آنچه باید قبل از تزریق بوتاکس بدانید

آنچه باید قبل از تزریق بوتاکس بدانید

تیم ما در کلینیک پوست و موی رخ آرا همچون شما، خواهان بهترین نتایج و شگفتی‌های بعد از تزریق بوتاکس هستند. ما از طریق مشاوره رایگان آماده هر گونه راهنمایی برای شما عزیزان هستیم؛ همچنین یک راهنمای آمادگی پیش از درمان تزریق بوتاکس را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه جنوبی، نبش بهار جنوبی، ساختمان آکسا، پلاک۲، طبقه۶، واحد ۱۸     ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

تاریخچه استفاده از بوتاکس در کاربردهای درمانی و زیبایی از چه زمانی است؟

در سال 1820 یک پزشک آلمانی به نام JUSTINUS KERNER ، اولین توصیف کامل بوتولیسم را بر اساس مشاهدات بالینی گسترده به عنوان عامل ایجاد کننده مسمومیت غذایی در سوسیس‌ها ارائه داد. بعد از آن کم کم محققان به خواص درمانی این سم پی بردند. در اولین فاز درمانی تزریق بوتاکس برای انحراف چشم به کار می‌رفت؛ بعد از گذشت زمان پزشکان متوجه شدند که بیماران تحت درمان نه تنها انحراف چشم‌شان بهبود می‌یابد بلکه چین و چروک‌های اطراف چشم‌شان نیز برطرف می‌شود. بعد از آن بود که استفاده از تزریق بوتاکس در زیبایی و جوان‌سازی رواج پیدا کرد.

مکانیسم اثر بوتاکس چگونه است؟

آزاد‌سازی سم بوتولینیوم؛ مولکول‌های استیل‌کولین در نورون‌ها را متوقف کرده و باعث فلج شدن ماهیچه‌ها می‌شود. تزریق میزان بسیار کم از این سم به بدن از فعالیت ماهیچه‌ها جلوگیری کرده و در نتیجه می‌تواند چین و چروک‌هایی که در اثر فعالیت ماهیچه‌ها به وجود می‌آید را برطرف ‌کند.

آیا با تزریق بوتاکس عضلات به صورت دائمی فلج می‌شوند؟

نتایج بوتاکس و فلج عضلات ۲ تا ۷ ماه باقی می‌ماند، متوسط ماندگاری نتایج چیزی بین ۴ تا ۵ ماه است بعد از گذشت این زمان عضلات با رهاسازی مجدد استیل کولین به فعالیت خود باز می‌گردند.

تزریق بوتاکس برای چه نواحی از بدن استفاده می‌شود؟

کلینیک رخ آرا در این بخش به معرفی مهم‌ترین نواحی بدن که می توان درمان از طرق تزریق بوتاکس را روی آنها انجام داد می‌پردازد.

ترزیق بوتاکس پیشانی - کلینیک رخ آرا

تزریق پیشانی

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای بوتاکس رفع خطوط پیشانی است. چین و چروک‌هایی در اثر نگرانی، استرس و اضطراب و یا بالا رفتن سن روی پیشانی ایجاد می‌شود که هنگام خشم یا هیجان بیشتر جلب توجه می‌کند. هزینه بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و موی رخ آرا به میزان چین و چروک، نوع محصول و مقدار مورد استفاده شده بستگی دارد.

تزریق بوتاکس ناحیه بین چشمها - کلینیک رخ آرا

تزریق بین دو ابرو

چین و چروک‌های بین دو چشم که خطوط ۱۱ نیز نامیده می‌شوند، با بالا رفتن سن بین دو چشم ایجاد می‌شوندکه معمولاً بیشتر هنگام اخم کردن، نگران شدن یا تمرکز جلب توجه می‌کنند.

تزریق بوتاکس چشم - کلینیک رخ ارا

تزریق چشم ها

درخشان‌ترین عضو صورت چشم‌های شماست. لبخند زدن و اخم کردن به مرور زمان روی چشم‌های شما تاثیر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن چین و چروک‌هایی دور چشم‌های شما می‌شود به جز خطوط خنده خطوط ظریف دیگری نیز دور چشم دیده می‌شود که به خطوط پنجه‌کلاغی معروف هستند. بوتاکس برای نواحی دور چشم کاربرد دارد و بسیار موثر است، تا چشم‌های شما جذابیت پیشین خود را بازیابند و در میان صورت شما بدرخشند.

تزریق بوتاکس لب - کلینیک رخ ارا

تزریق لب ها

چروک‌های منحنی شکلی دور دهان شما از لبخند زدن و یا اخم کردن‌تان ایجاد می‌شود؛ می‌توان خط اندوه، خط خنده و چین و چروک دور لب و حالت ناراحت و افسرده صورت را با تزریق بوتاکس از بین برد.

فاصله بین جلسات تزریق بوتاکس به تدریج افزایش می یابد.

تزریق بوتاکس فک - کلینیک رخ آرا

تزریق فک

بعضی از افراد فرم چهارگوش خط فک را دوست ندارند. عضله‌های مخصوص جویدن، که باعث چهارگوش شدن فک می‌شوند، را می‌توان با بوتاکس کوچک‌تر کرد.

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک‌های نواری روی گردن

تزریق گردن

تزریق بوتاکس می‌تواند چین و چروک‌های نواری روی گردن را به سادگی از بین ببرد فقط این ناحیه بسیار حساس می‌باشد و فقط با یک اشتباه کوچک یا تزریق نامناسب در گردن، ممکن است منجربه ناتوانی بلعیدن در بیمار گردد.

درمان تعریق شدید - تزریق بوتاکس

درمان تعریق شدید

تزریق بوتاکس برای افرادی که از تعريق بيش از حد رنج می‌برند بسيار موثر است. بوتاکس در این نوع از درمان با متوقف کردن ارتباط اعصاب محرک سمپاتيک با غدد عرق، مانع ترشح عرق مى‌شود و در نهایت باعث خشک شدن کامل غدد عرق آن ناحیه از بدن مى‌شود؛ بوتاکس معمولا در نواحی عميق، جايى که غدد عرق قرار دارند مانند زیربغل دست‌ها و کف پاها، تزريق می‌شود.

درمان میگرن تزریق بوتاکس - کلینیک رخ آرا

درمان میگرن

تزریق بوتاکس در بیماران مبتلا به میگرن باعث قطع و یا طولانی شدن فاصله بین حملات سردرد برای بازه زمانی سه ماه تا چهار ماه می‎شود .تاثیر بوتاکس در پیشگیری از سردردهای میگرنی بر روی بیماران کلینیک رخ آرا به اثبات رسیده است.

متقاضیان درمان بوتاکس

متقاضی تزریق بوتاکس باید از سلامت عمومی مناسب برخوردار باشد و انتظار واقع‌بینانه از درمان داشته باشد. شرایط متقاضی مناسب تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است:
• نشانه‌های اولیه پیری در صورت وی مشاهده می‌شود.
• خطوط اخم؛ ظاهری خسته، ناراحت یا عصبانی به چهره‌اش داده است.
• از تعریق زیاد ناراحت است.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست؟

• در صورت وجود هر گونه عفونت در محل تزریق یا نزدیکی آن باید تزریق بوتاکس را تا زمان برطرف شدن عفونت به تاخیر انداخت.
• بارداری یا شیردهی از موارد منع استفاده از بوتاکس است.

تزریق بوتاکس در بیماری‌های خاص ممنوعیتی وجود دارد؟

تزریق بوتاکس برای افرادی که از آمینوگلیکوزیدها (آنتی‌بیوتیک‌های آمیکاسین، استرپتومایسین، اسپکتینومایسین، توبرامایسین، نئومایسین و جنتامایسین) استفاده می‌کنند یا کسانی که عفونت فعال در بدن خود دارند، ممنوع است. هم چنین بهتر است افراد مبتلا به بیماری‌های خود ایمن از تزریق بوتاکس خودداری کنند. در افرادی که بیماری‌هایی مانند فشار خون و یا دیابت دارند معمولا منع مصرف وجود ندارد ولی در هر صورت باید با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

حداقل سن تزریق بوتاکس

بسیاری از جراحان و پزشکان زیبایی بهترین و حداقل سن استفاده از بوتاکس را ۲۳ سال در نظر می‌گیرند.

فرم مشاوره تزریق بوتاکس

مشاورین کلینیک پوست و مو رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در کلینیک پوست و مو رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

مقالات مفید در زمینه تزریق بوتاکس

تزریق ژل یا بوتاکس
تزریق بوتاکس

تزریق همزمان ژل و بوتاکس؛ راه حلی بهتر برای جوانسازی

هرچند که تزریق ژل راه‌حلی کاربردی و آسان برای از بین بردن چین و چروک‌های صورن و جوان‌سازی آن است اما تزریق همزمان بوتاکس، ماندگاری و نتیجه بخشی آن را افزایش می‌دهد. در این مقاله به چگونگی این مساله می‌پردازیم.

تیم تحریریه کلینیک رخ آرا
alarm_on
۳دقیقه
لیفت یا بوتاکس
عمل زیبایی لیفت

لیفت یا بوتاکس؛ کدام بهتر است؟

حتما تا به حال پیش آمده که وقتی از افراد مختلف، راه حلی را برای رفع افتادگی پوست تان پرس و جو کرده اید، لیفت صورت یا بوتاکس را به شما پیشنهاد کرده اند. این دو روش بسیار مفید هستند اما باید شرایط پوست شما و اولویت های درمانی را در نظر بگیرید. در ادامه متوجه خواهید شد که چه زمانی به بوتاکس نیاز دارید و چه زمانی باید لیفت صورت انجام بدهید.

تیم تحریریه کلینیک رخ آرا
alarm_on
۳دقیقه
لیفت یا بوتاکس
عمل زیبایی لیفت

لیفت یا بوتاکس؛ مزایا و معایب

لیفت صورت و بوتاکس دو راه مرسوم برای رفع افتادگی پوست است. اما اینکه کدام بهتر است بستگی میزان چین و چروک صورت و ترجیحات شخصی شما دارد. در این مقاله مزایا و معایب هر دو روش توضیح داده شده است.

تیم تحریریه کلینیک رخ آرا
alarm_on
۳دقیقه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*