انجام شده، اما بیمار بستری نمی‌شود. در این عمل بسته به شرایط بیمار از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. در صورت انتخاب بیهوشی عمومی، در طول عمل لیفت خواب خواهید بود. در صورت اعمال بی‌حسی موضعی از آرامبخش نیز استفاده می‌شود و بینی کاملاً بی‌حس می‌گردد، در نتیجه هنگام عمل هیچگونه دردی را احساس نخواهید کرد.
در این عمل دکتر ابتدا برشی را در ناحیه کلوملا (ستون ما بین دو سوراخ بینی) ایجاد می‌کند. سپس پوست ناحیه بینی به آرامی برداشته شده تا دسترسی به ساختار بینی امکان‌پذیر شود. آنگاه تغییرات لازم در ساختار بینی بنابر انتظارات و خواسته‌های داوطلب ایجاد می‌شود. برای تقویت بینی از غضروف ناحیه دیگری استفاده می‌شود. اگر تیغه بینی انحراف داشته باشد، صاف می‌شود. سپس برش‌ها با چند بخیه خارجی بسته شده و یک اسپلینت بر روی بینی قرار داده می‌شود.
در موارد سخت‌تر ممکن است برخی از این برش‌ها در قسمت پایه‌های بینی نیز ایجاد شوند. سپس دکتر استخوان داخلی و غضروف بینی را طبق خواسته‌ها و توافقات بیمار تغییر شکل می‌دهد.

انواع لیفت بینی

انواع لیفت بینی

برای لیفت نوک بینی، لیفت قوز بینی، لیفت تیغه بینی، لیفت پوست بینی، لیفت پره بینی و ... از تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ نمی‌توان برای درمان همه این مشکلات از یک تکنیک استفاده نمود. ساختار بینی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و روند عمل جراحی هم به انتظارات داوطلب بستگی دارد. بنابراین نوع عمل زیبایی لیفت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا بسته به هر شخص متفاوت است.

۱.لیفت تیغه بینی

که عموماً به این عمل همان لیفت بینی گفته می‌شود و هدفش تغییر ارتفاع پُل بینی است.

۲.لیفت نوک بینی

در این عمل نوک بینی کوتاه شده و یا بالا کشیده می‌شود.

۳.آلار پلاستی (لیفت پره بینی)

در این عمل زیبایی پایه‌های بینی تغییر موقعیت داده شده و سوراخ بینی کوچکتر می‌شود.

دوره نقاهت عمل لیفت بینی

دوره نقاهت عمل لیفت بینی

پس از عمل لیفت بینی بیمار باید به مدت یک هفته از اسپلینت بینی استفاده کند. پس از عمل در اطراف چشمان خود ورم و کبودی خواهید داشت که از روز سوم شروع به بهبودی خواهد کرد، البته ممکن است فروکش کردن ورم و کبودی تا دو هفته طول بکشد.

در چند روز اولیه پس از عمل در ناحیه صورت و بینی احساس درد و فشار خواهید داشت.

بینی تا مدتی کمی ورم خواهد داشت که البته نامحسوس است و پس از شش ماه کاملاً از بین خواهد رفت. در چند روز اولیه پس از عمل در ناحیه صورت و بینی احساس درد و فشار خواهید داشت. میزان درد به وسعت عمل بستگی دارد و برای کاهش دردها مُسَکِن‌هایی برایتان تجویز می‌شود. شکل نهایی بینی زمانی مشخص می‌شود که کاملاً بهبود پیدا کند.

 • یکی از راهکارهایی که به روند بهبودی کمک می‌کند این است که هر ۳ الی ۴ساعت، ۱۵ دقیقه کمپرس سرد را بر روی بینی خود بگذارید.
 • هنگام خوابیدن باید زیر سر خود را با چند بالش بلند کنید و سر را بالاتر از بدن قرار دهید، این کار باعث کاهش ورم می‌شود.
 • از مکان‌هایی که دارای گرد و غبار است و یا دود سیگار در آن وجود دارد اجتناب کنید.
 • باید تا یک ماه از انجام فعالیت‌های سنگین، شنا کردن و ورزش‌های تماسی اجتناب کنید.
 • بین دو الی سه هفته می‌توانید به فعالیت‌های اجتماعی خود باز گردید.
 • سعی کنید بیشتر استراحت کرده و رژیم غذایی متعادلی داشته باشید.
 • داروهای تجویز شده توسط دکتر را طبق برنامه مصرف نمایید.
 • از خوردن آسپیرین خودداری کنید مگر اینکه مجوز آن را از دکتر گرفته باشید.
 • از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید.
 • تا یک هفته پس از عمل لیفت بینی از لمس کردن بینی خود خودداری کنید.
 • طبق برنامه در جلسات پیگیری درمان خود شرکت کنید.

سوالات متداول لیفت بینی

فیلم لیفت بینی

سوالات متداول

آیا کاندیدای خوبی برای لیفت بینی هستم؟

رینوپلاستی ظاهر و ساختار بینی را بهبود می‌بخشد. اگر از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستید، اگر بینی‌تان انحراف، قوز یا عدم تقارن دارد، می‌توانید با استفاده از رینوپلاستی این مشکلات را رفع نمایید. اینکه آیا کاندیدای خوبی برای انجام این عمل هستید یا خیر در جلسه مشاوره کاملاً مشخص می‌شود. در این جلسه روند جراحی و هرگونه خطرات و عوارض احتمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چگونه می‌توانم برای جلسه مشاوره آماده شوم؟

درست است که می‌توانید از اینترنت اطلاعاتی را در مورد عمل لیفت بینی کسب کنید اما بهترین راه شرکت در یک جلسه مشاوره حضوری با دکتر است. در این جلسه می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل افرادی که قبلاً آن را انجام داده‌اند مشاهده کنید. در جلسه مشاوره تمامی اطلاعات مربوط به لیفت بینی در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید با قاطعیت تصمیم خود را در این زمینه بگیرید. بهتر است که سوالات و نگرانی‌های خود را پیش از جلسه یادداشت نمایید تا چیزی از قلم نیفتد.
در جلسه مشاوره باید تمامی انتظارات و خواسته‌های خود را به صورت شفاف با دکتر در میان بگذارید. اگر سیگاری هستید توصیه می‌شود که برای مدتی پیش و پس از عمل آن را ترک کنید. همچنین توصیه می‌شود که برای داشتن یک دوره نقاهت خوب، رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید.

طریقه لیفت بینی چگونه است؟

عمل جراحی در بیمارستان انجام می‌شود. در این عمل معمولاً از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. لیفت بینی بسته به وسعتش و خواسته‌های داوطلب چیزی بین ۲ الی ۴ ساعت طول می‌کشد. بیمار پس از عمل به اتاق ریکاوری منتقل شده و ۱ الی ۲ ساعت را نیز در آنجا خواهد بود، سپس مرخص شده و می‌تواند به خانه باز گردد.

ضررهای لیفت بینی چیست؟

هر نوع عمل جراحی ضررها و خطراتی را در پی دارد. درد، عفونت، کبودی، ورم، مشکلات بهبود زخم، خونریزی، بی‌حسی پوست، عدم تقارن بینی، نارضایتی از نتایج به دست آمده و اِسکارها (اثرات زخم) که نهایتاً باعث انجام جراحی‌های اصلاحی می‌شود، سوراخ شدن سپتوم، و مشکلات تنفسی بخشی از عوارض لیفت بینی هستند.

عکس لیفت بینی

یکی از مواردی که کاربران خیلی تمایل دارند دیدن عکس لیفت بینی است با ما همراه باشید با عکس لیفت بینی

عکس عمل لیفت بینی

لیفت بینی بدون جراحی، شیوه های مختلف و هزینه لیفت بینی

لیفت بینی یکی از شیوه های نوین در پزشکی است که افراد مختلف تمایل به انجام آن دارند. گرچه بسیاری از پزشکان برای حفظ سلامت بدن توصیه می کنند که هیچ گونه عمل زیبایی در ظاهر انسان انجام نگیرد اما هنوز هم افراد زیادی به دنبال رفع ایراد ظاهری در چهره خود هستند. یکی از اعضای چهره که تغییر فرم آن در کشور ما بسیار انجام می شود بینی است. لیفت بینی بدون جراحی طرفداران زیادی دارد چرا که بدون برش و بیهوشی انجام می شود.

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی یکی از شیوه های رفع نواقص بینی است که بدون عمل جراحی انجام می شود. این شیوه برای رفع نواقص و مشکلاتی مانند قوز بینی انجام می شود و یکی از متدهای پیشرفته و مدرن در صنعت زیبایی است.

این روش مناسب کسانی است که دارای فرورفتگی پشت بینی، قوز بینی و افتادگی نوک بینی هستند. همچنین کسانی که قبلا عمل رینوپلاستی انجام داده اند ولی از نتیجه آن راضی نیستند می توانند از این روش استفاده کنند.

در این روش نقص ظاهری بینی برطرف می شود و ساختمان درونی آن دست نخورده باقی می ماند. این روش بدون بیهوشی و برش بینی انجام می شود. در این روش فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود و مدت زمان آن هم معمولا کوتاه ( تقریبا ۱۵ دقیقه) است.

تغییر شکل بینی با این روش معمولا تا دو سال ماندگاری دارد و پس از آن به حالت سابق خود برمی گردد.

آیا لیفت بینی بدون جراحی عوارض دارد؟

شاید برخی ها فکر کنند که چون این روش بدون عمل جراحی انجام شود پس می تواند بدون عارضه باشد. اما واقعیت این است که این شیوه هم می تواند عوارضی داشته باشد و بینی معمولا از حالت طبیعی خود خارج می شود. همچنین شما ناچار هستید همیشه بعضی از اقدامات مراقبتی را انجام دهید. پس یادتان باشد قبل از اقدام به این کار حتما درباره آن خوب فکر کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

شیوه های مختلف لیفت بینی

لیفت دماغ به دو شیوه مهم انجام می شود:

لیفت دماغ با نخ

در این روش پزشک نخ های کوچکی در داخل بینی شما قرار می دهد تا شکل، حالت و ارتفاع آن را تغییر دهد. نخی که برای اینکار استفاده می شود حدودا ۰.۱۲ میلی متر است. جراحان هم معمولا از این نخ ها (نوع پی در او) برای بخیه زدن و بستن زخم استفاده می کنند. این نخ ها پس از دوخته شدن در بدن جذب می شوند. در این شیوه نخ ها مانند داربست عمل می کنند و به پزشک کمک می کنند تا بینی شما را به فرم دلخواه شما دربیاورند.

 

 

انواع نخ هایی که در این روش انجام می شود مانند موارد زیر هستند:

 • نخ پی­دو­او
 • نخ گاگ
 • نخ پلی­کولید
 • نخ هوریکان

هر کدام از این نخ ها مزایا و معایب خود را دارند. نخ های پی­دی­او جدیدترین نخ ها برای لیفت دماغ هستند و گفته می شود که در برخی روش ها حتی هم قابل رقابت با جراحی هم هستند. این در صورتی است که دوره نقاهت پس از لیفت بینی با این نخ ها بسیار کوتاه تر و آسانتر از دوره نقاهت پس از رینوپلاستی است. اما، توجه داشته باشید که گاهی ممکن است بافت ها در اثر مقاومت در برابر نخ دچار آسیب شوند.

شاید حالا این سوال در ذهن شما پیش بیاید که هزینه لیفت بینی با نخ چقدر است؟ در پاسخ باید بگوییم که قیمت لیفت بینی با نخ از قیمت لیفت بینی با جراحی پایین تر است.

لیفت بینی با ژل

در شیوه لیفت دماغ با ژل از فیلرهای پوستی برای اصلاح بینی استفاده می شود. درواقع فیلر حکم یک تکیه گاه را دارد. این شیوه برای کسانی مناسب است که از زخم یا بیرون زدگی غضروف رنج می برند یا افتادگی نوک بینی دارند. این شیوه همچنین گزینه مناسب برای کسانی است که بینی ناهموار یا نامتقارن دارند. اما کسانی که قبلا از فیلر استفاده کرده اند و از نتایج آن راضی نیستند از شیوه لیفت دماغ با نخ استفاده می کنند.

لیفت دماغ با ژل ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد. لازم به توضیح است که تزریق ژل هم در بافت بینی تغییری به وجود نمی آورد و تنها ظاهر آن را تغییر می دهد. ژل های هیالورونیک همچنین خاصیت کشسانی بینی را افزایش می دهد و با افزایش کلاژن در محل باعث می شوند پوست بینی کشیده و جوان به نظر برسد.

  نخ بهتر است یا ژل؟

افرادی که به دنبال لیفت دماغ هستند معمولا از پزشکان میپرسند که کدام شیوه بهتر است لیفت دماغ با نخ یا با ژل؟ باید بگوییم که هر کدام از این شیوه ها برای موارد خاصی کاربرد دارند و چنانچه می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید حتما باید با یک پزشک خوب و مجرب مشورت کنید تا با آگاهی کامل از مضرات و معایب هر دو شیوه در مورد شیوه مناسب تصمیم بگیرید. باید اشاره کنیم که برخی پزشکان ترجیح می دهند ترکیبی از این دو شیوه را به کار ببرند.

آیا لیفت بینی دائمی با نخ یا ژل ممکن است؟

توجه داشته باشید که لیفت دماغ با نخ یا ژل هرگز نمی تواند دائمی باشد و همانطور که اشاره کردیم ماندگاری آنها تنها به مدت چند ماه یا نهایتا یک سال ممکن است. بعد از این این مدت باید اینکار را دوباره انجام دهید.

لیفت بینی دائمی زمانی ممکن است که شما برای تغییر فرم بینی از شیوه جراحی (رینوپلاستی) استفاده کرده باشید. چرا که در جراحی لیفت دماغ علاوه بر فرم بینی بافت آن نیز دستخوش تغییر می شود. بدیهی است که قیمت لیفت بینی دائمی هم نسبت به لیفت بینی با نخ یا ژل بیشتر است.

هزینه لیفت بینی

قیمت لیفت بینی چقدره ؟

هزینه لیفت بینی با ژل یا با نخ نسبت به جراحی بینی پایین تر است. هزینه لیفت بینی بدون جراحی علاوه بر هزینه پزشک شامل هزینه های آزمایش، عکس، مشاوره و غیره نیز می شود. میزان تجربه و تبحر پزشک، نوع نخ یا نوع ژل هم روی قیمت لیفت دماغ تاثیر دارد. قیمت لیفت بینی در تهران هم از این قاعده ها مستثنی نیست.

آیا می‌دانستید که جراحی بینی با رینوپلاستی بینی کاملاً متفاوت است؟ هرچند که جراحی بینی روشی بسیار محبوب است، انواع دیگری از جراحی وجود دارد که برای مقاصد خاصی انجام می‌شوند. از آنجایی‌که ویژگی‌های ظاهری بدن داوطلبان منحصر به‌فرد هستند، بنابراین جراحی زیبایی در نظر گرفته شده برای این افراد هم می‌تواند متفاوت باشد. جراحی و لیفت بینی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با توجه به نیاز داوطلب و شرایط جسمانی او انجام خواهد شد. در ادامه نگاهی می‌اندازیم به انواع رینوپلاستی یا لیفت بینی و کاربرد آن‌ها.

 

رینوپلاستی کاهشی (لیفت بینی کاهشی)

همان‌طور که از نام آن پیداست، در این روش سایز بینی کاهش می‌یابد. در طی این عمل می‌توان کل سایز بینی را کم کرد یا سایز بخش‌های خاصی از آن از قبیل نوک، کناره‌ها یا تیغه را کاهش داد. برای رسیدن به این هدف، بخشی از غضروف یا استخوان‌های بینی برداشته می‌شوند.

قبل از انجام عمل، با دکتر مشورت کرده تا مشخص شود که چه بخش‌هایی از بینی‌تان را دوست دارید، چه بخش‌هایی را دوست ندارید و چه بخش‌هایی را می‌خواهید تغییر دهید. در طول جلسه‌ی پیش از درمان، دکتر بینی و بخش‌های مختلف صورت را بررسی کرده تا بهترین تصمیم را برای جراحی لیفت بینی اتخاذ کند.

 

همه‌ی عمل‌های لیفت بینی با ایجاد برش‌هایی در داخل یا خارج بینی انجام می‌شوند. صرفنظر از اینکه برش‌ها در کدام بخش بینی انجام شوند، قسمتی از  غضروف و استخوان برای کاهش اندازه‌ی آن برداشته می‌شود. البته باید اشاره کنیم که با کاهش اندازه‌ی بینی، پوست آن جدا نمی‌شود بلکه به مرور زمان متناسب با اندازه‌ی بینی جمع خواهد شد. اندازه‌ی بینی بعد از عمل زیبایی لیفت بینی یا رینوپلاستی با سایر بخش‌های صورت تناسب خواهد داشت.

رینوپلاستی افزایشی (لیفت بینی افزایشی)

در طول عمل رینوپلاستی افزایشی، دکتر بافت یا استخوان بینی را پیوند می‌زند. برای این کار از غضروف دیگر بخش‌های بینی مثل تیغه‌ی آن استفاده می‌شود. اگر بافت کافی برای پیوند وجود نداشته باشد می‌توان از ایمپلنت‌های مصنوعی، ایمپلنت‌های طبیعی و سلول‌درمانی استفاده کرد. اگر اندازه‌ی بینی بسیار کوچک باشد، می‌توان از پیوند پوست برای افزایش حجم بینی استفاده کرد.

رینوپلاستی پس از ضربه (لیفت بینی آسیب‌دیده)

ساختار بینی از بخش‌هایی ظریف و کوچک ساخته شده است. هنگامی‌که بینی ضربه می‌خورد، آسیب‌های فراوانی از قبیل، شکستگی استخوان، غضروف، انحرافات داخلی، عدم تقارن داخل و خارج از بینی و حتی مشکلات تنفسی به وجود آید.

 

خونریزی ایجاد شده در اثر ضربه، جریان خون را متوقف کرده و  موجب مرگ سلول‌های بافت غضروف می‌شود. همچنین این اتفاق، جریان هوا در بینی را مختل می‌سازد و در نهایت، بینی تغییر فرم پیدا خواهد کرد. عمل لیفت بینی، جراحاتی که منجر به تخریب جریان هوا در بینی شده‌اند را نیز مورد هدف قرار می‌دهد.

رینوپلاستی ترمیمی

این عمل جراحی پس از برداشتن بافت سرطانی یا برای جبران بافت از دست رفته‌ی بینی انجام می‌شود. در واقع در طی این عمل، آن بخش از بافت بینی که از بین رفته یا آسیب دیده، ترمیم خواهد شد. در لیفت بینی ترمیمی از بافت‌های قسمت‌های دیگر بدن برای پیوند، استفاده می‌شود.

باتوجه به ماهیت پیچیده‌ی این روش، افراد ممکن است چندین عمل جراحی را در طی چند ماه نیاز داشته باشند. از آنجایی‌که جراحی رینوپلاستی بازسازی کاملاً تخصصی است داوطلبان باید به‌دنبال جراحانی باشند که تجربه‌ی فراوان در این زمینه دارند.

رینوپلاستی اصلاحی

رینوپلاستی اصلاحی (لیفت بینی اصلاحی)

نارضایتی در مورد نوک بینی یکی از دلایل اصلی لیفت بینی اصلاحی است. از آنجایی‌که برآمده‌‎ترین بخش صورت، نوک بینی است، شکل و شمایل آن بسیار مهم است.

رینوپلاستی اصلاحی یک روش منحصر به فرد است که به حفظ ویژگی‌های صورت افراد بسیار کمک می‌کند. از آنجایی‌که شکل نوک بینی تکمیل کننده‌ی ویژگی‌های اصلی صورت است برای اصلاح آن، تکنیک‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به این هدف، جراح ممکن است بافت‌هایی را از نوک بینی کم کرده یا به آن اضافه کند تا ظاهر آن زیبا شود.

قبل از شروع جراحی به داوطلبان آرام‌بخش تزریق شده یا از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. قبل از لیفت بینی، دکتر ساختار داخلی بینی را با استفاده از دوربین سه بعدی مورد بررسی قرار می‌دهد. با توجه به نیاز افراد، بافت چربی حذف یا جابه جا خواهد شد. ممکن است دکتر، ایمپلنت‌هایی را برای تقویت کردن ساختار غضروف و تغییر شکل آن استفاده کند. در برخی موارد برای اصلاح نوک بینی از پیوند بافت هم استفاده می‌شود. همچنین تمام برش‌ها با استفاده از نخ قابل جذب، بخیه می‌شوند. به یاد داشته باشید که اطلاعات مورد نیاز در مورد میزان هزینه‌ی عمل زیبایی بینی را از دکتر سوال کنید تا برنامه‌ریزی مناسب برای انجام آن داشته باشید.

رینوپلاستی نژادی (لیفت بینی نژادی)

با استفاده از این روش، شکل بینی متناسب با ویژگی‌های صورت، متقارن و زیبا می‌شود، بدون اینکه ویژگی‌های نژادی داوطلب از بین برود.

رینوپلاستی بازبینی (لیفت بینی بازبینی)

فرم و عملکرد بینی برخی از  داوطلبان، بعد از عمل جراحی تغییر می‌کند. برای اصلاح این مشکل می‌توان از رینوپلاستی بازبینی استفاده کرد. همچنین پس از جراحی بینی، برخی داوطلبان مشکل تنفس دارند یا از ظاهر آن راضی نیستند؛ برای رفع این مشکل نیز از رینوپلاستی بازبینی استفاده می‌شود.
خوشبختانه با استفاده از تکنولوژی‌های جدید می‌توان بینی را بدون عمل جراحی لیفت کرد. در این روش از نخ‌هایی قابل جذب، به‌نام PDO (پلی‌دی‌اوکسانن) استفاده می‌شود. لیفت بینی با استفاده از این نخ‌ها کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. از آنجایی‌که دوره نقاهت بعد از این عمل بسیار کوتاه است داوطلبان می‌توانند بلافاصله فعالیت‌های روزمره را شروع کنند. لیفت بینی با نخ در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با با بهترین امکانات انجام می‌شود تا داوطلب دوره نقاهت بی‌دردسری را طی کند.

پس از آنکه بینی به‌طور موضعی بی‌حس شد، دکتر نخ‌های PDO را به موازات تیغه‌ی بینی و از داخل عبور داده و بینی را لیفت می‌کند. نخ‌های لیفت، زیر پوست قرار گرفته، تیغه و نوک بینی را لیفت کرده و با تحریک رشد کلاژن موجب ماندگاری نتایج عمل می‌شوند.

 

تعداد نخ‌های مورد نیاز برای داوطلبان مختلف، متفاوت است. برگزاری یک جلسه‌ی مشاوره با دکتر قبل از لیفت بینی بسیار ضروری است زیرا در طی این جلسه شکل نهایی بینی و تعداد نخ‌های مورد نیاز مشخص می‌شود. نتایج لیفت بینی با نخ بلافاصله بعد از عمل، قابل مشاهده است.

لیفت بینی

آیا لیفت بینی با نخ عوارض جانبی دارد؟

از آنجایی‌که نخ‌های PDO قابل جذب هستند، طی ۶ الی ۸ ماه پس از عمل، از بین می‌روند. البته باید اشاره کنیم که PDO یک ماده‌ی ضروری برای بخیه در طول عمل جراحی است. بروز درد و ورم بلافاصله بعد از عمل، بسیار طبیعی است، هر چند که این عوارض در طی چند روز پس از عمل از بین خواهند رفت.

لیفت بینی با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت بینی معمولاً ۱ تا ۲ سال ماندگاری خواهد داشت. اگر بعد از عمل لیفت اولیه، لیفت نخ تکرار شود، نتایج، ماندگاری بیشتری خواهند داشت. از آنجایی‌که این عمل موجب رشد کلاژن می‌شود، وجود نتایجی با ماندگاری دائمی طبیعی است.

روش‌های جراحی رینوپلاستی مشابه یکدیگر نیستند. این یعنی انتخاب روش‌های مختلف رینوپلاستی کاملاً به نیاز داوطلب وابسته است. بعد از اینکه برای انجام این عمل به تصمیمی قطعی رسیدید باید به دکتر مراجعه کرده تا بهترین روش رینوپلاستی را برای شما انتخاب کند. چهار روش لیفت بینی یا رینوپلاستی وجود دارد که دکتر متناسب با نیاز شما بهترین روش را استفاده می‌کند. انتخاب بهترین روش رینوپلاستی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا، توسط بهترین پزشکان انجام خواهد شد.

رینوپلاستی بسته

رینوپلاستی بسته، مرسوم‌ترین روش لیفت بینی است. در طی این عمل، تمام برش‌ها داخل بینی مخفی می‌شوند و هیچ اثری از زخم باقی نمی‌ماند. با استفاده از این روش، بافت‌های نرم به آرامی لیفت شده و استخوان‌ها و غضروف‌ها برای تغییرات لازم در دسترس هستند. باید اشاره کنیم که تکنیک‌های رینوپلاستی باز یا بسته کاملاً مشابه هستند. این روش لیفت بینی یا رینوپلاستی بسته به دلیل ماهیت غیر تهاجمی‌اش، از مزایای مختلفی برخوردار است:

 • کاهش تخریب بافت بینی
 • کاهش احتمال کوچک شدن سوراخ‌های بینی
 • کاهش احتمال اِدِم (ورم) بعد از لیفت بینی
 • کم شدن میزان زخم
 • کم شدن مدت زمان عمل
 • کوتاه شدن دوره‌ی نقاهت

رینو پلاستی

رینوپلاستی باز

رینوپلاستی باز برای افرادی مناسب است که می‌خواهند تغییرات زیادی روی بینی انجام دهند. ابتدا دکتر برش‌هایی را زیر بینی و بین پره‌های آن ایجاد می‌کند. سپس پوست روی بینی به سمت بالا کشیده می‌شود، داخل بینی آشکار شده و دکتر از این طریق می‌تواند تغییرات لازم را اعمال کند.

 

در حقیقت زمانی‌که پیوند بافت یا جراحی ترمیمی بینی مورد نیاز باشد، از رینوپلاستی باز استفاده می‌شود. برخی جراحان باتوجه به آموزش‌ها و مهارت‌هایشان رینوپلاستی باز را به‌عنوان روش اصلی جراحی انتخاب می‌کنند. رینوپلاستی باز برای موارد زیر قابل استفاده است:

 • رفع افتادگی تیغه‌ی بینی
 • رفع بدشکلی ژنتیکی ساختار بینی
 • از بین بردن آسیب شدید (که به پیوند بافت نیاز دارد)
 • رفع نارضایتی از ظاهر بینی پس از جراحی لیفت

پس از عمل رینوپلاستی باز، سوراخ‌های بینی بخیه شده و تمام بینی پانسمان می‌شود.