جستجو کن ...

آمادگی پیش از درمان لیزر موهای زائد - کلینیک رخ آرا

نکات قبل از لیزر موهای زائد

تیم ما در کلینیک پوست و موی رخ آرا همچون شما، خواهان بهترین نتایج و شگفتی‌های بعد از لیزر موهای زائد هستند. ما از طریق مشاوره رایگان آماده هر گونه راهنمایی برای شما عزیزان هستیم؛ همچنین یک راهنمای آمادگی پیش از درمان لیزر موهای زائد را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه جنوبی، نبش بهار جنوبی، ساختمان آکسا، پلاک۲، طبقه۶، واحد ۱۸   ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

آنچه قبل از لیزر باید بدانید

چگونگی از بین بردن موهای زائد با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر بدون کمترین صدمه‌ای به پوست؛ بر آسیب فولیکول‌های مو مبتنی است. ملانین موجود در ساقه و فولیکول مو نور تابشی لیزر را جذب و به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند، به این ترتیب دمای مو بالا می‌رود که اگر این دما به اندازه کافی بالا باشد، به ساختارهای مو آسیب زده می‌شود که قابل برگشت نیست در نتیجه از رشد مجدد مو جلوگیری می‌شود. لیزر موهایی را که در دوره درمان در سیکل رشد قرار دارند، از بین می‌برد و از آنجایی که بقیه موها در زمان‌های مختلف وارد این سیکل می‌شوند، درمان باید برای از بین بردن فولیکول‌های ناحیه مورد نظر در چند مرحله تکرار شود.

ناحیه‌های قابل درمان با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر درمانی برای از بین بردن موهای هر نقطه از بدن یا صورت کاربرد دارد و کاملا ایمن و موثر است. موهای هر نقطه از بدن، از جمله پا، پشت بدن، گردن، زیر بغل، دست، بازو، داخل گوش، داخل بینی، بیکینی و مقعد، را می‌توان با لیزر برای همیشه از بین برد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم‌ها لیزر برای از بین بردن موهای زیر ابروها به کار برده نمی‌شود.

مشاهده

روش انجام لیزر موهای زائد

قبل از شروع درمان عینک محافظ در اختیار بیمار قرار داده می‌شود تا نور لیزر آسیبی به چشم‌ها نزند. شدت و انرژی مناسب لیزر با توجه به میزان رنگدانه‌های پوست و مو و حساسیت ناحیه مورد نظر تنظیم می‌شود سپس لیزر به ریشه فولیکول‌های مو هدایت می‌شود. متخصص لیزر را با هندپیسی کوچک به ناحیه‌های درمان هدایت می‌کند که قبل از هر پالس لیزر پالس کوتاهی از اسپری خنک کننده به کار برده می‌شود. رنگدانه‌های مو انرژی لیزر را جذب می‌کند، موهای تیره نسبت به موهای روشن انرژی بیشتری را جذب می‌کنند و باعث می‌شود که بخشی از فولیکول‌های مو برای همیشه از بین برود.

زمان درمان لیزر موهای زائد

مدت زمان لیزر موهای زائد بدن بسته به بزرگی ناحیه مورد نظر حداقل ده دقیقه و حداکثر یک ساعت است.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر درمانی بسیار موثر است، اما نباید انتظار داشت پس از فقط یک جلسه تمام موهای زائد از بین برود. برای از بین بردن موهای زائد اکثر نواحی بدن باید ۶ جلسه درمان انجام شود، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

فواصل جلسات لیزر موهای زائد

برای اینکه در نهایت پوست بدن شما بدون مو شود باید چند جلسه درمان در فواصل ۶ تا ۸ هفته‌ای انجام شود تا تمام موهای ناحیه مورد نظر در پروسه درمان در سیکل رشد فعال قرار بگیرند و از بین بروند.

بهترین سن برای لیزر موهای زائد

برای شروع لیزر موهای زائد حداقل سن تایید شده می‌تواند ۱۴ سالگی باشد، اگرچه متخصصان کلینیک پوست و مو رخ آرا توصیه می‌کنند تا زمان بلوغ کامل صبر کنید و اگر مراجعه‌کننده خانم است باید سیکل عادت ماهیانه‌اش آغاز شده باشد. خانم‌ها نباید شرایط سلامتی خاصی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و باید از لحاظ هورمونی در شرایط ثابت باشند.

آیا رنگ موی من برای لیزر موهای زائد مناسب است؟

افراد با موهای تیره بهترین متقاضیان رفع موهای زائد با لیزر به شمار می‌روند؛ چون موهای بور، خاکستری، سفید و بلوند نور لیزر را نمی‌توانند جذب ‌کنند. تفاوت رنگ یا کنتراست مو و پوست مهم است، افراد با پوست تیره یا زیتونی رنگ کنتراست کافی برای جذب پرتوهای لیزر با فولیکول مو را ممکن است نداشته باشند بنابراین واکنش هر فرد به رفع موهای زائد با لیزر متفاوت است و برخی به تعداد درمان‌های بیشتری نیاز دارند. موهایی که مجدداً پس از لیزر می‌رویند، نازک‌تر و ظریف‌تر از قبل از درمان هستند؛ گاهی اوقات نمی‌توان موهای زائد را به طور کامل با لیزر از بین برد.

لیزر موهای زائد

این رنگ موها کاملا به درمان با لیزر پاسخ می‌دهند.

مشکی

رنگ موی قهوه ای به لیزر پاسخ نمی دهد

قهوه ای

این رنگ موها اصلا به درمان با لیزر پاسخ نمی‌دهند.

رنگ موی بلوند به لیزر پاسخ نمی دهد

بلوند

رنگ موی قرمز به لیزر پاسخ نمی دهد

قرمز

رنگ موی خاکستری به لیزر پاسخ نمی دهد

خاکستری

اگر تصمیم به لیزر دارید باید آمادگی لازم داشته باشید!

۶ هفته قبل از لیزر موهای زائد

بدون واکس یا اپیلاسیون

از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، اجتناب کنید تنها راهی که برای از بین بردن موهایتان تا قبل از لیزر درمانی دارید شیو کردن می‌باشد به این دلیل که ریشه مو برای پروسه لیزر، باید دارای فولیکول باشد. وکس و اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می‌برد، بنابراین لیزر برای نتیجه دادن هدفی ندارد.

۳ یا ۴ روز قبل از لیزر موهای زائد

 لایه‌برداری نرم و آرام - قبل از لیزر موهای زائد لایه‌برداری نرم و آرام

ناحیه‌ای از بدنتان که قرار است تحت درمان قرار بگیرد را لایه‌برداری کنید. زمانی که سلول‌های پوست مرده را  با لایه‌برداری از سطح حذف می‌کنید، در واقع به لیزر اجازه می‌دهید مسیری روشن‌تر از ریشه مو پیدا کند. همچنین پوست مرده یا خشک بعضی اوقات ممکن است پس از درمان باعث ایجاد قرمزی جزئی شود.

 

شب قبل از لیزر موهای زائد

شیو کردن

مناطقی که قرار است تحت لیزر قرار بگیر شب قبل از درمان شیو کنید. نواحی از پوست که قرار است لیزر شود باید صاف باشند زیرا هر مویی که بالای سطح پوست قرار دارد، انرژی لیزر را قبل از رسیدن به ریشه در فولیکول جذب می‌کند. این می‌تواند سطح پوست را هدف قرار بگیرد و نتایج ضعیفی داشته باشد. صبح درمان به فکر شیو کردن نیافتید، چون قطعا می‌تواند باعث آسیب پوست شما شود.

روز درمان

 لوازم آرایشی ممنوع - قبل از لیزر موهای زائد لوازم آرایشی ممنوع

اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی که قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی عاری باشند. اسپری، کرم‌های برنزه و مرطوب کننده، روغن‌ها و تموم محصولات آرایشی وقتی در معرض پرتو لیزر قرار می‌گیرند می‌سوزند و به پوست شما آسیب می‌زنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که روز درمان پوست شما کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه محصولات آرایشی باشد.

پزشکی - قبل از لیزر موهای زائد پزشکی

بعد از درمان ممکن است با التهاب و درد کمی مواجه باشید. اگر معمولا برای تسکین دردهای خود از ایپوبروفن استفاده می‌کنید باید به شما بگوییم که در این شرایط اصلا این قرص را مصرف نکنید زیرا بروفن ممکن است باعث التهاب پوست شما شود. بهتر است بعد از درمان از کرم‌های مسکن التهاب مانند بتامتازون استفاده کنید تا التهاب و درد پوست شما آرام بگیرد. گرچه قابل ذکر است کلینیک پوست و مو رخ آرا با مجهزترین دستگاه لیزر موهای زائد این احتمال را به حداقل ممکن رسانده است.

 مسکن درد - قبل از لیزر موهای زائد مسکن درد

لطفا در هر شرایط ما را از تغییرات در شرایط پزشکی خود مطلع کنید. اگر به تازگی از داروی جدیدی استفاده می‌کنید یا در فاصله درمان آفتاب گرفته‌اید یا هر چیز مشابه این که پزشک یا متخصص معالج شما از آن آگاه نیست ما را باخبر کنید زیر عدم این اطلاع رسانی ممکن است به پوست شما آسیب بزند یا تحمل درد هنگام درمان را برای شما غیر ممکن کند. دستگاه لیزر موهای زائد کلینیک پوست و موی رخ آرا جدیدترین و قوی‌ترین دستگاه روز دنیاست و ایمنی و محافظت از پوست شما در هر کاری برای ما اولویت و اهمیت دارد. پس هر موضوعی در مورد شرایط پزشکی خود را به ما اطلاع دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مشاوره لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

 • ۱.شیوه کار دستگاه لیزر موهای زائد به چه صورت است؟
  در لیزر موهای زائد از دستگاه لیزر زیبایی استفاده می‌شود که شدت و انرژی آن با توجه به نوع مو و پوست تنظیم می‌شود. لیزر پرتو نور را به سمت رنگدانه موجود در فولیکول‌های مو هدایت می‌کند و موجب می‌شود که فولیکول از ریشه از بین برود و شاهد رشد مو نخواهیم بود
 • ۲.بهترین شرایط سنی برای لیزر موهای زائد چیست؟
  برای شروع لیزر موهای زائد حداقل سن تایید شده می‌تواند ۱۴ سالگی باشد، اگرچه متخصصان کلینیک پوست و مو رخ آرا توصیه می‌کنند تا زمان بلوغ کامل صبر کنید و اگر مراجعه‌کننده خانم است باید سیکل عادت ماهیانه‌اش آغاز شده باشد. خانم‌ها نباید شرایط سلامتی خاصی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و باید از لحاظ هورمونی در شرایط ثابت باشند.
 • ۳. بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد چیست؟
  لیزر درمانی در صورت آفتاب سوختگی یا حتی برنزه بودن پوست توصیه نمی‌شود. از ۴ هفته قبل از درمان نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید. بهترین زمان برای شروع لیزر درمانی فصل پاییز یا زمستان است تا با نزدیک شدن به فصل تابستان پوستی صاف و بدون مو داشته باشید.
 • ۴. بهترین شرایط مو برای لیزر موهای زائد چیست؟
  اگر به تازگی وکس کرده‌اید، نمی‌توانید به این زودی لیزر درمانی داشته باشید. قابل ذکر است که لیزر رنگدانه فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و فولیکول باید وجود داشته باشد تا درمان انجام شود بنابراین بهترین کار این است که موها را یک روز قبل از درمان با تیغ بتراشید و به هیچ عنوان با انبوهی از موهای زائد سر جلسه درمان حاضر نشوید!
 • ۵. آیا قبل از شروع درمان با لیزر پوست چک می‌شود؟
  در اولین جلسه لیزر متخصص بخش کوچکی از پوست را تست می‌کند؛ پوست تمام متقاضیان واکنش مناسب به لیزر نشان نمی‌دهد و در بعضی انواع پوست مشکلات رنگدانه‌ای، تغییر رنگ و اسکار یا جای زخم مشاهده می‌شود. بنابراین حتی فکرش را هم نکنید که بتوانید با پوست برنزه متقاضی لیزر موهای زائد باشید.
 • ۶. برای گرفتن نتیجه مطلوب از درمان با لیزر چه مدت زمانی کافی است؟
  باید آگاه باشید که ۵ تا ۶ جلسه صبوری لازم است تا نتایج چشمگیر لیزر درمانی بر روی پوست شما مشخص شود .
 • ۷. مدت زمان هر جلسه لیزر چقدر وقت می‌برد؟
  مدت زمان هر جلسه لیزر به ناحیه‌ای از بدن که تحت درمان است بستگی دارد. لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی معمولاً زمانش سریع‌تر است، اما لیزر پاها یا پشت بدن اندکی بیشتر طول می‌کشد. طول هر جلسه از ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت متغیر است
 • ۸. لیزر موهای زائد برای کدام نقطه از بدن ممنوع است؟
  باید توجه داشت درمان روی هر ناحیه‌ای از بدن که انجام شود، باید حتماً عینک محافظی را که متخصص به شما می‌دهد، به چشم بزنید. زیرا پرتوهای نور رنگی لیزر می‌توانند برای چشم‌ها بسیار خطرناک باشند.
 • ۹. آیا در یک جلسه موهای زائد کل بدن با درمان از طریق لیزر از بین می‌رود؟
  بدن در یک جلسه مقدار مشخصی نور و گرمای لیزر را می‌تواند جذب کند؛ اما شما بهترین نتیجه را زمانی می‌گیرند که هر ۴ تا ۶ هفته یک بار برای درمان به کلینیک مراجعه کنید تا فولیکول‌هایی که از جلسه قبل وارد مرحله رشد شده‌اند نابود کنید. نگران نباشید حدفاصل بین دوجلسه ساقه‌های مرده‌ی مو خود به خود می‌ریزد.
 • ۱۰. طی چه مدت زمانی نتیجه درمان با لیزر مشخص می‌شود؟
  پس از سه ماه تحت درمان لیزر بودن با تغییرات چشمگیری مواجه می‌شوید که به تدریج بهتر می‌شود شایان ذکر است که این تغییرات در چند جلسه نخست آشکار نیست.
 • ۱۱. آیا درمان تمامی پوست‌ها و موها با لیزر به یک شکل است؟
  همان‌طور که گفتیم لیزر رنگدانه مو را هدف می‌گیرد بنابراین فولیکول‌های موهای تیره معمولاً بهترین واکنش را به لیزر درمانی انجام می‌دهد. درمان رنگدانه قرمز، بور، سفید یا خاکستری اندکی دشوار است همچنین درمان پوست‌های تیره‌تر نیز قدری سخت‌تر، اما امکان‌پذیر است که لیزر ND: Yag بهترین نوع لیزر برای این موارد است. توصیه ما به شما این است که حتماً قبل از شروع درمان با متخصص مشورت کنید .
 • ۱۲. آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟
  با اعمال هر پالس لیزر درد سوزنی شکل کوچکی را روی پوست‌تان احساس می‌کنید که البته نتیجه نهایی، ارزش تحمل این ناراحتی را دارد.
 • ۱۳. پس از درمان چه مواردی را باید رعایت کنیم؟
  کرم ضدآفتاب بهترین دوست برای پوست شماست و استفاده از آن پس از لیزر درمانی ضروری است. پوست پس از لیزر موهای زائد، بسیار حساس می‌شود و باید به خوبی از آن مراقبت کنید.
 • ۱۴. فاصله بین دو جلسه لیزر درمانی چه کار باید کرد؟
  موهای زائد پس از درمان باید خود به خود بریزد تا به نتیجه دلخواه دست یابید بنابراین بیرون کشیدن فولیکول‌ها پس از لیزر موهای زائد شما را از نتیجه دلخواه دور می‌کند اما تراشیدن با تیغ اشکالی ندارد.
 • ۱۵. بعد از جلسه لیزر درمانی از چه کارهایی باید خودداری کرد؟
  به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان عطر، خوشبوکننده و دوش آب داغ را فراموش کنید و هفته نخست پس از درمان فقط با آب ولرم حمام کنید تا از نتیجه درمان لذت ببرید.
 • ۱۶. آیا رفـع موهای زائد با لیزر واقعـاً ایـمن است؟
  لیزردرمانی روشی ایمن، سریع و موثر برای رفع دائمی موهای زائد است. از بین بردن موهای زائد به روش لیزردرمانی موثر و ایمن است که تنها در مطب متخصصین پوست انجام می‌شود.
 • ۱۷. آیا لیزر درمانی ارزش صرف وقت و هزینه را دارد؟
  لیزر موهای زائد از بین برنده صد درصدی موهای شما نیست، و تنها چیزی که برای شما باقی می‌گذارد چند تار موی ظریف و نرم است که اصلاً جلب توجه نمی‌کند. کافی است این چند جلسه را تحمل کنید تا برای همیشه با موهای زائد خداحافظی کنید.

پیشنهادهای قبل و بعد لیزر موهای زائد

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر موهای زائد برای داشتن پوستی لطیف‌تر

مراقبت‌های قبل و بعد از لیزر موهای زائد برای داشتن پوستی لطیف‌تر

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ - بدون دیدگاه

در کلینیک پوست و مو رخ آرا پیش از لیزر موهای زائد، یک وقت مشاوره با پزشک متخصص پوست و مو برای شما تعیین می‌شود. پزشک در ...

همه چیز در مورد لیزر ناحیه بیکینی ( آمازون در فصول بارانی )

کلینیک پوست و مو رخ آرا - دی ۴, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

مهم نیست آخرین بار کِی اپیلاسیون یا شِیو کرده‌اید، حقیقت این است که ناحیه بیکینی هیچ وقت کاملاً هموار و بدون مو نیست. هر چقدر هم سعی ...

موهای زائد و علل آن

موهاى زائد و علل آن

کلینیک پوست و مو رخ آرا - بهمن ۲۹, ۱۳۹۶ - بدون دیدگاه

در این مطلب به پاسخگویی چندین سؤال در زمینه موهای زائد که از متخصصان کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا به دفعات پرسیده شده بود می‌پردازیم.