مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا
آمادگی پیش از درمان لیزر موهای زائد - مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

نکات قبل از لیزر موهای زائد

تیم ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا همچون شما، خواهان بهترین نتایج و شگفتی‌های بعد از لیزر موهای زائد هستند. ما از طریق مشاوره رایگان آماده هر گونه راهنمایی برای شما عزیزان هستیم؛ همچنین یک راهنمای آمادگی پیش از درمان لیزر موهای زائد را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه جنوبی، نبش بهار جنوبی، ساختمان آکسا، پلاک۲، طبقه۶، واحد ۱۸   ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

آنچه قبل از لیزر باید بدانید

چگونگی از بین بردن موهای زائد با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر بدون کمترین صدمه‌ای به پوست؛ بر آسیب فولیکول‌های مو مبتنی است. ملانین موجود در ساقه و فولیکول مو نور تابشی لیزر را جذب و به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند، به این ترتیب دمای مو بالا می‌رود که اگر این دما به اندازه کافی بالا باشد، به ساختارهای مو آسیب زده می‌شود که قابل برگشت نیست در نتیجه از رشد مجدد مو جلوگیری می‌شود. لیزر موهایی را که در دوره درمان در سیکل رشد قرار دارند، از بین می‌برد و از آنجایی که بقیه موها در زمان‌های مختلف وارد این سیکل می‌شوند، درمان باید برای از بین بردن فولیکول‌های ناحیه مورد نظر در چند مرحله تکرار شود.

ناحیه‌های قابل درمان با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر درمانی برای از بین بردن موهای هر نقطه از بدن یا صورت کاربرد دارد و کاملا ایمن و موثر است. موهای هر نقطه از بدن، از جمله پا، پشت بدن، گردن، زیر بغل، دست، بازو، داخل گوش، داخل بینی، بیکینی و مقعد، را می‌توان با لیزر برای همیشه از بین برد. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم‌ها لیزر برای از بین بردن موهای زیر ابروها به کار برده نمی‌شود.

مشاهده

روش انجام لیزر موهای زائد

قبل از شروع درمان عینک محافظ در اختیار بیمار قرار داده می‌شود تا نور لیزر آسیبی به چشم‌ها نزند. شدت و انرژی مناسب لیزر با توجه به میزان رنگدانه‌های پوست و مو و حساسیت ناحیه مورد نظر تنظیم می‌شود سپس لیزر به ریشه فولیکول‌های مو هدایت می‌شود. متخصص لیزر را با هندپیسی کوچک به ناحیه‌های درمان هدایت می‌کند که قبل از هر پالس لیزر پالس کوتاهی از اسپری خنک کننده به کار برده می‌شود. رنگدانه‌های مو انرژی لیزر را جذب می‌کند، موهای تیره نسبت به موهای روشن انرژی بیشتری را جذب می‌کنند و باعث می‌شود که بخشی از فولیکول‌های مو برای همیشه از بین برود.

زمان درمان لیزر موهای زائد

مدت زمان لیزر موهای زائد بدن بسته به بزرگی ناحیه مورد نظر حداقل ده دقیقه و حداکثر یک ساعت است.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر درمانی بسیار موثر است، اما نباید انتظار داشت پس از فقط یک جلسه تمام موهای زائد از بین برود. برای از بین بردن موهای زائد اکثر نواحی بدن باید ۶ جلسه درمان انجام شود، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

فواصل جلسات لیزر موهای زائد

برای اینکه در نهایت پوست بدن شما بدون مو شود باید چند جلسه درمان در فواصل ۶ تا ۸ هفته‌ای انجام شود تا تمام موهای ناحیه مورد نظر در پروسه درمان در سیکل رشد فعال قرار بگیرند و از بین بروند.

بهترین سن برای لیزر موهای زائد

برای شروع لیزر موهای زائد حداقل سن تایید شده می‌تواند ۱۴ سالگی باشد، اگرچه متخصصان مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا توصیه می‌کنند تا زمان بلوغ کامل صبر کنید و اگر مراجعه‌کننده خانم است باید سیکل عادت ماهیانه‌اش آغاز شده باشد. خانم‌ها نباید شرایط سلامتی خاصی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و باید از لحاظ هورمونی در شرایط ثابت باشند.

آیا رنگ موی من برای لیزر موهای زائد مناسب است؟

افراد با موهای تیره بهترین متقاضیان رفع موهای زائد با لیزر به شمار می‌روند؛ چون موهای بور، خاکستری، سفید و بلوند نور لیزر را نمی‌توانند جذب ‌کنند. تفاوت رنگ یا کنتراست مو و پوست مهم است، افراد با پوست تیره یا زیتونی رنگ کنتراست کافی برای جذب پرتوهای لیزر با فولیکول مو را ممکن است نداشته باشند بنابراین واکنش هر فرد به رفع موهای زائد با لیزر متفاوت است و برخی به تعداد درمان‌های بیشتری نیاز دارند. موهایی که مجدداً پس از لیزر می‌رویند، نازک‌تر و ظریف‌تر از قبل از درمان هستند؛ گاهی اوقات نمی‌توان موهای زائد را به طور کامل با لیزر از بین برد.

لیزر موهای زائدنکات بعد از لیزر موهای زائد

این رنگ موها کاملا به درمان با لیزر پاسخ می‌دهند.

مشکی

رنگ موی قهوه ای به لیزر پاسخ نمی دهد

قهوه ای

این رنگ موها اصلا به درمان با لیزر پاسخ نمی‌دهند.

رنگ موی بلوند به لیزر پاسخ نمی دهد

بلوند

رنگ موی قرمز به لیزر پاسخ نمی دهد

قرمز

رنگ موی خاکستری به لیزر پاسخ نمی دهد

خاکستری

اگر تصمیم به لیزر دارید باید آمادگی لازم داشته باشید!

۶ هفته قبل از لیزر موهای زائد

بدون واکس یا اپیلاسیون

از وکس یا اپیلاسیون موهایتان، اجتناب کنید تنها راهی که برای از بین بردن موهایتان تا قبل از لیزر درمانی دارید شیو کردن می‌باشد به این دلیل که ریشه مو برای پروسه لیزر، باید دارای فولیکول باشد. وکس و اپیلاسیون فولیکول مو را از بین می‌برد، بنابراین لیزر برای نتیجه دادن هدفی ندارد.

۳ یا ۴ روز قبل از لیزر موهای زائد

 لایه‌برداری نرم و آرام - قبل از لیزر موهای زائد لایه‌برداری نرم و آرام

ناحیه‌ای از بدنتان که قرار است تحت درمان قرار بگیرد را لایه‌برداری کنید. زمانی که سلول‌های پوست مرده را  با لایه‌برداری از سطح حذف می‌کنید، در واقع به لیزر اجازه می‌دهید مسیری روشن‌تر از ریشه مو پیدا کند. همچنین پوست مرده یا خشک بعضی اوقات ممکن است پس از درمان باعث ایجاد قرمزی جزئی شود.

شب قبل از لیزر موهای زائد

شیو کردن

مناطقی که قرار است تحت لیزر قرار بگیر شب قبل از درمان شیو کنید. نواحی از پوست که قرار است لیزر شود باید صاف باشند زیرا هر مویی که بالای سطح پوست قرار دارد، انرژی لیزر را قبل از رسیدن به ریشه در فولیکول جذب می‌کند. این می‌تواند سطح پوست را هدف قرار بگیرد و نتایج ضعیفی داشته باشد. صبح درمان به فکر شیو کردن نیافتید، چون قطعا می‌تواند باعث آسیب پوست شما شود.

روز درمان

 لوازم آرایشی ممنوع - قبل از لیزر موهای زائد لوازم آرایشی ممنوع

اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی که قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی عاری باشند. اسپری، کرم‌های برنزه و مرطوب کننده، روغن‌ها و تموم محصولات آرایشی وقتی در معرض پرتو لیزر قرار می‌گیرند می‌سوزند و به پوست شما آسیب می‌زنند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که روز درمان پوست شما کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه محصولات آرایشی باشد.

پزشکی - قبل از لیزر موهای زائد پزشکی

بعد از درمان ممکن است با التهاب و درد کمی مواجه باشید. اگر معمولا برای تسکین دردهای خود از ایپوبروفن استفاده می‌کنید باید به شما بگوییم که در این شرایط اصلا این قرص را مصرف نکنید زیرا بروفن ممکن است باعث التهاب پوست شما شود. بهتر است بعد از درمان از کرم‌های مسکن التهاب مانند بتامتازون استفاده کنید تا التهاب و درد پوست شما آرام بگیرد. گرچه قابل ذکر است مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با مجهزترین دستگاه لیزر موهای زائد این احتمال را به حداقل ممکن رسانده است.

 مسکن درد - قبل از لیزر موهای زائد مسکن درد

لطفا در هر شرایط ما را از تغییرات در شرایط پزشکی خود مطلع کنید. اگر به تازگی از داروی جدیدی استفاده می‌کنید یا در فاصله درمان آفتاب گرفته‌اید یا هر چیز مشابه این که پزشک یا متخصص معالج شما از آن آگاه نیست ما را باخبر کنید زیر عدم این اطلاع رسانی ممکن است به پوست شما آسیب بزند یا تحمل درد هنگام درمان را برای شما غیر ممکن کند. دستگاه لیزر موهای زائد مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا جدیدترین و قوی‌ترین دستگاه روز دنیاست و ایمنی و محافظت از پوست شما در هر کاری برای ما اولویت و اهمیت دارد. پس هر موضوعی در مورد شرایط پزشکی خود را به ما اطلاع دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مقالات مرتبط با لیزر موهای زائد

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*