جستجو کن ...

پس از درمان لیزر موهای زائد - کلینیک پوست و مو رخ آرا

نکات بعد از لیزر موهای زائد

برای اطمینان شما و دستیابی به بهترین نتایج از درمان توسط لیزر موهای زائد، تیم کلینیک پوست و موی رخ آرا یک راهنمای پس از درمان لیزر موهای زائد را برای شما گردآوری کرده‌ است

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه جنوبی، نبش بهار جنوبی، ساختمان آکسا، پلاک۲، طبقه۶، واحد ۱۸     ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

آنچه بعد از درمان لیزر موهای زائد باید بدانید

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر درمانی بسیار موثر است، اما نباید انتظار داشت پس از فقط یک جلسه تمام موهای زائد از بین برود. برای از بین بردن موهای زائد اکثر نواحی بدن باید ۶ جلسه درمان انجام شود، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

فواصل جلسات لیزر موهای زائد

برای اینکه در نهایت پوست بدن شما بدون مو شود باید چند جلسه درمان در فواصل ۶ تا ۸ هفته‌ای انجام شود تا تمام موهای ناحیه مورد نظر در پروسه درمان در سیکل رشد فعال قرار بگیرند و از بین بروند.

دوران بهبود بعد از لیزر موهای زائد

بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزمره را بلافاصله پس از درمان دنبال کنند. برای کاهش قرمزی و ورم احتمالی به بیمار توصیه می‌شود تا یخ روی ناحیه درمان بگذارد و از کرم ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست و محافظت از پوست استفاده کند. تیغ زدن یا کوتاه کردن موها روش قابل قبول برای کنترل موها بین جلسات درمان است و استفاده از موچین، بند یا وکس در طول لیزردرمانی ممنوع است چون مراحل رشد مو را مختل می‌کند و نتیجه را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

خطرات ناشی از لیزر موهای زائد بسیار کم است است و به شکل عوارض جانبی مانند قرمزی، ورم، هیپرپیگمانتاسیون، هیپوپیگمانتاسیون، تاول و کبودی پس از لیزر پدیدار می‌شود. عوارض جانبی دائمی به ندرت بروز می‌یابد و اگر عوارضی پدیدارشود معمولاً ظرف کمتر از چند روز برطرف می‌شود. متخصصین رخ‌آرا خطرات و عوارض جانبی احتمالی را قبل از شروع درمان به متقاضیان اطلاع می‌دهند.

لیزر موهای زائد در یک نگاه

بهترین نتیجه 8-12 جلسه درمانی - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بهترین نتیجه

۸-۱۲ جلسه درمانی

قیمت شروع از 80000 تومان

قیمت

شروع از ۸۰۰۰۰ تومان

زمان درمان شروع از 15 دقیقه

زمان درمان

شروع از ۱۵ دقیقه

میزان تخصص متخصص یا پرستار

میزان تخصص

متخصص یا پرستار

تایم استراحت 24 ساعت بعد از درمان

تایم استراحت

۲۴ ساعت بعد از درمان

اگر تازه لیزر موهای زائد را تجربه کرده اید مطلب زیر را بخوانید.

۱-۲ روز بعد از درمان

پوست شما ممکن است چند روز پس از درمان حساس باشد. این طبیعی است بنابراین از گرما، اصطکاک و محصولات آرایشی ممانعت کنید. لباس‌ها و شلوارهای ترجیحا آزاد بپوشید.

 آلوئه ورا - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آلوئه ورا

آلوئه ورا تنها محصول موضعی است که ۲۴ ساعت پس از درمان می‌توانید استفاده کنید. آلوئه ورا کمک می‌کند تا پوست شما خنک شود و هر گونه تحریک پایدار را کاهش می‌دهد. برخی از مرطوب‌کننده‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که می‌توانند پوست را تحریک کنند، بنابراین فقط ALOE VERA برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول به شما پیشنهاد می‌شود.

SPF - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد SPF

ضدآفتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا نواحی از بدن شما که تحت درمان قرار گرفته‌اند از اشعه آفتاب در امان باشد و پوست شما را ایمن نگه می‌دارد.

 آرایش - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آرایش

بعد از لیزردرمانی صورت، تنها اجازه دارید از مواد آرایشی معدنی استفاده کنید. اغلب مواد آرایشی پس از درمان پوست شما را تحریک می‌کنند. بنابراین به پوست خود حداقل تا ۲۴ ساعت استراحت دهید و از مصرف هرگونه لوازم آرایشی خودداری کنید.

 قرمزی - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد قرمزی

ممکن است بعد از درمان با قرمزی پوست یا لکه‌های کوچک قهوه‌ای روی پوست خود مواجه شوید. جای هیچ نگرانی نیست زیرا این لکه‌ها ماندگار نیستند و بعد از چند روز از روی پوسن شما محو می‌شوند. اگر نگران شدید کافی است با کلینیک پوست و مو رخ آرا تماس بگیرید تا مشاوران و پزشکان متخصص ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

۴-۵ روز بعد از درمان

 پوسته شدن - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد پوسته شدن

شما باید پوسته‌های منطقه درمان شده را از بین ببرید. گاهی اوقات پوست مرده یا خشک می‌تواند پس از درمان قرمزی کمی ایجاد کند، بنابراین بهتر است که بعد از درمان حفاظت از پوست خود را در اولویت قرار دهید.

 شیو کردن - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد شیو کردن

از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، در طول دوره درمان اجتناب کنید تنها راهی که برای از بین بردن موهایتان دارید شیو کردن می‌باشد به این دلیل که ریشه مو برای پروسه لیزر، باید دارای فولیکول باشد. وکس و اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می‌برد، بنابراین لیزر برای نتیجه دادن هدفی ندارد.

برنزه کننده ممنوع - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائدبرنزه کننده ممنوع

از کرم و روغن‌های برنزه کننده بعد از درمان و در طول درمان خودداری کنید زیرا پوست شما بعد از درمان بسیار حساس است و پوست شما آسیب می‌بیند یا می‌سوزد.

۵-۱۴ روز پس از درمان

ریزش مو - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائدریزش مو

ریزش مو کم کم در مناطق درمان شده شروع می‌شود. این ریزش کاملا طبیعی است برای اینکه شما به پوست صاف موردنظر خود برسید.

پزشکی - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائدپزشکی

ما انجام درمان طی یک جلسه بین ۱ تا ۳ بار در سال بسته به نوع پوست و تراکم مو را به شما توصیه می‌کنیم.

مشاوره لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

 • ۱.شیوه کار دستگاه لیزر موهای زائد به چه صورت است؟
  در لیزر موهای زائد از دستگاه لیزر زیبایی استفاده می‌شود که شدت و انرژی آن با توجه به نوع مو و پوست تنظیم می‌شود. لیزر پرتو نور را به سمت رنگدانه موجود در فولیکول‌های مو هدایت می‌کند و موجب می‌شود که فولیکول از ریشه از بین برود و شاهد رشد مو نخواهیم بود
 • ۲.بهترین شرایط سنی برای لیزر موهای زائد چیست؟
  برای شروع لیزر موهای زائد حداقل سن تایید شده می‌تواند ۱۴ سالگی باشد، اگرچه متخصصان کلینیک پوست و مو رخ آرا توصیه می‌کنند تا زمان بلوغ کامل صبر کنید و اگر مراجعه‌کننده خانم است باید سیکل عادت ماهیانه‌اش آغاز شده باشد. خانم‌ها نباید شرایط سلامتی خاصی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و باید از لحاظ هورمونی در شرایط ثابت باشند.
 • ۳. بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد چیست؟
  لیزر درمانی در صورت آفتاب سوختگی یا حتی برنزه بودن پوست توصیه نمی‌شود. از ۴ هفته قبل از درمان نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید. بهترین زمان برای شروع لیزر درمانی فصل پاییز یا زمستان است تا با نزدیک شدن به فصل تابستان پوستی صاف و بدون مو داشته باشید.
 • ۴. بهترین شرایط مو برای لیزر موهای زائد چیست؟
  اگر به تازگی وکس کرده‌اید، نمی‌توانید به این زودی لیزر درمانی داشته باشید. قابل ذکر است که لیزر رنگدانه فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و فولیکول باید وجود داشته باشد تا درمان انجام شود بنابراین بهترین کار این است که موها را یک روز قبل از درمان با تیغ بتراشید و به هیچ عنوان با انبوهی از موهای زائد سر جلسه درمان حاضر نشوید!
 • ۵. آیا قبل از شروع درمان با لیزر پوست چک می‌شود؟
  در اولین جلسه لیزر متخصص بخش کوچکی از پوست را تست می‌کند؛ پوست تمام متقاضیان واکنش مناسب به لیزر نشان نمی‌دهد و در بعضی انواع پوست مشکلات رنگدانه‌ای، تغییر رنگ و اسکار یا جای زخم مشاهده می‌شود. بنابراین حتی فکرش را هم نکنید که بتوانید با پوست برنزه متقاضی لیزر موهای زائد باشید.
 • ۶. برای گرفتن نتیجه مطلوب از درمان با لیزر چه مدت زمانی کافی است؟
  باید آگاه باشید که ۵ تا ۶ جلسه صبوری لازم است تا نتایج چشمگیر لیزر درمانی بر روی پوست شما مشخص شود .
 • ۷. مدت زمان هر جلسه لیزر چقدر وقت می‌برد؟
  مدت زمان هر جلسه لیزر به ناحیه‌ای از بدن که تحت درمان است بستگی دارد. لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی معمولاً زمانش سریع‌تر است، اما لیزر پاها یا پشت بدن اندکی بیشتر طول می‌کشد. طول هر جلسه از ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت متغیر است
 • ۸. لیزر موهای زائد برای کدام نقطه از بدن ممنوع است؟
  باید توجه داشت درمان روی هر ناحیه‌ای از بدن که انجام شود، باید حتماً عینک محافظی را که متخصص به شما می‌دهد، به چشم بزنید. زیرا پرتوهای نور رنگی لیزر می‌توانند برای چشم‌ها بسیار خطرناک باشند.
 • ۹. آیا در یک جلسه موهای زائد کل بدن با درمان از طریق لیزر از بین می‌رود؟
  بدن در یک جلسه مقدار مشخصی نور و گرمای لیزر را می‌تواند جذب کند؛ اما شما بهترین نتیجه را زمانی می‌گیرند که هر ۴ تا ۶ هفته یک بار برای درمان به کلینیک مراجعه کنید تا فولیکول‌هایی که از جلسه قبل وارد مرحله رشد شده‌اند نابود کنید. نگران نباشید حدفاصل بین دوجلسه ساقه‌های مرده‌ی مو خود به خود می‌ریزد.
 • ۱۰. طی چه مدت زمانی نتیجه درمان با لیزر مشخص می‌شود؟
  پس از سه ماه تحت درمان لیزر بودن با تغییرات چشمگیری مواجه می‌شوید که به تدریج بهتر می‌شود شایان ذکر است که این تغییرات در چند جلسه نخست آشکار نیست.
 • ۱۱. آیا درمان تمامی پوست‌ها و موها با لیزر به یک شکل است؟
  همان‌طور که گفتیم لیزر رنگدانه مو را هدف می‌گیرد بنابراین فولیکول‌های موهای تیره معمولاً بهترین واکنش را به لیزر درمانی انجام می‌دهد. درمان رنگدانه قرمز، بور، سفید یا خاکستری اندکی دشوار است همچنین درمان پوست‌های تیره‌تر نیز قدری سخت‌تر، اما امکان‌پذیر است که لیزر ND: Yag بهترین نوع لیزر برای این موارد است. توصیه ما به شما این است که حتماً قبل از شروع درمان با متخصص مشورت کنید .
 • ۱۲. آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟
  با اعمال هر پالس لیزر درد سوزنی شکل کوچکی را روی پوست‌تان احساس می‌کنید که البته نتیجه نهایی، ارزش تحمل این ناراحتی را دارد.
 • ۱۳. پس از درمان چه مواردی را باید رعایت کنیم؟
  کرم ضدآفتاب بهترین دوست برای پوست شماست و استفاده از آن پس از لیزر درمانی ضروری است. پوست پس از لیزر موهای زائد، بسیار حساس می‌شود و باید به خوبی از آن مراقبت کنید.
 • ۱۴. فاصله بین دو جلسه لیزر درمانی چه کار باید کرد؟
  موهای زائد پس از درمان باید خود به خود بریزد تا به نتیجه دلخواه دست یابید بنابراین بیرون کشیدن فولیکول‌ها پس از لیزر موهای زائد شما را از نتیجه دلخواه دور می‌کند اما تراشیدن با تیغ اشکالی ندارد.
 • ۱۵. بعد از جلسه لیزر درمانی از چه کارهایی باید خودداری کرد؟
  به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان عطر، خوشبوکننده و دوش آب داغ را فراموش کنید و هفته نخست پس از درمان فقط با آب ولرم حمام کنید تا از نتیجه درمان لذت ببرید.
 • ۱۶. آیا رفـع موهای زائد با لیزر واقعـاً ایـمن است؟
  لیزردرمانی روشی ایمن، سریع و موثر برای رفع دائمی موهای زائد است. از بین بردن موهای زائد به روش لیزردرمانی موثر و ایمن است که تنها در مطب متخصصین پوست انجام می‌شود.
 • ۱۷. آیا لیزر درمانی ارزش صرف وقت و هزینه را دارد؟
  لیزر موهای زائد از بین برنده صد درصدی موهای شما نیست، و تنها چیزی که برای شما باقی می‌گذارد چند تار موی ظریف و نرم است که اصلاً جلب توجه نمی‌کند. کافی است این چند جلسه را تحمل کنید تا برای همیشه با موهای زائد خداحافظی کنید.

مقالات مرتبط

بنر مقاله 18 نکته که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید

۱۸ نکته که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۳۰, ۱۳۹۶ - ۱۹ دیدگاه

شاید برای خیلی از شماها سخت باشد که صبح‌ها زودتر از آنچه که باید از خواب بیدار شوید و مشغول شیو کردن پوست خود شوید؛ یا تنها ...

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ - بدون دیدگاه

چند نوع دستگاه لیزر رفع موهای زائد وجود دارد که کلینیک پوست و مو رخ‌آرا در این مقاله بیشتر به بحث در مورد آن می پردازد.الکساندرایت - ...

موهای زائد و علل آن

موهاى زائد و علل آن

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ - بدون دیدگاه

در این مطلب به پاسخگویی چندین سؤال در زمینه موهای زائد که از متخصصان کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا به دفعات پرسیده شده بود می‌پردازیم.