مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

میکرونیدلینگ

ما پیشرفته‌ترین دستگاه های میکرونیدلینگ به همراه
کارآزموده‌ترین پرسنل را برای رفاه حال شما فراهم کرده‌ایم.

مشاوره

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا (Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن‌سازی نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی و جوان‌سازی بافت پوست می‌گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد .میکرونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی و معمولا با درد بسیار مختصر و قابل تحمل یکی از بهترین روش‌های شناخته شده در جهان برای جوان‌سازی، درمان آسیب‌های پوستی و بازسازی بافت‌های آسیب دیده است. میکرونیدلینگ یک روش امن است و نیازی به مواد شیمیایی ندارد. بافت، ساختار و ظاهر پوست از کلاژن و الاستین تشکیل شده است. با بالا رفتن سن کلاژن‌ها و الاستین‌ها به دلیل عوامل محیطی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید تجزیه شده و باعث خشکی، نازکی و چین‌و‌چروک‌دار شدن پوست می‌شود. عمل میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن‌سازی تعداد کلاژن‌ها را افزایش داده و عمل ترمیم بافت پوست را انجام می‌دهد و ساختار و کارکرد پوست آسیب دیده، تغییریافته می‌شود. در نتیجه چین‌و‌چروک آن را از بین برده و باعث ایجاد پوستی جوان، صاف، کشیده و زیبا خواهد شد و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد .

مزونیدلینگ

در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

انجام عمل میکرونیدلینگ نتایج بسیار درخشانی را در بعضی از معضلات زیبایی بدست آورده است. با اجرای این روش به طور حیرت‌انگیزی غلظت کلاژن در پوست بالا می‌رود. میکرونیدل دستگاهی برای نیدلینگ پوست است که تاثیری شاید هم مرتبه با لیزر و پیلینگ شیمیایی دارد. این دستگاه هم به تنهایی هم به عنوان مکملی برای روش‌های درمانی دیگر مثل مزوتراپی و PRP به کار می‌رود.
عمل میکرونیدلینگ توسط پزشکان حاذق و با تجربه این مجموعه انجام می‌شود. شما می‌توانید در زمینه انجام میکرونیدلینگ با متخصصین در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا مشاوره رایگان داشته باشید، آن‌ها اطلاعات کافی در مورد میکرونیدلینگ، تعداد جلسات مورد نیاز و نتایج درمان را در اختیار شما قرار می‌دهند و شما می‌توانید تصمیمی آگاهانه در مورد عمل میکرونیدلینگ اتخاذ کنید.

کاربردهای میکرونیدلینگ

درمان چین و چروک - میکرونیدلینگ

درمان چین و چروک

درمان اسکار (جای زخم و جراحت) - میکرونیدلینگ

درمان اسکار (جای زخم و جراحت)

درمان سوختگی - میکرونیدلینگ

درمان سوختگی

درمان استرچ مارک (ترک‌های پوستی) - میکرونیدلینگ

درمان استرچ مارک (ترک‌های پوستی)

نتیجه دلخواه شما؛ پوستی شفاف و درخشان.

درمان ریزش مو - میکرونیدلینگ

درمان ریزش مو

درمان منافذ باز پوست- میکرونیدلینگ

درمان منافذ باز پوست

رفع تیرگی و لکه‌های پوستی - میکرونیدلینگ

رفع تیرگی و لکه‌های پوستی

درمان شل‌شدگی و افتادگی‌پوست- میکرونیدلینگ

درمان شل‌شدگی و افتادگی‌پوست

عملکرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در واقع نوعی تحریک مکانیکال است، عمل میکرونیدلینگ با استفاده از یک ابزار مخصوص که یک غلتک کوچک دارد، و تعداد زیادی سوزن در سر آن تعبیه شده است انجام می‌شود، غلتک روی سطح پوست حرکت داده می‌شود، و با تحریک زیرپوستی، میلیون‌ها میکروکانال در پوست به وجود می‌آید .
عملکرد روش میکرونیدلینگ بدین صورت است که وقتی غلتک دارای سوزن بر سطح پوست حرکت داده می‌شود سوزن‌های ریز بر حسب عمق و سرعتی که توسط پزشک تعیین شده است به صورت همزمان به لایه‌ی دوم پوست یا درم وارد می‌شوند. سر یکبار مصرف این دستگاه شامل ١٢میکرونیدل است که بعد هر درمان باید دور انداخته شود. برای درمان با درماپن می‌توانید عمق نفوذ سوزن‌ها را بین ۰ تا ۲ میلی‌متر تنظیم کرده و با سرعت ۲۵ ضربه در هر ثانیه تا ٩٠ ضربه در هر ثانیه استفاده کنید، که در نهایت بین ٣٠٠ تا ١٠٨٠ سوراخ بسیار ریز در ثانیه در سطح پوست ایجاد می‌شود، و این تعداد سوراخ در یک دقیقه به ۶۴,٨٠٠ عدد می‌ر‌سد. با حرکت سوزن‌ها زخم‌های کنترل‌شده‌ای روی پوست ایجاد می‌شود، سپس سیستم ایمنی بدن فعال شده و تولید کلاژین و الاستین بالا می‌رود و باعث زخیم‌تر شدن لایه زاینده پوست شده و چروک‌های پوست بهبود می‌یابد و پوست شفاف صاف می‌شود.

عملکرد میکرونیدلینگ

بخش‌های قابل درمان

میکرونیدلینگ صورت - کلینیک رخ ارا

میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ گردن

میکرونیدلینگ گردن

میکرونیدلینگ قفسه سینه - مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

میکرونیدلینگ قفسه سینه

میکرونیدلینگ پاها

میکرونیدلینگ پاها

میکرونیدلینگ دست ها - مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

میکرونیدلینگ دست ها

میکرونیدلینگ شکم - مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

میکرونیدلینگ شکم

نحوه انجام درمان میکروندلینگ

برای اینکه بیمار احساس راحتی داشته باشد و هیچ گونه دردی را حس نکند، حدود ۲۰ دقیقه قبل از شروع میکرونیدلینگ ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شود و سپس اولین درمان تزریقی موضعی (شامل هیالورانیک اسید برای افزایش آبرسانی به پوست و فیتوبوست برای درمان هایپرپیگمنتیشن) انجام می‌شود. بعد از تزریق، برای افزایش نفوذ مواد تزریق شده بر روی محل تحت درمان از میکرورولر که یک ابزار دستی مشابه یک قلم با سوزن‌های ریز است، استفاده می‌شود .
سپس با استفاده از یک دستگاه که شبیه منگنه‌زن بوده و شامل یک غلتک است و سرغلتک سوزن‌های ریزی دارد؛ این سوزن‌ها به صورت کنترل شده و با دقت در پوست نفوذ می‌کنند و کانال‌های عمیق و بسیار ریزی در درم پوست ایجاد می‌کنند و متناسب با عمق نفوذ سوزن‌ها احساس مورمور شدن یا سوراخ شدن پوست ایجاد می‌شود. بعد از ایجاد میکروکانال‌ها تزریق بعدی شروع می‌شود؛ درمان‌های پوستی مکمل مانند سرم‌های آنتی‌اکسیدان یا فاکتورهای رشد ممکن است متناسب با شرایط پوستی فرد به کار برده شود.
بهتر است میکرونیدل‌ها به صورت عمودی به پوست نفوذ کنند چرا که نفوذ عمودی میکرونیدل‌ها باعث ایجاد یک مسیری می‌شود که سرم‌های تقویتی و درمان‌های ضدپیری عمیق‌تر نفوذ کرده و بهتر جذب پوست شوند. پس از انجام عمل میکرونیدلینگ بدن شروع به تولید کلاژن و الاستین کرده و میکروکانال‌ها را بازسازی می‌کند و در نتیجه ظاهر پوست جوان‌تر، لطیف‌تر و سفت‌تر می‌شود.

مراقبت های قبل و بعد از میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ

 • مهم‌ترین مزیت میکرونیدلینگ در جوان‌سازی و ترمیم پوست این است که از فرآیند ترمیم طبیعی خود بدن برای بهبود عملکرد و ساختار پوست و جوان‌سازی آن استفاده می‌کند.
 • روشی مناسب برای پوست‌های حساس و نازک همچنین می‌توان از روش میکرونیدلینگ در انواع پوست از جمله پوست‌های تیره استفاده کرد.
 • نیدلینگ پوست می‌تواند به صورت سرپایی در مراکز درمانی انجام شود و نیازی به ابزارهای پرهزینه و آموزش‌های بسیار تخصصی ندارد.
 • میکرونیدلینگ پوست در اغلب بیماران به طور مناسبی تحمل می‌شود.
 • هزینه جلسات میکرونیدلینگ مقرون به صرفه می‌باشد و می‌تواند در افرادی انجام شود که لایه‌برداری شیمیایی و یا لیزرهای بازرسازی‌کننده در آن‌ها مناسب نیست.
 • در روش میکرونیدلینگ اپیدرمی پوست دست نخورده باقی می‌ماند و آسیب نمی‌بیند. به همین دلیل جلسات میکرونیدلینگ می‌تواند به طور بی‌خطری تکرار شود.
 • میکرونیدلینگ پوست سبب نمی‌شود بین نواحی تحت درمان و نواحی درمان نشده تضاد مشخصی وجود داشته باشد. بنابراین نیازی به پوشش‌دهی وجود نخواهد داشت.
 • بسته به عمق فرو رفتن سوزن‌ها بیمار می‌تواند به سرعت به فعالیت‌های روزمره‌اش بازگردد. در صورتی که در سایر روش‌ها مانند لیزرهای بازسازی‌کننده و میکرودرم‌ابریژن لازم است بیمار مدتی از کار و فعالیت روزمره بازماند.

خطرات و  عوارض میکرونیدلینگ

این روش بسیار ایمن است و تاکنون عارضه جدی گزارش نشده است. بروز این عوارض نیز بسیار نادر است. معمولاً ۷۲ساعت پس از درمان رفع خواهند شد.

 • قرمزی و تورم: در طول روزهای اول پس از درمان ممکن است تورم و قرمزی در پوست ایجاد شود. دلیل این امر آن است که نفوذ سوزن به داخل پوست باعث ایجاد کانال‌های بسیار ریز در پوست شده که طی فرایند بهبود پس از درمان برطرف خواهند شد.
 • ایجاد آلرژی در بیمارانی که به آلرژی پوستی به مواد فلزی مبتلا هستند.
 • برای بیمارانی که دارای آکنه پیشرفته هستند، ممکن است جوش‌ها پاره شوند و درمان برای این بیماران باید با مراقبت انجام شده و یا تا سپری شدن فاز التهابی به تعویق انداخته شود.
 • در صورتی که فشار زیادی حین درمان با میکرونیدل استفاده شود، در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب پس از درمان، ممکن است هایپرپیگمنتیشن (تیرگى) ایجاد شود، اگرچه احتمال آن بسیار کم است. استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF بالای ۳۰ می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند.
 • کهیر یا جوش Cutaneous Eruptions
 • التهاب و ورم خفیف
 • خارش یا احساس سوزش
 • تبخال : در صورتی که بیمار سابقه تبخال داشته باشد انجام میکرونیدلینگ ممکن است باعث ایجاد این ضایعه شود.
 • هماتوم (کبودی)

میکرونیدلینگ در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

۳-۵ جلسه درمانی

قیمت میکرودرم ابریژن

قیمت

شروع از ۸۰۰۰۰ تومان

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

شروع از ۲۰ دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

دکتر، متخصص یا پرستار

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

۲-۵ روز کاری

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ پوست توسط اغلب بیماران به خوبی تحمل می‌شود اما خشکی، پوسته‌ریزی و تورم ممکن است بعد از درمان دیده شود. بسته به نفوذ سوزن‌ها ممکن است این علائم مدت بیشتری به طول انجامد. محافظت در برابر خورشید جز اصلی مراقبت بعد از میکرونیدلینگ محسوب می‌شود. در مواردی که میکرونیدلینگ برای جای جوش انجام می‌شود، صورت باید قبل از خواب با استفاده از تمیزکننده ملایمی شستشو داده شود. روز بعد صورت دوباره شسته شده و استفاده از لوسیون و سایر محصولات موضعی همانند روزهای معمول از سر گرفته شود.
از آن جایی که سوراخ‌های ایجاد شده بسیار کوچک بوده و به هم نزدیک می‌باشند احتمال بروز عفونت پس از انجام میکرونیدلینگ اندک می‌باشد. در صورت لزوم ممکن است کرم‌های آنتی‌بیوتیک تجویز شود.
جوان‌سازی پوست ممکن است ظرف دو هفته پس از انجام میکرونیدلینگ دیده شود. بنابراین تاثیر میکرونیدلینگ بر پوست به سرعت مشاهده می‌شود و این تاثیرات به مدت شش تا هشت ماه ادامه خواهد داشت.
اسکارهای ناشی از سوختگی به آهستگی به درمان پاسخ می‌دهند. در چنین مواردی مشاهده تاثیر میکرونیدلینگ بر پوست ممکن است شش ماه تا یک سال بعد از اولین درمان به طول انجامد.

میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ

هزینه میکرونیدلینگ برای افراد مختلف متفاوت است و با توجه به ناحیه تحت درمان، مشکلات ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، هزینه پزشک تعیین می‌شود .به هر حال هزینه و قیمت روش میکرونیدلینگ ارزان‌تر از سایر روش‌های جراحی زیبایی مورد استفاده برای جوان و شاداب‌سازی پوست است و به طور خاص هزینه میکرونیدلینگ بسیار کمتر از روش‌هایی چون جراحی لیفت می‌باشد.

خدمات جوانسازی پوست هزینه
میکرونیدلینگ و PRP با کیت ایرانی ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان
میکرونیدلینگ و PRP با کیت خارجی ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان
مزونیدلینگ صورت ۶۵۰،۰۰۰ تومان

  فرم مشاوره میکرونیدلینگ

  مشاورین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

  پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

  آنچه که باید از میکرونیدلینگ بدانید

  ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست با روش تحریک مکانیکال را میکرونیدلینگ می‌گویند. این کار بافت تغییردیده و آسیب‌یافته را بازسازی می‌نماید. هدف درمان میکرونیدلینگ بهبود عملکرد و ظاهر پوست است. چند میلیون میکروکانال در درم و اپیدرم با بهره‌گیری از سوزن‌های بسیار ریز طی فرایند میکرونیدلینگ ایجاد می‌شوند. در خصوص میکرونیدلینگ موارد زیادی وجود دارد که باید بدانید. مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با بهره‌گیری از تیم پزشکی متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه میکرونیدلینگ می‌باشد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص میکرونیدلینگ یا رزرو نوبت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   

  میکرونیدلینگ چگونه انجام می‌شود؟

  • فرآیند میکرونیدلینگ با درد بسیار اندکی همراه است. بسته به ناحیه پوستی تحت درمان و شدت مشکل پوستی، هر جلسه بین چند دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد.
  • معمولاً توصیه می‌شود در روزی که درمان میکرونیدلینگ انجام می‌گردد، هیچ‌گونه لوسیون، یا مواد بهداشتی و آرایشی نباید روی پوست محل مورد نظر مصرف شود.
  • درمان‌گر بر روی محل مورد نظر پماد بی‌حسی مالیده و یا اینکه مقداری ماده بیحسی در محل مورد نظر تزریق می‌نماید.
  • بر پوست فرد با استفاده از ابزار نیدلینگ و بر طبق الگوی خاصی سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود. برای کسب بهترین نتیجه، ابزار نیدلینگ چندین بار بر روی سطح مورد نظر گردانده می‌شود.
  • در برخی موارد برای کسب نتیجه بهتر، هم‌زمان با ایجاد این سوراخ‌های ظریف، از محصولاتی که سبب تحریک تولید کلاژن می‌شوند، مانند اسیدهیالورونیک یا سرم ویتامین C یا روشن‌کننده پوست استفاده می‌شود.
  • با سوراخی که هر نیدل بر روی پوست محل مورد نظر ایجاد می‌کند، کانال و یا اصطلاحاً میکرو زخمی ایجاد می‌شود که سلول پوست را تحریک به نوسازی می‌کند.
  • سر غلتک قسمتی دارد که یک بار مصرف بوده و معمولاً دوازده سوزن ظریف استریل روی آن تعبیه شده است.
  • فرآیند میکرونیدلینگ بسته به مشکل پوست بیمار، بین ۵ تا ۶۰ دقیقه تکمیل می‌شود.
  • توصیه می‌شود برای تکرار فرآیند درمانی میکرونیدلینگ، حداقل شش هفته به پوست زمان داده شود تا بتواند بطور طبیعی کلاژن تولید نماید.

  آیا میکرونیدلینگ اثرات جانبی نیز دارد؟

  معمولاً نواحی تحت درمان با سرعت بازسازی می‌شود. با این حال ممکن است در برخی موارد عوارض جانبی زیر نیز مشاهده گردد:

  • تورم پوست در مرحله بهبود
  • عفونت باکتریایی و یا ویروسی پوست (به ندرت)
  • بروز آکنه که معمولاً ملایم است.

  در برخی منابع آمده است که انجام فرآیند میکرونیدلینگ در مراکز زیبایی و در شرایطی که مسایل بهداشتی به خوبی رعایت نمی‌شوند می‌تواند پیامدهای بدی به همراه داشته باشد. در بعضی از سالن‌های زیبایی معمولاً توجه چندانی به نکات بهداشتی مورد نیاز بین جلسات میکرونیدلینگ نمی‌کنند و مجدداً از غلتک‌هایی که احتمال دارد طی جلسات گذشته خونی شده باشند استفاده می‌نمایند. این امر می‌تواند فرد را در معرض ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل HIV و هپاتیت قرار دهد. بنابراین برخی معتقدند اگر قرار باشد نکات بهداشتی رعایت نشود و سلامت فرد به خطر بیفتد، تحمل عارضه‌های خفیف پوستی معقول تر است! بنابراین افرادی که تصمیم دارند در این مراکز تحت درمان قرار بگیرند باید به نکات بهداشتی توجه نموده و از یک‌بار مصرف بودن نیدل‌ها اطمینان حاصل کنند.

   

  میکرونیدلینگ برای چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

  میکرونیدلینگ را می‌توان بر روی تمام انواع پوست و با هر رنگ و نژاد انجام داد. میکرونیدلینگ برای تمامی نواحی بدن از جمله صورت، پشت دست، گردن و حتی نواحی حساس همچون دور چشم‌ها مناسب می‌باشد. با این حال میکرونیدلینگ برای افراد زیر توصیه نمی‌شود:

  • کسانی که طی سه ماه گذشته از isotretinoin استفاده کرده‌اند.
  • کسانی که زخم، بریدگی و یا خراشیدگی‌های باز بر روی پوست خود دارند.
  • کسانی که طی یک سال گذشته بر روی پوست خود تحت پرتودرمانی قرار گرفته‌اند.
  • کسانی که در ناحیه مورد نظر، هرگونه عفونت پوستی، عارضه یا تبخال دارند.
  • کسانی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.
  • کسانی که سابقه بروز کلویید (در اصطلاح عوام، در محل زخم خود گوشت نو بالا می‌آورند) یا التیام دیرهنگام زخم دارند.

  هر فرد به چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارد؟

  تعداد جلسات میکرونیدلینگ به شرایط پوست فرد بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت برای جای جوش‌های معمولی، سه تا چهار جلسه نیاز خواهد بود. اسکارهای ناشی از سوختگی نیز معمولاً به پنج جلسه میکرونیدلینگ نیاز دارند. در مورد چین‌و‌چروک و پیری پوست نیز معمولاً سالانه یک تا دو جلسه توصیه شده است. مدل‌های خاصی از ابزارهای میکرونیدلینگ هم موجود هستند که نیدل‌های بسیار ظریفی با ارتفاع ۲/۰ میلی‌متر دارند و می‌توانند دو تا سه بار در هفته (در منزل) مورد استفاده قرار بگیرند تا:

  • منافذ پوست بسته‌تر شود
  • سطح چربی پوست کاهش یابد
  • خطوط و چین‌و‌چروک‌های پوست کاهش یابد
  • نفوذ و تأثیر کرم‌های بهداشتی پوستی افزایش یابد
  • بروز جوش به حداقل برسد

  آیا می توان میکرونیدلینگ را در خانه انجام داد؟

  باید به این نکته توجه داشت که ابزاری که برای فرآیند میکرونیدلینگ توسط یک فرد عادی طراحی و ساخته شده با ابزاری که توسط پزشک و یا درمان‌گر آموزش دیده و برای میکرونیدلینگ حرفه‌ای استفاده می‌شود، متفاوت است. ابزارهای خانگی باید حتماً نیدل‌های ظریف‌تر و کوتاه‌تری داشته باشند تا باعث ایجاد آسیب به پوست فرد نشوند.
  همانطور که گفته شد، رولرهای خانگی را می‌توان دو تا سه بار در هفته همراه با سرم‌های مناسب و به منظور بسته‌شدن منافذ پوست، تعدیل چربی پوست و کمک به بهبود چین‌و‌چروک‌های سطحی و ظریف و همچنین افزایش نفوذ محصولات بهداشتی پوستی به کار برد. باید به این نکته توجه داشت که حتماً باید از کیفیت رولر (غلتک) اطمینان حاصل نمود. چون استفاده از ابزار بی‌کیفیت می‌تواند باعث شکسته شدن نیدل در پوست و نتیجتاً آسیب به پوست گردد.

  ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست با روش تحریک مکانیکال را میکرونیدلینگ می‌گویند. این کار بافت تغییردیده و آسیب‌یافته را بازسازی می‌نماید. هدف درمان میکرونیدلینگ بهبود عملکرد و ظاهر پوست و همچنین جوانسازی پوست است. چند میلیون میکروکانال در درم و اپیدرم با بهره‌گیری از سوزن‌های بسیار ریز طی فرایند میکرونیدلینگ ایجاد می‌شوند. در خصوص میکرونیدلینگ موارد زیادی وجود دارد که باید بدانید .مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با بهره‌گیری از تیم پزشکی متخصص و مجرب آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه میکرونیدلینگ می‌باشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص میکرونیدلینگ یا رزرو نوبت در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰ – ۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

  همیشه یک درمان جدید وجود دارد که وعده پوستی جوان‌تر را به شما می‌دهد. سال‌هاست که بوتاکس نقشی اساسی در بخش ضدپیری ایفا کرده است و با آمدن این ماه ۱۵ سال از زمان دریافت تاییدیه FDA برای این روش می‌گذرد. از آن به بعد بود که درمان‌هایی مانند پر‌کننده‌ها و لیزرها به عنوان روشی برای پوستی جوان‌تر فیلتر شدند. حتی اخیراً میکرونیدلینگ به عنوان یک روش غیر تهاجمی برای داشتن پوستی جوان و مرطوب شناخته می‌شود. اما میکرونیدلینگ چیست و آیا می‌توان از طریق آن به نتیجه رسید؟

  میکرونیدلینگ چیست؟
  درمانی است که در آن از دستگاهی کوچک استفاده می‌کنند که بر روی صورت و گردن شما کشیده می‌شود تا حفره‌هایی کنترل شده را ایجاد کند و این موجب می‌شود که پوست شما در حالت ترمیم قرار بگیرد. کسانی که از سوزن می‌ترسند نیز نباید این روش را نادیده بگیرند زیرا بسته به نوع دستگاه طول سوزن‌ها بین ۰.۵ الی ۳ میلیمتر است که در مقایسه با یک سوزن سنتی بسیار ریز است. این دستگاه‌ها به اندازه کافی ظریف هستند که بتوان آن‌ها را در محدوده حساس دور چشم نیز استفاده کرد.

  مزایای میکرونیدلینگ چیست؟
  وقتی پوست‌‌تان شروع به ترمیم خود می‌کند توانایی طبیعی بدن شما را برا تولید کلاژن و الاستین افزایش می‌دهد و موجب فربگی پوست می‌شود. این روش به بهبود بافت پوست و کاهش اثر زخم‌ها و کشیدگی‌ها کمک کرده و پوست شما را جوان‌تر می‌کند.

  انتظارات از یک درمان میکرونیدلینگ حرفه‌ای چیست؟
  ممکن است ایده چرخش سوزن‌های کوچک بر روی پوست مانند شکنجه به نظر برسد اما روند این درمان با بی‌حس کردن صورت توسط یک کرم بی‌حسی موضعی که مدت زمان کمی اثر دارد صورت می‌پذیرد. درمان متناسب با نیازهای بیمار صورت می‌گیرد و نتیجه آن فقط چند ساعت قرمزی، ورم کم پوست است. گرچه این نشانه‌ها می‌توانند بسته به سطح تحمل شما یک یا دو روز طول کشیده و ممکن است خونریزی و کبودی جزئی نیز داشته باشید.

  چند بار و به چه میزان به این درمان نیاز خواهید داشت؟
  تعداد جلسات بسته به وضعیت پوست است اما معمولاً ۳ تا ۵ جلسه در فاصله زمانی ۴ الی ۶ هفته خواهد بود و پس از آن جلسات درمان ابقاء و نگهداری پوست نیز هر ۶ الی ۹ ماه می‌باشد. همچنین می‌توانید با استفاده از یک دستگاه خانگی نیز تاثیر درمان خود را بالاتر ببرید.

  آیا ابزارهای میکرونیدلینگ خانگی به خوبی درمان‌های تخصصی در مطب عمل می‌کنند؟
  ابزارهای میکرونیدلینگ نیز مانند بسیاری از ابزارهای خانگی مشابه قدرت درمان تخصصی در مطب را ندارند، اما این بدان معنی نیست که شما شاهد نتایجی نخواهید بود. جیمی اوبانیون مخترع دستگاه GloPro می‌گوید که پوست بیشتر به فرکانس واکنش نشان می‌دهد تا عمق سوزن. اگر دو یا سه بار در هفته از دستگاه استفاده کنید، پس از دو هفته نتایج آن را خواهید دید.

  امتیاز ویژه‌ای که استفاده از دستگاه خانگی دارد این است که کمک می‌کند تا ترکیبات داروهای حفاظت از پوست به لایه‌های عمیق‌تری از پوست نفوذ کند. پس از استفاده از دستگاهی مانند ابزار تحریک صورت GloPro که ۱۷۰ یورو است و یا استفاده از یک دستگاه دستی مانند Swiss Clinic Micro Needle Roller که ۴۲ یورو است، بهتر است بیشتر به سمت فرمول‌های هیدراته برویم تا از چیزهای آزاردهنده‌ای مانند رتینول یا ویتامین C استفاده کنیم. از استفاده از محصولاتی که اساس آن‌ها اسیدی است (مانند بنزیل پروکسید) اجتناب کنید.

  چه زمان می‌توان انتظار دیدن نتیجه میکرونیدلینگ را داشت؟
  هنگامی که درمان‌های تخصصی در مطب را انجام می‌دهید، با توجه به اینکه بالا بردن میزان کلاژن و الاستین در غشاء میانی پوست (دِرمیس) زمان‌بر است، نتایج نهایی پس از ۳ تا ۱۲ ماه قابل رویت است. گرچه مانند اکثر درمان‌ها این زمان به خود فرد نیز بستگی دارد.

  چه زمانی باید از میکرونیدلینگ اجتناب کرد؟
  این درمان را می‌توان بر روی همه انواع پوست با هر رنگی انجام داد، گرچه افرادی که دارای عفونت‌های فعال مانند زردزخم، آکنه فعال یا متورم یا رزاشیا در سطح پوست خود هستند باید از این درمان اجتناب کنند. کسانی که دارای پوست‌های بسیار حساس، اگزمای حاد یا پوست‌های آفتاب سوخته هستند نیز باید از این روش اجتناب کنند.

  سوالات متداول

  • ۱.اثرات میکرونیدلینگ در پوست چیست؟
   بافت پوست را بهبود و ظاهر چین‌وچروک را کاهش می‌دهد. موجب بازسازی بافت پوست می‌شود. زخم را تغییر شکل می‌دهد به‌خصوص زخم‌های حاصل از آکنه را می‌توان از بین ببرد زیرا با این روش فیبرهای کلاژن جدید بافت زخم را باپوست تازه پوشش می‌دهد. اندازه روزنه‌های پوست را کاهش می‌دهد. ترک‌های پوستی را بهبود می‌بخشد.
  • ۲.آیا میکرونیدلینگ با درد همراه است؟
   درد میکرونیدلینگ بسیار مختصر و جزئی است ولی معمولا پزشک قبل از شروع درمان از کرم بی‌حس‌کننده برای کاهش درد استفاده می‌کند.
  • ۳.آیا می‌توان از میکرونیدلینگ روی هر رنگ پوست استفاده برد؟
   برخلاف لیزر که به رنگ پوست باید توجه کرد، عمل میکرونیدلینگ برای تمام انواع رنگ پوست قابل انجام است و هیچ خطر در رابطه با التهاب پس از عمل و هایپرپیگمنتیشن وجود ندارد.
  • ۴.چند جلسه میکرونیدلینگ نیاز داریم و با چه فاصله زمانی باید این فرایند را تکرار نمود؟
   تعداد جلسات مورد نیاز در افراد مختلف متفاوت است و به فاکتورهای زیادی بستگی دارد مثلا به نوع مشکل پوستی و انتظارات فرد بیمار بستگی دارد، هرچقدر مشکل حادتر باشد جلسات درمانی هم بیشتر خواهد بود. در حالت کلی بهتر است فاصله زمانی بین جلسات ۴ تا ۶ جلسه باشد تا کلاژن‌ها به طور طبیعی تولید شوند و نتیجه حاصل رضایت‌بخش باشد. تعدادجلسات درمان‌ به پاسخگویی بدن هر فرد به درمان و به میزان تازگی و کهنگی آسیب بستگی دارد. برای بسیاری از افراد نتایج بعد از جلسه اول قابل مشاهده است. ولی در حالت کلی تعداد جلسات لازم در حالت معمول ۱ تا ۳ جلسه است .
  • ۵.خطرات ناشی پس از میکرونیدلینگ چیست؟
   کانال‌های ریزی که ایجاد می‌شوند، اصولا ظرف مدت یک ساعت بسته می‌شوند و چنانچه عمل میکرونیدلینگ در مراکز زیبائی و کلینیک‌های معتبر انجام شود، امکان بروز عفونت وجود ندارد ولی در صورتی که این عمل در برخی از آرایشگاه‌ها که نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، انجام شود در آن صورت امکان بروز عفونت وجود خواهد داشت. بهتر است که برای عمل میکرونیدلینگ به مراکز معتبر مراجعه کنید .
  • ۶.پس از درمان از چه موادی نباید روی پوست استفاده کرد؟
   جهت اطمینان از بهبودی بهتر است ۲ تا ۳ روز از محصولات (AHA اسید گلیکولیک)، رتینول و مواد حاوی اسید یا فعال‌کننده خودداری شود؛ و نباید در برابر خورشید قرار گرفت یا می‌توان از ضد آفتاب استفاده کرد. معمولاً پزشک بعد از عمل داروهای موردنیاز و همچنین کرم‌های مناسبی را به فرد معرفی می‌کند.
  • ۷.آیا همه افراد می‌توانند میکرونیدلینگ را انجام دهند؟
   میکرونیدلینگ صورت را می‌توان بدون خطر روی انواع رنگ و نوع پوست مورداستفاده قرارداد؛ زیرا در این روش اپیدرم و به‌طور خاص ملانوسیت‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند؛ و خطر تغییر رنگ‌دانه یا هایپرپیگمانتسیوم التهابی پس از عمل کم است. میکرونیدلینگ پوستی می‌تواند مناطق حساس و شکننده پوست را که با سایر روش‌ها نمی‌توان درمان نمود تحت درمان قرارداد. این مناطق شامل چشمان، گردن و پشت دستان است.
  • ۸.روش میکرونیدلینگ برای چه بیمارانی نباید مورد استفاده قرار گیرد؟
   افرادی که در سه ماه گذشته اکوتان (ایزوترتینوین) مصرف کرده‌اند. کسانی که زخم باز، بریدگی یا خراش باز روی پوست خوددارند. در سال گذشته از درمان‌های همراه با اشعه استفاده برده‌اند. مبتلابه عفونت پوستی، بیماری‌های پوستی و هر پس سیمپلکس هستند. افراد باردار و در دوره شیردهی نباید مورد استفاده قرار گیرد. افراد باسابقه ابتلا به کلوئید یا مناطق زخم بزرگ یا کندی در بهبود زخم.

  در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *