جستجو کن...

پس از درمان لیزر موهای زائد - کلینیک پوست و مو رخ آرا

نکات بعد از لیزر موهای زائد

برای اطمینان شما و دستیابی به بهترین نتایج از درمان توسط لیزر موهای زائد، تیم کلینیک پوست و موی رخ آرا یک راهنمای پس از درمان لیزر موهای زائد را برای شما گردآوری کرده‌ است

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه جنوبی، نبش بهار جنوبی، ساختمان آکسا، پلاک۲، طبقه۶، واحد ۱۸     ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

آنچه بعد از درمان لیزر موهای زائد باید بدانید

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر درمانی بسیار موثر است، اما نباید انتظار داشت پس از فقط یک جلسه تمام موهای زائد از بین برود. برای از بین بردن موهای زائد اکثر نواحی بدن باید ۶ جلسه درمان انجام شود، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

فواصل جلسات لیزر موهای زائد

برای اینکه در نهایت پوست بدن شما بدون مو شود باید چند جلسه درمان در فواصل ۶ تا ۸ هفته‌ای انجام شود تا تمام موهای ناحیه مورد نظر در پروسه درمان در سیکل رشد فعال قرار بگیرند و از بین بروند.

دوران بهبود بعد از لیزر موهای زائد

بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزمره را بلافاصله پس از درمان دنبال کنند. برای کاهش قرمزی و ورم احتمالی به بیمار توصیه می‌شود تا یخ روی ناحیه درمان بگذارد و از کرم ضدآفتاب با SPF 30 یا بالاتر برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست و محافظت از پوست استفاده کند. تیغ زدن یا کوتاه کردن موها روش قابل قبول برای کنترل موها بین جلسات درمان است و استفاده از موچین، بند یا وکس در طول لیزردرمانی ممنوع است چون مراحل رشد مو را مختل می‌کند و نتیجه را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

خطرات ناشی از لیزر موهای زائد بسیار کم است است و به شکل عوارض جانبی مانند قرمزی، ورم، هیپرپیگمانتاسیون، هیپوپیگمانتاسیون، تاول و کبودی پس از لیزر پدیدار می‌شود. عوارض جانبی دائمی به ندرت بروز می‌یابد و اگر عوارضی پدیدارشود معمولاً ظرف کمتر از چند روز برطرف می‌شود. متخصصین رخ‌آرا خطرات و عوارض جانبی احتمالی را قبل از شروع درمان به متقاضیان اطلاع می‌دهند.

لیزر موهای زائد در یک نگاه

بهترین نتیجه  8-12 جلسه درمانی - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بهترین نتیجه

۸-۱۲ جلسه درمانی

قیمت  شروع از 80000 تومان

قیمت

شروع از ۸۰۰۰۰ تومان

زمان درمان  شروع از 15 دقیقه

زمان درمان

شروع از ۱۵ دقیقه

میزان تخصص  متخصص یا پرستار

میزان تخصص

متخصص یا پرستار

تایم استراحت  24 ساعت بعد از درمان

تایم استراحت

۲۴ ساعت بعد از درمان

اگر تازه لیزر موهای زائد را تجربه کرده اید مطلب زیر را بخوانید.

۱-۲ روز بعد از درمان

پوست شما ممکن است چند روز پس از درمان حساس باشد. این طبیعی است بنابراین از گرما، اصطکاک و محصولات آرایشی ممانعت کنید. لباس‌ها و شلوارهای ترجیحا آزاد بپوشید.

 آلوئه ورا - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آلوئه ورا

آلوئه ورا تنها محصول موضعی است که ۲۴ ساعت پس از درمان می‌توانید استفاده کنید. آلوئه ورا کمک می‌کند تا پوست شما خنک شود و هر گونه تحریک پایدار را کاهش می‌دهد. برخی از مرطوب‌کننده‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که می‌توانند پوست را تحریک کنند، بنابراین فقط ALOE VERA برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول به شما پیشنهاد می‌شود.

SPF - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد SPF

ضدآفتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا نواحی از بدن شما که تحت درمان قرار گرفته‌اند از اشعه آفتاب در امان باشد و پوست شما را ایمن نگه می‌دارد.

 آرایش - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آرایش

بعد از لیزردرمانی صورت، تنها اجازه دارید از مواد آرایشی معدنی استفاده کنید. اغلب مواد آرایشی پس از درمان پوست شما را تحریک می‌کنند. بنابراین به پوست خود حداقل تا ۲۴ ساعت استراحت دهید و از مصرف هرگونه لوازم آرایشی خودداری کنید.

 قرمزی - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد قرمزی

ممکن است بعد از درمان با قرمزی پوست یا لکه‌های کوچک قهوه‌ای روی پوست خود مواجه شوید. جای هیچ نگرانی نیست زیرا این لکه‌ها ماندگار نیستند و بعد از چند روز از روی پوسن شما محو می‌شوند. اگر نگران شدید کافی است با کلینیک پوست و مو رخ آرا تماس بگیرید تا مشاوران و پزشکان متخصص ما در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

۴-۵ روز بعد از درمان

 پوسته شدن - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد پوسته شدن

شما باید پوسته‌های منطقه درمان شده را از بین ببرید. گاهی اوقات پوست مرده یا خشک می‌تواند پس از درمان قرمزی کمی ایجاد کند، بنابراین بهتر است که بعد از درمان حفاظت از پوست خود را در اولویت قرار دهید.

 شیو کردن - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد شیو کردن

از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، در طول دوره درمان اجتناب کنید تنها راهی که برای از بین بردن موهایتان دارید شیو کردن می‌باشد به این دلیل که ریشه مو برای پروسه لیزر، باید دارای فولیکول باشد. وکس و اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می‌برد، بنابراین لیزر برای نتیجه دادن هدفی ندارد.

برنزه کننده ممنوع - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائدبرنزه کننده ممنوع

از کرم و روغن‌های برنزه کننده بعد از درمان و در طول درمان خودداری کنید زیرا پوست شما بعد از درمان بسیار حساس است و پوست شما آسیب می‌بیند یا می‌سوزد.

۵-۱۴ روز پس از درمان

ریزش مو - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائدریزش مو

ریزش مو کم کم در مناطق درمان شده شروع می‌شود. این ریزش کاملا طبیعی است برای اینکه شما به پوست صاف موردنظر خود برسید.

پزشکی - مراقبت های بعد از لیزر موهای زائدپزشکی

ما انجام درمان طی یک جلسه بین ۱ تا ۳ بار در سال بسته به نوع پوست و تراکم مو را به شما توصیه می‌کنیم.

مقالات مرتبط

از سیر تا پیاز لیزر پوست

از سیر تا پیاز لیزر پوست!

کلینیک پوست و مو رخ آرا - اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸ - بدون دیدگاه

لیزر پوست، درمانی برای کاهش چین و چروک‌های صورت و ناهمواری‌های پوستی مانند لک‌ها یا اِسکارهای آکنه است. در این درمان با تاباندن اشعه‌های کوتاه و متمرکز ...

راه‌های کاهش درد لیزر موهای زائد

راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۳۰, ۱۳۹۶ - بدون دیدگاه

در روش لیزر موهای زائد با سوزندان ریشه مو توسط اشعه لیزر موهای زائد از بین می‌روند که قطعا این پروسه درمان بدون درد نخواهد بود کلینیک ...

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ - بدون دیدگاه

چند نوع دستگاه لیزر رفع موهای زائد وجود دارد که با توجه به نوع اشعه لیزر مزایا معایب و کیفیت متفاوت می‌باشند. دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک ...