مزایای میکرودرم ابریژن

  • برخلاف لیزر که معمولاً در زمستان یا پاییز انجام می‌شود میکرودرم در همه فصل‌ها قابل انجام بوده و ممنوعیت ندارد.
  • فرد بلافاصله بعد از انجام آن می‌تواند به محل کار خود بازگشته و فعالیت روزانه خود را انجام دهد.
  • برخی از لیزرها بر روی پوست تیره قابل انجام نیست ولی میکرودرم را می‌توان بر روی اکثر پوست‌ها انجام داد.
  • در بیشتر لیزرها. التهاب، قرمزی و سوزش پوست بسیار زیاد و شاید برای بسیار افراد غیرقابل‌تحمل باشد درصورتی‌که سوزش و قرمزی مربوط به میکرودرم نسبت به لیزر بسیار کمتر و قابل‌تحمل‌تر است.
  • از میکرودرم می‌توان به‌صورت روشی ترکیبی با سایر روش‌ها استفاده کرد می‌تواند همراه با اسپری پودر از سایر مواد نیز به‌صورت هم‌زمان یا ترکیبی استفاده کرد.
  • با انجام میکرودرم قابلیت جذب دارویی پوست به‌شدت افزایش‌یافته و تأثیر داروها چندین برابر می‌شود از این خاصیت می‌توان برای درمان لک‌های پوستی به‌وسیله دارو استفاده نمود تا تأثیرپذیری و مدت‌زمان استفاده از دارو را تحت تأثیر قرار داده و درمان را تسریع کند.

خطرات و  عوارض میکرودرم ابریژن

درمان با میکرودرم آبریژن معمولا بدون درد است و پوست را زیاد تحریک نمی‌کند. همه‌ی بیماران بعد از انجام میکرودرم‌ابریژن احساس می‌کنند که پوست‌شان در حال کشیده شدن است و پوست‌شان قرمز می‌شود که البته این حالت تنها تا یک یا دو ساعت بعد از میکرودرم‌ابریژن ادامه دارد.
در برخی موارد خاص ممکن است قرمزی پوست تا یک روز ادامه داشته باشد و پوست اطراف چشم، که حساس‌تر است، کمی ‌متورم شود. برای رهایی از این عوارض میکرودرم می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. در صورت انجام لایه‌برداری‌های عمیق‌تر برای رفع چین و چروک یا جای زخم، ممکن است نقاط خونی ریزی روی پوست ایجاد شود و دوره ریکاوری بین سه تا چهار روز طول بکشد. احتمال بسیار کمی ‌وجود دارد که میکرودرم‌ابریژن باعث بروز لکه‌های پوستی شود که در این صورت نیز این لکه‌ها بعد از یک ماه از بین خواهند رفت. احتمال به جا ماندن جای زخم نیز در این روش بسیار کم است.