پی آر پی

ما پیشرفته‌ترین تکنولوژی پی آر پی به همراه
کارآزموده‌ترین پرسنل را برای رفاه حال شما فراهم کرده‌ایم.

مشاوره

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

پی آر پی (PRP)

پی آر پی (Platelet Riched Plasma )، گونه‌ی جدیدی از پزشکی ترمیمی است که از خون خود بیمار استفاده می‌کند؛ در این روش جزء پلاسمای سرشار از پلاکت پس از استخراج شدن، تغلیظ می‌شود و سپس مجدداً به منظور جوانسازی دوباره‌ی پوست وارد بدن می‌شود.
پلاکت‌ها در قابلیت توقف خونریزی بدن و بازسازی سلول‌ها و رگ‌های خونی آسیب دیده‌ی بدن نقشی حیاتی را ایفا می‌کنند. پلاکت‌ها از موادی به نام فاکتورهای رشد تشکیل می‌شوند که سلول‌های بدن را فعال و مجدداً جوان می‌کنند.
پلاکت‌های تغلیظ شده در پی آر پی بخش قابل توجهی از پروتئین‌های زیست‌فعال را، از جمله فاکتورهای رشد PDGF و VEGF شامل می‌شوند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که این فاکتورهای رشد آغازگر ترمیم شتاب یافته‌ی بافت هستند، و بر طبق مشاهده‌های کارشناسان بر جوان‌سازی پوست نیز اثر مثبت دارند. فاکتورهای رشد در زمان آزاد شدن، ترمیم بافت، آنژیوژنزیس (تشکیل مویرگ‌ها)، و تولید کلاژن را بهبود می‌بخشند.

پی آر پی - کلینیک پوست و مو رخ ارا

در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ‌آرا

طیف وسیعی از تکنیک‌ها و عمل‌های جوانسازی پوست همچنین ترمیم و کاشت مو را ارائه می‌دهیم که از آن جمله می‌توان به جوانسازی پوست و کاشت مو به روش پی آر پی اشاره کرد. تمامی این عمل‌ها به دست متخصصان برجسته کشور و به شیوه‌ای منحصر به فرد و متناسب با وضعیت شما انجام می‌شود. متخصصین ما در جلسه مشاوره رایگان درباره تمامی جنبه‌های درمان توضیح می‌دهند و شما را از بهترین روش درمان، نتایج مورد انتظار، عوارض احتمالی و توصیه‌های پس از درمان آگاه می‌کنند. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های پی آر پی و یا رزرو وقت قبلی در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای پی آر پی (PRP)

علاوه بر موارد زیر همچنین می‌توان از پی آر پی (PRP) به منظور تسریع روند بهبودی به طور مستقیم بر روی زخم‌های کهنه، زخم‌های دیابتی، ترک‌های پوستی، پس از لیزرهای لایه‌برداری و مواردی از این قبیل اسپری نمود. لازم به ذکر است که به منظور ارتقای کیفی پوست صورت و افزایش شادابی آن می‌توان از پی آر پی (PRP) به تنهایی یا مخلوط با ماسک‌ها و ژل‌ها به طور موضعی استفاده کرد.

نتیجه دلخواه شما؛ پوستی جوان و بدون چین و چروک.

عملکرد پی آر پی (PRP)

خون شامل پلاسما و عناصر جامد معلق در پلاسما یعنی گلبول های قرمز و سفید و پلاکت هاست. پلاکت ها اجسام کروی یا بیضوی کوچکی هستند که از قطعه قطعه شدن سیتوپلاسم سلول هایی به نام مگاکاریوسیت در مغز استخوان حاصل می شوند. در هر میلیمتر مکعب از خون انسان 150 تا 400 هزار پلاکت وجود دارد. نقش اصلی پلاکت ها جلوگیری از خون ریزی رگ ها بوسیله تشکیل توده پلاکتی و کمک به ترمیم جدار عروق می باشد. در واقع پلاکت ها در پاسخ به آسیب بافتی و پارگی عروق با ایجاد پلاک پلاکتی و لخته منجر به هموستاژ شده و سپس با ترشح پروتئین های خاصی، ترمیم بافتی را سبب می شوند که شامل: کموتاکس سلول ها، پرولیفراسیون و تمایز سلول ها، حذف بافت آسیب دیده، ایجاد هروق و ماتریکس خارج سلولی و بازسازی بافت آسیب دیده است.
در واقع در فرایند ترمیم و بازسازی پلاکت ها بازیگر و تامین کننده اصلی فاکتورهای مورد نیاز می باشند. با توجه به توضیحات فوق چنانچه پلاکت ها به صورت مصنوعی فعال و در موضعی از بدن تزریق شوند، موجب تحریک و شروع پروسه بافت سازی در آن خواهند شد. بطور مثال اگر در کنار فولیکول مو تزریق شوند باعث رویش مجدد و طبیعی مو می گردند و در صورت تزریق در پوست موجب تجدید ساختار آن و رفع چین و چروک، خطوط و غیره خواهند شد. همچنین در استخوان یا غضروف باعث ترمیم شکستگی یا سائیدگی ها می شوند. بنابراین از PRP می توان در درمان بیماری ها و جوانسازی پوست استفاده کرد.

عملکرد پی آر پی - کلینیک پوست مو رخ آرا

انواع روش‌های تزریق پی آر پی (PRP)

انواع تزریق

تزریق مستقیم

انواع تزریق

مزوتراپی بیولوژیک

انواع تزریق

میکرونیدلینگ یا مزوتراپی خشک

انواع تزریق

همراه با لیپو ترانسفر

انواع تزریق

استفاده موضعی

نحوه انجام پی آر پی (PRP)

برای درمان به روش پی آر پی (PRP) در مرحله اول مقدار اندکی حدود 60 سی‌سی از بیمار خون گرفته و سپس برای آماده‌سازی در سانتریفیوژ Harvest قرار داده می‌شود. پس از جداسازی گلبول‌های سفید و قرمز از پلاسمای سرشار از پلاکت سرم موثری به دست می‌آید که ترمیم سلولی را در پوست تحریک می‌کند. متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا پیش از شروع عمل پوست را به طور موضعی بی‌حس می‌کنند و در صورت تمایل بیمار و ضرورت نداشتن رانندگی وی آرام‌بخش تزریق می‌نمایند. سپس پی آر پی (PRP) و ACell را با هم ترکیب و در ناحیه دریافت‌کننده تزریق می‌کنند. چگونگی واکنش بیماران به عمل متفاوت است و به توانایی ذاتی التیام‌بخشی هر بدن بستگی دارد. بهبود چشمگیری پس از 2 تا 3 ماه حاصل می‌شود. عمل را می‌توان با توجه به شدت واکنش بروز یافته هر 4 تا 6 ماه یک بار تکرار کرد. کل عمل را می‌توان در مراحل گرفتن 60 میلی‌لیتر خون از بیمار، چرخاندن آن در سانتریفیوژ به منظور جداسازی اجزای تشکیل‌دهنده خون و در نهایت تزریق سرم به دست آمده خلاصه کرد. لازم به ذکر است که خون گرفته شده بسیار اندک است، در زمان اهدا خون حدود 500 میلی‌لیتر خون از شما گرفته می‌شود، بنابراین خروج 60 میلی‌لیتر خون از بدن هیچ مشکلی را ایجاد نمی‌کند. همانطور که گفته شد پلاکت‌ها پس از جداسازی با فراورده بیوتکنولوژیک ACell ترکیب می‌شود و سپس این محلول در عملی بدون درد در پوست تزریق می‌شود.

قبل و بعد پی آر پی

مزایای پی آر پی (PRP)

 • با توجه به اینکه از خون خود شخص استفاده می‌شود بنابراین عوارض احتمالی عفونت، انتقال بیماری و پس زدن را ندارد.
 • هیچ نگرانی‌ در مورد غیر استاندارد بودن یا ناشناخته بودن محصول وجود ندارد.
 • پذیرش بسیار زیادی از سوی بیمار دارد.
 • با توجه به وجود کیت مخصوص پروسه کار کاملا استریل است.
 • نیاز به بستری و استراحت ندارد.
 • این درمان تقریبا بی‌درد است و بیمار به راحتی آن را تحمل می‌کند.
 • کم یا زیاد بودن مقدار تزریق خطرناک نیست.
 • یک روش غیرتهاجمی است و خطرات کمی دارد.
 • اثر و ماندگاری طولانی‌تری دارد.
 • دوران نقاهت بعد از جراحی را به طور مشخصی کاهش می‌دهد.
 • نسبت به روش‌های مشابه هزینه زیادی ندارد.
 • از نظر ایمونولوژی خنثی است و هیچ گونه حساسیت یا آلرژی ایجاد نمی‌کند.
 • به روش‌های مختلف قابل استفاده است.
 • در همه نواحی بدن قابل استفاده بوده و محدودیتی در این زمینه ندارد.
 • وجود آنتی‌بادی‌ها در پلاسما به عنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی عمل می‌کند.
 • هم در زنان و هم در مردان موثر بوده و هیچ نوع محدودیت سنی و جنسی ندارد.

عوارض پی آر پی (PRP)

از آنجایی که ترمیم به روش پی آر پی (PRP) در اصل محلولی با غلظت بالا از سلول‌های خود بدن است که همواره در بدن جریان دارند، عوارض این روشی درمانی بسیار ناچیز است و در صورت استریل بودن محیط و وسائل احتمال بروز عفونت نزدیک به صفر خواهد بود. بنابراین می‌توانید با آسودگی خاطر و بدون نگرانی از تحمل عوارض نامطلوب برای انجام این عمل ایمن و راحت به کلینیک تخصصی پوست و موی رخ آرا مراجعه کنید. واکنش آلرژیک یا حساسیت به ندرت مشاهده می‌شود که معمولاً خفیف است و با مصرف قرص‌های ضدحساسیت از بین می‌رود.

پی آر پی در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

1-2 دوره درمانی

قیمت میکرودرم ابریژن

قیمت

شروع از 200000 تومان

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

شروع از 20 دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

پزشک یا متخصص

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

24 ساعت بعد از درمان

نتایج درمان با پی آر پی (PRP)

زمان زیادی است که پی‌آر‌پی در پزشکی برای خواص التیام زخم به رسمیت شناخته شده است. از این رو، به‌طور گسترده‌ای توسط چندین تخصص مختلف پزشکی شامل ارتوپدی، معالجه و درمان امراض پا، دندانپزشکی، جراحی پلاستیک، عروقی و ستون فقرات استفاده می‌شود. در این روش درمانی با استفاده از اجزای خون به‌نام پلاکت‌ها که حاوی فاکتورهای رشد هستند، سلول‌های بدن فعال و نوسازی می‌شوند. این فاکتورهای رشد، زمانی که در بدن تولید می‌شوند، باعث ساخته شدن سلول‌های جدید در جهت جوانسازی پوست می‌شوند.
نتایج درمان در افراد مختلف، متفاوت است که به وضعیت واکنش‌های سلولی فرد بستگی دارد. افراد پیرتر افراد دارای بیماری‌های مزمن، سیگاری‌ها، افراد با تغذیه نامناسب، افرادی که دائما درمعرض نور خورشید قرار دارند و افرادی که از پوست خود مراقبت نمی‌کنند نتایج ضعیفی می‌گیرند.
حدود ۶۰درصد افراد نتایج خوب، ۳۰درصد نتایج متوسط و در ۱۰درصد موارد نتایج ضعیف است. اکثر افراد فقط به یک جلسه درمان نیاز دارند ولی در بعضی افراد یا سنین بالاتر برای گرفتن نتایج بهتر ۴-یک تزریق با فواصل چند ماهه لازم است.

پی آر پی مو - کلینیک پوست مو رخ آرا

هزینه پی آر پی (PRP)

هزینه انجام پی آر پی (PRP) بسته به محدوده، مرکز درمانی، نوع و تعداد کیت مصرفی متغیر خواهد بود. دو نکته بسیار مهم در عمل پی آر پی (PRP) استفاده از کیت‌های مرغوب و آماده‎سازی پی آر پی (PRP) به روش صحیح است تا بالاترین درجه خلوص پلاکت حاصل شده و کمترین آسیب به پلاکت‌ها وارد شود.

پی آر پی سر و صورت به تنهایی
۷۰۰،۰۰۰
پی آر پی + نیدلینگ
۸۵۰،۰۰۰
پی آر پی مفصل دو زانو ۱،۰۰۰،۰۰۰
پی آر پی مفصل یک زانو ۷۰۰،۰۰۰

قیمت ها به تومان می باشد.

پکیج ریزش مو
هزینه
۸ جلسه ای

یک جلسه پی آر پی + ۷ جلسه مزوترواپی
ماه اول: پی آر پی + هر هفته مزوتراپی
ماه دوم: هر هفته یک بار
ماه سوم: یک مرتبه

۰،۰۰۰،۰۰۰
۴ جلسه ای
یک جلسه پی آر پی + ۳ جلسه مزوتراپی
 
۰،۰۰۰،۰۰۰

قیمت ها به تومان می باشد.

فرم مشاوره پی آر پی (PRP)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت مشاوره، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

سوالات متداول در رابطه پی آر پی (PRP)

 • ۱-چه افرادی نمی‌توانند از مزیت درمان پی آر پی (PRP)بهره‌مند شوند؟
  هر کسی نمی‌تواند از این نوع درمان بهره‌مند شود. بیماران مبتلا به برخی بیماری‌های پوستی مثل لوپوس، پورفیری یا آلرژی نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. همچنین بیماران مبتلا به سرطان، شیمی‌درمانی، اختلالات متابولیک و سیستمیک شدید و عملکرد غیرطبیعی پلاکت‌ها (یعنی اختلالات خونی) نمی‌توانند تحت درمان با پی‌آرپی قرار گیرند.
 • ۲-مزیت روش پی آر پی (PRP)چیست؟
  سلول‌های بنیادی توانایی این را دارند که تبدیل به هر سلولی شوند. برای همین در ارتوپدی برای ترمیم غضروف آسیب‌دیده، مینیسکی پاره شده، روبات صلیب آسیب‌دیده استفاده می‌شود. در پوست‌های آسیب‌دیده مثل سوختگی‌های عمقی، اسکارهای عمیق به‌جای جراحی می‌توان برای درمان از روش پی‌آرپی استفاده کرد. همچنین برای درمان ریزش مو روش پی‌آرپی برای برخی افراد جوابگو است چراکه باعث تحریک فولیکول شده و بعد از آن شروع به بازسازی لایه‌های مختلف پوست می‌کند.
 • ۳-مزیت روش پی آر پی (PRP)در چیست؟
  چون این ماده از خود بیمار گرفته می‌شود، بنابراین امکان انتقال بیماری یا عوارض ناشی از ورود جسم خارجی در بدن مانند عفونت، پس زدن بافت و حساسیت وجود ندارد. به هیچ عنوان خطراتی ازقبیل ایجاد تومور در آن وجود ندارد. اثرات آن می‌تواند تا حدود یک سال باقی بماند. باتوجه به وجود انواع آنتی‌بادی‌ها در پلاسما به‌عنوان یک آنتی‌بیوتیک طبیعی عمل می‌کند.
 • ۴-پی آر پی (PRP)در همه تاثیر دارد؟
  تاثیرات متفاوت است. بعضی‌ها خیلی خوب نتیجه می‌گیرند مثل طب سوزنی بعضی‌ها متوسط و بعضی افراد به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. به‌طور دقیق نمی‌توان مشخص کرد مثلا کسی که سیگاری است به‌طور کلی این روش‌های جوانسازی تاثیر چندانی روی او ندارد یا تاثیرشان محدود است. کسی که جلوی آفتاب می‌رود و ضدآفتاب نمی‌زند، استرس بالایی دارد، آب و سبزیجات به اندازه کافی مصرف نمی‌کند، باید بدانند که تمام این روش‌ها باعث می‌شوند که پوستش زودتر آسیب ببیند و با این همه هزینه که کرده، دوباره به نتیجه قبل از درمان بازگردد.
 • ۵-کاربرد پی آر پی (PRP)در زیبایی چیست؟
  هم برای پیشگیری از پیری و هم برای بهبود و جوانسازی پوست صورت، گردن و دست که به‌ علت افزایش سن یا نور آفتاب دچار چین و چروک، تغییر رنگ، شلی و افتادگی شده‌اند به‌کار می‌رود.
  برای جوانسازی اطراف چشم‌ها و پلک‌ها که سبب کاهش چین و چروک و کاهش سیاهی و کبودی اطراف چشم می‌شود.
  در ترکیب با تزریق چربی باعث ماندگاری بیشتر چربی در بافت می‌شود.
  باعث کاهش اسکارهای خفیف محل جوش و جای زخم می‌شود.
  برای درمان ریزش و کم‌پشت شدن موها و تاحدودی طاسی، روش موثری است.
  پی آر پی (PRP) عمر موها را طولانی کرد، باعث تقویت فرآیند ترمیم‌پذیری در موهای آسیب‌دیده شده و تحریک و تقویت شکل، قوام و کیفیت در موهای به خواب رفته یا کوچک و کرکی را سبب می‌شود.
  پی آر پی (PRP) به هیچ عنوان جایگزین پیوند مو نیست و می‌توان پیوند مو را همراه با PRP انجام داد و نتایج بهتری به‌دست آورد.
 • ۶-درمان ریزش مو به روش پی آر پی (PRP)چیست و این روش چگونه عمل می‌کند؟
  روش پی آر پی (PRP) مو یک روش ساده و بدون جراحی و با استفاده از مواد طبیعی است. در ابتدا یک نمونه خون از شما گرفته می‌شود و این خون در لوله آزمایشگاه ریخته شده و لوله آزمایشگاه حاوی خون در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می‌شود. با تقبل هزینه پی آر پی مو و با عملکرد دستگاه سانتریفیوژ پلاکت‌های خونی از دیگر اجزای خون جدا می‌شوند. در این زمان متخصص، پوست سر شما و محل تزریق پلاکت را آماده می‌کند. او پوست سر را ضدعفونی می‌کند و مقداری کرم بی‌حس‌کننده به پوست سر می‌زند.
  سپس پلاسمای غنی از پلاکت به نواحی از سر که بیشتر دچار ریزش مو شده‌اند، تزریق می‌شود و توسط دستگاه میکرماساژ داده می‌شود تا بدین طریق فولیکول‌های مو تحریک شوند و پلاکت تزریق‌شده بهتر در ریشه‌ی مو نفوذ کند. کل جلسه درمانی PRP موی سر در حدود یک ساعت طول می‌کشد.
 • ۷- آیا تزریق پی آر پی (PRP)روش ایمنی است؟
  روش تزریق پی آر پی (PRP) یک روش کاملاً ایمن است که هیچ‌گونه عوارض و خطرتی ندارد. PRP (پی آر پی) یک روش بدون جراحی و بدون درد است که به‌سادگی انجام می‌شود. پلاسمای حاوی پلاکت، خود یک ماده‌ی ضدمیکروب و یک ضدالتهاب بیولوژیکی است و بنابراین عملکردی دفاعی و ضد عفونت دارد. سال‌های زیادی است که از روش تزریق PRP (پی آر پی) برای درمان زخم‌های مختلف (مانند زخم‌های ارتوپدی، زخم‌های مزمن، سوختگی و جای برش جراحی) استفاده می‌شود و بنابراین واضح است که این روش نه‌تنها عوارضی ندارد بلکه موجب آغاز روند بهبود و بازسازی در بدن می‌شود.

مقالات مرتبط

پی آر پی صورت

تیم تحریریه کلینیک رخ آرا - خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

پی آر پی صورت در درمان مشکلات پوستی نظیر چین و چروک ناشی از افزایش سن، چین و چروک‌های دینامیک، سیاهی و چروک زیر چشم، لک‌های پوستی(هایپر پیگمنتیشن) ...

پی آر پی و درمان درد

تیم تحریریه کلینیک رخ آرا - خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

طی چند سال اخیر، بسیاری از ورزشکاران برای درمان بسیاری از مشکلات و آسیب‌دیدگی‌های خود مانند کشیدگی رباط‌های زانو یا آسیب‌های مزمن تاندونی، از روش پی آر پی ...

PRP چیست؟

تیم تحریریه کلینیک رخ آرا - خرداد ۲۷, ۱۳۹۷ - بدون دیدگاه

تاکنون روش‌های متعددی برای جوانسازی پوست ارائه شده که با تحریک کلاژن‌سازی و بهبود گردش خون پوستی عمل می‌کنند و از طرفی پر کردن و نگهداری حجم ...

?>