مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

اولترازد

اولترازد نوعی از عمل پیکرتراشی است که ترکیبی از لیپوساکشن سنتی و آب کردن چربی‌ها توسط امواج فراصوتی (اولتراسونیک) می‌باشد.

مشاوره رایگان

تهران، بلوار کاوه ، بالاتر از دولت ، نبش بهار جنوبی ، پلاک۲ ، واحد۱۸ ۲۶۶۰۲۹۰۰ ۲۶۶۰۱۹۰۰

عمل اولترازد

تکنیک اولترازد با تکیه بر انرژی اولتراسونیک (امواج فراصوتی) موجب گرم شدن و در هم شکستن سلول‌های چربی شده و در نتیجه می‌توان چربی‌ها را با وارد آمدن آسیب کمتری به بافت‌های اطراف تخلیه نمود. به همین دلیل دوره بهبودی و بازیابی بدن در این روش بسیار کمتر است. گرمای ایجاد شده در این روش باعث می‌شود تا کلاژن جدید تولید شده و در نتیجه پوست در ناحیه تحت درمان ظاهری سفت‌تر و محکم‌تر پیدا کند. سیستم اولترازد پزشکان را قادر می‌سازد تا بتوانند حجم زیادی از چربی را از نواحی مختلف بدن تخلیه نمایند. اولترازد انقلابی در روش‌های جراحی لیپوساکشن محسوب می‌شود که در چند سال گذشته توانسته محبوبیت زیادی را در بین مردم پیدا کند. امروزه اولترازد به عنوان آخرین و بهترین روش برداشتن چربی‌های اضافه شناخته می‌شود. اولترازد در واقع نوعی لیپوساکشن نیمه تهاجمی است که در آن از تکنولوژی اولتراسونیک استفاده می‌شود. این عمل بسیار دقیق بوده و تاثیر آن ۱۰۰% است. اولترازد توسط شرکت سینرون (Syneron) توسعه داده شده و در حال حاضر به عنوان نسل جدید لیپوساکشن شناخته می‌شود که انجام آن زیر یک ساعت به طول می‌انجامد. اولترازد یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی است. هدف اصلی این عمل برداشتن چربی‌های اضافه‌ای است که رژیم غذایی و ورزش کردن بر روی آن‌ها تاثیری ندارد، همچنین فرم‌دهی بدن از اهداف عمل زیبایی اولترازد می‌باشد. باید توجه داشته باشید که اولترازد به عنوان روشی برای کاهش وزن شناخته نمی‌شود.

عمل اولترازد

در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

عمل اولترازد توسط متخصصین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا با استفاده از برترین متد معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت، با نهایت دقت و ظرافت با هدف افزایش زیبایی شما انجام می‌شود. جراحی اولترازد می‌تواند برای افراد واجد شرایط یک سرمایه‌گذاری عالی باشد. برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل اولترازد و یا رزرو وقت قبلی در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۶۶۰۱۹۰۰۰۲۱۲۶۶۰۲۹۰۰ تماس حاصل فرمایید.

کاندیدای اولترازد

اولترازد عملی برای کاهش وزن و لاغری نیست و نمی‌توان از طریق آن ترک‌های پوستی و سلولیت را درمان کرد. با اولترازد فقط می‌توان توده‌های محلی و کوچک چربی را برداشت. کاندیدای ایده‌آل اولترازد شخصی است که نزدیک به وزن مناسب بوده و از سلامت بدنی خوبی برخوردار است اما هدفش فرم‌دهی و زیباسازی بیشتر بدن است. افرادی که ورزش و رژیم غذایی دیگر بر روی چربی‌های اضافه آن‌ها تاثیر ندارد کاندیداهای خوبی برای انجام اولترازد می‌باشند. افراد زیر برای عمل اولترازد کاندیدای مناسب و خوبی هستند و نتایج درخشانی را از عمل اولترازد دریافت می‌کنند:

افرادی که از سلامتی عمومی برخوردارند

افرادی که از سلامتی عمومی برخوردارند

مردان و زنانی که از سلامتی عمومی خوبی برخوردار بوده و دارای پوستی سفت و با قابلیت ارتجاعی (الاستیسیته) خوب هستند.

افرادی که دارای غده‌های چربی هستند

افرادی که دارای غده‌های چربی هستند

مردان و زنانی که دارای غده‌های چربی هستند که در اثر رژیم غذایی و ورزش کردن از بین نمی‌روند.

افرادی که انتظاراتی واقع‌بینانه دارند

افرادی که انتظاراتی واقع‌بینانه دارند

کسانی که انتظاراتی واقع‌بینانه دارند و اضافه وزن کمی دارند.

افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند

افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند

کسانی که می‌دانند هدف این روش درمانی کاهش وزن و لاغری نیست. هدف این درمان ایجاد اندامی متناسب‌تر و خوش‌تراش‌تر می‌باشد. ممکن است کاهش وزن چشمگیری نداشته باشید اما تناسب اندام بهتری کسب خواهید کرد.

قبل از اولترازد

قبل از جراحی اولترازد نکات زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:
• انجام درمان‌هایی که پوست را در بهترین وضعیت خود قرار می‌دهند، مثلاً جلسات ماساژ تقویتی پوست
• انجام تست MRSA: این استاندارد برای همه بیمارانی که می‌خواهند عمل جراحی انجام دهند وجود دارد. اگر جواب تست مثبت باشد در حال حاضر باکتری‌ها برای شما تهدیدی محسوب نمی‌شوند، اما اگر از طریق بریدگی یا شکافی به بدن شما راه پیدا کنند موجب عفونتی خواهند شد که درمانش سخت خواهد بود. در نتیجه باید ابتدا درمان MRSA را انجام داده و پس از آن عمل اولترازد را انجام داد تا بدن کاملاً از باکتری‌ها پاک شود.
• سیگار نکشید: باید چند هفته پیش از انجام عمل جراحی سیگار کشیدن را کنار بگذارید زیرا با روند بهبودی تداخل دارد.
• تا جایی که ممکن است نکات مربوط به سلامتی را رعایت کنید: رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید و از غذاها، سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده کنید. آب بیشتری بنوشید و الکل مصرف نکنید، همچنین تمرینات ورزشی خود را به طور منظم انجام دهید تا عضلات تناسب لازم خود را به دست بیاورند.
• تا چند روز پیش از انجام عمل جراحی از مصرف آسپرین خودداری نمایید: برخی افراد دوز معینی از آسپرین را استفاده می‌کنند تا خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهند. مصرف آسپرین خونریزی را افزایش داده و بهتر است تا چند روز مانده به عمل اولترازد مصرف آن را متوقف کنید.
• از ۶ هفته پیش از عمل نباید ویتامین E و Ginko Biloba مصرف کنید.

قبل از اولترازد

نواحی قابل درمان با اولترازد

لاغری موضعی شکم

اولترازد شکم

لاغری موضعی پهلو

اولترازد پهلو

لاغری موضعی بازو

اولترازد بازو

لاغری موضعی ران

اولترازد ران

لاغری موضعی غبغب

اولترازد غبغب

لاغری موضعی پشت

اولترازد پشت

نحوه انجام عمل اولترازد

اولترازد روشی برای آب کردن چربی‌های اضافه می‌باشد که در این روش چربی پیش از برداشتن به صورت مایع در می‌آید. در این روش سلول‌های چربی ابتلا توسط امواج اولتراسونیک (فراصوتی) آب می‌شوند. در این روش ابتدا برش کوچکی در ناحیه مورد نظر بدن ایجاد می‌شود سپس میله‌ای که حاوی انرژی اولتراسونیک می‌باشد وارد بافت شده و بافت چربی را در هم می‌شکند و آب می‌کند سپس چربی‌های اضافه توسط تکنولوژی میکرو حبابی برداشته می‌شوند. اولترازد بیشتر از اینکه راهی برای کاهش وزن باشد عملی برای فرم‌دهی بدن و پیکرتراشی است.

دستگاه اولترازد

دستگاه اولترازد

دستگاه اولترازد دارای فرکانس بسیار قدرتمندی از انرژی همگرای اولتراسونیک می‌باشد که مستقیماً بافت‌های چربی محلی و غشاء سلول‌های چربی را در هم می‌شکند. این عمل با اثر مکانیکی ناشی از ادغام تشعشعات اولتراسونیک متمرکز انجام می‌شود. دستگاه اولترازد با استفاده از امواج اولتراسونیک و بدون آسیب رساندن به پوست، رگ‌های خونی و رشته‌های عصبی پیرامون بافت، غشای سلول چربی را در هم می‌شکند. سپس چربی‌های اضافه که به صورت مایع در آمده‌اند توسط تکنیک آسپیراسیون مکش شده و از بدن بیرون آورده می‌شوند.

بعد از اولترازد

بعد از اولترازد مراقبت‌های زیر را به طور کامل رعایت فرمایید:
طبیعی است بیمارانی که مدتی را در حالت نشسته یا خوابیده سپری می‌کنند پس از بلند شدن کمی دچار سرگیجه باشند پس اگر برایتان مقدور است در روز عمل جراحی شخصی را همراه خود داشته باشید. تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از عمل باید با استفاده از درن (سیستم زهکشی زخم) ترشحات و خونابه‌های ناشی از زخم‌ها را تخلیه کنید، هر چه میزان ترشحات بیشتر باشد کوفتگی و ورم کمتری خواهید داشت. میزان ترشحات و خونابه‌ها در بیماران مختلف فرق می‌‌کند. باید پاسمان زخم‌های خود را روزی دو بار تعویض کنید تا از بروز عفونت پیشگیری شود.
باید پس از عمل جراحی گن مخصوصی را بپوشید و ممکن است بخواهید روز پس از عمل آن را بشویید. دوشی مختصر بگیرید، باندها و پانسمان‌های خود را تعویض کنید و گن مخصوص را در همان حالت خیس بپوشید. سپس آن را با سشوار خشک کنید. از انداختن گن مخصوص در ماشین خشک‌کن خودداری نمایید زیرا چروک می‌شود. تا ۳ هفته نباید حمام آب داغ کنید یا در وان آب داغ دراز بکشید.
در هفته اول پس از عمل جراحی باید گن مخصوص را ۲۴ ساعته به تن داشته باشید، مگر در مواردی که بخواهید دوشی مختصر بگیرید. در هفته دوم باید ۱۲ ساعت در روز آن را به تن داشته باشید. پیش از عمل جراحی داروهای مورد نیاز برای مصرف پس از عمل برایتان تجویز خواهد شد. داروهای تجویزی می‌توانند شامل پانادین و یک آنتی‌بیوتیک مانند فلوکوکاسیلین، داکسی سایکلین یا سیپروکسین باشند که باید روز پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار گیرند. باید یک دوره کامل از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده کنید. اگر نمی‌توانید به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها ادامه دهید باید این موضوع را با پزشک خود در میان گذاشته تا در صورت امکان آن را برایتان تغییر دهد. با استفاده نکردن آنتی‌بیوتیک‌ها بر سر سلامتی خود قمار نکنید. اگر حالت تهوع دارید احتمالاً به دلیل مصرف داروهاست، که در این صورت توصیه می‌کنیم داروهای خود را همراه غذا مصرف کنید و از خوردن آن‌ها با شکم خالی اجتناب کنید. اگر باز هم حالت تهوع داشتید با کلینیک تماس بگیرید. محدودیت غذایی ندارید، سعی کنید در طول روز میزان زیادی آب بنوشید، توصیه ما ۸ لیوان آب در طول روز است. هنگامی که ترشحات زخم‌ها متوقف شد کمی وازلین بر روی زخم‌ها بمالید. اگر گن مخصوص‌تان بر روی زخم کشیده می‌شود و ایجاد ناراحتی می‌کند می‌توانید برای پوشاندن زخم از چسب زخم استفاده کنید.

بعد از اولترازد

مزایای اولترازد

• آسیب و دوره نقاهت کمتر
• برش‌ها و زخم‌های کوچک
• ورم و کبودی کمتر پس از انجام عمل
• کمترین میزان از دست دادن خون
• عدم نیاز به بیهوشی عمومی
• نتایجی بهتر و دقیق‌تر
• درمان غده‌های کوچک چربی که که نمی‌توان آن‌ها را از طریق لیپوساکشن سنتی درمان کرد.
• کمک به تولید کلاژن جدید که موجب ایجاد پوستی سفت‌تر و مستحکم‌تر می‌شود.

عوارض اولترازد

• درد و ناراحتی تا چند روز
• ورم، خارش و سوزش
• سرگیجه و فشار خون پایین
• حالت تهوع و استفراغ
• کبودی و قرمزی پوست
• زخم هیپرتروفیک و گوشت اضافه (کلوئید)
• ایجاد بی نظمی یا عدم تقارن در بافت پوست
• سروما (جمع شدن نوعی مایع در زخم)
• خواب رفتگی و سوزن سوزن شدن قسمت‌هایی از بدن (پارستزی)
• درن تامیسنت (تخلیه ترشحات) طولانی مدت

عمل اولترازد در یک نگاه

بهترین نتیجه

بهترین نتیجه

یک جلسه درمانی

زمان درمان میکرودرم ابریژن

زمان درمان

شروع از ۳۰ دقیقه

میزان تخصص میکرودرم ابریژن

میزان تخصص

جراح یا متخصص

تایم استراحت میکرودرم ابریژن

تایم استراحت

یک هفته بعد از درمان

ماندگاری و نتایج عمل اولترازد

ماندگاری و نتایج عمل اولترازد

سلول‌های چربی باز نمی‌گردند یا دوباره رشد نمی‌کنند بنابراین تاثیر اولترازد دائمی است. پس از انجام اولترازد باید حساسیت بیشتری بر روی خوردن داشته باشید و سعی کنید تا یک برنامه ورزشی منظم را دنبال نمایید. این کار باعث تقویت قلب و عضلات بدن می‌شود و در نهایت بدنی سالم‌تر خواهید داشت. در پیش گرفتن یک شیوه زندگی سالم بر روی نتایج حاصل از اولترازد نیز تاثیر مثبت می‌گذارد. به خاطر داشته باشید که انجام عمل اولترازد مجوزی برای بیشتر خوردن و کمتر ورزش کردن نیست. در صورتی که رعایت نکنید نتایج حاصل از درمان کمرنگ شده و به مرور از بین خواهند رفت.

  فرم مشاوره عمل اولترازد

  مشاورین مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

  پرسش شما به‌صورت کاملاً ناشناس در سایت مطرح خواهد شد.

  مقالات مرتبط با عمل اولترازد

  مقایسه اولترازد، بادی جت و لیپوساکشن
  بادی جت

  مقایسه اولترازد، بادی جت و لیپوساکشن سنتی

  اولترازد، بادی جت و لیپوساکشن سنتی سه روش معروف پیکرتراشی که مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا به بررسی آنها طی این مطلب پرداخته است.

  forough khademi
  alarm_on
  ۱دقیقه
  مقایسه بادی جت و اولترازد
  بادی جت

  مقایسه بادی جت و اولترازد، بدون مطالعه انتخاب نکنید

  بادی جت و اولترازد دو روش حرفه‌ای برای تناسب اندام با مزایا و معایب متفاوت. مسئله این است که برای پیکرتراشی کدام گزینه را انتخاب کنید؟ کلینیک زیبایی رخ آرا طی این مطلب به بررسی دقیق و علمی این دو…

  forough khademi
  alarm_on
  ۸دقیقه
  اولترازد خارجی
  اولترازد

  انواع اولترازد (اولترازد خارجی)

  در اولترازد خارجی انرژی اولتراسونیک به وسیله دستگاهی پارو مانند و از روی پوست به بافت چربی منتقل می‌شود. طی این مقاله با تکنیک اولترازد خارجی به طور کامل آشنا شوید.

  forough khademi
  alarm_on
  ۴دقیقه

  سوالات متداول

  • ۱.روند بهبودی پس از انجام اولترازد چگونه است؟
   پس از انجام عمل اولترازد تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت باید ترشحات ناشی از زخم‌ها را توسط درن تخلیه نمایید. توصیه می‌شود که دو روز استراحت مطلق داشته باشید. اکثر افراد پس از طی این دوره دو روزه به سر کار خود باز می‌گردند. ممکن است شاهد کمی ورم، کبودی و درد باشید که این علائم چند روز پس از انجام عمل از بین خواهند رفت. هر گونه درد جزئی با تجویز مسکن‌ها و آرام‌بخش‌ها به راحتی رفع خواهد شد.
  • ۲.چند جلسه درمانی اولترازد جهت دستیابی به نتایج لازم می‌باشد؟
   اگر بخواهید نواحی زیادی از بدن را تحت درمان قرار دهید نیاز به بیش از ۲ جلسه درمانی خواهد بود که فاصله بین جلسات ۳ الی ۴ هفته می‌باشد، این فاصله به منظور کامل شدن دوره بهبودی می‌باشد. انجام چند عمل کوچک بسیار ایمن‌تر و بی خطرتر از انجام یک عمل بزرگ است. ناگفته نماند که اکثر بیماران با انجام یک جلسه درمانی به نتایج دلخواه خود دست پیدا می‌کنند.
  • ۳.آیا از بین رفتن چربی‌ها و نتایج درمان اولترازد پایدار است؟
   سلول‌های چربی که در طول روند درمانی تخلیه می‌شوند برای همیشه از بین می‌روند اما بیمار باید یک شیوه زندگی سالم را در پیش بگیرد، برای مثال رژیم غذایی سالمی داشته و تمرینات ورزشی منظمی را دنبال کند تا از جمع شدن دوباره چربی در نواحی درمان شده جلوگیری کند.
  • ۴.آیا انجام عمل اولترازد بی‌خطر است؟
   انجام عمل جراحی زیبایی یک انتخاب است، در نتیجه مهم است که بیمار از ایمن‌ترین و به روزترین تکنیک‌های جراحی و بیهوشی بهره ببرد. ایمن‌ترین روش انجام لیپوساکشن اولترازد استفاده از تکنیک تامیسنت است، تکنیکی که در آن از بی حسی موضعی استفاده می‌شود و در نتیجه از تمامی خطراتی که بیهوشی عمومی در بر دارد مصون است.
  • ۵.چه زمان می‌توان شاهد نتایج حاصل از اولترازد بود؟
   نتایج اولیه عمل اولترازد درست پس از انجام آن قابل مشاهده خواهند بود. این نتایج در طول ۶ الی ۸ هفته پس از انجام عمل به تدریج بیشتر نمایان شده، بدن خطوط جدید خود را پیدا کرده و با شرایط فیزیکی جدید خود سازگار می‌شود. ظاهر پوست هموارتر، محکم‌تر و سفت‌تر شده و بافت اطراف ناحیه تحت درمان حالت اصلی خود را باز می‌یابد. نتایج قطعی نهایی پس از ۶ ماه قابل مشاهده خواهند بود.
  • ۶.چه نواحی را می‌توان توسط اولترازد تحت درمان قرار داد؟
   صورت / گردن / بازوها / کمر / خط سینه / بالا و پایین شکم / پهلوها / ران‌ها / باسن / زانوها/ درمان ژنیکوماستی (بزرگ‌شدن پستان مردانه)
  • ۷.۷. هزینه اولترازد چقدر است؟
   اولترازد یک عمل پیشرفته است و بدون انجام یک جلسه مشاوره و ارزیابی قسمت‌های نیازمند درمان نمی‌توان تخمین دقیقی از هزینه آن ارائه داد. هزینه کلی درمان به تعداد و گستردگی قسمت‌هایی که می‌خواهید تحت عمل اولترازد قرار بگیرند بستگی دارد. هرچند که عمل اولترازد با تکنیک تامیسنت درمانی مقرون به صرفه است و بدون شک در مقایسه با عمل لیپوساکشن سنتی ارزان‌تر است.
  • ۸.در جلسه مشاوره ابتدایی چه مسائلی عنوان می‌شود؟
   جهت آماده شدن برای عمل اولترازد ابتدا باید جلسه مشاوره‌ای را با دکتر داشته باشید. در این جلسه در مورد روند عمل، خطرات و عوارض جانبی آن و همه کارهایی که باید پیش از عمل انجام دهید صحبت می‌شود. دکتر جزئیات بی‌حسی، امکانات و محل عمل، هزینه‌ها، داروها و مکمل‌هایی که احتمالاً نیاز خواهید داشت را در اختیارتان قرار می‌دهد. در این جلسه باید اطلاعات کاملی را در اختیار دکتر قرار دهید تا او بتواند روندی درمانی را مختص شخص شما طرح‌ریزی کند. همچنین سوابق پزشکی شما و شیوه زندگی‌تان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا خطرات هنگام عمل و پس از آن کاملاً شناخته شوند. در مورد داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید از شما سوال خواهد شد (داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه، داروهای تفننی و گیاهی). همچنین وضعیت سلامت پزشکی‌تان و اینکه آیا سیگاری هستید یا خیر، تحت بررسی می‌گیرد. ضروری است که با دکتر صادق باشید چراکه پاسخ‌های شما بر روی نتایج حاصل از درمان بسیار تاثیر می‌گذارد.
  • ۹.چه میزان چربی را می‌توان با اولترازد از بدن استخراج کرد؟
   با اولترازد می‌توان چند ناحیه را در یک جلسه تحت درمان قرار داد و این ویژگی عالیست چراکه در زمان صرفه‌جویی شده و سریع‌تر می‌توان شاهد بهبودی کلی بود. البته در جلسه مشاوره در مورد اینکحه چه میزان چربی از بدن‌تان برداشته می‌شود صحبت خواهد شد.
  • ۱۰.انجام عمل اولترازد چه مدت طول می‌کشد؟
   این عمل چیزی بین ۱ الی ۲ ساعت به طول می‌انجامد که البته این زمان به نواحی تحت درمان بستگی دارد. تقریباً ۳۰ دقیقه برای هر ناحیه.

  در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *